4 Kasım 2019 Pazartesi 11:55

GÜNDEM

Ata Grubu Şirketleri Çin’İn En Büyük İthalat Fuarına Katılıyor

Türkiye’nin köklü gruplarından olan ve bu sene kuruluşunun 50. yılını kutlayan Ata Grubu, geçen yıl ilk kez düzenlenen China International Import Expo’nun ikincisine, 3 grup şirketiyle katılıyor. Türk şirketlerinin bu yıl geçen yıldan daha fazla ilgi gösterdiği fuarda, Türkiye Milli katılım organizasyonuyla yer alınıyor.

Ata Grubu Şirketleri  Çin’İn En Büyük İthalat Fuarına Katılıyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Ata Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Korhan Kurdoğlu, şirketlerinin 2012 yılından bugüne Çin’e yaptığı yatırımları artırarak sürdürdüğünün altını çizerken; “2012 yılında bir Türk şirketinin Çin’de operasyon yapma cesaretini göstermesi pek de alışılagelmiş bir durum değildi. Bizim için de o günün koşullarında büyük bir cesaret örneğiydi. Bugün ise Çin, tüm dünyada olduğu gibi Türk iş dünyamızda da büyük ilgi gören, küçük büyük tüm yatırımcılar için halen büyük fırsatlar barındıran bir ülke. Ata Grubu olarak Çin’de kısa sürede çok büyük başarılara ulaştık ve ülkenin insanını, kültürlerini, iş ortamlarını daha yakından tanıma fırsatına sahip olduk. Halen yatırımlarımıza, gıda operasyonları, ihracat ve teknoloji alanlarında sürüyor. Yakın zaman içinde turizm alanındaki potansiyeli değerlendirmek üzere girişimlerimizi hızlandıracağız. Bu anlamda geçen yıl da katıldığımız China International Import Expo’ya bu sene de katılıyor ve tüm şirketlerimizi bu büyük fuardaki fırsatlardan istifade etmeye davet ediyoruz” dedi.

Ata Grubu’nun fuara katılan şirketlerinden ATP, dünyanın en büyük markalarını çözümleri ve servisleri ile destekliyor. ATP, yüksek hızda veri işlemlerini sabit ve mobil ortamlarda gerçekleştiren teknolojiler geliştirirken, Tradesoft ve Zenia markalarıyla, finans ve konuk ağırlama sektörlerinin liderleri olarak Türkiye, Çin ve EMEA bölgesinde 300’ün üzerinde kurumsal müşteriye hizmet veriyor. Grubun, gıda sektöründe patates üretimi faaliyetlerini sürdüren ve bu yıl Çin’e 35 milyon dolarlık ihracat yapacak Ata Key, Afyon’da kurduğu ve Avrupa’nın en büyüklerinden olan tesisinde ürettiği kaplamalı patateslerin iç pazar olduğu gibi dış pazarlara da ihracatını gerçekleştiriyor. Çin’e de ihracatı bulunan şirket, her sene bu pazardaki karlılığını artırıyor. Yılda 66 bin ton çiğ süt üretimi gerçekleştiren ve bu yıl, 5 milyon dolarlık yatırımla pastörize süt ve süt tozu tesisi yatırımı gerçekleştirmeyi planlayan süt ürünleri şirketi Ata Sancak da geçen sene olduğu gibi bu sene de fuara katılan Ata Grubu şirketlerinden olacak.

İlginizi Çekebilir

İstanbullu, Kentin Geleceğine İki Yeni Yarışmayla Yön Verecek

İSTANBULLU, KENTİN GELECEĞİNE İKİ YENİ YARIŞMAYLA YÖN VERECEK


Çocuklarınız Yarıyıl Tatilinde De Yeterli Ve Dengeli Beslenmeye Devam Etsin

Gıda, beslenme ve sağlık konularında geliştirdiği projelerle toplum sağlığının geleceği için çalışan Sabri Ülker Vakfı, yarıyıl tatilinde çocukların beslenme düzeninin tatile girmemesi gerektiğine dikkat çekerek ebeveynler için önemli ipuçları paylaşıyor.


Türk Telekom Basın Açıklaması

20 Ocak 2020 Pazartesi günü internet erişiminde yaşanan problemler saat 18:45’te tamamen sona ermiştir.


“Hedef İstanbul’U Festivaller Şehri Yapmak”

İBB Turizm Platformu tarafından düzenlenen İstanbul Turizm Çalıştayı’nda konuşan İBB Genel Sekreter Yardımcısı Şengül Altan Arslan, İstanbul’u festival şehri yapmak istediklerini söyledi.


İş Bankası’Ndan Turizme Önemli Katkı Unionpay Kullanıcıları Ülkemizde Qr İle Ödeme Yapabilecek

Türkiye’de yurtdışı ödeme kabulünde en geniş ödeme ağına sahip olan İş Bankası32 bölgede, 16,5 milyondan fazla üye işyerinde kabul edilen UnionPay QR kod ile ödeme yöntemini Avrupa’da kabul eden ilk banka oldu.


Etiketler: büyük, Grubu, sene, olduğu, gibi

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.