16 Aralık 2015 Çarşamba 20:05

İNOVASYON

Amasya Ticaret Odası'ndan İnovasyon Yarışması

Amasya TSO ile Amasya Üniversitesi’nin işbirliği ile “Yeni Fikirler Yeni Ürünler Amasya” isimli inovasyon proje yarışması düzenlenmesine yönelik protokol imzalandı.

Amasya Ticaret Odası'ndan İnovasyon Yarışması
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İnovasyon yarışması imza töreninde  katılan Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin ORBAY, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası’nın Yönetim Kurulu Başkanı Murat KIRLANGIÇ’a yürütülen faaliyetlerdeki yoğunluk ve çeşitlilik ile farklı alanlarda yapılan çalışmalara verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Amasya Üniversitesi Rektörü Metin OrbayAmasya TSO’da yaşanan değişimin dikkat çekici olduğunu söyledi.

Törende söz alan Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat KIRLANGIÇ Amasya’nın sanayisiyle, üniversitesiyle, tüm sektörleri ile büyüyen bir şehir olduğunu, bu sebeple Amasya TSO ile Amasya Üniversitesi’nin kent için ortak vizyon oluşturmak adına bir araya gelmesinin gerekliliğine değindi. AR-GE ve inovasyonun artık ekonominin katma değer anlamında olmazsa olmazlarından olduğunu belirten Kırlangıç, Amasya halkının da araştırma ve geliştirmeye yönlendirilmesini sağlayacak olan bu proje yarışmasının yürütücüleri arasında olmaktan gurur duyduklarını ifade etti.

Buluş yapma heyecanını teşvik eden yarışma Amasya Merkez ve ilçelerde sorun tespit eden ve bunlara çözüm önerisi sunan tüm vatandaşlara ödül vaad ediyor.

Yarışmaya katılacak projeler, fen ve sosyal bilimler altındaki tüm alanlara açıktır. Yarışma konu veya alan sınırlaması olmaksızın, pozitif veya beşeri bilimlere dayalı proje, buluş, ürün geliştirme ve tasarım yarışmasıdır. Yarışmaya katılım sağlayacak projelerin daha önce başka bir yarışmada değerlendirilmeye tabi tutulmaması beklenmektedir.

Yenilikçilik-İnovasyon yarışmasına katılan projelerin değerlendirilmesinin ardından dereceye girenlere toplam 20.000 TL’lik ödül ücreti dağıtılacak. Yarışmaya son başvuru tarihi 29 Nisan 2016. Müracat  Amasya Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü.

İlginizi Çekebilir

Biznet, Genç Siber Güvenlik Uzman Adaylarını Arıyor

Biznet hakkında


Pırellı Üç Yazar, Bir Video Ve Bir Resimli Hikaye, İle “Kontrolsüz Güç, Güç Değildir" Sloganının 25. Yılını Kutluyor

“Kontrolsüz güç, güç değildir” sloganı tam 25 yıldır Pirelli markasına dünya çapında eşlik ediyor. Şirket bu nedenle 2018 Faaliyet Raporu’nu bu ünlü ifadeye adıyor ve yıldönümünü üç uluslararası yazarın kaleme aldığı hikayeler, bir video ve pek çok yorum olasılığından bazılarını öneren bir fotoğraf dizisi ile kutluyor.


Gençlik Gece Koşusunda Buluştu

Sports International Vadi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda gençliğin 100. yılına dikkat çekmek için gece koşusunda Ankaralılar ile bir araya geldi.


Alanının Uzman İsimleri 26 Mayıs Pazar Günü İstanbul’Da Ebeveynlerle Bir Araya Geliyor

Sağlıklı çocuk gelişiminin olmazsa olmazları için bu sohbeti kaçırmayın!


Cerebral Palsy’Li Çocuklardan Milyonlara Çağrı “Desteğinle Yapabiliriz”

“CEREBRAL PALSY” FARKINDALIĞI KAMU SPOTU YAYINDA!


Etiketler: amasya, atso, inovasyon, yenilikçilik, amasya üniversitesi

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.