1 Nisan 2019 Pazartesi 16:11

GÜNDEM

Ayşe Arman Figürüyle İlk Kez Adana’Da Buluşacak!

Gündemden düşmeyen röportaj ve köşe yazılarıyla Türkiye’nin başarılı kadın gazetecileri arasında yer alan Ayşe Arman’ın Madame Tussauds İstanbul’da sergilenecek balmumu figürü, 5 Nisan Cuma günü Adana Portakal Çiçeği Festivali Açılış Galası’nda ilk kez ziyaretçilerle bir araya gelecek. Gala’nın ardından 6 Nisan Cumartesi sabahı Arman ile düzenlenen söyleşide de sergilenecek olan figür, festival süresince Adana Hilton Oteli’nde ziyarete açık olacak.

Ayşe Arman Figürüyle İlk Kez Adana’Da Buluşacak!
Ayşe Arman Figürüyle İlk Kez Adana’Da Buluşacak!
Ayşe Arman Figürüyle İlk Kez Adana’Da Buluşacak!
Ayşe Arman Figürüyle İlk Kez Adana’Da Buluşacak!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

250 yıllık tarihe sahip dünyaca ünlü balmumu müzesi Madame Tussauds, İstanbul’daki merkezinde yer alan figürlerine bir yenisini daha ekliyor. Gazetecilik kariyerine 18 yaşında Nokta Dergisi’nde adım atan; Aktüel, Tempo, Marie Claire ve Yeni Yüzyıl gibi yayınların ardından kariyerini uzun yıllardır Hürriyet Gazetesi’nin en beğenilen köşe yazarları arasında sürdüren Ayşe Arman, Nisan ayında Madame Tussauds İstanbul’daki yerini alacak. Aslen Adanalı olan gazetecinin balmumu figürü ilk kez, her Nisan ayında Adana’da düzenlenen Portakal Çiçeği Festivali’nde ziyaretçiyle buluşacak. 5 Nisan Cuma Akşamı Festival’in Açılış Galası’nda sergilenecek figür, 6 Nisan sabahı gazeteci ile düzenlenen söyleşide misafirlerle buluşacak. Adana Hilton Oteli’nde gazeteci ile düzenlenecek söyleşide tasarımları Ayşe Arman’a ait olan ve geliri Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlanan “Sakajewa” İyilik Kolyeleri de açık artırma ile satışa sunulacak.

Arman, gazetecilik yılları boyunca kullandığı ses kayıt cihazını hediye etti!

Ayşe Arman figürünün yapımına 2018 yılının Nisan ayında Madame Tussauds Londra Stüdyosu’nda gerçekleşen ölçü alım çalışmaları ile başlandı. 250’nin üzerinde ölçünün alındığı yaklaşık 3 saat süren çalışma sırasında sanatçının saç, göz ve ten rengi, diş kalıbı, ellerinin şekli ve ölçüsü gibi referansları titizlikle belirlendi.

Figürün üzerine giydirilen kostüm, ayakkabı ve iyilik kolyeleri ile gazetecinin meslek hayatı süresince uzun yıllar röportajlarında kullandığı ses kayıt cihazı Ayşe Arman tarafından Madame Tussauds İstanbul’a hediye edildi. Yüzük, küpe ve kolye gibi aksesuarları ise Madame Tussauds Londra stüdyo ekibi tarafından birebir kopya edildi. Figürün yapım sürecinde saç rengi ve makyajın birebir yakalanması için Ayşe Arman’ın saçı için kullanılan renk tonundan makyaj malzemelerinin markası ve tonlarına değin tüm detaylar Londra stüdyo ekibi tarafından titizlikle incelenerek figüre uygulandı.

Figürün yapımı için ilk aşamada oluşturulan kilden taslağın hazırlanmasından balmumu figürün son halini almasına kadar tüm yapım sürecinde Arman’ın görüş ve onayıyla ilerlendi. Figürün yapımı yaklaşık bir yıl sürdü.

İlginizi Çekebilir

Reebok Ve Adidas Birlikte Sunar Instapump Fury Boost™

90’lı yılların ikonik sneaker modeli Reebok Instapump Fury’nin cesur tasarımı, adidas'ın devrim yaratan Boost™ teknolojisiyle bir araya geldi ve sektörde çığır açacak yepyeni bir modeli, Instapump Fury Boost™'u ortaya çıkardı.


Bariyerli Sistemle 'Değnekçi'ye Engel

19/11/2019


Türk Perakende Sektörünün Öncüleri, 4 5 Aralık’Ta Perakende Günleri 2019’Da

Bu sene 4-5 Aralık tarihlerinde, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Perakende Günleri 2019 Türk perakende sektörünün önde gelen isimlerini hem konuşmacı olarak hem de bu sene ilk defa yapılacak olan ‘Uzmanlık Sahneleri’nde ağırlıyor.


Jumbo İle Yılbaşı Sofralarını Görsel Şölene Dönüştürün…

Sofralara ve mutfaklara, sadece doğal malzemeler kullanarak keyif veren tasarımlar yaratan Jumbo, 2020’ye girerken en özel parçalardan oluşan hediye paketlerini siz ve sevdikleriniz için hazırlıyor.


Türkiye İmsad İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi Ekim 2019 Sonuçları Açıklandı

TÜRKİYE İMSAD İNŞAAT MALZEMELERİ SANAYİ BİLEŞİK ENDEKSİ


Etiketler: Arman, Madame, Tussauds, Ayşe, Nisan

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.