19 Haziran 2019 Çarşamba 10:26

GÜNDEM

Axa Herkesi İklim Değişikliğiyle Mücadeleye Çağırıyor

AXA Sigorta iklim değişikliği konusunda farkındalığı artırmak amacıyla gerçekleştirdiği çalışmalara bir yenisini ekledi. Konuyu her yönüyle ele alan ve uzman görüşlerini de içeren bir TV programı serisi hazırlayan şirket, bu sayede insanların iklim değişikliği konusunda bilinçlenmesinin yanı sıra sigorta sektörünün üzerine düşen sorumlulukları ve sigorta güvencesinin önemini de anlatmayı hedefliyor.

Axa Herkesi İklim Değişikliğiyle Mücadeleye Çağırıyor
Axa Herkesi İklim Değişikliğiyle Mücadeleye Çağırıyor
Axa Herkesi İklim Değişikliğiyle Mücadeleye Çağırıyor
Axa Herkesi İklim Değişikliğiyle Mücadeleye Çağırıyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye’de sigorta sektörüne yenilikçi bakış açısı ve küresel bilgi birikimiyle öncülük eden AXA Sigorta, iklim değişikliği konusunda farkındalığı artırmak amacıyla özel bir TV programı hazırladı. Yıl sonuna kadar sürmesi planlanan programda AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölkenve AXA Sigorta İcra Kurulu Üyeleri, aralarında AXA Global Parametrik Sigorta Pazarlama ve Geliştirme Müdürü Karina Walley’nin de bulunduğu konunun uzmanlarıyla görüşerek tüm dünyada etkileri her geçen gün daha fazla hissedilen iklim değişikliğini farklı yönleriyle ele alıyor , sigorta sektörünün üzerine düşen görevleri ve AXA’nın sunduğu yenilikçi çözümlerini konuşuyorlar. Her biri 30 dakika uzunluğunda olan bölümlerde iklim değişikliğinin sebeplerinin yanı sıra hava olaylarının dünya ekonomisine olan etkileri ve gelecekte karşılaşılması öngörülen sorunlar tartışılırken akıllı tarım uygulamaları, yenilenebilir enerji gibi konularda Türkiye’den ve dünyadan başarılı uygulama örnekleri de anlatılıyor.

Farkındalığın artması önemli

AXA Sigorta Satış ve Pazarlama Başkanı Firuzan İşcan iseiklim değişikliğinin etkilerinin yalnızca hava olayları ve tarımsal faaliyetlerle sınırlı olmadığını söyleyerek konunun ekonomik boyutuna değindi: “2018 yılında dünya çapında meydana gelen iklim değişikliği kaynaklı doğal afetlerin maliyeti 225 milyar Dolar’ı aşmış durumda. İklim değişikliğinin beraberinde getirdiği sorunlar iş kayıplarına, artan işsizlik ve göç oranlarına neden olabilecek kadar ciddi. AXA olarak bu konuya son 5 yılda 35 milyon Dolar’ın üzerinde yatırım yaptık, önemli araştırmalar gerçekleştirdik, ortaya çıkan yeni ihtiyaçlara yönelik çözümler geliştirdik, geliştirmeye de devam ediyoruz. Bunlardan biri olan ve iklim değişikliği sonucunda oluşan gelir kayıplarını karşılamak için tasarlanan parametrik sigortaları Türkiye’de yalnızca biz sunuyoruz” dedi.

Doğa olaylarının etkilerine hazırlıklı olmalıyız

İklim değişikliği ile birlikte önümüzdeki günlerde sel, fırtına, kuraklık gibi doğa olaylarıyla daha fazla karşılaşacağımızı söyleyen AXA Global Parametrik Sigorta Pazarlama ve Geliştirme Müdürü Karina Walley de “Teknolojinin böylesine geliştiği ve verinin güç anlamına geldiği günümüzde sigorta sektörü olarak iklim değişikliğine karşı teknolojiden faydalanarak önlemler almamız gerekiyor. Bu kapsamda AXA çatısı altında hava risklerine karşı çözümler geliştiren özel bir birim oluşturduk. Hava ve iklim verileriyle çalışan parametrik sigorta ekibi olarak güneş ışığı, rüzgar hızı, yağış seviyesi gibi parametreleri takip ederek müşterilerimizin kayıplarını ve cirosunu değerlendiriyoruz. Dünyanın 40 ülkesinde tarım, enerji, turizm, taşımacılık ve inşaat gibi sektörlerde çalışma müşterilerimize sunduğumuz parametrik sigorta ürünlerimiz, veri kalitesinin artmasıyla çok daha güçlü bir hale gelecek ve ilerleyen yıllarda şirketlerin yıllık planlamalarında önemli bir yer tutacak” dedi.

İlginizi Çekebilir

E Ticaret Tiyatrosu Başladı

Ticimax E-ticaret Sistemleri tarafından 2 yıldır her ay ücretsiz olarak düzenlenen “E-ticaret Sohbetleri” etkinlik zincirinde artık müşteri memnuniyeti konusu tiyatro ile işleniyor.


Qnb Finansbank 1.250Tl’Ye Varan Emekli Promosyonu Sunuyor

QNB Finansbank, emekli maaşını üç yıl boyunca kendisinden alma sözü veren emeklilere 1.250 TL’ye varan nakit kazanma fırsatı sunuyor. Banka ayrıca emekli tanıdıklarının maaşını QNB Finansbank’a yönlendiren müşterilere, yönlendikleri emekli başına 125 TL olmak üzere toplamda 1.250 TL nakit kazanma fırsatı sunuyor. Bu iki kampanya sayesinde bir emekli müşteri toplamda 2.500TL’ye kadar nakit kazanma fırsatı yakalayabilecek.


Teksüt Ara Tatilde Süte Ve Spora Ara Vermeyin!

20 Ocak 2020


Yandex Navigasyon, Kış Dönemi İçin En Keyifli Tatil Rotalarını Oluşturdu

Yandex Navigasyon’dan farklı deneyimler sunan kış tatili rotaları


Eset Yarıyıl Tatilinde Çocuğunuzu Ekrandan Uzak Tutmanın Yolları

20 Ocak 2020


Etiketler: iklim, Sigorta, sigorta, değişikliği, gibi

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.