13 Nisan 2018 Cuma 11:19

SANAT

Babylon'da Müzik Mayıs Ayında Devam Ediyor

Babylon’da Mayıs ayında 2 Mayıs Çarşamba BaBa Zula, 3 Mayıs Perşembe Mehmet Erdem, 4 Mayıs Cuma Tropicalia Night: Chancha Via Circuito / Klik & Frik, 9 Mayıs Çarşamba Değişim Müzikle Başlar! (Kalben, Ah! Kosmos, Kim Ki O), 11 Mayıs Cuma ve 12 Mayıs Cumartesi Garanti Caz Yeşili kapsamında Jake Bugg sahne alıyor.

Babylon'da Müzik Mayıs Ayında Devam Ediyor
Babylon'da Müzik Mayıs Ayında Devam Ediyor
Babylon'da Müzik Mayıs Ayında Devam Ediyor
Babylon'da Müzik Mayıs Ayında Devam Ediyor
Babylon'da Müzik Mayıs Ayında Devam Ediyor
Babylon'da Müzik Mayıs Ayında Devam Ediyor
Babylon'da Müzik Mayıs Ayında Devam Ediyor
Babylon'da Müzik Mayıs Ayında Devam Ediyor
Babylon'da Müzik Mayıs Ayında Devam Ediyor
Babylon'da Müzik Mayıs Ayında Devam Ediyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Modern müzik tarihinin kendine has ekiplerinden BaBa ZuLa, 2 Mayıs Çarşamba gecesi Babylon'a konuk oluyor. Yirmi yıllık müzikal yolculuğunu anlattığı yeni albümü “XX”i, Ocak 2017’de tüm dünyada eş zamanlı yayımlayan grup, The Guardian ve Record Collector’ın aralarında bulunduğu pek çok prestijli yayından övgüler topladı. “World Music Charts Europe”un Şubat ayı listesinde de ilk sıralara yükselen “XX” Mad Professor, Dr. Das, Sly & Robie ve Dirtmusic gibi isimlerin yer aldığı bir dub düzenlemesi de içeriyor.

Güney Amerika’ya özgü tropikal ritimleri elektronik müzikle buluşturan Chancha Via Circuito ve Klik & Frik, 4 Mayıs Cuma gecesi Tropicalia Night için bir araya geliyor. Pedro Canale’nin farklı türleri etkileşime geçirmesi sonucu ortaya çıkan bir proje olan Chancha Via Circuito, Latin Amerika’ya özgü akustik sesleri, minimal elektronik ritimlerle bir araya getiriyor. Canale, 2005’ten bu yana yayımladığı albüm ve teklilerle türünün ve jenerasyonunun öncüleri arasında gösteriliyor. Chancha Via Circuito önce Babylon’da Arjantinli ikili Rafa Caivano ve Lisandro Sona’nın, Frikstailers olarak da tanınan yeni projesi Klik & Frik müzikseverlerle buluşuyor. Klik & Frik, Güney Amerika’nın kadim ritimlerini synthesizer ve groovebox’larla harmanlayarak, kökler ve gelecek arasında bağ kuruyor. Nicola Cruz, Chancha Via Circuito gibi türünün önemli isimleriyle ortak çalışmaları yer alan Klik & Frik, ilk albümleri Telepat’ı 2017’de yayımladı.

Yerli bağımsız müzik sahnesinin köklü gruplarından Kim Ki O, farklı hislere açılan melodileri ve yüksek enerjili performansıyla Ah! Kosmos ve sahil kasabalarından, kayıp fotoğraflardan, kaybolmamış dostlardan bahseden şarkılarıyla Kalben, 9 Mayıs Çarşamba akşamı Değişim Müzikle Başlar gecesinde Babylon'da sahnede olacak. Şiddetsizlik Eğitim ve Araştırma Merkezi ve Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği, Değişim Müzik ile Başlar etkinliği ile müzikseverleri müziğin birleştiriciliğiyle şiddete karşı bir araya gelmeye ve değişimi başlatmaya çağırıyor. Gecenin tüm bilet geliri Şiddetsizlik Merkezi ve Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği'ne gidecek.

Başarılı İngiliz müzisyen ve söz yazarı Jake Bugg, Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında 11 Mayıs Cuma ve 12 Mayıs Cumartesi Babylon’a konuk oluyor. Two Fingers, Lightning Bolt, Broken gibi şarkılarla İngiltere ve Avrupa listelerinin üst sıralarında yer alan Jake Bugg kendi adını taşıyan ilk albümüyle tüm dünyada adından söz ettirmeyi başardı. Shangri La ve On My One albümlerinin ardından 2017 tarihli Hearts That Strain’i yayımlayan genç müzisyen, jenerasyonunun en yetenekli ve üretken isimleri arasında gösteriliyor. Başta NME olmak üzere otoritelerin övgüyle bahsettiği Jake Bugg Türkiye’de ilk kez Babylon sahnesine konuk oluyor.

BABYLON PROGRAMI

Tarih

Saat

Etkinlik

2 Mayıs 2018 Çarşamba

20.30

BaBa ZuLa

3 Mayıs 2018 Perşembe

20.30

Mehmet Erdem

4 Mayıs 2018 Cuma

22.30

Tropicalia Night: Chancha Via Circuito / Klik & Frik

9 Mayıs 2018 Çarşamba

20.30

Değişim Müzikle Başlar!

11 Mayıs 2018 Cuma

21.30

Garanti Caz Yeşili: Jake Bugg ( Solo & Acoustic)

12 Mayıs 2018 Cumartesi

21.30

Garanti Caz Yeşili: Jake Bugg ( Solo & Acoustic)

Biletler, Mobilet iOS ve Android uygulamaları ile mobilet.com üzerinden ve Babylon Gişe’den satın alınabiliyor.

Bilgi için: Cansu Önder| Artı İletişim Yönetimi | 0533 312 91 82 |babylon@artipr.com.tr

İlginizi Çekebilir

Jazeera Havayolu’Nun Sabiha Gökçen’Den Kuveyt Uçuşları Başladı

Kuveyt’in önde gelen havayolu şirketlerinden Jazeera Airways, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan uçmaya başladı. A320 tipi uçaklarla haftada 3 gün (Çarşamba, Cuma ve Pazar) Kuveyt’e uçacak olan şirket, 26 Ekim tarihine kadar uçuşlarını bu şekilde sürdürecek.


Castrol Ford Team Türkiye Avrupa Ralli Kupası’Nın Türkiye Ayağı Eskişehir Rallisi’Ni Zirvede Tamamladı!

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Markalar Şampiyonluğu ve genel klasmanda ilk sırada bulunan Castrol Ford Team Türkiye, sezonun üçüncü yarışı olan Eskişehir Rallisi sonrası liderliğini pekiştirdi.


Global Somali Diaspora Konferansı’Nın 3'Üncüsü İstanbul’Da Düzenleniyor

Ülkemizin küresel insani kalkınma hedefleri kapsamında kamu diplomasisi desteği sağladığı Somali ile Türkiye arasındaki devletlerarası ilişkilerin ulaştığı düzeyden hareketle, GSD’nin 3'ncü uluslararası konferansı Yunus Emre Enstitüsü'nün desteğiyle İstanbul’da düzenleniyor.


Yks'nin Ardından Yapılacaklar

Seçimini tercih dönemine bırakma


Göçebe Tuvaller'in Mavi Göç'ü 28 Haziran'da açılacak

Göçebe Tuvaller Bodrum'da


Etiketler: Mayıs, Babylon, 2018, Chancha, Circuito

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.