4 Eylül 2019 Çarşamba 11:26

MODA

Aydınlatma Atıklarınızı, Otizmli Çocuklar İçin Geri Dönüştürüyoruz

AGİD, IstanbulLight ve Tohum Otizm Vakfı sosyal sorumluluk iş birliği ile, başta aydınlatma olmak üzere elektrikli ve elektronik atıklar geri dönüşüme sokularak hem çevre ve insan sağlığını koruyacak hem de otizmli çocukların eğitimlerine katkı sağlanacak.

Aydınlatma Atıklarınızı, Otizmli Çocuklar İçin Geri Dönüştürüyoruz
Aydınlatma Atıklarınızı, Otizmli Çocuklar İçin Geri Dönüştürüyoruz
Aydınlatma Atıklarınızı, Otizmli Çocuklar İçin Geri Dönüştürüyoruz
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Teknoloji hızla gelişiyor ve beraberinde elektrikli ve elektronik atıklar da aynı hızla çoğalıyor. Çözüm ise bünyesinde altın, demir, bakır, alüminyum gibi değerli elementler ile çevreye ve insan sağlığına zararlı olabilecek cıva gibi pek çok maddeyi içeren atıkları geri dönüşüme sokarak yeniden kazanmaktan geçiyor. 18-21 Eylül 2019 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde yapılacak IstanbulLight, 12. Uluslararası Aydınlatma & Elektrik Malzemeleri Fuarı ve Kongresi, AGİD - Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği ve Tohum Otizm Vakfı ile birlikte başta aydınlatma olmak üzere elektrikli ve elektronik atıkların geri dönüşümü konusunda bilinç yaratmak ve insanları harekete geçirmek üzere harekete geçti.

Otizmin Farkındayız Geri Dönüşümle Yanındayız

Derneklerinin elektrikli ve elektronik eşyaların atık yönetimi konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir kuruluş olduğunu belirten AGİD Yönetim Kurulu Başkanı Fahir Gök, bu misyon doğrultusunda aydınlatma ile elektrikli ve elektronik atıkların geri dönüştürülmesi konusunda sosyal sorumluluk kampanyaları gerçekleştirdiklerini belirtti. Gök, “Floresan lambalar, küçük ev aletleri, kişisel bakım cihazları gibi pek çok elektronik cihaz doğru ve sistemli bir şekilde toplanmayarak doğaya bırakıldığında içlerinde bulunan tehlikeli maddeler suya, havaya ve toprağa karışıyor. Bu durum çevre ve insan sağlığı için risk oluşturuyor. Bu atıkları geri dönüştürerek çevreyi ve insan sağlığını koruduğumuz gibi, içlerinde yer alan değerli elementleri kurtararak ekonomimize yeniden kazandırmış oluyoruz. AGİD olarak destekçisi olduğumuz IstanbulLight Fuarı ile bu misyona hizmet ederken ‘Otizmin Farkındayız Geri Dönüşümle Yanındayız’ sosyal sorumluluk kampanyası ile Tohum Otizm Vakfı’na da destek vermenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Aydınlatma atıklarınızı İstanbulLight’a getirerek otizmli çocukların eğitimine destek verin

İş birliği kapsamında IstanbulLight Fuar’ında aydınlatma atık alanı oluşturulacağını ifade eden IstanbulLight Fuar Müdürü Mustafa Çelen, “Amacımız, aydınlatma atıklarının geri dönüşümü konunda bilinç oluşmasına katkı sağlamak. Bu amaçla İstanbulLight’ta atık alanı oluşturuyoruz. Teşvik etmek amacıyla da fuarı ziyaret ederken her gün yanında en çok aydınlatma atığını getiren iki kişiye de sürpriz hediyeler vereceğiz. Ayrıca, bu vesile ile hem çevre ve insan sağlığının korunmasına hem de Tohum Otizm Vakfı’nın otizmli çocuklarla ilgili eğitim çalışmalarına da katkı sağlamış olacağız. Eğitim, otizmli çocuklarımız için anayasal haktan çok ötesi, hayati önemde bir ihtiyaç. Bu nedenle ziyaretçilerimizden beraberlerinde atıkları ile gelmelerini rica ediyoruz” dedi.

Bugün doğan her 59 çocuktan 1’i otizm riski ile dünyaya geliyor

Otizm doğuştan gelen ve yaşamın ilk üç yılında fark edilen karmaşık bir nöro - gelişimsel farklılık. Dünyada her 20 dakikada 1 çocuğa otizm tanısı konuluyor ve bugün doğan her 59 çocuktan 1’i otizm riski ile dünyaya geliyor. Nüfusa projeksiyon yaptığımızda ülkemizde yaklaşık 1.387.580 otizmli birey olduğu ve bu durumdan etkilenen 5.550.320 aile ferdi bulunduğu tahmin ediliyor. Ülkemizde 0-19 yaş grubu arasında 434.010 otizmli çocuk ve gencimizden, okullaşabilen ve eğitime erişebilenlerin sayısı sadece 30.050. Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı, "Otizm Spektrum Bozukluğu" olan çocukların erken tanısının konulması, özel eğitimi ile topluma kazandırılmasına öncülük ediyor ve yurt çapında yaygınlaştırılması için kar amacı gütmeden kamu yararına faaliyet gösteriyor.

Aydınlatma sektörü, 18-21 Eylül’de IstanbulLight’ta buluşuyor

IstanbulLight, 12. Uluslararası Aydınlatma & Elektrik Malzemeleri Fuarı ve Kongresi, 18-21 Eylül 2019 tarihleri arasında Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği (AGİD) ve Aydınlatma Türk Milli Komitesi (ATMK) stratejik ortaklığı ile Informa Markets tarafından İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenleniyor. 230 firma ile Türkiye, Orta Doğu, Afrika, Doğu Avrupa, Balkanlar, BDT ülkeleri ve Asya’dan 6.500’ü aşkın sektör profesyonelini aynı çatı altında buluşturacak olan IstanbulLight Fuarı, eş zamanlı olarak düzenlenen 12. Ulusal Aydınlatma Kongresi, 3.Aydınlatma Tasarımı Zirvesi ve Ticaret Sahnesi etkinliklerini de ev sahipliği yapacak.

Informa Markets farklı endüstri ve uzmanlaşmış pazarların ticari faaliyetlerini yürütmelerini, yenilikçi girişimlerde bulunmalarını ve büyümelerini destekleyen platformlar geliştirmektedir. Portföyü; aralarında Sağlık Hizmetleri ve İlaç Ürünleri, Altyapı, İnşaat ve Emlak, Moda ve Hazır Giyim, Turizm, Yiyecek ve İçecek, ve Sağlık ve Beslenme sektörlerinin de bulunduğu çeşitli pazarlarda 550 uluslararası B2B organizasyon ve markadan oluşmaktadır. Geliştirdiği yüz-yüze fuarlar, uzmanlaşmış dijital içerikler ve aksiyonlanabilir veri çözümleri vasıtası ile tüm dünyadaki iş ortaklarına birbirleri ile etkileşime geçme, tecrübe kazanma ve yeni iş fırsatlarını değerlendirme fırsatları sunmaktadır. Dünyanın önde gelen fuar organizasyon firması olarak, çok çeşitli uzmanlaşmış sektörleri canlandırıyor, onlara yeni iş fırsatları sağlıyor ve yılın 365 günü büyümelerini mümkün kılmaktadır. Daha fazla bilgi için: www.informamarkets.com.

İlginizi Çekebilir

Avrupa Birliği Zorlu Enerji Projelerini Desteklemeyi Sürdürüyor Ve Görselleri

Zorlu Enerji, jeotermal alanında Horizon 2020 Projesi kapsamında hibe desteği sağladığı GECO, GeoSmart ve GEOPRO projelerinden sonra SUCCEED projesiyle de Horizon 2020 kapsamında fonlanan ERA-NET ACT projerine dahil olmaya hak kazandı. Zorlu Enerji’nin SUCCEED projesindeki partner ülkeleri İngiltere, İzlanda, Hollanda ve İtalya olurken Türkiye’deki partneri ise Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) oldu.


Çörek Otu Yağı Alerjik Hastalıklara İyi Geliyor

Bitkiler binlerce yıldır hastalıkların tedavisinde kullanılıyor. Yapılan araştırmalar bitkilerin faydalarına her geçen gün bir yenisinin eklendiğine işaret ediyor. Çörek otu bu bitkilerin başında geliyor. Türk mutfağında da sık kullanılan çörek otu ve yağının vücuttaki pek çok sisteme önemli yararları bulunuyor. Memorial Wellness Beslenme Danışmanı Dyt. Vildan Çelik, çörek otu yağının alerjik hastalıklara karşı olumlu etkileri ve doğru kullanımı hakkında bilgi verdi.


Ey Türkiye Start Up’Ların Büyüme Yolculuğunu Eynovation İle Destekliyor

Uluslararası danışmanlık ve denetim şirketi EY Türkiye’nin (Ernst & Young), işini büyütmek isteyen start-up’lara birebir görüşmelerle ihtiyaçlarına özel hizmetler ve mentorluk desteği verdiği, EYnovation Start-Up programı başladı. Türkiye’de en az bir yıldır faaliyet gösteren 500 bin TL’nin üzerinde cirolu start-up’lar, programa başvuruda bulunabilecek.


Publicis Groupe Türkiye’De Atama

Publicis Groupe Türkiye bünyesindeki Publicis İstanbul’da üst düzey bir atama gerçekleşti. 2013 yılından bu yana Müşteri Grup Direktörü olarak çokuluslu ve yerel müşterilere hizmet veren Ezgi Ataseven, Publicis İstanbul Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam edecek.


Diyabet Ayakları Vuruyor

Diyabet hastalığının yol açtığı sinir hasarı ve damar tıkanıklıkları, bedenin tüm yükünü taşıyan ayaklarda yaralara ve enfeksiyonlara neden olabiliyor. Prof. Dr. Selçuk Baktıroğlu, zamanında, uygun tedavilerin yapılmadığı hastalarda ise uzuv kaybından yaşamın sona ermesi riskine dek istenmeyen sonuçlarla karşılaşılabileceğine dikkat çekti.


Etiketler: Aydınlatma, IstanbulLight, Otizm, elektronik, geri

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.