23 Ekim 2019 Çarşamba 08:50

MODA

B.Bulteni..Wise Zirvesi'nde Ogrenme Ve İnsan Olmanin Anlami Ele Alinacak....

WISE ZİRVESİ’NDE ÖĞRENME ve INSAN OLMANIN ANLAMI ELE ALINACAK…

B.Bulteni..Wise Zirvesi'nde Ogrenme Ve İnsan Olmanin Anlami Ele Alinacak....
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

10. WISE ZİRVESİ 19-21 KASIM TARİHLERİ ARASINDA DOHA, KATAR’DA GERÇEKLEŞİYOR

100’den fazla ülkeden 2,000’den fazla eğitimci, karar verici ve uzman önümüzdeki ay Doha’da “Öğren-ME, Yeniden öğren: İnsan olmanın anlamı” teması etrafında biraraya geliyor.

Doha, Katar – 21 Ekim, 2019.

Okul, çocuklara mutlu olmayı öğretmeli mi? Yapay zeka sonrasında öğretmenlerin modası geçecek mi? Nörobilimin son keşifleri çocuklarımızın daha zeki olmasını sağlayacak mı? Ne öğrendikleri gerçekten öğrencilerin umrunda mı? Okulların not sisteminden kurtulması gerekiyor mu? Öğrenciler, gelecekteki maaşlarının bir kısmını, daha yüksek bir eğitim için teminat olarak ayırmalılar mı?

Bu soruların tamamı; önümüzdeki ay düzenlenecek, eğitimin geleceğini “Öğren-ME, Yeniden öğren: İnsan olmanın anlamı” teması etrafında yeniden hayal edip tasarlayacağımız Dünya Eğitimde Yenilik Zirvesi’ndeki tartışmaların merkezinde olacak.

Büyük ve hızlı teknolojik değişimlerle birlikte evrilen dünya bağlamında, bizi benzersiz şekilde insan kılanın ne olduğu üzerinde yeniden düşünme vakti. 200’den fazla konuşmacının yer alacağı 150 oturum; geleceğin eğitimine ilişkin konuşmaları ve aynı zamanda 21. yüzyılı parlatmak için öğrendiğimizi unutup yeniden öğrenmemiz gereken davranışları, yetkinlikleri ve nitelikleri şekillendirecek.

WISE CEO Stavros Yiannouka, “Eğitimde, doğal olarak ne öğrenmeliyiz konusuna odaklanıyoruz. Öğrenmeme konusunun da çok önemli bir rolü olduğunu düşünüyoruz. Nasıl yaşadığımız, nasıl çalıştığımız ve birbirimizle nasıl etkileşim içinde olduğumuz konusundaki varsayımlarımıza meydan okuma zamanı…” dedi.

WISE 2019; öğrenmek için ihtiyaç duyduğumuz duygusal yetkinlikleri nasıl yeniden öğrenirizden başlayıp, refah okulda öğretilmelimiye uzanan, global eğitim teknolojisi trendlerinden bunların inovasyon üzerindeki etkilerine kadar eğitim üzerinde baskı kuran bir çok konuyla birlikte eğitimin karşı karşıya olduğu güncel trendleri de masaya taşıyacak.

Güncel program ve aşağıda yer alan konuşmacılara ilişkin detaylar için Facebook, Twitter, Instagram ve YouTube kanallarından WISE’ı takip edin:

WISE (Dünya Eğitimde Yenilik Zirvesi) hakkında

Dünya Eğitimde Yenilik Zirvesi, 2009 yılında, Sheikha Moza bint Nasser Hazretleri himayesinde, başkanı olduğu Qatar Foundation tarafından hayata geçirildi. WISE; eğitimde yaratıcı, kanıta dayalı düşünme, münazara ve belli bir amaca hizmet eden aktiviteler için oluşturulmuş uluslararası, çoklu sektörlü bir platform. Ortak çalışmaya dayalı araştırmalar ve devame den programlarıyla WISE, eğitime yeni yaklaşımlar için global bir referans. WISE 2019; 19-21 Kasım tarihleri arasında Doha’da “Öğren-ME, Yeniden Öğrenme: İnsan olmanın anlamı” temasıyla düzenlenecek.

Medya Kayıtları

İlginizi Çekebilir

Emirates, Apex 2020 Ödülleri’Nde, En İyi Wi Fi Ve En İyi Yiyecek & İçecek Ödüllerini Kazandı

Emirates ’in uçak içi konforu, APEX 2020 Ödülleri’nde En İyi Wi-Fi ve Ortadoğu’daki En İyi Yiyecek & İçecek ödüllerini kazanarak övgülerin adresi oldu.


Kalkınma Yatırım Bankası, Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’Nde

45 yıllık kalkınma bankacılığı deneyimine yatırım bankacılığını da ekleyerek sürdürülebilir kalkınma ve büyüme için çalıştıklarını aktaran Öztop “Sermaye piyasalarında yenilikçi ürün geliştirmede, sermaye piyasalarımızın derinleştirilmesinde ve yatırımcı tabanının zenginleştirilmesinde etkin bir oyuncu olmayı hedefliyoruz” dedi.


Dünya Turizm Sektörü Emıtt’Te Buluşmaya Hazırlanıyor

Dünyanın en büyük 4 turizm fuarından biri olan EMITT, 30 Ocak – 2 Şubat 2020 tarihleri arasında dünya turizm profesyonellerini ve tatil tüketicilerini 24’üncü kez İstanbul’da, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde ağırlayacak. Fuar, turizm sektörünün yeni gündem maddelerinin de tartışıldığı bir platform olarak misyonunu sürdürecek.


Henkelin 2019Un Üçüncü Çeyreğinde Satış Ve Kar Performansı

2019’un ilk dokuz ayında Henkel, yüzde 1,0 oranında bir artışla 15,2 milyar Euro değerinde satış gerçekleştirdi. Kurlardaki değişimler ile satın alma ve elden çıkarmaların etkisinden arındırılmış organik satışlar tam olarak geçen yılın aynı çeyreğinde gözlenen seviyede gerçekleşti. Döviz kurlarının etkileri satış büyümesine yüzde 0,5 oranında katkı yaptı.


Balon Balığı Zehirlidir, Sakın Yemeyin!

Balon balığı zehirlidir, sakın yemeyin!


Etiketler: WISE, için, yeniden, Eğitimde, fazla

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.