16 Aralık 2015 Çarşamba 20:05

İNOVASYON

Amasya Ticaret Odası'ndan İnovasyon Yarışması

Amasya TSO ile Amasya Üniversitesi’nin işbirliği ile “Yeni Fikirler Yeni Ürünler Amasya” isimli inovasyon proje yarışması düzenlenmesine yönelik protokol imzalandı.

Amasya Ticaret Odası'ndan İnovasyon Yarışması
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İnovasyon yarışması imza töreninde  katılan Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin ORBAY, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası’nın Yönetim Kurulu Başkanı Murat KIRLANGIÇ’a yürütülen faaliyetlerdeki yoğunluk ve çeşitlilik ile farklı alanlarda yapılan çalışmalara verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Amasya Üniversitesi Rektörü Metin OrbayAmasya TSO’da yaşanan değişimin dikkat çekici olduğunu söyledi.

Törende söz alan Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat KIRLANGIÇ Amasya’nın sanayisiyle, üniversitesiyle, tüm sektörleri ile büyüyen bir şehir olduğunu, bu sebeple Amasya TSO ile Amasya Üniversitesi’nin kent için ortak vizyon oluşturmak adına bir araya gelmesinin gerekliliğine değindi. AR-GE ve inovasyonun artık ekonominin katma değer anlamında olmazsa olmazlarından olduğunu belirten Kırlangıç, Amasya halkının da araştırma ve geliştirmeye yönlendirilmesini sağlayacak olan bu proje yarışmasının yürütücüleri arasında olmaktan gurur duyduklarını ifade etti.

Buluş yapma heyecanını teşvik eden yarışma Amasya Merkez ve ilçelerde sorun tespit eden ve bunlara çözüm önerisi sunan tüm vatandaşlara ödül vaad ediyor.

Yarışmaya katılacak projeler, fen ve sosyal bilimler altındaki tüm alanlara açıktır. Yarışma konu veya alan sınırlaması olmaksızın, pozitif veya beşeri bilimlere dayalı proje, buluş, ürün geliştirme ve tasarım yarışmasıdır. Yarışmaya katılım sağlayacak projelerin daha önce başka bir yarışmada değerlendirilmeye tabi tutulmaması beklenmektedir.

Yenilikçilik-İnovasyon yarışmasına katılan projelerin değerlendirilmesinin ardından dereceye girenlere toplam 20.000 TL’lik ödül ücreti dağıtılacak. Yarışmaya son başvuru tarihi 29 Nisan 2016. Müracat  Amasya Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü.

İlginizi Çekebilir

İranlı Turistlerin Nevruz’Daki Tercihi Antalya

Bu yıl İran’da 21 Mart-1 Nisan tarihleri arasında kutlanan Nevruz Bayramı tatilini Türkiye’de geçirmek isteyen İranlı turistlerin tercihi yine Antalya oluyor. Geçen yıl Antalya’nın 64 bin İranlı turisti ağırladığı hatırlatan TerraCity Alışveriş Merkezi Müdürü Gözde Hoşten, bereket ve yenilikle özdeş Nevruz döneminde İranlı turistlerin daha çok alışveriş yaptığına da dikkat çekiyor.


Bıoderma, Ünlü Modacı Özlem Süer'in Mercedes Benz Fashıon Week Istanbul Defilesinin Sponsoru Oluyor!

Bioderma, “Kült Ürün”ü Sensibio H2O ile Özlem Süer’in “h2o” koleksiyonu ile “The Water Manifesto” Defilesinin Sponsoru Oluyor!


Bizim Mutfak’Tan Bir İlk Kemik Suyu Lezzeti Artık Bulyon Pratikliğinde!

Yalnızca 30 saniyede kemik suyu lezzeti!


Bahara Sağlıklı Beslenerek Merhaba Deyin

İnsan bedeni her mevsim geçişinde adaptasyon süreci yaşıyor. Uyku hali, ağrılar, halsizlik ve depresif bir ruhla gelen bahar, vücudu yorgun düşürüyor. Güneşsiz ve soğuk kış aylarından sonra kapıyı çalan yeni mevsimi dinç karşılamak için sağlıklı ve dengeli beslenmek gerekiyor. Memorial Ankara Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt. Emine Yüzbaşıoğlu, bahar aylarında sağlıklı beslenme konusunda bilgi verdi.


Burun Estetiği Değil ‘İfade’ Estetiği

Yrd. Doç. Dr. Denizhan Dizdar


Etiketler: amasya, atso, inovasyon, yenilikçilik, amasya üniversitesi

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.