16 Nisan 2019 Salı 10:28

GÜNDEM

Atatürk'ün Samsun'a Çıkışının 100.Yılında Pastacılar, Samsun’A Akın Ediyor!

ATATÜRK'ÜN SAMSUN'A ÇIKIŞININ 100.YILINDA PASTACILAR, SAMSUN’A AKIN EDİYOR!

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Pastacılık sektörünün mihenk taşı sayılan Master Of Cake Festivali, Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. Yıldönümü dolayısıyla Samsun’da düzenleniyor. Uluslararası yarışmacı ve ziyaretçilerin katılacağı Festival 27-28 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleşiyor. Türkiye ve dünyadan ünlü pasta şeflerinin katılacağı festivalin koordinatörü Zümra Uludoğan; “ Uluslararası 3. Master Of Cake etkinliğimizi, Festivalimizin çıkış noktası olan Samsun’da gerçekleştirecek olmamız ve bunun Atatürk’ün Samsun’a ayak basmasının 100. Yıldönümünde olması bizleri heyecanlandırıyor. Bütün hazırlıklarımızı bu tema üzerinden yürütüyoruz. Çeşitli show ve gösterilerin yapılacağı etkinlikte Samsun'un simgesi bronz Atatürk Anıtı'nın çikolatadan yapılmış bir benzeri de sergilenecek. Yarışmacılarımıza ve ziyaretçilerimize renkli sürprizlerimiz olacak!” açıklamasını yaptı..

Türkiye ve yurt dışından pastacılık alanında çalışmalar yapan girişimci ev kadınlarının yanı sıra sektörde faaliyet gösteren profesyonellerin katılacağı Master Of Cake Pasta Yarışması ve Pasta & Çikolata Festivali'nin üçüncüsü,Samsun'da gerçekleştirilecek.

Master Of Cake Kurucusu ve Genel Koordinatörü Zümra Uludoğan, 27- 28 Nisan'da yapılacak "Master Of Cake Samsun 2019 Festivali"ne, yerli ve yabancı 500'ün üzerinde pastacının katılacağını belirtti.. Festivalin Samsun valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı OKA işbirliği ile düzenlendiğini veDünyada isim yapan pasta sanatçılarının da festivalde yer alacağını belirten Uludoğan, "Master Of Cake" markasının Samsun'a ait olması nedeniyle festivalin, Ankara ve İstanbul'dan sonra Samsun’da yapılacağını dile getirdi. Festivalde "pastacılık ve çikolatacılık şöleni" yaşanacağını dile getiren Uludoğan, şöyle devam etti. "250'nin üzerinde pasta festivalde yarışacak. Yurt dışından 60'ın üzerinde yarışmacımız, 100'ün üzerinde katılımcımız olacak. Sanatsal olarak en güzel pastanın seçileceği yarışmada Slovenya'dan Milos Lachkovic ve Pulina Lachkovicova, İsveç'ten Nebojsa Mitrovic, Sırbistan'dan Danijela Pantaci ve Hırvatistan'dan Dada Marcic ile Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu kurucularından Bayram Özrek, KKTC'den Zihni Türksel, Tuğba Geçkil ve Havva Bayar jüride yer alacak."

Yarışmada her türlü pasta modelinin bulunacağına işaret eden Uludoğan, "Yarışmada, Avusturyalı heykeltıraş Heinrich Krippel'in eseri olan ve Samsun'un simgesi bronz Atatürk Anıtı'nın aynısı çikolatadan 1 metre yüksekliğinde pasta olarak yapılacak ve sergilenecek. Yine Samsun'un simgesi Amazon savaşçılarının 2 metre yüksekliğindeki pastası da yapılacak. Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100. yılına özel çikolatadan pastaların yarışacağı festival sonrasında, 15 eser müzede sergilenecek." Açıklamasını yaptı.

İlginizi Çekebilir

Özge Ulusoy’Dan Bu Baharın Dekorasyon Trendleri

Tepe Nautilus, 25 Mayıs’ta ziyaretçilerini Özge Ulusoy ile buluşturuyor. ‘’Evde Bahar Günleri’’ kapsamında 25 Mayıs Cumartesi günü Tepe Nautilus ziyaretçileriyle bir araya gelecek olan Özge Ulusoy, 2019’un en gözde ev dekorasyon trendleri, yeni dönem aksesuarlar ve ev düzenleme yaklaşımları hakkında tüyolarıyla keyifli bir sohbet gerçekleştirecek.


“Çocukların Gözlerindeki Parıltı, Önyargının Nefret Edilesi Bir Şey Olduğunu Öğretti”

KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ ŞIRNAK ORTASU ORTAOKULU TİYATRO TOPLULUĞU’NU AĞIRLADI


Kemal Kılıçdaroğlu Ekrem Başkan, 18 Günde Suyu İndirdi, Gençlere İmkan Sağladı. Bir De 5 Yılı Düşünün!

Kemal Kılıçdaroğlu: Ekrem Başkan, 18 günde suyu indirdi, gençlere imkan sağladı. Bir de 5 yılı düşünün!


Collagen Lift Paris Detox İle Yaza Özgürce Merhaba Deyin

Vücudunu yaza girerken forma sokmak isteyenlere Collagen Lift Paris DETOX, 4 haftalık kür ile pratik detoks çözümü sunuyor. Sindirim sistemini düzenlerken kilo vermeye de yardımcı olan bu ürün hem detoks sürecinde hem de zayıflama sürecinde metabolizmayı hızlandırıp, vücudun toksik ve metabolik yüklerden kurtulmasını sağlıyor.


100 Yıla Coşkulu Kutlama

100. YILA COŞKULU KUTLAMA


Etiketler: Samsun, Master, Cake, Atatürk, pasta

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.