12 Aralık 2018 Çarşamba 11:25

GÜNDEM

Aydes İle Afet Yönetiminde Dijital Dönem Başlıyor

AFAD, bir afetin tüm aşamalarının dijital ortamda yönetilmesi ve kaynakların verimli bir şekilde kullanılması için geliştirilen AYDES’in kullanıma açıldığını duyurdu. Türkiye’nin dijital dönüşüm mimarı Netaş, AYDES projesi kapsamında, bütünleşik afet yönetiminin tüm aşamalarının elektronik ortamda takip edilebildiği, coğrafi bilgi sistemi tabanlı karar destek sistemi geliştirdi. Kabiliyeti açısından AYDES, dünyadaki sayılı afet yönetim sistemleri arasında yer alıyor.

Aydes İle Afet Yönetiminde Dijital Dönem Başlıyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Netaş ArGe Genel Müdür Vekili Bülent Kemal Mutlu, “AYDES, en zor anımızda yeni nesil teknolojilerin bizlere sağlayabileceği avantajların güzel bir örneği. AFAD’ın yönetim süreçlerini içermesi ve afet yönetiminde sağlayacağı verimli kaynak yönetimi, hızlı müdahale, etkin koordinasyon, bilgi yönetimi ve karar destek sistemlerinin katkıları ve kabiliyeti açısından AYDES, dünyadaki sayılı afet yönetim sistemleri arasında yer alıyor” ifadelerini kullandı.

AFAD tarafından verilen bilgilere göre, AYDES, ulusal afet yönetimde rolü bulunan içlerinde sekiz bakanlık ve Kızılay’ın da bulunduğu kurum/kuruluşlar, STK’lar ve taşra teşkilatlarınca 81 ilde yaklaşık 7.000 aktif kullanıcı tarafından kullanılıyor.

AYDES’in kabiliyetleri arasında şunlar yer alıyor:

İlginizi Çekebilir

Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışmasına Başvurular Devam Ediyor

Anadolu Hayat Emeklilik tarafından bu yıl 13’üncü kez düzenlenen ve Türkiye’nin kadınlara özel ilk ve tek fotoğraf yarışması olan ‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’e başvurular devam ediyor. Amatör ve profesyonel tüm kadın fotoğrafçıların hayata bakış açılarını yansıttığı yarışmaya 13 Mart’a kadar başvuru yapılabilecek.


Doğru Yatırımın Anahtarı Seçici Olmak

Proje üreten ve büyük şirketlerle işbirlikleri yapan kripto paralar, yatırımcıların gözdesi...


Türkiye’Nin En İyi Dijital Ve En Yenilikçi Bankası

VakıfBank’a uluslararası iki büyük ödül:


Yünsa, 2018 Yılında 28 Milyon Tl Net Kâr Elde Etti Ve Görseli

Yünsa’nın 2018 yılındaki net kârı bir önceki seneye göre 2 kat artarak 28 milyon TL olarak gerçekleşti. Şirket, ihracat gelirini ise %25 artırarak 249,3 milyon TL’ye çıkarttı.


Muammer Keskin Gülbahar Mh. Ziyaret Etti

GÜLBAHAR MAHALLESİ ZİYARETİ


Etiketler: AYDES, afet, AFAD, yönetim, yönetimi

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.