24 Ekim 2019 Perşembe 10:48

GÜNDEM

Appsilon Enterprise 1 Milyon Euro’Luk Yeni Bir Yatırıma İmza Attı!

Laboratuvar ortamında elmas üreten şirket, bu turla birlikte aldığı toplam yatırım miktarını 2.5 milyon euroya çıkardı.

Appsilon Enterprise 1 Milyon Euro’Luk Yeni Bir Yatırıma İmza Attı!
Appsilon Enterprise 1 Milyon Euro’Luk Yeni Bir Yatırıma İmza Attı!
Appsilon Enterprise 1 Milyon Euro’Luk Yeni Bir Yatırıma İmza Attı!
Appsilon Enterprise 1 Milyon Euro’Luk Yeni Bir Yatırıma İmza Attı!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Elmas üretimine odaklanan Appsilon Enterprise, Hande Enes’in öncülük ettiği turda 1 milyon euro tutarında yeni bir yatırıma imza attı. Appsilon Enterprise, dünya genelinde laboratuvar ortamında elmas sentezi gerçekleştirebilen sayılı şirketler arasında yer alıyor. 2017 yılında Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incunbation’da kurulan girişim daha önce aldığı 1,5 milyon euroluk çekirdek yatırımla birlikte toplam yatırım miktarını 2.5 milyon euroya çıkarıyor. Bu yatırımın şu an üzerine yoğunlaştıkları Seri A turu için iyi bir motivasyon kaynağı olduğunu dile getiren Appsilon Enterprise yöneticileri yeni yatırımı elmas üretim kapasitelerini artıracak teknolojiler geliştirmek için kullanacaklarını söylüyor.

Türkiye’de laboratuvar ortamında elmas üretebilen tek girişim olma unvanını taşıyan Appsilon Enterprise dünya genelinde de laboratuvar ortamında elmas sentezi gerçekleştirebilen sayılı şirketler arasında yer alıyor. Appsilon Enterprise Seri A yatırımı öncesi aldığı 1 milyon eurouk yatırımla dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri arasında yer almak üzere emin adımlarla ilerliyor.

Türkiye’den dünyanın elmas merkezlerine ihracat yapıyor!

Yüksek teknoloji ile laboratuvarda üretilen elmas; mücevherat sektörünün yanısıra savunma sanayi, sağlık, endüstri ve elektronik alanlarında da kullanılabiliyor. Appsilon, elmas üretim süreçlerindeki teknolojisi sayesinde ürettiği elmasın özelliklerini de kontrol edebiliyor. Bu sayede özellikle yüksek teknoloji alanlarında ihtiyaç duyulan malzemenin üretimi Appsilon tarafından sağlanabiliyor.

Bu alandaki sayılı üreticiden birisi olarak Amerika, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere, İsrail, Hindistan, Hong Kong gibi elmas merkezlerine ihracat yapan girişim, yatırımcılara analiz ve rapor hazırlayan CB Insights’ın hazırladığı raporda lüks ürünlerin üretim şeklini değiştiren girişimler başlığı altında yer alıyor.

Appsilon aldığı bu yeni yatırımla birlikte Ar-Ge süreçlerini hızlandırarak elmas teknolojisi alanında dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden birisi olmak ve ürünleriyle başarı sağladığı alanlarda daha da güçlenmek istiyor. Hedeflediği Seri A turunun da hazırlıklarını yapan girişim, yeni yatırım turuyla birlikte üretim kapasitesini artırmayı planlıyor.

İlginizi Çekebilir

Behçet Hastalığı Göz Sağlığını Nasıl Etkiler

Batıgöz Sağlık Grubu


Yeni Renault Captur Euro Ncap’Ten Beş Yıldız Elde Etti

Yeni Renault Captur, Euro NCAP güvenlik testlerinde en yüksek not olan beş yıldız aldı. B-SUV lideri Captur, en üst seviyede aktif ve pasif güvenlik sunuyor.


Wtech Teknolojide İnsan Odaklı Dönüşümü Sektörün Devleriyle Tartışıyor

Teknoloji sektöründe çeşitliliği artırarak hızla ilerleyen dönüşümün insanlığın lehine olmasını hedefleyen Teknolojide Kadın Derneği (Wtech), bu kapsamda ilk büyük etkinliğini 10 Aralık Salı günü düzenleyecek. Wtech Yönetim Kurulu Başkanı Zehra Öney’in ev sahipliğinde gerçekleşecek etkinliğe Vodafone, Turkcell, Coca Cola, Microsoft ve Facebook gibi şirketlerinden üst düzey yöneticilerin yanı sıra kamu temsilcileri de katılacak.


Hayat Kimya Rusya Pazarında 2. Kağıt Tesisi Yatırımıyla Kapasitesini 70 Bin Tondan 140 Bin Tona Çıkardı

Yılda 490 bin ton temizlik kağıdı üretim kapasitesiyle Ortadoğu, Doğu Avrupa ve Afrika’nın en büyük üreticisi olan Hayat Kimya, Rusya Tataristan’daki 2. üretim tesisi yatırımıyla kapasitesini iki katına çıkararak Rusya’nın en büyük selülozlu temizlik kağıdı üreticisi oldu.


Ramsey, Ezratuba İşbirliğiyle Erkekleri Kendi Mükemmeline Ulaştıracak

Teknoloji ve modayı buluşturan yenilikçi tasarımlarıyla erkek modasında ilkleri hayata geçiren RAMSEY, kişiye özel dikimde yeni nesil bir deneyim sunuyor. RAMSEY, detaycı ve kusursuzu arayan, el işçiliğini teknoloji dinamikleri ile harmanladığı “Made to Measure” kişiselleştirilmiş stil deneyimi için dünyaca ünlü tasarımcılar Ezra ve Tuba ile işbirliği yaptı.


Etiketler: elmas, Appsilon, Enterprise, milyon, yeni

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.