6 Mayıs 2019 Pazartesi 11:29

GÜNDEM

Ankaçed, Çeviri İşletmeleri, Çevirmenler Ve Öğrencileri Bir Araya Getirdi

Ankara Çevirmenlik Derneği (ANKAÇED) bünyesinde düzenlenen etkinlikte profesyonel çeviri işletmeleri ve tecrübeli çevirmenler ile sektöre adım atmaya hazırlanan gençler bir araya geldi. Ankara, Lucky Travel Cafe’de düzenlenen etkinliğe birçok sektör paydaşı ve bu alanda eğitim alan genç tercümanlar yoğun ilgi gösterdi. Gecede kurulacak yeni federasyonun ilk sinyalleri de verildi.

Ankaçed, Çeviri İşletmeleri, Çevirmenler Ve Öğrencileri Bir Araya Getirdi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Etkinliğin Amacı Sektöre Yönelik Soru İşaretlerini Silmek

Ankara Çevirmenlik Derneğinin 3 yıldır aktif bir şekilde sektöre yön verdiğini dile getiren Taş Ali Koçer, etkinlik ile çeviri piyasasına gireceklere yeni iş imkanları yaratmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi. Koçer, “Etkinliğimizin ana amacı, siz gençler ile bu sektör içerisinde faaliyet gösteren çevirmen arkadaşlarımızı bir araya getirip, yeni iş fırsatları yaratmak, çevirmenlik ile ilgili aklınızdaki soruları cevaplamaktı. Yani bir usta-çırak ilişkisi kurup mesleğe adımınızı atmanızı sağlamaktı. Toplantımızla birlikte kendinize yeni iş ya da staj imkânı yaratabilir, sektörde ‘ben de varım’ diyebilirsiniz. Gençlerimizin herhangi bir umutsuzluğa kapılmamaları gerektiğini vurgulamak amacıyla sizlerle sektör içerisinde bulunan tercüman arkadaşlarımızı bir araya getirmek istedik. Bu vesile ile işimizi tanıtmayı amaçladık” dedi.

Sınırlarımızı Aşmalıyız

Dünyadaki çeviri sektörünün pastasının büyüklüğüne dikkat çeken ANKAÇED ve Kutup Tercüme Bürosu Yönetim Kurulu Başkanı Taş Ali Koçer, sınırların aşılması gerektiğini dile getirdi. Koçer, “ Çevirmenlik piyasasında var olan pastadan daha büyük dilim almak istiyorsak sadece Türkiye ile sınırlı kalmamalı, dünyaya açılmalıyız. Sınırlarımızın ötesinde uçsuz bucaksız bir alan var. Dünya ile kucaklaşan ve iş alanını o yönde geliştiren büro ya da tercüman her geçen gün daha da büyüyecek ve ülkemize bir girdi sağlayacaktır. Bu sebeple mutlaka sınırlarımızı aşmalı, gözümüzü büyük hedeflere dikmeliyiz” diye konuştu.

Yeni Federasyon Sinyalleri Verildi

ANKAÇED Yönetim Kurulu Başkanı Taş Ali Koçer etkinlikte yaptığı konuşmada Türkiye’de 8 dernek ile yeni bir çevirmenlik federasyonunun kuruluş sinyallerini de verdi. Koçer, “İstanbul, İzmir, Ankara, Eskişehir ve Gaziantep’te üye dernekleri olacak yenilikçi ve sektörümüzü daha ileriye taşıyacak bir federasyon kurma çalışmalarını tüm gücümüzle yürütüyoruz. Bütün gayretimiz çevirmenlik mesleğinin daha ileriye gitmesi, daha fazla gencimizin bu alandan faydalanabilmesi, birlik olabilmek, sektörümüzdeki paydaşlarımızın haklarını en iyi şekilde savunup, sesimizi daha çok duyurmak için” diye konuştu.

Gençler Ustaları Dinledi

Ankara Çevirmenlik Derneği tarafından gerçekleştirilen gecede gençler ustaları dinledikten sonra akıllarındaki soruları sordular. Sektör hakkında daha fazla bilgi sahibi olan çevirmen adayları bu tarz etkinliklerin devam etmesi gerektiğini söylediler. ANKAÇED Yönetim Kurulu Başkanı Taş Ali Koçer ise derneğin bu tür öncü faaliyetlerine devam edeceğini belirterek ilerleyen günlerde yeni bir etkinlik düzenlenebileceğinin sinyalini verdi.

İlginizi Çekebilir

Metalde Ortak Akıl Kazandı

MESS’in uzlaşı çabaları sonuç verdi, Türk Metal ve Özçelik-İş Sendikaları ile


Öho Seferleri Elazığ İçin Yapılacak

İstanbul’da faaliyet gösteren Özel Halk Otobüsü işletmecileri, ortak bir karar alarak Çarşamba günü elde edecekleri gelirin bir bölümünü Elazığ Valiliği’ne gönderme kararı aldı.


Sinpaş Finans Şehir’De Evler Kişiselleşiyor

Sinpaş gayrimenkul sektöründe yine bir ilke imza atarak Custom – Made Homes’u hayata geçiriyor. Tarzını evine yansıtmak isteyenler için birçok özellik sunan Sinpaş, evleri zevklere göre kişiselleştiriyor.


Saçlarınıza Sanatsal Dokunuşlar

Fakir Hausgeräte’nin yeni “Lyrics of Beauty Series” saç şekillendiricileri, saçlarınıza istediğiniz şekli vererek tarzınıza şıklık katıyor.


Beymen Collection Thermolab Koleksiyonu

Her sezon modern erkekler için tüm ürün gruplarını kapsayan ayrıcalıklı koleksiyonlar sunan BEYMEN Collection, değişken iklim koşullarına karşı vücut ısısını koruyan özel termal kumaşlardan hazırladığı Thermolab Kapsül Koleksiyonu ile kış soğuklarına meydan okuyor.


Etiketler: Koçer, daha, yeni, Ankara, Çevirmenlik

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.