9 Kasım 2018 Cuma 10:01

GÜNDEM

Ata Yatırım, Bıst 100 Endeksi İçin 12 Aylık Hedefini 127.000 Olarak Revize Etti

Ata Yatırım'a göre Türkiye-ABD ilişkilerindeki normalleşme ve kur tarafında yaşanan geri çekilmeler, piyasalar açısından kısa vadede pozitif katalizörler olarak nitelendiriliyor. BIST 100 endeksi için 12 aylık hedefini 127.000 olarak revize eden kurum, endekste yüzde 35 yukarı yönlü potansiyel bekliyor.

Ata Yatırım, Bıst 100 Endeksi İçin 12 Aylık Hedefini 127.000 Olarak Revize Etti
Ata Yatırım, Bıst 100 Endeksi İçin 12 Aylık Hedefini 127.000 Olarak Revize Etti
Ata Yatırım, Bıst 100 Endeksi İçin 12 Aylık Hedefini 127.000 Olarak Revize Etti
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Endeksin, benzerlerine göre iskontolu işlem gördüğüne dikkat çeken kurum, BIST 100 endeksinin tarihsel olarak gelişmekte olan ülkelere göre yüzde 25 iskontoluyken, şu anda yüzde 41 oranında iskontolu işlem gördüğünü vurguladı.

Gelişmekte olan ülkeler içinde son bir haftada TL'nin Dolar karşısında, benzerlerine göre en iyi performans gösteren ülke para birimi olduğunu kaydeden Ata Yatırım, BIST 100’ün borsa performansı bazında benzerlerine paralel performans gösterdiğini bildirdi.

Yayımladığı son raporunda bankacılık endeksine ilişkin karşılaştırmalara da yer veren Ata Yatırım'a göre, F/K bazında Türk bankaları 4.4x F/K oranı ile MSCI Gelişmekte Olan Ülkeler Bankacılık Endeksine göre %46 iskontolu, PD/DD bazında ise 0.50x PD/DD oranı ile %52 iskontolu işlem görüyor.

Yavaşlayan kredi büyümesi ve net faiz marjları üzerindeki baskının banka kârlarını baskılayacağı beklentisi öne çıkarken kurum, bankacılık sektörü için ihtiyatlı görünümünü koruyor.

Ata Yatırım, sektör bazında ise yılsonuna kadar gelen teşviklerin beyaz eşya ve otomobil sektörüne sınırlı da olsa pozitif yansıyacağı görüşünde. Ayrıca, vergi teşviklerinin uzatılması durumunda, 2019 yılına ilişkin öngörülerde de daha iyi bir resmin ortaya çıkmasının söz konusu olabileceğinin altını çiziyor.

Kurumun, en beğendiği hisselerbanka dışı sektörlerde, Erdemir, Tüpraş, Ülker, Bim ve Tekfen, bankacılık sektöründe ise Garanti ve Akbank olarak öne çıkıyor. Ek olarak, Soda, Migros, Türk Telekom, İsdemir ve Emlak GYO da Ata Yatırım’ın temel taktiksel önerilerinin olduğu şirketler arasında bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Bosch Termoteknik’Ten Tüm Yetkili Servislerine “Google Benim İşletmem” Desteği! Düzeltme

Bosch Termoteknik Hakkında


Güncelleme Oppo’Nun Logosu Yenilendi

OPPO’NUN LOGOSU YENİLENDİ


Cardfinans Tarımkart Sahibi Çiftçilere Opet&Sunpet İstasyonlarında Ödeme Kolaylığı

Global gücü ve yaygın şube ağıyla müşterilerine hizmet veren QNB Finansbank, CardFinans TarımKart ile çiftçilerin ihtiyaçlarına çözüm üretmeye, hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyor. Banka, çiftçilerin akaryakıt ihtiyaçlarına yönelik olarak akaryakıt dağıtım sektörünün müşteri memnuniyeti lideriOpet ve ikinci markası Sunpet ile yaptığı iş birliğiyle anlaşmalı kurum ağını genişletiyor.


Ketojenik Diyette, Menünün Dışına Çıkılmamalı!

Ketojenik diyet; yüksek yağ, düşük protein ve düşük karbonhidrat içeren bir beslenme düzeni olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle epilepsi hastalığı olan çocuklarda çeşitli epilepsi nöbetleri üzerinde başarıların sağlandığı ketojenik diyet, kilo verirken duraksama evresine giren kişilerde de kısa süreli olarak uygulanıyor. Ketojenik diyette; meyve, sebze, tahıl ve kalsiyum içeren gıdaların kısıtlanması sebebiyle vitamin ve mineral takviyesi yapılması gerektiğini belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Özden Örkcü, diyet menüsü dışında hiçbir yiyecek tüketilmemesi ve doktora danışmadan hiçbir ilaç kullanılmaması konusunda uyarıyor.


Usta Şeflerden Enfes Lezzetlerle Hilton İstanbul Bosphorus’Ta İftar Vakti

Hilton İstanbul Bosphorus, 11 ayın sultanı Ramazan ayını, eşsiz İstanbul manzarasının eşlik ettiği Bosphorus Terrace Restaurant’taki açık büfe iftar yemeği ve hem Boğaz hem bahçe manzaralı Veranda Terrace’da servis edeceği iftar set menüleriyle karşılıyor. Hilton İstanbul Bosphorus’un Türk ve Osmanlı mutfağından oluşan birbirinden leziz iftar yemekleri ile Ramazan sofraları lezzet şölenine dönüşüyor. Şehrin merkezindeki Hilton İstanbul Bosphorus’un eşsiz bahçeleri, iftar yemeğinde bir araya gelmek isteyen kalabalık gruplar için de ideal.


Etiketler: göre, iskontolu, Yatırım, bazında, benzerlerine

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.