1 Ağustos 2016 Pazartesi 14:37

TATİL GEZİ

Ani Harabeleri UNESCO Dünya Miras Listesi’nde

Türkiye’nin belgesel ekranı İZ TV, 3-14 Ağustos tarihleri arasında anlamlı ve özel bir yapıma ev sahipliği yapıyor. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne giren ve “Ani Ören Yeri”nin tanıtılması amacıyla T.C. Kültür Bakanlığı’nın destekleri ile hazırlanan belgeselde, Türkiye’nin en önemli antik şehirlerinden biri olan Kars’taki Ani Harabeleri eşsiz mimarisi ve göz kamaştırıcı manzarasıyla izleyicilere gerçek bir görsel şölen sunacak.

Ani Harabeleri UNESCO Dünya Miras Listesi’nde
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Yayınladığı birbirinden özel belgesel kuşakları ile fark yaratan ve Digiturk izleyicilerine yeni ufuklar açan İZ TV ekranları bu kez çok özel bir belgesele ev sahipliği yapıyor.Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nün (UNESCO) Dünya Kültür Mirası Listesi’ne giren Ani Harabeleri’ne ilişkin 7 Kapılı Şehir: Ani belgeseli, 3-14 Ağustos tarihleri arasında İZ TV’de yayınlanacak. 3 Ağustos Çarşamba saat 22.15’te izleyicileri ile buluşacak yapım; 5 Ağustos’ta saat 11:10’da; 6 Ağustos’ta 18.40’da, 8 Ağustos’ta 18.45’te, 10 Ağustos’ta 09.45’te, 12 Ağustos’ta 05.10’da ve 14 Ağustos’ta 17.35’de tekrarlarıyla İZ TV ekranlarında olacak.10-20 Temmuz tarihleri arasında İstanbul’da yapılan ve UNESCO’nun en önemli ana etkinliklerinden biri olan hükümetlerarası nitelikteki UNESCO Dünya Miras Komitesi 40. Oturumunda, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne giren Ani Harabeleri, insanı gerçek üstü yolculuğa çıkaran görüntüleriyle dikkat çeken bir belgeselle Digiturk izleyicilerinin beğenisine sunulacak.Yapımcılığını Özgür Özgülgün’ün yaptığı, Fuat Şahin, İsmail Bozkurt’un çekimleri ve Alper İnan’ın fotoğrafları ile görsel şölen sunan tanıtım belgeselinde, Ani Ören yeri havadan ve karadan çok farklı açılardan filme alındı. Kültür Bakanlığı’nın desteğiyle yapılan projeyle Anadolu’nun kültürel sembollerinden olan Ani Harabeleri’nin özel görüntülerine yer verildi.Kars’ın Ermenistan sınırına yakın bir bölgesinde bulunan ve bugüne kadar yaklaşık yirmi dört farklı uygarlığa ev sahipliği yapan Ani Antik kenti Anadolu’da Türklerin ilk ele geçirdiği şehir unvanına sahip olması nedeniyle de önem taşıyor. İpek Yolu üzerinde bulunmasından dolayı, ticari açıdan zengin bir kent olan Kars’ın muhteşem doğası, insanlık tarihine iz bırakan yapıları ve binlerce yıllık geçmişini simgeleyen pek çok eser bu eşsiz belgeselle İZ TV ekranlarından izlenebilecek.

İlginizi Çekebilir

Evinizi Ucuza Mal Edin

Ev sahibi olmak isteyenlere sunulan faizsiz ve peşinatsız finansal çözümler son zamanlarda oldukça dikkat çekiyor. Her geçen gün büyüyerek, müşteri hizmetleri, müşteri memnuniyeti, hayata geçirdiği yenilikleri, kendi sektörüne kazandırdıkları, kalite standartları gibi alanlarda aldığı uluslararası ödüllerle de adından söz ettiren Birevim, geliştirdiği özgün finansal model ile rakiplerinden ayrışarak tüketiciye sağladığı olanaklarla fark yaratıyor.


Tezmaksan’Dan Endüstri 4.0 Çizgisinde Yatırımlar

ÜRETİM SEKTÖRÜNÜ AR-GE VE İNOVASYONLA TANIŞTIRDI


Gıda Takviyesi Pazarının Lideri Aksuvital, Türkiye'den 85 Ülkeye 'Sağlık' Dağıtıyor

Gıda takviyesi pazarının lideri Aksuvital hızlı büyüyor


İhracatçılar Samsun’Da

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, “Cumhuriyet’in kuruluşu ile özdeşleşmiş olan ihracata dayalı kalkınma hamlesinin bugün vücut bulduğu ihracatçı birliklerimizin başkanları ve TİM olarak Ulu Önder Atatürk’ün Samsun’a ayak basışının 100’üncü yılında bu coşkuyu ticaret diplomasisinin saha neferleri olarak yaşamaktan ve paylaşmaktan büyük kıvanç duyuyoruz” dedi.


Ptt’Den “Milli Micadele’Nin 100. Yılı” Konulu Anma Pulu

PTT AŞ tarafından “Millî Mücadele’nin 100. Yılı” konulu ay yıldız perforaj kullanılarak hazırlanan tek değerli anma bloğu, ay yıldız perforaj kullanılarak hazırlanan gümüş varak ve gofre uygulamalı seri numaralı tek değerli anma bloğu, yirmi dört puldan oluşan stickerlı kağıda baskılı özel tasarım blok pul, altın varak ve lak uygulamalı ilk gün zarfı 19 Mayıs 2019 tarihinde tedavüle sunuldu.


Etiketler: ani harabeleri

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.