13 Nisan 2018 Cuma 11:19

SANAT

Babylon'da Müzik Mayıs Ayında Devam Ediyor

Babylon’da Mayıs ayında 2 Mayıs Çarşamba BaBa Zula, 3 Mayıs Perşembe Mehmet Erdem, 4 Mayıs Cuma Tropicalia Night: Chancha Via Circuito / Klik & Frik, 9 Mayıs Çarşamba Değişim Müzikle Başlar! (Kalben, Ah! Kosmos, Kim Ki O), 11 Mayıs Cuma ve 12 Mayıs Cumartesi Garanti Caz Yeşili kapsamında Jake Bugg sahne alıyor.

Babylon'da Müzik Mayıs Ayında Devam Ediyor
Babylon'da Müzik Mayıs Ayında Devam Ediyor
Babylon'da Müzik Mayıs Ayında Devam Ediyor
Babylon'da Müzik Mayıs Ayında Devam Ediyor
Babylon'da Müzik Mayıs Ayında Devam Ediyor
Babylon'da Müzik Mayıs Ayında Devam Ediyor
Babylon'da Müzik Mayıs Ayında Devam Ediyor
Babylon'da Müzik Mayıs Ayında Devam Ediyor
Babylon'da Müzik Mayıs Ayında Devam Ediyor
Babylon'da Müzik Mayıs Ayında Devam Ediyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Modern müzik tarihinin kendine has ekiplerinden BaBa ZuLa, 2 Mayıs Çarşamba gecesi Babylon'a konuk oluyor. Yirmi yıllık müzikal yolculuğunu anlattığı yeni albümü “XX”i, Ocak 2017’de tüm dünyada eş zamanlı yayımlayan grup, The Guardian ve Record Collector’ın aralarında bulunduğu pek çok prestijli yayından övgüler topladı. “World Music Charts Europe”un Şubat ayı listesinde de ilk sıralara yükselen “XX” Mad Professor, Dr. Das, Sly & Robie ve Dirtmusic gibi isimlerin yer aldığı bir dub düzenlemesi de içeriyor.

Güney Amerika’ya özgü tropikal ritimleri elektronik müzikle buluşturan Chancha Via Circuito ve Klik & Frik, 4 Mayıs Cuma gecesi Tropicalia Night için bir araya geliyor. Pedro Canale’nin farklı türleri etkileşime geçirmesi sonucu ortaya çıkan bir proje olan Chancha Via Circuito, Latin Amerika’ya özgü akustik sesleri, minimal elektronik ritimlerle bir araya getiriyor. Canale, 2005’ten bu yana yayımladığı albüm ve teklilerle türünün ve jenerasyonunun öncüleri arasında gösteriliyor. Chancha Via Circuito önce Babylon’da Arjantinli ikili Rafa Caivano ve Lisandro Sona’nın, Frikstailers olarak da tanınan yeni projesi Klik & Frik müzikseverlerle buluşuyor. Klik & Frik, Güney Amerika’nın kadim ritimlerini synthesizer ve groovebox’larla harmanlayarak, kökler ve gelecek arasında bağ kuruyor. Nicola Cruz, Chancha Via Circuito gibi türünün önemli isimleriyle ortak çalışmaları yer alan Klik & Frik, ilk albümleri Telepat’ı 2017’de yayımladı.

Yerli bağımsız müzik sahnesinin köklü gruplarından Kim Ki O, farklı hislere açılan melodileri ve yüksek enerjili performansıyla Ah! Kosmos ve sahil kasabalarından, kayıp fotoğraflardan, kaybolmamış dostlardan bahseden şarkılarıyla Kalben, 9 Mayıs Çarşamba akşamı Değişim Müzikle Başlar gecesinde Babylon'da sahnede olacak. Şiddetsizlik Eğitim ve Araştırma Merkezi ve Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği, Değişim Müzik ile Başlar etkinliği ile müzikseverleri müziğin birleştiriciliğiyle şiddete karşı bir araya gelmeye ve değişimi başlatmaya çağırıyor. Gecenin tüm bilet geliri Şiddetsizlik Merkezi ve Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği'ne gidecek.

Başarılı İngiliz müzisyen ve söz yazarı Jake Bugg, Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında 11 Mayıs Cuma ve 12 Mayıs Cumartesi Babylon’a konuk oluyor. Two Fingers, Lightning Bolt, Broken gibi şarkılarla İngiltere ve Avrupa listelerinin üst sıralarında yer alan Jake Bugg kendi adını taşıyan ilk albümüyle tüm dünyada adından söz ettirmeyi başardı. Shangri La ve On My One albümlerinin ardından 2017 tarihli Hearts That Strain’i yayımlayan genç müzisyen, jenerasyonunun en yetenekli ve üretken isimleri arasında gösteriliyor. Başta NME olmak üzere otoritelerin övgüyle bahsettiği Jake Bugg Türkiye’de ilk kez Babylon sahnesine konuk oluyor.

BABYLON PROGRAMI

Tarih

Saat

Etkinlik

2 Mayıs 2018 Çarşamba

20.30

BaBa ZuLa

3 Mayıs 2018 Perşembe

20.30

Mehmet Erdem

4 Mayıs 2018 Cuma

22.30

Tropicalia Night: Chancha Via Circuito / Klik & Frik

9 Mayıs 2018 Çarşamba

20.30

Değişim Müzikle Başlar!

11 Mayıs 2018 Cuma

21.30

Garanti Caz Yeşili: Jake Bugg ( Solo & Acoustic)

12 Mayıs 2018 Cumartesi

21.30

Garanti Caz Yeşili: Jake Bugg ( Solo & Acoustic)

Biletler, Mobilet iOS ve Android uygulamaları ile mobilet.com üzerinden ve Babylon Gişe’den satın alınabiliyor.

Bilgi için: Cansu Önder| Artı İletişim Yönetimi | 0533 312 91 82 |babylon@artipr.com.tr

İlginizi Çekebilir

Türkiye İş Bankası 95 Yaşında

Milli Mücadelenin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından, “siyasi bağımsızlığın iktisadi bağımsızlıkla perçinlenmediği sürece payidar olamayacağı” vizyonu ile kurulan Türkiye İş Bankası, 95 yaşında… 26 Ağustos 1924 tarihinde 2 şube, 37 çalışan ve 1 milyon TL gibi mütevazı bir sermaye ile yola çıkan Banka, bugün yaklaşık 525 milyar TL’lik aktif büyüklüğü ile ülkenin en büyük özel bankası konumunda bulunuyor.


Arzum Ve Anadolu Kültürel Girişimcilik'ten Anlamlı İşbirliği

İstanbul silüetiyle ve saray kültüründen tanıdığımız latis deseniyle özel olarak tasarlanan Arzum OKKA Minio Türk kahvesi makinesi, Türkiye’de ilk kez ve sadece seçili Anadolu Kültürel Girişimcilik müze mağazalarında satışa sunuldu. Kavrulma derecesi, pişirilmesi, sunumuyla 5 asırlık bir hikayenin kahramanı olan, UNESCO’nun “İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası” listesine giren Türk kahvesinin bu sayede müze ziyareti gerçekleştiren turistlerle tanıştırılması ve dünyaya taşınması hedefleniyor.


Bireysel Ve Kurumsal Kadın Yelken Takımlarının Katılacağı 4.“Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası” 6 7 8 Eylül’De Düzenlenecek

Bugüne kadar 20’yi aşkın kurumdan 300’den fazla sporcunun yarıştığı


Saran S Sport Plus Haftalık Yayın Akış 27Ağustos 3 Eylül Haftası

S SPORT PLUS HAFTALIK YAYIN AKIŞI


Öğrenciler Sınavlara Dersaneyle Değil Telefonla Hazırlanıyor

Yeni nesil öğrenciler dijital dünyanın imkanlarından en üst seviyede faydalanıyor. Dersaneler ve özel derslerin yerini artık mobil uygulamalar almaya başladı. Öğrenciler ders çalışırken ve sınava hazırlanırken çözemedikleri problemleri eğitmenlere kolayca sorarak dakikalar içinde cevap alıyor. Üstelik tüm bunları akıllı telefon ile yapmak mümkün oluyor.


Etiketler: Mayıs, Babylon, 2018, Chancha, Circuito

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.