9 Kasım 2018 Cuma 10:01

GÜNDEM

Ata Yatırım, Bıst 100 Endeksi İçin 12 Aylık Hedefini 127.000 Olarak Revize Etti

Ata Yatırım'a göre Türkiye-ABD ilişkilerindeki normalleşme ve kur tarafında yaşanan geri çekilmeler, piyasalar açısından kısa vadede pozitif katalizörler olarak nitelendiriliyor. BIST 100 endeksi için 12 aylık hedefini 127.000 olarak revize eden kurum, endekste yüzde 35 yukarı yönlü potansiyel bekliyor.

Ata Yatırım, Bıst 100 Endeksi İçin 12 Aylık Hedefini 127.000 Olarak Revize Etti
Ata Yatırım, Bıst 100 Endeksi İçin 12 Aylık Hedefini 127.000 Olarak Revize Etti
Ata Yatırım, Bıst 100 Endeksi İçin 12 Aylık Hedefini 127.000 Olarak Revize Etti
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Endeksin, benzerlerine göre iskontolu işlem gördüğüne dikkat çeken kurum, BIST 100 endeksinin tarihsel olarak gelişmekte olan ülkelere göre yüzde 25 iskontoluyken, şu anda yüzde 41 oranında iskontolu işlem gördüğünü vurguladı.

Gelişmekte olan ülkeler içinde son bir haftada TL'nin Dolar karşısında, benzerlerine göre en iyi performans gösteren ülke para birimi olduğunu kaydeden Ata Yatırım, BIST 100’ün borsa performansı bazında benzerlerine paralel performans gösterdiğini bildirdi.

Yayımladığı son raporunda bankacılık endeksine ilişkin karşılaştırmalara da yer veren Ata Yatırım'a göre, F/K bazında Türk bankaları 4.4x F/K oranı ile MSCI Gelişmekte Olan Ülkeler Bankacılık Endeksine göre %46 iskontolu, PD/DD bazında ise 0.50x PD/DD oranı ile %52 iskontolu işlem görüyor.

Yavaşlayan kredi büyümesi ve net faiz marjları üzerindeki baskının banka kârlarını baskılayacağı beklentisi öne çıkarken kurum, bankacılık sektörü için ihtiyatlı görünümünü koruyor.

Ata Yatırım, sektör bazında ise yılsonuna kadar gelen teşviklerin beyaz eşya ve otomobil sektörüne sınırlı da olsa pozitif yansıyacağı görüşünde. Ayrıca, vergi teşviklerinin uzatılması durumunda, 2019 yılına ilişkin öngörülerde de daha iyi bir resmin ortaya çıkmasının söz konusu olabileceğinin altını çiziyor.

Kurumun, en beğendiği hisselerbanka dışı sektörlerde, Erdemir, Tüpraş, Ülker, Bim ve Tekfen, bankacılık sektöründe ise Garanti ve Akbank olarak öne çıkıyor. Ek olarak, Soda, Migros, Türk Telekom, İsdemir ve Emlak GYO da Ata Yatırım’ın temel taktiksel önerilerinin olduğu şirketler arasında bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

100 Evin 49’Una Sanat Eseri Girdi

100 evin 49’una sanat eseri girdi


‘Meçhul Paşa’ 25 Ocak Cuma Trump Kültür Ve Gösteri Merkezi’Nde…

Ülkemizin büyük yazarları Sabahattin Ali, Aziz Nesin, Rıfat Ilgaz ve Mustafa Mim Uykusuz’un birlikte çıkardıkları Türkiye’nin ilk siyasi mizah gazetesi Markopaşa’nın serüveni, hem şenlikli hem hüzünlü bir tatla ‘Meçhul Paşa’ olarak tiyatro sahnesine taşındı. Usta oyuncular Erdem Akakçe, Bülent Çolak ve Fatih Koyunoğlu rol aldığı Meçhul Paşa, 25 Ocak Cuma günü Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde tiyatro seyircisinin karşısına çıkacak.


Netmarble, En Büyük 5 Mobil Oyun Firmasından Biri Oldu

Mobil arama şirketi App Annie açıkladı


Türk Bilim İnsanları Kokain Tespitinde Yeni Biyosensör Geliştirdi

Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi iş birliği ile kokain tespitinde yeni bir çalışmaya imza atıldı. Yürütülen araştırmada, insan idrarında kokain metabolitlerinin tespit edilmesi ile ilgili yeni bir mikrobiyal biyosensör geliştirildi.


Türk Çocuklar Rosatom’Un “Uluslararası Akıllı Tatiller” Programına Katıldı

Türk çocuklar ROSATOM’un “Uluslararası Akıllı Tatiller” programına katıldı


Etiketler: göre, iskontolu, Yatırım, bazında, benzerlerine

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.