3 Mayıs 2019 Cuma 09:04

GÜNDEM

Avrupa’Da Çare Bulamadı, İstanbul’Da Sağlığına Kavuştu

Batıgöz Sağlık Grubu

Avrupa’Da Çare Bulamadı, İstanbul’Da Sağlığına Kavuştu
Avrupa’Da Çare Bulamadı, İstanbul’Da Sağlığına Kavuştu
Avrupa’Da Çare Bulamadı, İstanbul’Da Sağlığına Kavuştu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Belçika’da yaşayan Muharrem Bal, 15 yıldır gözünün önünde ‘sinek uçuşması’ olarak tabir edilen cisimler görüyordu. Almanya, Belçika, İsviçre ve Fransa’da doktor doktor dolaşan fakat hastalığına çare bulamayan Bal, izlediği sağlık programı sayesinde hastalığının tedavisi olduğunu öğrendi. Türkiye’ye gelen Muharrem Bal, vitreolizis yöntemiyle sağlığına kavuştu

Belçika’da yaşayan 45 yaşındaki Muharrem Bal, yıllarca gözlerinde yaşadığı soruna çözüm aradı. Beyaz duvara baktığında gözünün önünde çizgiler gören Muharrem Bal, “Gözlerimdeki bu sinek uçuşması sorunu 15-20 yıldır vardı. Ben bu tedaviyi televizyon programında gördüm. Daha önce lazer tedavisi olduğunu bilmiyordum. Benim gibi gözünde bu problemi yaşayanlar için vitreolizis ile tedavi edildiğini öğrendim. Ondan sonra ilgimi çekmeye başladı” dedi.

HASTALIĞININ TEDAVİSİ YOK DENİLDİ

Belçika’da birçok doktora gittiğini belirten Muharrem Bal, yaşadığı hayal kırıklığını şu şekilde dile getirdi: “Hastalığımın tedavisinin Türkiye’de olduğunu öğrenince eşimle araştırmaya başladık. Belçika’da doktora gittik. Doktor, ‘Önemli bir şey değil. Bu şekilde hayatınıza devam edeceksiniz. Tedavisi yok’ dedi. Bunu duyunca hayal kırıklığı yaşadım. Eşime, ‘Ben İstanbul’a gitmek ve tedavi olmak istiyorum’ dedim. Ondan sonra da İstanbul’a odaklandım.”

“TÜRK DOKTORLARINA İNANDIM, GÜVENDİM, ÇOK MUTLUYUM”

Muharrem Bal; “Atatürk, ‘Beni Türk Hekimlerine emanet edin’ demiş. Ben de Türk doktorlarına inandım, güvendim ve şimdi çok mutluyum. Batıgöz Sağlık Grubu’ndan Prof. Dr. Tayfun Bavbek’ten randevu aldım. Sağ gözüme iki, sol gözüme üç seans tedavi uygulandı. Şu an çok iyiyim. Ağrım bile yok. Önceden duvara veya karşıda herhangi bir şeye baktığımda gözümün önünde çizgiler, noktalar veya sinek uçuşması oluyordu. Şimdi bunlar yok oldu. Belçika’da bu aletler yok. Tanısı dahi yok. Olsaydı doktorum, ‘Şu bölgede var; oraya gidin’ derdi ama demedi. İyi ki ülkemde tedavi oldum” dedi.

PROF. DR. TAYFUN BAVBEK: “UÇUŞMALARI YOK ETTİK”

Vitreolizis yöntemi ile Muharrem Bal’ı sağlığına kavuşturan Batıgöz Sağlık Grubu’ndan Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Tayfun Bavbek, “Hastamız, gözündeki uçuşmalar sebebiyle bize başvurdu. Herhangi bir katarakt, göz tansiyonu, glokomu yoktu. Retinası da son derece sağlıklıydı. Bu uçuşmaların yıllardır kendisini çok rahatsız ettiğini; Almanya, Belçika, İsviçre ve Fransa’da doktorlara gittiğini, herhangi bir çözüm bulunamadığını bizlere ifade etti. İzlediği televizyon programında bundan kurtulabileceğini öğrendiğini söyledi. Bunun üzerine kendisine, vitreolizis adı verilen lazer cihazı ile çok kısa süreli yüksek enerji atımlarıyla göz içindeki bu uçuşmaları buharlaştırıp yok edeceğimizi anlattım. Bunun aslında birçok kişide görülen vitreus büzüşmesi yani vitreus dediğimiz göz içindeki jelin yaşla birlikte sıvısını kaybederek büzüşmesi sonucunda olduğunu anlattım. Sağ gözüne iki seans, sol gözüne üç seans tedavi uygulayarak uçuşmaları yok ettik. Hastamız son derece sağlıklı ve mutlu bir şekilde Belçika’ya döndü” dedi.

444 23 24

İlginizi Çekebilir

Godaddy, Girişimcilere Verdiği Desteğin Bir Yansıması Olan “Go” İsimli Yeni Logosunu Açıkladı

Dünyanın dört bir yanındaki girişimcilerin online dünyada başarılı olması için gerekli araç ve yardımı sunan GoDaddy, dünyanın dört bir yanındaki, girişimci olarak kendi yolunu çizen kişi ve kuruluşlara sağladığı desteği temsil eden yeni logosunu yayınladı.


Ostim Osb’Yi Geleceğe Taşıyacak 10 Parametre

Ortak Akıl Toplantıları’nın 26'ncı durağı OSTİM Organize Sanayi Bölgesi oldu. Turkishtime ve Halkbank ortaklığıyla düzenlenen toplantının moderatörlüğünü Prof. Dr. Emre Alkin üstlendi. OSTİM OSB’de; savunma, havacılık, raylı sistemler, medikal, iş ve inşaat makineleri, haberleşme teknolojileri, enerji ve kauçuk gibi yedi farklı stratejik sektörde oluşturulan kümelenmeler, Ankara sanayisinin yanı sıra ulusal üretim yetenekleriyle de işbirliği imkânı sunuyor.


Artemis Halı’Dan Pıa Monte Koleksiyonu

Halı koleksiyonları ile stil sahibi yaşam alanlarına imza atan, renk ve desenleri ile zarafeti mekanlara taşıyan Artemis Halı, yeni koleksiyonuyla dikkat çekiyor. Artemis Halı, dekorasyonda klasik çizgileri tercih edenler için yeni koleksiyonu Pia Monte’yi sunuyor.


Ssd’Lerin Kullanım Ömrünü Uzatacak 6 İpucu

UZUN ÖMÜRLÜ BİR SSD KULLANIMI İÇİN


Saran S Sport Plus Haftalık Yayın Akış 21 27 Ocak Haftası

S SPORT PLUS HAFTALIK YAYIN AKIŞI


Etiketler: Belçika, Muharrem, tedavi, olduğunu, dedi

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.