27 Şubat 2019 Çarşamba 09:19

GÜNDEM

Babacan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan, Reuters Röportajı

BABACAN HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI İBRAHİM BABACAN, REUTERS RÖPORTAJI:

Babacan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan, Reuters Röportajı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İBRAHİM BABACAN:

‘’GAYRİMENKULDE 2019'DA İSTANBUL BEYLİKDÜZÜ VE GAZİANTEP'TE TOPLAM 600 MİLYON TL YATIRIMLA İKİ PROJEYE BAŞLAYACAĞIZ ‘’

‘’2019'DA GYO KURUP HALKA ARZ PLANIMIZ VARDI; YÜKSEK FAİZ VE KUR ORTAMI NEDENİYLE ERTELEYECEK GİBİ GÖRÜNÜYORUZ’’

Babacan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan, Reuters’e verdiği röportajda, faaliyetlerini ağırlıklı olarak inşaat, gayrimenkul ve arazi geliştirme alanlarında sürdüren holdingin önümüzdeki dönemde enerji ve lojistik yatırımlarıyla büyümeyi planladığını söyledi.

Jeotermal enerjide 2021 yılına kadar 200 milyon Euro yatırım planladıklarını, lojistik sektörüne de bu yıl 120 milyon lira yatırımla giriş yapacaklarını kaydeden Babacan, bu yıl ayrıca İstanbul ve Gaziantep'te toplam 600 milyon liralık iki gayrimenkul projesine daha başlayacaklarını söyledi.

Söz konusu yatırımları öz kaynak artı kredi ile finanse edeceklerini belirten Babacan, 2019 için planladıkları halka arzı ise yüksek faiz ve kur ortamında daralan yatırımcı talebi nedeniyle ertelemeyi düşündüklerini söyledi.

Yeni girecekleri bir diğer alanın da lojistik sektörü olacağını belirten Babacan, "Kuzey Marmara yolu civarındaki bölgelerde lojistik depolamalarla ilgili Hadımköy'de yatırımımız söz konusu. Denizyolu ve demiryolunun da geçtiği bir bölge olarak Kuzey Marmara'nın bir hub olacağını öngörerek, orada lojistik depolama üzerine iki ayrı inşaatımız 2019'da başlayacak. İki ayrı arazide lojistik depolama üzerine toplamda 120 milyon TL'lik yatırım olacak" diye konuştu.

GAYRİMENKULDE 2019'DA 2 YENİ PROJEYE 600 MİLYON TL YATIRIM

Gayrimenkul sektöründe ise, şu anda toplam yatırım tutarı 1.6 milyar lira olan üç projelerinin devam ettiğini belirten Babacan, bu yıl toplam yatırım tutarı 600 milyon lira olan iki projeye daha başlayacaklarını söyledi.

Babacan, "Bu projelerden biri İstanbul Beylikdüzü'nde 450 milyon liralık bir yatırım. 150 civarı konut, detoks oteli, emeklilik yaşam merkezi dahil kasaba kenti şeklinde konsept yapacağız. Diğer projemiz ise Gaziantep'te 150 milyon lira yatırımla yapacağımız konut projesi" dedi.

Yüksek mevduat faizleri nedeniyle yatırımcıların kafasının biraz karışık olduğunu ifade eden Babacan, "Konut alıcısında faiz getirisi yüksek, ev alıp kiraya vereceğime paramı bankaya yatırsam şu kadar gelir elde ederim diye kafa karışıklığı var. Biz de yatırımcı bize vereceği parayı bankaya yatırsa bir yılda elde edeceği mevduat getirisi kadar tutarı kendisine indirim olarak yansıttığımız bir kampanya başlattık" dedi.

İndirimlerin yanı sıra, farklı kampanyaların satışları tetiklediğine inandıklarını kaydeden Babacan, 60 ve 40 ay vadeye sıfır faiz imkânı da sunduklarını söyledi.

İnşaatın yanı sıra arazi geliştirme konusunda da çalışmalar yürüttüklerini belirten Babacan, "Şehrin gelişeceği çeperleri yakın markaja alıp oralarda yer almak istiyoruz. Yeni havalimanı, Kanal İstanbul, 3. köprü yolu ve bunu bağlayan demiryolu denizyolu hatları bölgelerinde 5-6 yıldır yatırım yapıyoruz" dedi ve ekledi:

"Kanal İstanbul ve diğer projelerde biz de orada yapılacak konut projelerinde bulunmak istiyoruz. Bununla ilgili buralarda yatırımlarımız devam ediyor. Bizim orada yaklaşık 600 bin metrekare arazi stokumuz var. 10 bin üzerinde konut planlıyoruz."

HALKA ARZ PLANI

Holding bünyesinde bir gayrimenkul yatırım ortaklığı (GYO) şirketi kurarak halka arz planları olduğunu belirten Babacan, "Dövizin ve faizin yüksek olduğu dönemlerde sermaye piyasalarında borsa yatırımcı ilgisinde daralmalar oluyor. Halka arza GYO yatırım ortaklığı şirketi olarak çıkma hedefimiz var. Ondan sonra halka arz yapıp oradan sağladığımız finansmanla daha farklı projeler yapmayı düşünüyoruz. Ancak şu anda bunu bu yıl erteleyeceğiz gibi görünüyor" diye konuştu. Babacan, 2018 yılında yüzde 19 büyüyen holdingin cirosunun 390 milyon lira seviyesinde gerçekleştiğini, 2019'da ise yüzde 25 büyüme hedeflediklerini söyledi.

Babacan Holding Hakkında:

Geliştirdiği kalite odaklı özgün iş modelleriyle öne çıkan Babacan Holding, faaliyet gösterdiği sektörlerdeki yenilikçi entegre çözümleriyle 2002 yılından bu yana hizmet sunmaktadır. Tüm paydaşlarına ve topluma güven ile sürdürülebilir hizmetler veren Babacan Holding arazi değerleme ve satın alma, projelendirme, üretim, satış & pazarlama, kentsel dönüşüm, kiralama ve yönetim alanları ile turizm, jeotermal enerji ve lojistik alanlarında faaliyet göstermektedir.

İlginizi Çekebilir

Meteor çarpması Mars'ta dev ve renkli bir krater oluşturdu

Mars'ta daha önce olmayan yaklaşık 15 metre genişliğinde ve 1.5 metre derinliğineki yeni dev krateri keşfedildi.


Babalar Gününde Keyifli Yarışma

BABALAR GÜNÜNDE BİLKENT CENTER’DA KEYİFLİ YARIŞMA


Prontotour İle Dünya Bir “Tık” Kadar Yakın!

“Dünyayı bir bilene sor” mottosuyla yurt içi ve yurt dışında turlar düzenleyen Prontotour, web sitesini yeniledi. Yeni siteye fırsatlardan, popüler rotalara, güncel kampanyalardan konsept ürünlere kadar kolayca erişilebilir pek çok yenilik getirildi.


Gefco 2018 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu’Nu Yayınladı

Karmaşık tedarik zinciri çözümlerinde ve otomotiv lojistiğinde Avrupa lideri olan GEFCO, yedinci yılında sürdürülebilir büyüme için kilit bir faktör olan kurumsal sosyal sorumluluğa (KSS) olan bağlılığının altını çizdi. 2018 yılında, faaliyetlerinin her alanında becerilerini ve uzmanlığını güçlendiren GEFCO Grubu, sürdürülebilir kalkınma performansını da geliştirmeye devam etti. Ayrıca GEFCO, tüm paydaşlarıyla iş birliği yapma isteğini yansıtan sloganında da vurguladığı gibi (Partners, unlimited.) daha etkili ve çevre dostu çözümler bulmak için inovasyonu iş yapış biçiminin merkezinde tutmaya devam ediyor.


Tüketiciler Açık Parfüme Yöneliyor

Türkiye’de aylık 240 milyon TL büyüklüğe erişen açık parfüm pazarına olan ilgi artıyor. 170’i yurt dışında olmak üzere 400’ü aşkın şubesiyle faaliyet gösteren Türkiye’nin en büyük parfüm üreticilerinden Loris’in Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Okuyucu; “Ekonomik bir seçenek olması, tüketiciyi zincir haline gelmiş açık parfüm markalarına yönlendiriyor” diyor.


Etiketler: Babacan, milyon, yatırım, lojistik, 2019

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.