26 Ağustos 2019 Pazartesi 10:05

GÜNDEM

Arzum Ve Anadolu Kültürel Girişimcilik'ten Anlamlı İşbirliği

İstanbul silüetiyle ve saray kültüründen tanıdığımız latis deseniyle özel olarak tasarlanan Arzum OKKA Minio Türk kahvesi makinesi, Türkiye’de ilk kez ve sadece seçili Anadolu Kültürel Girişimcilik müze mağazalarında satışa sunuldu. Kavrulma derecesi, pişirilmesi, sunumuyla 5 asırlık bir hikayenin kahramanı olan, UNESCO’nun “İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası” listesine giren Türk kahvesinin bu sayede müze ziyareti gerçekleştiren turistlerle tanıştırılması ve dünyaya taşınması hedefleniyor.

Arzum Ve Anadolu Kültürel Girişimcilik'ten Anlamlı İşbirliği
Arzum Ve Anadolu Kültürel Girişimcilik'ten Anlamlı İşbirliği
Arzum Ve Anadolu Kültürel Girişimcilik'ten Anlamlı İşbirliği
Arzum Ve Anadolu Kültürel Girişimcilik'ten Anlamlı İşbirliği
Arzum Ve Anadolu Kültürel Girişimcilik'ten Anlamlı İşbirliği
Arzum Ve Anadolu Kültürel Girişimcilik'ten Anlamlı İşbirliği
Arzum Ve Anadolu Kültürel Girişimcilik'ten Anlamlı İşbirliği
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı bu işbirliği ile ilgili olarak şunları söyledi; " Dünya kahve trendinde espresso ve filtre kahvenin öne çıktığını görüyoruz. Dünyada günde yaklaşık 2,2 milyar fincan kahve içilmesine rağmen Türk kahvesi, pazardan yüzde 10 pay alabiliyor. Hedefimiz, Türk kahvesi tüketiminin yüzde 20 paya çıkması. Mükemmel Türk kahvesi deneyimi için tasarladığımız kahve makinemiz OKKA, bugün dünyanın 35 ülkesinde farklı kültürleri Türk Kahvesi kültürüyle buluşturuyor. Hedefimiz daha fazla ülke ve daha fazla kişi. Buna katkı sunacak her şeye imzamızı atmak istiyoruz. Anadolu Kültürel Girişimcilik ile gerçekleştirdiğimiz bu işbirliği de bunlardan biri. Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Nevşehir Göreme Açıkhava Müzesi müze mağazalarında satışa sunduğumuz İstanbul silüetli özel Türk kahvesi makinemizin bu kültürü dünyanın dört bir köşesine yaymasını hedefliyoruz. Ülkemizi ziyarete gelen turistlerin evlerine Türk kahvesi kültürünü taşımaları bizler için çok anlamlı. Turistler Türk kahvesini burada deneyimleyip sevse de, kendi ülkelerinde bu lezzete ulaşmakta zorlanıyorlar. Türk kahvesinin dünyada hak ettiği konuma ulaşamamasının en önemli nedeni, Türk kahvesinde makineli çözümlerin diğer kahve türlerine kıyasla 100 yıl kadar gecikmesi. Bu çözümlerin daha da geliştirilmesiyle birlikte hak edilen noktaya varılacağını düşünüyoruz."

Anadolu Kültürel Girişimcilik İcra Kurulu Başkanı Halil Korkmaz ise; "İlk uluslararası markalarımızdan sayılabilecek ve kültürümüzde kendine has bir yeri bulunan Türk Kahvesini kültürel bir değer olarak konumlandırıyor, Türk vatandaşları ve yabancı ziyaretçilere en nitelikli şekilde sunumu, satışı ve tanıtımını yapmayı amaçlıyoruz. Türk Kahvesinin ve kahve kültürümüzün küresel ölçekte markalaşma çabalarına katkıda bulunmayı amaçladığımız bu çalışmada, Türk Kahvesi üreticileri ve girişimcilerinin yararına pazarın büyütülmesine de katkıda bulunmak istiyoruz. 'Müze’nin Kahvesi' isimli kendi markamızla, özel nem derecesinde kavurarak hediyelik kutularda beğeniye sunduğumuz Türk Kahvemizin yanında, müzelerimizi ziyaret eden yaklaşık 30 milyonun üzerindeki ziyaretçiye mağazalarımızda sağladığımız nitelikli hizmetlerimizin başında gelen Türk Kahvesi sunumu yerinde tüketimi artırdığı gibi, bu işbirliği ile yerli ve yabancı tüm misafirlere Türk Kahvesini pratik bir şekilde evinde de yapabilme imkanı veriyoruz. Topkapı Sarayı’na özel tasarladığımız 'Latis-i Harem' koleksiyonumuz ve eşsiz bir şehir olan İstanbul’dan ilham alan 'İstanbul Koleksiyonu' desenleri ile bezenmiş bu Türk Kahvesi makineleri ile son kullanıcıya ülkemizin kültürel değerlerini kendi evlerinde de tanıtmaya devam ediyoruz. Unesco Somut Olmayan Kültürel Miras listesinde yer alan Türk kahvesinin kültürel bir değer olarak konumlandırılması, en nitelikli şartlarda sunumu, satışı ve tanıtılması için proje ve işbirliklerimiz devam edecektir" dedi.

Anadolu Kültürel Girişimcilik hakkında;

Anadolu Kültürel Girişimcilik A.Ş., Türkiye'nin kültürel hazineleri olan müzeler ve ören yerlerinde, müze perakendeciliği alanında faaliyet göstermekte olan bir perakende operasyonudur.

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve ören yerlerinin ticari işletmesini yapan firmamız; himayesinde bulunan 180’in üzerinde müze ve ören yeri ile dünyanın en büyük müze mağaza zinciri konumundadır ve Türkiye’nin tanıtımına da katkıda bulunmakta olan bir markadır.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerindeki ticari alanların işletme yetkisine sahip olan Anadolu Kültürel Girişimcilik, müze perakendeciliğini 2016 yılından itibaren Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü (DÖSİMM) adına yürüten ve bu alanda faaliyet göstermektedir.

Arzum Elektrikli Ev Aletleri Hakkında:

1966’da yerli bir marka olarak doğan Arzum, 53 yıldır Türkiye’de hemen her eve girmiş, ve başarısını kısa sürede uluslararası boyuta taşımıştır. Teknolojiyi tasarım ve yaratıcılık ile birleştirerek ortaya çıkardığı ürünlerle tüketicilerinin hayatlarını değiştirmeyi hedefleyen Arzum, yarım asırlık yolculuğunda küçük ev aletleri sektöründe Türkiye’de ilklere imza atarak sektöre yön vermiştir.

Türk malı ilk ütüyü 1967 yılında, ilk mekanik süpürgeyi 1968 yılında, ilk mutfak robotunu 1991 yılında ve ilk elektrikli cezveyi 2003 yılında üreten Arzum, 2001 yılında sektörde 3 yıl garanti uygulamasını başlatarak sektörde garanti sürelerini uzatan ilk marka olmuştur.

“Sen dokunursun değişir dünya” mottosuyla tasarladığı ürünlerle, yerel ve uluslar arası birçok prestijli ödüle layık görülen Arzum, 2014 yılında da, Türk kahvesinde bir devrim yaratarak, doğrudan fincana servis özelliğiyle bir ilk olan Arzum OKKA Türk Kahvesi Makinesi yurt içi ve global pazara sunarak büyük bir başarı elde etmiştir. Arzum, OKKA’nın başarısı ile Türk kahvesi kültürünü dünyaya yaymak üzere global bir misyonu da yerine getirmektedir.

Bugün Arzum, gıda hazırlama, pişirme ve kızartma, içecek hazırlama, temizlik, kişisel bakım, ütü olmak üzere 6 ürün kategorisinde 250'den fazla ürünüyle yılda 3 milyonu aşan satış gerçekleştiren Arzum, dünyanın 35 ülkesinde 10 milyon eve ulaşarak"dünya markası olma" yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Arzum, ülkemizde altıncısı düzenlenen Superbrands Türkiye 2016'da 6.kez Türkiye’nin 'Süper Markaları” arasında yer aldı.

İlginizi Çekebilir

Aksa, Amerika’Da Dünyanın En Büyük Jeneratör Fuarına Ev Sahipliği Yapıyor

Sektörün lider markası Aksa Jeneratör, sponsor olduğu etkinliklerle adından söz ettirmeye devam ediyor. ABD’nin Louisiana eyaletinde üretim tesisi bulunan Aksa, aynı eyalette bulunan New Orleans’ta 19-21 Kasım tarihlerinde düzenlenen dünyanın en büyük jeneratör fuarı Power-Gen International’a ev sahibi olarak katılıyor.Aksa Jeneratör Power-Gen International’ın son 10 yıldır üst üste ana sponsorları arasında yer alıyor.


Moda, Müzik, Eğlence Ve Trendler Marka Konferansı’Nın 20’Nci Yılında

MARKA Konferansı 20’nci yılında İstanbul markasını merkezine alıyor ve tüm dünyada İstanbul rüzgârı estirecek büyük bir sorumluluğa liderlik yapıyor. MARKA Konferansı bu yıl da modadan müziğe, eğlenceden son trendlere birçok konuyu, çok özel konuşmacılarıyla ele alacak.


Ebrd’Den Qnb Finansleasing’E 50 Milyon Avroluk Sendikasyon Kredisi

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Türkiye’deki küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ) finansmanına olan erişimini genişletmek amacıyla QNB Finansbank’ın finansal kiralama şirketi QNB Finansleasing’e 50 milyon avro değerinde sendikasyon kredisi sağladı. Kredi, mikro ölçekli işletmelerin ve KOBİ’lerin finansmana erişmelerini kolaylaştıracak.


Üsküdar Belediyesi, İskender Pala İle Manevi Zenginliklerimizi Ve Paylaşmanın Önemini Hatırlattı

Üsküdar Belediyesi,kültür- sanat dünyasının efsane isimlerini İstanbullularla buluşturmaya devam ediyor. Edebiyat konusundaki uzmanlığı ile Edebiyat Profesörü ve Divan Edebiyatı Uzmanı olarak anılan Prof. Dr. İskender Pala, Üsküdar- Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Ezberlenecek Mısralar” söyleşisinde Üsküdarlılarla buluştu.Edebiyatımızın dünden bugüne uzanan yolculuğunun çok önemli kilometre taşlarını anlatan Pala, söyleşi sırasında manevi değerlerimiz ve paylaşmanın önemini vurguladı


Lenovo Ve Schneider Electric Akıllı Çevreci Üretime Yönelik İş Birliğini Duyurdu

Lenovo ve Schneider Electric akıllı çevreci üretime yönelik iş birliğini duyurdu


Etiketler: Türk, Arzum, müze, kahvesi, Kahvesi

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.