19 Haziran 2019 Çarşamba 10:26

GÜNDEM

Axa Herkesi İklim Değişikliğiyle Mücadeleye Çağırıyor

AXA Sigorta iklim değişikliği konusunda farkındalığı artırmak amacıyla gerçekleştirdiği çalışmalara bir yenisini ekledi. Konuyu her yönüyle ele alan ve uzman görüşlerini de içeren bir TV programı serisi hazırlayan şirket, bu sayede insanların iklim değişikliği konusunda bilinçlenmesinin yanı sıra sigorta sektörünün üzerine düşen sorumlulukları ve sigorta güvencesinin önemini de anlatmayı hedefliyor.

Axa Herkesi İklim Değişikliğiyle Mücadeleye Çağırıyor
Axa Herkesi İklim Değişikliğiyle Mücadeleye Çağırıyor
Axa Herkesi İklim Değişikliğiyle Mücadeleye Çağırıyor
Axa Herkesi İklim Değişikliğiyle Mücadeleye Çağırıyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye’de sigorta sektörüne yenilikçi bakış açısı ve küresel bilgi birikimiyle öncülük eden AXA Sigorta, iklim değişikliği konusunda farkındalığı artırmak amacıyla özel bir TV programı hazırladı. Yıl sonuna kadar sürmesi planlanan programda AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölkenve AXA Sigorta İcra Kurulu Üyeleri, aralarında AXA Global Parametrik Sigorta Pazarlama ve Geliştirme Müdürü Karina Walley’nin de bulunduğu konunun uzmanlarıyla görüşerek tüm dünyada etkileri her geçen gün daha fazla hissedilen iklim değişikliğini farklı yönleriyle ele alıyor , sigorta sektörünün üzerine düşen görevleri ve AXA’nın sunduğu yenilikçi çözümlerini konuşuyorlar. Her biri 30 dakika uzunluğunda olan bölümlerde iklim değişikliğinin sebeplerinin yanı sıra hava olaylarının dünya ekonomisine olan etkileri ve gelecekte karşılaşılması öngörülen sorunlar tartışılırken akıllı tarım uygulamaları, yenilenebilir enerji gibi konularda Türkiye’den ve dünyadan başarılı uygulama örnekleri de anlatılıyor.

Farkındalığın artması önemli

AXA Sigorta Satış ve Pazarlama Başkanı Firuzan İşcan iseiklim değişikliğinin etkilerinin yalnızca hava olayları ve tarımsal faaliyetlerle sınırlı olmadığını söyleyerek konunun ekonomik boyutuna değindi: “2018 yılında dünya çapında meydana gelen iklim değişikliği kaynaklı doğal afetlerin maliyeti 225 milyar Dolar’ı aşmış durumda. İklim değişikliğinin beraberinde getirdiği sorunlar iş kayıplarına, artan işsizlik ve göç oranlarına neden olabilecek kadar ciddi. AXA olarak bu konuya son 5 yılda 35 milyon Dolar’ın üzerinde yatırım yaptık, önemli araştırmalar gerçekleştirdik, ortaya çıkan yeni ihtiyaçlara yönelik çözümler geliştirdik, geliştirmeye de devam ediyoruz. Bunlardan biri olan ve iklim değişikliği sonucunda oluşan gelir kayıplarını karşılamak için tasarlanan parametrik sigortaları Türkiye’de yalnızca biz sunuyoruz” dedi.

Doğa olaylarının etkilerine hazırlıklı olmalıyız

İklim değişikliği ile birlikte önümüzdeki günlerde sel, fırtına, kuraklık gibi doğa olaylarıyla daha fazla karşılaşacağımızı söyleyen AXA Global Parametrik Sigorta Pazarlama ve Geliştirme Müdürü Karina Walley de “Teknolojinin böylesine geliştiği ve verinin güç anlamına geldiği günümüzde sigorta sektörü olarak iklim değişikliğine karşı teknolojiden faydalanarak önlemler almamız gerekiyor. Bu kapsamda AXA çatısı altında hava risklerine karşı çözümler geliştiren özel bir birim oluşturduk. Hava ve iklim verileriyle çalışan parametrik sigorta ekibi olarak güneş ışığı, rüzgar hızı, yağış seviyesi gibi parametreleri takip ederek müşterilerimizin kayıplarını ve cirosunu değerlendiriyoruz. Dünyanın 40 ülkesinde tarım, enerji, turizm, taşımacılık ve inşaat gibi sektörlerde çalışma müşterilerimize sunduğumuz parametrik sigorta ürünlerimiz, veri kalitesinin artmasıyla çok daha güçlü bir hale gelecek ve ilerleyen yıllarda şirketlerin yıllık planlamalarında önemli bir yer tutacak” dedi.

İlginizi Çekebilir

İbb, Pakistan’A Deprem Konusunda Tecrübelerini Aktardı

İBB, PAKİSTAN’A DEPREM KONUSUNDA TECRÜBELERİNİ AKTARDI


Koton Lingerie Sonbahar Kış Koleksiyonu’Ndan Romantik Ve Sıcak Tasarımlar

Koton’un kış dokuları ve renklerinden ilham alarak hazırladığı Lingerie 2019 -2020 Sonbahar-Kış Koleksiyonu, sezona hızlı bir giriş yapıyor. Zarif ve konforlu parçalardan oluşan koleksiyon, benzersiz renk paletiyle kış sezonunun trendlerini belirliyor.


Hazımsızlık İçin Ne Yediğiniz Kadar Nasıl Yediğiniz De Önemli

Yemekten sonra karın şişkinliği, ağrı veya doygunluk ile kendini gösteren hazımsızlık, toplumda sık rastlanan sağlık problemleri arasında yer alıyor. Sindirim sisteminin iyi çalışmaması sonucu oluşan hazımsızlık bazen de tüketilen besinlerden veya yanlış yeme alışkanlıklarından kaynaklanabiliyor. Memorial Ataşehir Hastanesi Gastroenteroloji Bölümü’nden Doç. Dr. Züleyha Akkan Çetinkaya, hazımsızlık şikayetlerine karşı alınması gereken önlemler hakkında bilgi verdi.


Sanatçı Gülay Sezer, Üsküdar’Da, Tüm İstanbullulara Müzik Ziyafeti Yaşattı

KATILIMCILAR, HEP BİRLİKTE “CESARETİN VAR MI AŞKA?” DEDİ


Huaweı Tüketici Elektroniği Grubu En İyi Müşteri Deneyimini Sunuyor

Huawei Tüketici Elektroniği Grubu, Türkiye’nin en yüksek müşteri memnuniyetini sağlayan cep telefonu markası seçildi. Şikayetvar.com’un istatistik raporlarına göre Huawei, 2019 yılının üçüncü çeyreğinde, birçok alt kırılım ile birlikte genel ortalamada da birinci oldu.


Etiketler: iklim, Sigorta, sigorta, değişikliği, gibi

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.