30 Ekim 2019 Çarşamba 11:26

GÜNDEM

Asya Afrika Genç Girişimciler Forumu’Na Genç Müsiad Damgası

Çin Halk Cumhuriyeti’nin önde gelen gençlik kuruluşlarından All China Youth Federation (Tüm Çin Gençlik Federasyonu) tarafından düzenlenen “Asya-Afrika Genç Girişimciler Forumu’nun dördüncüsü, başkent Pekin’de gerçekleştirildi. 70 farklı ülkeden 400’ün üzerinde katılımcıya ev sahipliği yapan zirvede, Türkiye’yi bu yıl Genç MÜSİAD temsil etti.

Asya Afrika Genç Girişimciler Forumu’Na Genç Müsiad Damgası
Asya Afrika Genç Girişimciler Forumu’Na Genç Müsiad Damgası
Asya Afrika Genç Girişimciler Forumu’Na Genç Müsiad Damgası
Asya Afrika Genç Girişimciler Forumu’Na Genç Müsiad Damgası
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Forumun açılış gününde sunum gerçekleştiren Genç MÜSİAD Başkanı Furkan Akbal, MÜSİAD ve Genç MÜSİAD hakkında katılımcılara bilgi verdi. Konuşmasında Genç MÜSİAD tarafından iki yılda bir düzenlenen Uluslararası Genç İş Adamları Kongresi (UGİK) hakkında açıklamalarda bulunan Akbal, bu tarz organizasyonlarla Türkiye’nin küresel ölçekte ticaret hacminin geliştirilmesine katkıda bulunduklarını ifade etti.

Sunumda Genç MÜSİAD’ın bir diğer projesi olan 3T (Tanı, Tanıştır, Ticaret Yap) programı hakkında da bilgi veren Akbal, bu proje ile yerel, bölgesel ve küresel ölçekte MÜSİAD üyelerinin ticaret hacminin geliştirilmesini sağladıklarını belirtti.

Afrika, Gelecek 15 Yılda Genç İş Gücü Konusunda Lider Olacak

Konuşmasında, Asya ve Afrika’nın özellikle genç girişimciler için büyük fırsatlar barındırdığına dikkat çeken Akbal, Genç MÜSİAD’ın bölgedeki faaliyetlerine ilişkin detaylı bilgi verdi. Afrika’nın 2030 yıllarda kalabalık genç nüfusu ile dünyanın en büyük iş gücüne sahip bölgesi olacağını vurgulayan Akbal, bu durumun özellikle girişimciler için dikkatle takip edilmesi gerektiğini kaydetti.

Değerlendirmesinde Lagos, Nairobi ve Cape Town gibi şehirlerin daha şimdiden teknoloji üssü haline gelmeye başladığını ifade eden Akbal, özellikle ABD menşeli firmaların Afrika’daki 500’ün üzerinde start-up’a 1.4 milyar dolarlık bir yatırım gerçekleştirdiğini kaydetti. Afrika’da teknolojiye harcanan emeğin maliyetinin ABD ve Avrupa’ya kıyasla çok daha düşük olduğunu vurgulayan Akbal, Vestel, Xiomi, Huawei gibi markaların sayısının artırılarak bölgede daha aktif rol alması gerektiğine dikkat çekti. Start-up’ların en önemli amacının küresel pazara satabilecekleri ürün ve teknolojileri üretebilmek olduğuna değinen Akbal, markalaşma ve sürdürülebilir kullanılabilirlik ile belirlenen hedeflerin gerçekleştirilmesinin mümkün olabileceğini vurguladı.

Program çerçevesinde, Çin Halk Cumhuriyeti, Pakistan, Endonezya ve Hindistan gibi bölgenin önde gelen katılımcıları ile ikili görüşmeler gerçekleştirildi. Program kapsamında ayrıca Türkiye Çin Büyükelçisi Emin Önen ve Pekin Ticaret Baş Müşaviri Hakan Kızartıcı’ya Genç MÜSİAD heyeti tarafından nezaket ziyareti gerçekleştirildi.

İlginizi Çekebilir

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Çalışanlarından Kızılay’A Kan Bağışı

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye çalışanları, Kızılay’ın “Güvenli Kan Temini Projesi” kapsamında 147 ünitelik kan bağışında bulundu.


Akut Vakfı, İbb’Nin Deprem Çalıştayında

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Deprem Çalıştayı”, 2-3 Aralık’ta, İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşen çalıştayda AKUT Vakfı da paydaşlardan biri olarak yer aldı. Akademisyenlerin, sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin ve uzmanların katıldığı çalıştay iki gün sürdü.


Qnb Finansbank Yelken Takımı’Ndan Bir Birincilik Daha

QNB Finansbank Yelken Takımı, Türkiye Açık Deniz Yelken Kulübü (TAYK) tarafından düzenlenen TAYK Sonbahar Trofesi 2. Ayak Yarışı’nda kendi sınıfında birinci oldu.


Yemeğin Ardından Karın Ağrısı Başlıyorsa…

1-7 Aralık Crohn ve Kolit Farkındalık Haftası


Sompo Sigorta’Dan Yeni Reklam Filmi “Biz Sizi Anlıyoruz…”

İnovatif, rekabetçi kurum kültürü ile sektörün kâr ederek büyüyen en hızlı şirketi unvanına sahip Sompo Sigorta, yeni reklam filmini yayınladı. “Biz Sizi Anlıyoruz” mottosuyla hazırlanan reklam filmi, Sompo Sigorta’nın sigorta sektörüne ve müşterisine bakış açısına vurgu yapıyor.


Etiketler: Genç, MÜSİAD, Akbal, Afrika, hakkında

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.