13 Haziran 2019 Perşembe 10:56

GÜNDEM

Atık Aküler Tekzen İle Çevreye Geri Kazandırılıyor

Ev ve yaşam alanlarını güzelleştirmeye yönelik geniş ürün yelpazesi sunan Tekzen, çevreyi güzelleştirecek projelere imza atmaya devam ediyor. Hurda - atık hale gelen aküleri Tekzen’in web sitesi www.tekzen.com.tr üzerinden başvuruda bulunarak geri dönüşüme gönderenler akünün değeri kadar alışveriş çeki kazanıyor.

Atık Aküler Tekzen İle Çevreye Geri Kazandırılıyor
Atık Aküler Tekzen İle Çevreye Geri Kazandırılıyor
Atık Aküler Tekzen İle Çevreye Geri Kazandırılıyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye’nin %100 memleket sermayeli ev güzelleştirme merkezi Tekzen, çevreyi hurda akülerin zararlarından korumak için akü toplama hareketi başlattı.Atık akümülatörler tehlikeli atık olmakla birlikte, ekonomik anlamda ciddi değeri olan ve bu nedenle toplanarak geri kazanılması hem çevrenin korunması hem de ekonomiye katkı yönünden önemlidir. Tekzen’in çevre bilinci yaklaşımıyla 8 ay önce başlattığı “Hurda Akü Toplama Projesi” kapsamında bugüne kadar 476 adet hurda akü geri dönüşüme kazandırdı. Hurda akülerin çevreye zarar vermeden güvenli bir geri dönüşüm sürecinden geçirilmesi amacıyla toplanan atık aküler www.tekzen.com.tr üzerinden doldurulan kayıt formu doğrultusunda ücretsiz kargo imkânı ile Tekzen tarafından teslim alınıyor ve hurda akünün değeri kadar alışveriş çeki hediye ediliyor.

Geri dönüşüm için uygun bulunan hurda aküler uzmanlar tarafından onaylandıktan sonra alışveriş çeki sms ile kişilere gönderiliyor. Kazanılan alışveriş çeki sadece www.tekzen.com.tr’de yapılacak alışverişlerde geçerli oluyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Tekzen E-Ticaret Müdürü Celal Bal; “Atık hale gelen akülerin çevreye zarar vermeyecek şekilde güvenli bir geri dönüşüm sürecinden geçirilmesi, sadece enerji tasarrufu ve doğal kaynakların korunması hususunda değil insan ve çevre sağlığı riskini azaltması yönünden oldukça önem taşıyor. Etkin bir geri dönüşüm sistemi ile akülerin polipropilen kutu ve kurşun parçaları yüzde yüz geri kazanılabiliyor. Biz yaklaşık 8 ay içerisinde www.tekzen.com.tr üzerinden doldurulan kayıt formları doğrultusunda 476 adet aküyü geri dönüşüme kazandırdık. En çok akü gönderimi yapan iller arasında sırasıyla Bursa, İstanbul, Ankara, Balıkesir ve Antalya yer alıyor. Akülerini bize gönderen bilinçli tüketiciler hurda akü değeri kadar alışveriş kuponu kazanıyor” dedi.

Atık akülerin, gelişigüzel atılması zamanla deforme olan ve kırılan akülerden; çevreye kurşun veya kurşunla kirlenmiş sülfürik asitin saçılmasına neden olmaktadır. Bu da doğal kaynaklarımızın kirlenmesine yol açmaktadır. Atık akülerin gelişigüzel yakılması sonucunda, kurşun kül içinde kalır, açığa çıkan baca gazlarından dolayı havadaki kurşun emisyonu artar ve hava kirliliğine neden olur. 10 gr kurşun 200 kg toprağı kirletmektedir. 1 ton kurşunun cevherden elde edilmesi için 345 kwh enerji harcanırken 1 ton kurşunun atık aküden elde edilmesi için yalnızca 115 kwh enerji harcanır. Bu da hem enerji tasarrufu hem de ülke ekonomisine katkı sağlar.

Editör Notu: Perakende sektöründe 24 yıldır aralıksız hizmet veren yüzde 100 yerli sermayeli ve en yaygın ev güzelleştirme merkezi Tekzen, bugün 59 ilde 139 mağazası ile faaliyetlerini sürdürüyor. Türkiye’deki toplam +245 bin m2’lik satış alanı ile müşterileri için ferah alışveriş ortamı sunan, Romanya’da mağaza açan ilk yerli marka Tekzen, Avrupa DIY Perakende Birliği EDRA’nın Türkiye’den tek üyesidir. www.tekzen.com.tr

İlginizi Çekebilir

Yeni Yıla Özel Etkinlikleri İle Zorlu Psm’De 2020 İçin Geri Sayım Başlıyor

Yılbaşı ruhuna özel hazırlanan performanslar ile yeni yıla müzik, eğlence ve dans dolu bir başlangıç yapmak için özel yılbaşı etkinlikleri yine Zorlu PSM’de. Yeni yıl konseptinde hazırladıkları performansları ile Selen Beytekin Project ve Standards & İpek Dinç’in yanı sıra Zorlu PSM’nin gelenekselleşen serisi TBT 90’lar Türkçe Pop Party yeni yıla özel Sibel Alaş, Çelik, Grup Vitamin, Mansur Ark ve Yonca Evcimik’in sahne alacağı formatıyla ve pop müziğinin eskimeyen sesi, efsane ismi Erol Evgin’in Yeni Yıl özel konseri 2019’un son günlerini ısıtacak performansları ile Zorlu PSM’de izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor.


Philips’İn En Hızlı Ve Güçlü Ütüsü Philips Elite Plus İle Bütün Yıl Konfor Sizinle Olsun

Türkiye’nin en sevilen ve en çok satan kazanlı ütü markası Philips Elite serisinin en hızlı ve en güçlüütüsü Philips Elite Plus, kolay kullanımı ile evin en büyük yardımcısı.


Yılın En İyi Radyo Programı Ödülü, Radyospor’Un!

Türkiye Spor Yazarlar Derneği (TSYD) tarafından düzenlenen "TSYD Yılın En İyileri" yarışmasında Radyospor programcısı Özgür Sancar, Necati Karakaya Radyo Ödülü’nün sahibi oldu.


İnternet Üzerinden Kart Bilgisi Çalan Programlarla Birlikte 2019’Da Zararlı Yazılım Çeşitliliği %13,7 Arttı

12 Aralık 2019


Ford Trucks, Batı Avrupa’Da İtalya İle Büyüme Devam Ediyor

Ford Trucks, İtalya pazarına adım atıyor…


Etiketler: geri, Tekzen, akülerin, hurda, için

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.