9 Kasım 2018 Cuma 10:01

GÜNDEM

Ata Yatırım, Bıst 100 Endeksi İçin 12 Aylık Hedefini 127.000 Olarak Revize Etti

Ata Yatırım'a göre Türkiye-ABD ilişkilerindeki normalleşme ve kur tarafında yaşanan geri çekilmeler, piyasalar açısından kısa vadede pozitif katalizörler olarak nitelendiriliyor. BIST 100 endeksi için 12 aylık hedefini 127.000 olarak revize eden kurum, endekste yüzde 35 yukarı yönlü potansiyel bekliyor.

Ata Yatırım, Bıst 100 Endeksi İçin 12 Aylık Hedefini 127.000 Olarak Revize Etti
Ata Yatırım, Bıst 100 Endeksi İçin 12 Aylık Hedefini 127.000 Olarak Revize Etti
Ata Yatırım, Bıst 100 Endeksi İçin 12 Aylık Hedefini 127.000 Olarak Revize Etti
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Endeksin, benzerlerine göre iskontolu işlem gördüğüne dikkat çeken kurum, BIST 100 endeksinin tarihsel olarak gelişmekte olan ülkelere göre yüzde 25 iskontoluyken, şu anda yüzde 41 oranında iskontolu işlem gördüğünü vurguladı.

Gelişmekte olan ülkeler içinde son bir haftada TL'nin Dolar karşısında, benzerlerine göre en iyi performans gösteren ülke para birimi olduğunu kaydeden Ata Yatırım, BIST 100’ün borsa performansı bazında benzerlerine paralel performans gösterdiğini bildirdi.

Yayımladığı son raporunda bankacılık endeksine ilişkin karşılaştırmalara da yer veren Ata Yatırım'a göre, F/K bazında Türk bankaları 4.4x F/K oranı ile MSCI Gelişmekte Olan Ülkeler Bankacılık Endeksine göre %46 iskontolu, PD/DD bazında ise 0.50x PD/DD oranı ile %52 iskontolu işlem görüyor.

Yavaşlayan kredi büyümesi ve net faiz marjları üzerindeki baskının banka kârlarını baskılayacağı beklentisi öne çıkarken kurum, bankacılık sektörü için ihtiyatlı görünümünü koruyor.

Ata Yatırım, sektör bazında ise yılsonuna kadar gelen teşviklerin beyaz eşya ve otomobil sektörüne sınırlı da olsa pozitif yansıyacağı görüşünde. Ayrıca, vergi teşviklerinin uzatılması durumunda, 2019 yılına ilişkin öngörülerde de daha iyi bir resmin ortaya çıkmasının söz konusu olabileceğinin altını çiziyor.

Kurumun, en beğendiği hisselerbanka dışı sektörlerde, Erdemir, Tüpraş, Ülker, Bim ve Tekfen, bankacılık sektöründe ise Garanti ve Akbank olarak öne çıkıyor. Ek olarak, Soda, Migros, Türk Telekom, İsdemir ve Emlak GYO da Ata Yatırım’ın temel taktiksel önerilerinin olduğu şirketler arasında bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Conrad İstanbul Bosphorus’Un Yılbaşı Balosunda Erol Evgin Sahne Alıyor

Yılbaşı gecesi düzenlediği etkinliklerle şehrin en gözde eğlence adreslerinden biri olan Conrad İstanbul Bosphorus’un bu yılki yılbaşı programı belli oldu.


Davetlisiniz Mzv Gençlik Zirvesi 25 Kasım’Da Zorlu Psm’De…

BASIN DAVETİ


Girişimciliğin Büyümesi İçin Finansal Derinlik Artmalı

Barış Özistek Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’nde konuştu:


Üçlü Ankastre Setlerde Kaçırılmayacak Ek %10 İndirim Koçtaş’Ta!

Evini güzelleştirmek isteyenlerin ilham kaynağı Koçtaş’ın ankastre setlerinde geniş ürün seçeneği ve montaj dahil kasada anında %10 indirim fırsatıyla mutfaklara şık ve modern bir hava katmanın tam sırası…


Boyner’İn Üç Günlük “Çılgın Kelebek” Kampanyası Rekor Ziyaret İle Tamamlandı 3 Günde 2 Milyondan Fazla Kişi, Çılgın Kelebek İçin Boyner’İ Ziyaret Etti

3 GÜNDE 2 MİLYONDAN FAZLA KİŞİ, ÇILGIN KELEBEK İÇİN BOYNER’İ ZİYARET ETTİ


Etiketler: göre, iskontolu, Yatırım, bazında, benzerlerine

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.