7 Ağustos 2019 Çarşamba 10:06

GÜNDEM

Arçelik’Ten ‘Dünyaya Saygılı’ Web Sitesi

Arçelik’Ten ‘Dünyaya Saygılı’ Web Sitesi
Arçelik’Ten ‘Dünyaya Saygılı’ Web Sitesi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

‘Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın’ vizyonu doğrultusunda sürdürülebilirliği işinin kalbine koyan Arçelik, enerji verimliliği ve sera gazı salımlarının önlenmesi yolunda öncü bir adım daha attı. Şirket yüzde 100 güneş enerjisine bağlı sunucular üzerinden çalışan yeni kurumsal web sitesini (www.arcelikglobal.com) yayına açtı. Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu,“Arçelik olarak sürdürülebilirlik alanında öncü ve yenilikçi uygulamalarımızla fark yaratmaya devam ediyoruz. Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla, toplum ve çevreye karşı sorumluluk bilinciyle kaynakların verimli kullanımına ve döngüsel ekonomi çözümlerine odaklanan şirketimiz, bu kapsamda yayına başlayan yeni kurumsal internet sitesi ile de örnek bir adım atıyor. %100 güneş enerjisiyle çalışan sunucular üzerinden yayın yapan internet sitesi, karbon ayak izini en aza indirirken enerji verimliliğini de en üst seviyeye çıkarıyor. Önümüzdeki dönemde de yeşil teknolojiyi kucaklayan ve enerji verimliliğine odaklanan projelerimizle sektörümüzde ayrışmaya devam edeceğiz.”

Üretimden tasarıma kadar tüm faaliyetlerinde doğal kaynakların korunmasına, verimli kullanılmasına ve enerji verimliliğine öncelik veren, doğanın ve ekolojik sistemin korunması için projeler geliştiren Arçelik, web sitesini de çevre dostu hale getirdi. Arçelik’in kullanıcı dostu arayüze sahip yeni kurumsal web sitesi www.arcelikglobal.com yüzde 100 güneş enerjisiyle çalışan sunucular üzerinden yayın yapıyor. Arçelik’in veri merkezindeki enerji tüketim verimliliği oranı (PUE ratio) 1,13’e yükseldi. Böylelikle alanındaki en mükemmel oran olan 1’e yaklaştı. Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu, “Arçelik olarak sürdürülebilirlik alanında öncü ve yenilikçi uygulamalarımızla fark yaratmaya devam ediyoruz. Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla, toplum ve çevreye karşı sorumluluk bilinciyle kaynakların verimli kullanımına ve döngüsel ekonomi çözümlerine odaklanan şirketimiz, bu kapsamda yayına başlayan yeni kurumsal internet sitesi ile de örnek bir adım atıyor. %100 güneş enerjisiyle çalışan sunucular üzerinden yayın yapan internet sitesi, karbon ayak izini en aza indirirken enerji verimliliğini de en üst seviyeye çıkarıyor. Önümüzdeki dönemde de yeşil teknolojiyi kucaklayan ve enerji verimliliğine odaklanan projelerimizle sektörümüzde ayrışmaya devam edeceğiz.”

Arçelik’in Sürdürülebilirlik Başarıları

Bu yıl 11’inci Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımlayan Arçelik, geliştirdiği çevreci ve yenilikçi teknolojilerle ekosistemin sürdürülebilirliğine önemli katkılar sağlıyor. Kendi kurduğu Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya geri dönüşüm tesislerinden elde ettiği plastik malzemeleri kullanarak, geri dönüştürülmüş plastik oranı %90 olan elektrikli süpürge ile Avrupa’da ödül alan şirket, 15 milyon adet geri dönüştürülmüş PET şişeyi çamaşır makinesi kazanlarındaki plastiklerin içinde kullandı. Su ekosistemlerine karışan mikrofiberlerin yüksek oranda filtrelenmesini sağlayan teknolojiyi geliştirdi. Deniz ve okyanuslardaki canlı yaşamını olumsuz etkileyen atık balık ağlarını yüksek performans gerektiren plastikler içerisinde değerlendirdi.

Yüksek enerji verimli ürünler geliştiren Arçelik, üretimde de su ve enerji verimliliğine odaklanıyor. Şirket 2018 yılında, Türkiye, Romanya, Çin, Rusya ve Güney Afrika operasyonlarındaki ürün başına su çekimini 2012 baz yılına göre yüzde 48 azalttı.

Yine 2018 yılı sonu itibariyle, aynı operasyonlardaki ürün başına enerji tüketimi de 2010 baz yılına göre yüzde 40,22 oranında azaltıldı. Küresel ölçekte de önemli başarılara imza atan Arçelik, Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi'nin Gelişmekte Olan Piyasalar Kategorisi’ne üst üste ikinci kez giriş yapan tek Türk sanayi şirketi konumunda bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Sömestrda Çocukların Aklını Başından Alacak Bir Tatil Planı İçin En Doğru Adres Gaming İstanbul!

Bütün yıl merakla beklenen ve biletleri hızla tükenen uluslararası oyun ve espor fuarı GIST, 30 Ocak’ta kapılarını tatil keyfini doyasıya yaşamak isteyen aileler için açıyor.


Mahir Ünsal Eriş Yeni Romanı Gaip İle Sadece Storytel’De

Mahir Ünsal Eriş’in yeni eseri tefrika roman Gaip, ilk üç bölümüyle 27 Ocak’ta Storytel’de yerini alıyor. Sadece sesli kitap olarak hazırlanan Storytel Original Gaip'in her hafta yeni bölümü, Beyti Engin'in sesinden dinleyicilerle buluşacak.


Hoşgörülü Kişiler, Psikolojik Yönden Daha Sağlıklı Ve Mutlu

Hoşgörülü kişiler, psikolojik yönden daha sağlıklı ve mutlu


Genç Sanatçı Irmak Arıcı İle Üsküdar’Da Yer Yerinden Oynadı Video Linki Https We.Tlt 7Hhugvxn3o

GENÇ SANATÇI IRMAK ARICI İLE ÜSKÜDAR’DA YER YERİNDEN OYNADI


50 Milyar Dolarlık Kripto İşlemi Yapan Amber Group Cyrpto Talks’Ta…

2019’da 50 milyar dolarlık kripto işlemi yapan Amber Group Cyrpto Talks’ta…


Etiketler: Arçelik, enerji, sitesi, yüzde, güneş

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.