15 Kasım 2019 Cuma 10:45

GÜNDEM

Atasun Optik, İletişim Altyapısını Vodafone Teknolojisiyle Yeniledi

İşletmelerin dijital iş ortağı olma hedefiyle faaliyetlerini sürdüren Vodafone Business, sektörünün önde gelen markalarından Atasun Optik’e sanal ağ (MPLS VPN) ve bulut santral altyapısı kurdu. Vodafone Business çözümüyle daha güvenli ve merkezi bir altyapıya kavuşan Atasun Optik, müşteri etkileşiminde de önemli iyileşme sağladı.

Atasun Optik, İletişim Altyapısını Vodafone Teknolojisiyle Yeniledi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

15 Kasım 2019 – Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, işletmelerin dijital iş ortağı olarak onları geleceğin dünyasına hazırlamayı sürdürüyor. Vodafone Business, Türkiye’nin dört bir yanında 247 mağazasıyla milyonlarca müşteriye hizmet sunan Atasun Optik’e Vodafone MPLS VPN (Çoklu Protokol Etiket Anahtarlama – Sanal Özel Ağ) ve Vodafone Bulut Santral altyapısı kurdu. Vodafone Business, Atasun Optik’in tüm altyapısını VPN teknolojisi ve 4.5G Yedeklilik ile merkezileştirirken, aynı zamanda analog olan santral altyapısını da buluta taşıyarak, tüm mağazaların IVR (Sesli Yanıt Sistemi) anonslarıyla karşılanmasını, çağrı raporlarının alınabilmesini ve ses kayıtlarının saklanmasını sağladı. Vodafone Business çözümüyle daha güvenli ve merkezi bir altyapıya kavuşan Atasun Optik, müşteri etkileşiminde de önemli iyileşme sağladı.

Yalın Özcan: “Altyapı çözümlerimizle kurumlara rekabet avantajı kazandırıyoruz”

İşletmelerin ihtiyaçlarını yakından takip edip onlara özel çözümler üreterek dijitalleşme süreçlerine en hızlı şekilde destek olduklarını belirten Vodafone Türkiye Kurumsal Satış Direktörü Yalın Özcan, şunları söyledi:

Orkun Süer: “Yenilikçi ve teknolojik bir çözüme ulaşmak en büyük gerekliliklerden biri”

Atasun Optik Bilgi Teknolojileri Direktörü Orkun Süer ise şöyle konuştu:

Çağrı kaçırma riski ortadan kalkıyor

Vodafone Bulut Santral, normal bir fiziksel santrale göre önemli avantajlar sunuyor. İlk yatırım maliyeti gerektirmeyen sistem, aylık ve yıllık bakım ve onarım maliyetinden de tasarruf sağlıyor. Hızlı ve çok düşük maliyetlerle güncelleme ve yükseltme işlemleri yapılmasına imkân tanıyan Vodafone Bulut Santral çözümü, 7/24 kesintisiz çalışıyor; kolay erişilebilirlik ve merkezi kalite yönetimi sayesinde müşteri memnuniyeti oranlarında artış sağlıyor. Bu sistemde santral altyapısı veri merkezinde olduğu için, lokasyonda olabilecek elektrik kesintilerinde bile çağrılar karşılanmaya ve belirlenen alternatif yönlere iletilmeye devam ediyor. Barındırma ve hijyen koşulları gerektirmeyen Vodafone Bulut Santral, müşteri tarafında fiziksel bir alan, iklimlendirme ve yedek güç devresi ihtiyacını da ortadan kaldırıyor. Web arayüzüyle kolay yönetim sağlayan sistem sayesinde, birden fazla pilot numara atanabiliyor ve çağrı kaçırma riski ortadan kalkıyor. Vodafone Bulut Santral çözümünde, çağrı kayıtları bir yıl geriye dönük olarak sistemde tutuluyor ve istendiğinde bu kayıtlara kolayca ulaşılabiliyor. Güvenlik açısından da önemli avantajlar sunan sistem, “atak” nedeniyle bilgi dışında çağrı başlatılmasının önüne geçiyor.

Vodafone Türkiye hakkında

Atasun Optik hakkında

2007 yılında kurulan ve müşteri odaklı bir vizyon çizen Atasun Optik, 44 ülkede 7.000’den fazla mağazası ve 37.000’i aşkın çalışanı bulunan GrandVision şirketinin %100 iştiraki olarak faaliyet göstermektedir. Bu uluslararası ortaklığın verdiği güçle hızlı bir büyüme sürecine giren Atasun Optik, 2019 itibarıyla toplam 51 ilde 247 noktada hizmet vermektedir. İyi görme ve iyi görünmeyi herkese ulaştırmayı ve en çok tavsiye edilen uzman perakende firması olmayı hedefleyen Atasun Optik, ekonomik fiyatları ile her gün yüz binlerce müşteriye ulaşmaktadır.

İlginizi Çekebilir

E Arşiv Fatura İçin Son Tarih 1 Ocak 2020

Resmi Gazete’de yayımlanan tebliğ ile Ocak 2020 itibariyle e-Arşiv Fatura uygulamasına geçme zorunluluğu getirildi. Yaklaşık 100 bin işletmenin e-arşiv uygulamasına geçeceği tahmin ediliyor.


Şişecam’A 'Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu' Ödülü

Şişecam’a


‘Notre Dame’In Kamburu Müzikali’ 16 Aralık Pazartesi Trump Sahne’De

Victor Hugo’nun ölümsüz eseri ‘Notre Dame'in Kamburu Müzikali’, 16 Aralık Pazartesi günü saat 20:30’da Trump Sahne’de izleyicisiyle buluşuyor.


İmamoğlu’Ndan Şoför Esnafına “Çok Yenilikçi İşler Yapacağız”

İMAMOĞLU'NDAN ŞOFÖR ESNAFINA: “ÇOK YENİLİKÇİ İŞLER YAPACAĞIZ”


Güzelliğin Yeni Adresi

Sağlık ve Güzellik Özel Davette Buluştu


Etiketler: Vodafone, Atasun, Optik, Bulut, Santral

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.