30 Kasım 2019 Cumartesi 11:02

GÜNDEM

Ayşe Arman İle İyilik Hareketi Bilkent Center’Da

Gazeteci- yazar Ayşe Arman, sosyal sorumluluk projesi olan ‘İyilik Hareketi’ için Ankara’ya geldi.Bu yıl 20. Yılını kutlayan ve yenilenerek birçok ulusal markayı bünyesine dahil eden Bilkent Center’da düzenlenen söyleşide Arman, ‘İyilik Hareketi’ her geçen gün büyüyor. Desteklerle birlikte şimdiye kadar 1 milyon 800 bin TL kaynak oluştu” dedi.

Ayşe Arman İle İyilik Hareketi Bilkent Center’Da
Ayşe Arman İle İyilik Hareketi Bilkent Center’Da
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye’nin önde gelen gazeteci ve yazarlarından Ayşe Arman, son dönemde hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesi ‘İyilik Hareketi’ni Bilkent Center’da anlattı. Arman’ın kendi el emeği ile tasarladığı Sakajewa Kolyeleri’nin satışından elde edilen gelir ise Türk Eğitim Derneği’nin (TED) maddi imkanı olmayan öğrencilerinin eğitim hayatına devam etmesi amacıyla oluşturduğu fona bağışlandı.

“BU PROJE HAYAL OLARAK ORTAYA ÇIKTI”

İyilik Hareketi’nin hayata geçme hikayesini anlatan Arman, “Hayal kurmak hayatın esasıdır. Bu proje de hayal olarak ortaya çıktı. Eşimin işleri dolayısıyla Hindistan’ın Mumbai kentine taşındık. Orada etrafı keşfetmeye çıktım ve bu kolyeleri gördüm. Sonrasında hobi olarak ben de kolye yapmaya başladım. O zamanlar ‘İyilik Hareketi’ diye bir oluşum da yoktu. Aradan geçen yıllar sonra kendiliğinden bir sistem kuruldu ve kurumlar yaptığımız işe destek verdi. Yerel yönetimler, sivil toplum örgütleri, kamu ve özel kuruluşların yanında kişisel olarak da birçok kişi destekleriyle bu harekette pay sahibi oldu” dedi. TED Başkanı Selçuk Pevlivanoğlu ise “Sivil toplum kuruluşu olarak insanın hayatına dokunan işler yapmaya gayret ediyoruz. Amacımız nitelikli burslar ile gençlere güzel bir gelecek sunmak. Hayalleri olan, hayalleri için mücadele veren çocuklarımıza üniversite sonuna kadar maddi manevi her türlü desteği sağlıyoruz” diye konuştu. Ankaralıların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte kadınlar Arman ile fotoğraf çektirmek için adeta birbirleriyle yarıştı.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’De Gıda İsrafının 300 Milyarı Geçtiği Tahmin Ediliyor!..

Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’da düzenlenen 'Hotel-Restoran-Cafe (HO-RE-CA) sektörünün en büyük buluşması 31.Hotel Equipment ve 27. Food Product fuarlarında, turizm ve gıda sektörünün en önemli sorunlarından biri olan “Gıda İsrafı”na dikkat çekildi.


Sevgililer Günü'ne Özel Hafızalardan Silinmeyecek Makyajın İpuçları

SEVGİLİLER GÜNÜ’NE ÖZEL HAFIZALARDAN SİLİNMEYECEK MAKYAJIN İPUÇLARI


Kilyos Sahilinde Fırtına Sonrası Temizlik

İBB, geçtiğimiz günlerde yaşanan fırtına ve şiddetli yağış nedeniyle kirlenen Kilyossahilin temizledi.


Aston Martin Lagonda Finansman Desteği İle 36 Ay Vadeye Yüzde Sıfır Faiz

ASTON MARTIN LAGONDA FİNANSMAN DESTEĞİ İLE


Özel Yetenekler Sanatını Konuşturuyor

ÖZEL YETENEKLER SANATINI KONUŞTURUYOR


Etiketler: Arman, olarak, Hareketi, hayata, ‘İyilik

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.