26 Haziran 2019 Çarşamba 10:53

GÜNDEM

Avivasa Egm’Nin Yeni Başkanı Avivasa Ceo’Su Fırat Kuruca Oldu

Bireysel emeklilik sisteminin güvenli ve etkin biçimde işletilmesini sağlamak ve katılımcıların hak ve menfaatlerini korumak amacıyla kurulan Emeklilik Gözetim Merkezi’nin (EGM) yeni yönetim kurulu başkanlığına AvivaSA CEO’su Fırat Kuruca seçildi. Fırat Kuruca, yeni görevindeki önceliğinin, mevcut BES ve Otomatik Katılım için öngörülen değişikliklerin katılımcı haklarının korunması ve sektörün gelişimine destek sağlamasına yönelik olacağını vurguladı.

Avivasa  Egm’Nin Yeni Başkanı Avivasa Ceo’Su Fırat Kuruca Oldu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Sabancı Holding ve Aviva iştiraki olan sektör lideri AvivaSA’nın CEO’su Fırat Kuruca, bireysel emeklilik sisteminin güvenli ve etkin biçimde işletilmesini sağlamak ana amacıyla kurulan ve 18 şirketin üye olduğu Emeklilik Gözetim Merkezi’nin (EGM) Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Fırat Kuruca, önümüzdeki dönemde EGM’nin en önemli gündem konusunun, mevcut BES ve Otomatik Katılım için öngörülen kanun değişikliği ve bu süreçte EGM’nin rolü olduğunu vurgulayarak; “EGM olarak, yeni BES tasarımında hem katılımcı haklarının korunması hem de sektördeki tüm şirketlerin eşit temsili için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

Mevcut BES ve Otomatik Katılım ile ilgili yeni düzenlemelere dair düşüncelerini de paylaşan Kuruca sözlerini şöyle tamamladı: “BES bireysel, toplumsal ve ekonomik açıdan yapısal ekonomik reformların en önceliklilerinden birisi olarak konumlandırılmıştır. Orta ve uzun vadede BES fonları, ülkemizin sermaye piyasaları derinliğine, ulusal tasarruflarımıza ve kalkınmamıza hayati katkılarda bulunacaktır.”

AvivaSA Hakkında:

Türkiye’nin önde gelen bireysel emeklilik ve hayat sigortası şirketlerinden AvivaSA Emeklilik ve Hayat, 31 Ekim 2007 tarihinde kurulmuştur. Türkiye’nin en güçlü gruplarından Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. ile üç yüz yılı aşan köklü bir geçmişe sahip İngiliz sigorta devi Aviva plc.’nin eşit ortaklık ilkesiyle kurulan AvivaSA’nın hisselerinin yüzde 20’lik bölümü ise “AVISA” koduyla Borsa İstanbul’da işlem görmektedir. AvivaSA, “bireysel emeklilik”, “hayat sigortası”, ve “ferdi kaza sigortası” alanlarında yenilikçi ürünlerini, benzersiz çoklu dağıtım kanalı ile müşterilerine sunmakta; Türkiye’nin en büyük direkt satış kadrosunun yanı sıra, Akbank işbirliği ile güçlü bankasürans ağı, acenteleri, telesatış kanalı ve Kurumsal Projeler ekibi ile hizmet vermektedir.www.avivasa.com.tr

Y. Ekrem Acar

İlginizi Çekebilir

İşte Tüm Özellikleriyle Honor Magicbook

HONOR hakkında


“Teknoloji İle Üretelim” Platformu Türkiye’Nin Geleceğine Güç Katacak

“Teknoloji ile Üretelim” platformu çatısı altında sektör öncüleri Türkiye’nin kalkınması için çalışacak.


Huaweı, Tüm Senaryolarda Aı Yaşam Stratejisine Yönelik Bir Dizi Yeni 5G Ürününü Duyurdu

Huawei, tüm senaryo ekosisteminin özelliklerini gösteren bir dizi yeni 5G ürününü ve stratejisini Barselona’da düzenlediği lansmanda duyurdu. Duyurulan ana ürünler; en son donanım ve yazılım teknolojisi ile güçlendirilen katlanabilir telefon HUAWEI Mate Xs; tüm senaryo deneyimi sunan amiral gemisi 5G tablet HUAWEI MatePad Pro 5G ile tüketicilere yüksek hızlı, yaygın bağlantı sunan HUAWEI Wi-Fi AX3 ve HUAWEI 5G CPE Pro 2 oldu.


Ibs Sigorta Ve Reasürans Brokerliği Özel Sağlık Sigortalarında ‘Corona Virüs’Ün Adı Yok

IBS Sigorta ve Reasürans Brokerliği Genel Müdürü Murat Çiftçi, salgın hastalıklara dikkat çekti:


İmamoğlu’Ndan Çocuklara “Siz Ne İstiyorsanız, Biz O Parkı Yapacağız”

İMAMOĞLU’NDAN ÇOCUKLARA: “SİZ NE İSTİYORSANIZ, BİZ O PARKI YAPACAĞIZ”


Etiketler: AvivaSA, bireysel, Kuruca, emeklilik, Türkiye

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.