1 Ağustos 2016 Pazartesi 14:37

TATİL GEZİ

Ani Harabeleri UNESCO Dünya Miras Listesi’nde

Türkiye’nin belgesel ekranı İZ TV, 3-14 Ağustos tarihleri arasında anlamlı ve özel bir yapıma ev sahipliği yapıyor. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne giren ve “Ani Ören Yeri”nin tanıtılması amacıyla T.C. Kültür Bakanlığı’nın destekleri ile hazırlanan belgeselde, Türkiye’nin en önemli antik şehirlerinden biri olan Kars’taki Ani Harabeleri eşsiz mimarisi ve göz kamaştırıcı manzarasıyla izleyicilere gerçek bir görsel şölen sunacak.

Ani Harabeleri UNESCO Dünya Miras Listesi’nde
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Yayınladığı birbirinden özel belgesel kuşakları ile fark yaratan ve Digiturk izleyicilerine yeni ufuklar açan İZ TV ekranları bu kez çok özel bir belgesele ev sahipliği yapıyor.Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nün (UNESCO) Dünya Kültür Mirası Listesi’ne giren Ani Harabeleri’ne ilişkin 7 Kapılı Şehir: Ani belgeseli, 3-14 Ağustos tarihleri arasında İZ TV’de yayınlanacak. 3 Ağustos Çarşamba saat 22.15’te izleyicileri ile buluşacak yapım; 5 Ağustos’ta saat 11:10’da; 6 Ağustos’ta 18.40’da, 8 Ağustos’ta 18.45’te, 10 Ağustos’ta 09.45’te, 12 Ağustos’ta 05.10’da ve 14 Ağustos’ta 17.35’de tekrarlarıyla İZ TV ekranlarında olacak.10-20 Temmuz tarihleri arasında İstanbul’da yapılan ve UNESCO’nun en önemli ana etkinliklerinden biri olan hükümetlerarası nitelikteki UNESCO Dünya Miras Komitesi 40. Oturumunda, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne giren Ani Harabeleri, insanı gerçek üstü yolculuğa çıkaran görüntüleriyle dikkat çeken bir belgeselle Digiturk izleyicilerinin beğenisine sunulacak.Yapımcılığını Özgür Özgülgün’ün yaptığı, Fuat Şahin, İsmail Bozkurt’un çekimleri ve Alper İnan’ın fotoğrafları ile görsel şölen sunan tanıtım belgeselinde, Ani Ören yeri havadan ve karadan çok farklı açılardan filme alındı. Kültür Bakanlığı’nın desteğiyle yapılan projeyle Anadolu’nun kültürel sembollerinden olan Ani Harabeleri’nin özel görüntülerine yer verildi.Kars’ın Ermenistan sınırına yakın bir bölgesinde bulunan ve bugüne kadar yaklaşık yirmi dört farklı uygarlığa ev sahipliği yapan Ani Antik kenti Anadolu’da Türklerin ilk ele geçirdiği şehir unvanına sahip olması nedeniyle de önem taşıyor. İpek Yolu üzerinde bulunmasından dolayı, ticari açıdan zengin bir kent olan Kars’ın muhteşem doğası, insanlık tarihine iz bırakan yapıları ve binlerce yıllık geçmişini simgeleyen pek çok eser bu eşsiz belgeselle İZ TV ekranlarından izlenebilecek.

İlginizi Çekebilir

Video Görüntüleri Ünlü Oyuncular Şebnem Bozoklu Ve Meriç Aral Vodafone Red’İn Sınırsız Uygulamaları İçin Yarışacak

ÜNLÜ OYUNCULARDAN INSTAGRAM’DA #SINIRYOK CHALLENGE


Getir Artık Huawei Appgallery’De!

Kullanıcılarına dakikalar içinde mutluluk taşıyan Getir, Huawei AppGallery’deki yerini aldı. Dünyanın en büyük 3. uygulama mağazası olan AppGallery’de Huawei kullanıcıları ile buluşan Getir, altyapı olarak Huawei Mobil Servisleri’ni de kullanmaya başladı.


Obezite Oranları Gittikçe Artıyor

BASIN BİLDİRİSİ


Tedavi Kadar Önemli Kanser Rehabilitasyonu

Günümüzde tanı ve tedavi olanaklarının artması ile beraber kanser hastalarının iyileşme oranın yükseliyor. Kişiyi fiziksel, sosyal, psikolojik olarak de etkileyebilen kanser hastalığında rehabilitasyon yaşam kalitesi için çok büyük önem taşıyor. Birçok kronik hastalığın tedavisi ve hastalığa uyum sürecinde kullanılan rehabilitasyonun kanser hastalarında da olumlu etkileri olduğunu söyleyen Liv Hospital Ulus Fizik Tedavi ve Rehalitasyon Uzmanı Doç. Dr. Hülya Sirzai kanser rehabilitasyonunun faydaları hakkında bilgi verdi.


Lekelere Karşı Güneş Koruyucu Etki

Ducray Melascreen UV Leke Karşıtı Güneş Koruyucu Krem SPF 50+ özelliği ile güneşe karşı yüksek koruma sağlarken patentli filtre sistemi ile de güneş kaynaklı hiperpigmentasyon, lokalize kahverengi lekeler ve yaşlılık lekelerinin oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Ducray Melascreen UV Leke Karşıtı Güneş Koruyucu Krem ailesi vücut ve el kremi olmak üzere iki üründen oluşuyor.


Etiketler: ani harabeleri

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.