27 Ekim 2019 Pazar 11:09

GÜNDEM

Antigua Ve Barbuda Portföye Katıldı, Global’İn Liman Ağı 11 Ülkeye Yayıldı

Dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi Global Ports Holding, bir ay içinde Karayipler’de ikinci liman işletme operasyonunu başlattı. Antigua ve Barbuda’da St. John’s Kruvaziyer Limanı portföye katıldı. Böylelikle faaliyet gösterilen ülke sayısı Türkiye dahil 11, portföydeki liman sayısı 17’si kruvaziyer 2’si ticari olmak üzere toplam 19’a ulaştı.

Antigua Ve Barbuda Portföye Katıldı, Global’İn Liman Ağı 11 Ülkeye Yayıldı
Antigua Ve Barbuda Portföye Katıldı, Global’İn Liman Ağı 11 Ülkeye Yayıldı
Antigua Ve Barbuda Portföye Katıldı, Global’İn Liman Ağı 11 Ülkeye Yayıldı
Antigua Ve Barbuda Portföye Katıldı, Global’İn Liman Ağı 11 Ülkeye Yayıldı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Global Yatırım Holding ve Global Ports Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman, “Karayipler odaklı Amerika Kıtası’nda büyüme stratejimizi başarıyla uyguluyoruz. Bölgedeki diğer fırsatları yatırım kriterlerimiz çerçevesinde dikkatli bir biçimde değerlendiriyoruz” dedi.

Bir yıl gibi kısa bir sürede Karayipler’de önemli bir oyuncu haline geldiklerini söyleyen Global Ports Holding CEO’su Emre Sayın, “Yakın gelecekte Global Ports Holding’in Karayipler’deki operasyonlarından elde edeceği Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kar’ın (FAVÖK) Akdeniz’deki kruvaziyer operasyonlarından 2018’de elde ettiği FAVÖK seviyesine ulaşmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi ve Global Yatırım Holding iştiraki Global Ports Holding, Karayipler’de ada ülkesi Antigua ve Barbuda’da St. John’s Kruvaziyer Limanı’nı işletmeye başladı. Antigua ve Barbuda’nın portföye katılması ile birlikte dünyanın en büyük kruvaziyer yolcu pazarı Karayipler’de, Bahamalar’ın başkenti Nassau’nun ardından bir ay içinde ikinci liman operasyonu başlamış oldu. Böylelikle faaliyet gösterilen ülke sayısı Türkiye dahil 11, portföydeki liman sayısı 17’si kruvaziyer 2’si ticari olmak üzere toplam 19’a ulaştı.

Global Yatırım Holding ve Global Ports Holding Yönetim Mehmet Kutman, “Karayipler odaklı Amerika Kıtası’nda büyüme stratejimizi başarıyla uyguluyoruz. Bölgedeki diğer fırsatları yatırım kriterlerimiz çerçevesinde dikkatli bir biçimde değerlendiriyoruz. Kruvaziyer liman işletmeciliği Global Yatırım Holding’in üç stratejik yatırım alanı arasında yer alıyor. Yerel halk, ortaklarımız, kruvaziyer gemi şirketleri ile çalışmayı heyecanla bekliyoruz. Ülke ekonomisine katkımız olacağı için mutluyuz” diye konuştu.

2020’de yaklaşık 13 milyon yolcu

Bir yıl gibi kısa bir sürede Karayipler’de önemli bir oyuncu haline geldiklerini söyleyen Global Ports Holding CEO’su Emre Sayın, Antigua ve Barbuda’nın ardından Global Ports Holding’in hizmet vereceği yolcu sayısının 2020 yılında toplamda yaklaşık 13 milyon olmasını bekliyoruz” dedi.

“Kruvaziyer liman işletmeciliğinde tek olan küresel çapta deneyim, know-how ve bundan kaynaklanan özel işletme modelimiz sayesinde hedeflerimize emin adımlarla yaklaşıyoruz” diyen Sayın, Global Ports Holding’in pazar çeşitliliğinin finansal sonuçlara etkisi bakımından önemli bir hedefe çok yaklaştığını belirtti. Sayın, “Yakın gelecekte Global Ports Holding’in Karayipler’deki operasyonlarından elde edeceği Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kar’ın (FAVÖK) Akdeniz’deki kruvaziyer operasyonlarından 2018’de elde ettiği FAVÖK seviyesine ulaşmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

45-50 milyon dolar yatırım

Antigua ve Barbuda’nın Antigua adasında yer alan St. John’s Kruvaziyer Limanı, 2018 yılında yaklaşık 800 bin yolcu ağırladı. Antigua ve Barbuda Hükümeti ile Global Ports Holding arasında imtiyaz sözleşmesi gereği ilk bir yıl içinde yaklaşık 45 – 50 milyon dolar tutarında yatırım yapılması hedefleniyor.

St. John’s Kruvaziyer Limanı’na 5000’den fazla yolcu taşıyabilen en büyük kruvaziyer yolcu gemilerinin yanaşmasını sağlayacak rıhtım yatırımı da Global Ports Holding tarafından tamamlanacak. Global Ports Holding çatısı altına girmesinin ardından Antigua Cruise Port (Antigua Kruvaziyer Limanı) olarak yeniden markalanan limanın perakende alanlarında hizmet kalitesinin yükseltilmesine yönelik yatırımlar da gerçekleştirilecek.

İlginizi Çekebilir

Fiba Cp, Perakende Günlerinde Hedeflerini Açıkladı

Fiba Grubu’nun finans ve finans dışı sektör tecrübesini, gayrimenkul bilgisi ile birleştiren FİBA CP, 4 - 5 Aralık 2019 tarihinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Perakende Günleri’ne katıldı. Etkinlik kapsamında paydaşlarına yönelik özel bir bilgilendirme toplantısı düzenleyen kurumun bu organizasyonu, Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayşecan Özyeğin Oktay’ın katılımıyla gerçekleşti.


Perakende Güneşi 2019 Ödülleri Sahiplerini Buldu

Perakende sektörünün en prestijli ödülü olarak kabul edilen ‘Perakende Güneşi Ödülleri’ sahiplerini buldu. Perakende Güneşi Ödülleri’nde ‘Onur Ödülü’nün sahibi ise Beyti Kurucusu Beyti Güler oldu.


Nil Karaibrahimgil Konseri 19 Aralık’Ta Zorlu Center Park Alanında

Zorlu Yılbaşı Festivali kapsamında 19 Aralık Perşembe 19:00’da gerçekleşecek Nil Karaibrahimgil konseri, Zorlu Center Meydan Katı Park Alanı’nda gerçekleşecek ve herkesin ücretsiz katılımına açık olacak.


Adnan Bali “Bu Jenerasyon Fark Yaratmadan, Fark Görmek İstiyor”

İstanbul Okan Üniversitesi’nin Türkiye’de ilk kez başlattığı Girişimcilik Dersi’ne 4 Aralık 2019 Çarşamba günü Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali konuk oldu. Bali gençlere eğitim ve iş hayatından anılar anlatarak tavsiyelerde bulundu. Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) okuduğu dönemde beş sömestr şeref listesine girdiğini anlatan Bali bunun nedenini “Atılmaktan korktuğum için şeref listesine girdim. Dozunda kaygı başarıyı getirir” sözleriyle açıkladı.


Qnb Finansbank Yelken Takımı’Ndan Bir Birincilik Daha

QNB Finansbank Yelken Takımı, Türkiye Açık Deniz Yelken Kulübü (TAYK) tarafından düzenlenen TAYK Sonbahar Trofesi 2. Ayak Yarışı’nda kendi sınıfında birinci oldu.


Etiketler: Global, Holding, Ports, Karayipler, Antigua

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.