13 Haziran 2019 Perşembe 10:56

GÜNDEM

Atık Aküler Tekzen İle Çevreye Geri Kazandırılıyor

Ev ve yaşam alanlarını güzelleştirmeye yönelik geniş ürün yelpazesi sunan Tekzen, çevreyi güzelleştirecek projelere imza atmaya devam ediyor. Hurda - atık hale gelen aküleri Tekzen’in web sitesi www.tekzen.com.tr üzerinden başvuruda bulunarak geri dönüşüme gönderenler akünün değeri kadar alışveriş çeki kazanıyor.

Atık Aküler Tekzen İle Çevreye Geri Kazandırılıyor
Atık Aküler Tekzen İle Çevreye Geri Kazandırılıyor
Atık Aküler Tekzen İle Çevreye Geri Kazandırılıyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye’nin %100 memleket sermayeli ev güzelleştirme merkezi Tekzen, çevreyi hurda akülerin zararlarından korumak için akü toplama hareketi başlattı.Atık akümülatörler tehlikeli atık olmakla birlikte, ekonomik anlamda ciddi değeri olan ve bu nedenle toplanarak geri kazanılması hem çevrenin korunması hem de ekonomiye katkı yönünden önemlidir. Tekzen’in çevre bilinci yaklaşımıyla 8 ay önce başlattığı “Hurda Akü Toplama Projesi” kapsamında bugüne kadar 476 adet hurda akü geri dönüşüme kazandırdı. Hurda akülerin çevreye zarar vermeden güvenli bir geri dönüşüm sürecinden geçirilmesi amacıyla toplanan atık aküler www.tekzen.com.tr üzerinden doldurulan kayıt formu doğrultusunda ücretsiz kargo imkânı ile Tekzen tarafından teslim alınıyor ve hurda akünün değeri kadar alışveriş çeki hediye ediliyor.

Geri dönüşüm için uygun bulunan hurda aküler uzmanlar tarafından onaylandıktan sonra alışveriş çeki sms ile kişilere gönderiliyor. Kazanılan alışveriş çeki sadece www.tekzen.com.tr’de yapılacak alışverişlerde geçerli oluyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Tekzen E-Ticaret Müdürü Celal Bal; “Atık hale gelen akülerin çevreye zarar vermeyecek şekilde güvenli bir geri dönüşüm sürecinden geçirilmesi, sadece enerji tasarrufu ve doğal kaynakların korunması hususunda değil insan ve çevre sağlığı riskini azaltması yönünden oldukça önem taşıyor. Etkin bir geri dönüşüm sistemi ile akülerin polipropilen kutu ve kurşun parçaları yüzde yüz geri kazanılabiliyor. Biz yaklaşık 8 ay içerisinde www.tekzen.com.tr üzerinden doldurulan kayıt formları doğrultusunda 476 adet aküyü geri dönüşüme kazandırdık. En çok akü gönderimi yapan iller arasında sırasıyla Bursa, İstanbul, Ankara, Balıkesir ve Antalya yer alıyor. Akülerini bize gönderen bilinçli tüketiciler hurda akü değeri kadar alışveriş kuponu kazanıyor” dedi.

Atık akülerin, gelişigüzel atılması zamanla deforme olan ve kırılan akülerden; çevreye kurşun veya kurşunla kirlenmiş sülfürik asitin saçılmasına neden olmaktadır. Bu da doğal kaynaklarımızın kirlenmesine yol açmaktadır. Atık akülerin gelişigüzel yakılması sonucunda, kurşun kül içinde kalır, açığa çıkan baca gazlarından dolayı havadaki kurşun emisyonu artar ve hava kirliliğine neden olur. 10 gr kurşun 200 kg toprağı kirletmektedir. 1 ton kurşunun cevherden elde edilmesi için 345 kwh enerji harcanırken 1 ton kurşunun atık aküden elde edilmesi için yalnızca 115 kwh enerji harcanır. Bu da hem enerji tasarrufu hem de ülke ekonomisine katkı sağlar.

Editör Notu: Perakende sektöründe 24 yıldır aralıksız hizmet veren yüzde 100 yerli sermayeli ve en yaygın ev güzelleştirme merkezi Tekzen, bugün 59 ilde 139 mağazası ile faaliyetlerini sürdürüyor. Türkiye’deki toplam +245 bin m2’lik satış alanı ile müşterileri için ferah alışveriş ortamı sunan, Romanya’da mağaza açan ilk yerli marka Tekzen, Avrupa DIY Perakende Birliği EDRA’nın Türkiye’den tek üyesidir. www.tekzen.com.tr

İlginizi Çekebilir

Euler Hermes, Altıncı Kez Türkiye’Nin En İyi Alacak Sigortası Şirketi Seçildi

24 OCAK 2019, İSTANBUL – Dünyanın önde gelen bağımsız finans yayınlarından Global Banking & Finance Review, Euler Hermes’i “Türkiye’nin En İyi Alacak Sigortası Şirketi” seçti. Euler Hermes Türkiye’nin başarılı bulunduğu alanlar arasında yenilikçi yaklaşımı, güçlü stratejisi, deneyim ve uzmanlığı ile ilham veren farklılığı yer aldı. Yüksek kaliteli ürün ve hizmet sunmaya devam eden Euler Hermes’i çabalarından dolayı tebrik eden Global Banking & Finance Review, ödülü altıncı kez Euler Hermes Türkiye’ye layık gördü.


Bir İkonun Doğuşu; Kempinski "Lady İn Red" 10. Yılını Kutluyor

İstanbul, 24 Ocak 2020; Kempinski Otelleri tarafından tam on yıl önce hayata geçirilen kültürel empatiye sahip, misafir bilgisine ve her bir misafirin ihtiyaçlarını anlamaya dayalı marka simgelerinden biri olan “Lady in Red’’in onuncu yılı dünyadaki tüm Kempinski otellerinde çeşitli aktivitelerle kutlanıyor.


Renault Trucks, Son Üç Yılda Türkiye’De Pazar Payını Dünya Ortalaması Üzerinde Arttırdı

Renault Trucks Dünya Başkanı Bruno Blin, Türkiye ziyareti sırasında kamyon ve çekici pazarını değerlendirdi. Türkiye’de Renault Trucks olarak pazar paylarının tüm dünya ortalamasının üzerinde arttığını belirten Blin, pazarda yaşanan daralmanın son bulmasını ve gerçek hacmine dönmesini beklediklerine değindi.


İdo Geleceğe Nefes Olmaya Devam Ediyor

Çevre duyarlılığını farklı projelerle sürdüren İDO, kurumsal sosyal sorumluluk yaklaşımı kapsamında, bu kez çalışanlarını ve ailelerini yeni bir Hatıra Ormanı oluşturmak üzere bir araya getirdi. Arnavutköy’de buluşan çalışanlar ve aileleri hep birlikte 2000 fidan dikti. İlk olarak 2009 yılında, Arnavutköy Fenertepe mevkiinde ilk Hatıra ormanını oluşturan İDO, 10. yıl anısına ikinci Hatıra Ormanı’na yine aynı bölgede Türkiye Denizciler Sendikası ile birlikte oluşturdu.


Kanser Tedavisinin Yan Etkilerini Azaltabiliyor

Fitoterapi, yani bitkilerle tedavi, son yıllarda birçok alanda destekleyici olarak karşımıza çıkıyor. Fitoterapi, kanser hastalarının da tedavisinde, mide bulantısını önleyici ya da tedaviye destek olarak kullanılabiliyor. Ancak bitkilerin kullanımının doktor kontrolünde yapılması gerekiyor, çünkü bazı ilaçlar ile etkileşime girerek tedaviyi olumsuz etkileyebiliyor.


Etiketler: geri, Tekzen, akülerin, hurda, için

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.