23 Ekim 2019 Çarşamba 08:50

MODA

B.Bulteni..Wise Zirvesi'nde Ogrenme Ve İnsan Olmanin Anlami Ele Alinacak....

WISE ZİRVESİ’NDE ÖĞRENME ve INSAN OLMANIN ANLAMI ELE ALINACAK…

B.Bulteni..Wise Zirvesi'nde Ogrenme Ve İnsan Olmanin Anlami Ele Alinacak....
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

10. WISE ZİRVESİ 19-21 KASIM TARİHLERİ ARASINDA DOHA, KATAR’DA GERÇEKLEŞİYOR

100’den fazla ülkeden 2,000’den fazla eğitimci, karar verici ve uzman önümüzdeki ay Doha’da “Öğren-ME, Yeniden öğren: İnsan olmanın anlamı” teması etrafında biraraya geliyor.

Doha, Katar – 21 Ekim, 2019.

Okul, çocuklara mutlu olmayı öğretmeli mi? Yapay zeka sonrasında öğretmenlerin modası geçecek mi? Nörobilimin son keşifleri çocuklarımızın daha zeki olmasını sağlayacak mı? Ne öğrendikleri gerçekten öğrencilerin umrunda mı? Okulların not sisteminden kurtulması gerekiyor mu? Öğrenciler, gelecekteki maaşlarının bir kısmını, daha yüksek bir eğitim için teminat olarak ayırmalılar mı?

Bu soruların tamamı; önümüzdeki ay düzenlenecek, eğitimin geleceğini “Öğren-ME, Yeniden öğren: İnsan olmanın anlamı” teması etrafında yeniden hayal edip tasarlayacağımız Dünya Eğitimde Yenilik Zirvesi’ndeki tartışmaların merkezinde olacak.

Büyük ve hızlı teknolojik değişimlerle birlikte evrilen dünya bağlamında, bizi benzersiz şekilde insan kılanın ne olduğu üzerinde yeniden düşünme vakti. 200’den fazla konuşmacının yer alacağı 150 oturum; geleceğin eğitimine ilişkin konuşmaları ve aynı zamanda 21. yüzyılı parlatmak için öğrendiğimizi unutup yeniden öğrenmemiz gereken davranışları, yetkinlikleri ve nitelikleri şekillendirecek.

WISE CEO Stavros Yiannouka, “Eğitimde, doğal olarak ne öğrenmeliyiz konusuna odaklanıyoruz. Öğrenmeme konusunun da çok önemli bir rolü olduğunu düşünüyoruz. Nasıl yaşadığımız, nasıl çalıştığımız ve birbirimizle nasıl etkileşim içinde olduğumuz konusundaki varsayımlarımıza meydan okuma zamanı…” dedi.

WISE 2019; öğrenmek için ihtiyaç duyduğumuz duygusal yetkinlikleri nasıl yeniden öğrenirizden başlayıp, refah okulda öğretilmelimiye uzanan, global eğitim teknolojisi trendlerinden bunların inovasyon üzerindeki etkilerine kadar eğitim üzerinde baskı kuran bir çok konuyla birlikte eğitimin karşı karşıya olduğu güncel trendleri de masaya taşıyacak.

Güncel program ve aşağıda yer alan konuşmacılara ilişkin detaylar için Facebook, Twitter, Instagram ve YouTube kanallarından WISE’ı takip edin:

WISE (Dünya Eğitimde Yenilik Zirvesi) hakkında

Dünya Eğitimde Yenilik Zirvesi, 2009 yılında, Sheikha Moza bint Nasser Hazretleri himayesinde, başkanı olduğu Qatar Foundation tarafından hayata geçirildi. WISE; eğitimde yaratıcı, kanıta dayalı düşünme, münazara ve belli bir amaca hizmet eden aktiviteler için oluşturulmuş uluslararası, çoklu sektörlü bir platform. Ortak çalışmaya dayalı araştırmalar ve devame den programlarıyla WISE, eğitime yeni yaklaşımlar için global bir referans. WISE 2019; 19-21 Kasım tarihleri arasında Doha’da “Öğren-ME, Yeniden Öğrenme: İnsan olmanın anlamı” temasıyla düzenlenecek.

Medya Kayıtları

İlginizi Çekebilir

Mem Tek 2019 Sempozyumu Başladı Yerli Membran Teknolojisi Ekonomiye Katkı Sağlıyor

MEM-TEK 2019 SEMPOZYUMU BAŞLADI


Plastik Üretimindeki Düşüş Hız Kesti, Sektör Dipten Çıkış Sinyali Verdi

PLASTİK SEKTÖRÜNDEKİ GERİLEME ÜÇÜNCÜ ÇEYREKTE YAVAŞLADI


Z. Altan Elmas “Konut Satışında Sene Sonuna Doğru Toparlanma Devam Ediyor.”

Z. Altan Elmas


Kidzmondo’Da “Bi’ Parça Alaska Günleri” Başlıyor!

Trump Alışveriş Merkezi’nde yer alan çocukların eğlence & öğrence şehri KidzMondo, soğuk kış günlerinde çocuklar eğlenceye doysun diye Kış Festivali düzenliyor. Kış Festivali kapsamında Amerika’nın gözlerden uzak buz cenneti Alaska, KidzMondo’ya taşınıyor.


Bilgi Workinton İş Birliği Hayata Geçti

BİLGİ-Workinton iş birliği hayata geçti


Etiketler: WISE, için, yeniden, Eğitimde, fazla

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.