24 Ocak 2020 Cuma 12:16

GÜNDEM

Avukatların Ödeme İçin Yaşadıkları Zaman Kaybı, Barokart Sms Uygulaması İle Son Buldu

Her gün binlerce dava ile uğraşan avukatlar artık BaroKart veya Param Kart sayesinde hiç sıra beklemeden, nakit veya kart taşıma gereği duymadan adliyelerdeki tüm veznelerde ve icra müdürlüklerinde, cep telefonlarından SMS yoluyla ödeme yapabiliyor.

Avukatların Ödeme İçin Yaşadıkları Zaman Kaybı, Barokart Sms Uygulaması İle Son Buldu
Avukatların Ödeme İçin Yaşadıkları Zaman Kaybı, Barokart Sms Uygulaması İle Son Buldu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Avukatların mahkeme vezneleri, maliye vezneleri ve icra müdürlüklerinde yaptıkları ödemelerde yeni bir uygulama başladı. Bu zamana kadar maliye ve mahkeme veznelerinde nakit, icra müdürlüklerinde Vakıfbank banka kartı ile yapılabilen icra, harç, masraf gibi tümö demeler, artık nakit, banka veya kredi kartına gerek olmadan SMS yolu ile yapılabiliyor. Adliyelerin tüm veznelerinde ve icra müdürlüklerinde geçerli olan uygulama avukatlara büyük kolaylık getiriyor.

Sistem Nasıl İşliyor?

Avukatların sıra bekleme derdine son veren uygulamada, vezneye cep telefonu numarası veriliyor ve telefona gelen onay SMS’i ile UYAP sistemindeki dosyalara ait harç, masraf ve icra ödemeleri; BaroKart veya Param Kart’a kayıtlı cep telefonuna gelen SMS onay kodunun veznede görevli memura iletilmesi ile kolayca gerçekleştirilebiliyor. Böylelikle ödenmesi gereken tutar anında BaroKart’tan tahsil ediliyor. Ödemeler aynı zamanda BaroKart altyapısını sağlayan Param Kart ile de yapılabiliyor.

BaroKart’a Nasıl Bakiye Yüklenir?

BaroKart’a bakiye yüklemek ve SMS uygulamasından faydalanmak çok kolay. BaroKart’a tüm ATM’lerden ve Türkiye’deki tüm barolarda bulunan POSBank’lardan, Çağlayan ve İzmir adliyelerinde bulunan TURK Vezne şubelerinden nakit olarak TL yüklenebilirken; Çağlayan Adliyesi’nde bulunan Param Kiosk’lardan kredi kartı ile de TLyükleme imkanı sağlanıyor.

BaroKart’a banka hesabından havale/EFT ile de bakiye yüklenebiliyor.Bilgilere BaroKart üzerindeki kart numarasının ve BaroKart web sitesinde bulunan IBAN numarasının girilmesi yeterli. Kredi kartı ile TL yükleme işlemi ise BaroKart mobil uygulamasından, BaroKart internet şubesinden ve BaroKart web sitesindeki “TL Yükle” sayfasından gerçekleştirilebiliyor.

3,3 Milyon Kişi TURK Elektronik Para Kartlarını Kullanıyor.

Türkiye’nin yerli ve milli elektronik para kuruluşu TURK Elektronik Para’nın 68 kart Projesi, 3.3 milyon kişi tarafından kullanılıyor. Bankalar da dahil olmak üzere en fazla kart harcama cirosuna sahip şirket, alanında lider konumda ve yıllık ortalama 2 milyar TL'nin üzerinde işlem hacmine ulaşıyor.

TURK Elektronik Para hakkında

2014 yılında kurulan TURK Elektronik Para A.Ş. işletmeler ve bireysel kullanıcılar için güvenli ve tüm mevzuatlara uygun olarak elektronik paranın ihraç edilmesini ve sunduğu ödeme çözümleri aracılığı ile ön ödemeli akıllı kimlik kartlarının, finansal bir alt yapı ile birlikte kullanılmasını sağlıyor. TURK Elektronik Para A.Ş.’nin geliştirdiği68 kart projesi 3,3 milyonu aşkın bireysel ve 5 bine yakın ticari firma tarafından kullanılıyor. Bu uygulamalar arasında hakim, savcı, avukatların kullandığı BaroKart,Adalet Bakanlığı çalışanlarının kullandığı AdaletKart, SM, SMMM, YMM ve Aday Meslek Mensuplarına özel geliştirilen TÜRMOBKart, TROY logolu Param Classic Kart, Param Business Kart, Param Genç Kart ve AVM kampanyalarında kullanılan AVM kartları gibi birçok kart uygulaması yer alıyor. Ayrıca ParamPOS ürünü ile farklı sektördeki 48 binin üzerinde müşterisine sanal POS hizmeti sunuyor.

İlginizi Çekebilir

Aston Martın Db11 V8 Shadow Edıtıon Tanıtıldı

KARANLIK TARAFIN CAZİBESİ


4,54 Milyar İnsan Aktif İnternet Kullanıyor

BASIN BİLDİRİSİ


Röportaj Önerisi; Reha Yalnızcık 40. Sanat Yılında “Seyahatnameden” Sergisi İle Galeri Diani’De

RÖPORTAJ ÖNERİSİ;


Kadın Çalışanlar Başarıyı Artırıyor

Yaşam kalitesi hizmetlerinde lider marka olarak 72 ülkede toplam 460 bin çalışanıyla hizmet veren Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri, kadınları kariyer yolcuğunda destekliyor. Sodexo Türkiye çalışanlarının yüzde 50’sini kadınlar oluşturuyor.


İbb, Türkiye İle Buluşuyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 81 ilin hemşeri derneklerinin temsilcileriyle buluşacak. 25 Şubat’ta gerçekleşecek “Hemşehri Dernekleri Çalıştayı’nın kapanış konuşmasını İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yapacak.


Etiketler: BaroKart, Param, TURK, icra, Kart

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.