28 Mart 2019 Perşembe 08:25

GÜNDEM

Bade İşcil İstanbul’Un Tarihi Fırınlarını Gezdi

Lay’s Fırından ev sahipliğinde Bade İşcil ve yemek yazarı Refika Birgül İstanbul’un en önemli tarihi fırınlarını gezerek odun ateşinde yapılan birbirinden lezzetli ürünleri keşfettiler. İstanbul’un belli başlı semtlerindeki çok özel tarihi fırınları gezen ikili ustalardan bilgi alarak, eski tatları yerinde deneyimledi. Çocukluk hatıralarına geri döndüğünü söyleyerek fırın kültürünün yaşatılması gerektiğini belirten Bade İşcil, hazırlanan lezzetli ürünleri bir fırın ustası gibi fırına verdi. Refika Birgül ise konuklarla beraber Lay’s Fırından’la birbirinden özel tatlar yarattı.

Bade İşcil İstanbul’Un Tarihi Fırınlarını Gezdi
Bade İşcil İstanbul’Un Tarihi Fırınlarını Gezdi
Bade İşcil İstanbul’Un Tarihi Fırınlarını Gezdi
Bade İşcil İstanbul’Un Tarihi Fırınlarını Gezdi
Bade İşcil İstanbul’Un Tarihi Fırınlarını Gezdi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Ünlü oyuncu Bade İşcil ve Türk mutfağına yenilikçi bir bakış açısı getiren Refika Birgül Lay’s Fırından ile keyifli bir tarihi fırınlar turu düzenledi. Beşiktaş semtinin en eski fırını, hem müdavimlerini hem de yol üstü geçerken kokuya kapılıp içeri girenleri ağırlayan 7-8 Hasan Paşa ile başlayan etkinlik odun ateşinde yapılan ürünlerin lezzetiyle yıllardır damaklarda tat bırakan tarihi Galata Simitçisi ve Eryılmaz Fırını ziyareti ile devam etti.

Konuyla ilgili konuşan Bade İşcil “Lezzet turunda fırından tazecik ürünleri tadarken aynı zamanda fırınların tarihi geçmişi ile ilgili de bilgilendik. Hem %50 az yağlı, hem lezzetli olduğu için favori atıştırmalıklarım arasında yer alan Lay’s Fırından’ın tarihi fırınları sahiplendiği bu proje kültürel değerlerimizin korunması açısından çok önemli. Bu vesile ile çocukluğumdan kalan tatları, ustaların elinden en doğru yerlerinde tatma fırsatı bulduğum, pişmeye hazır lezzetleri fırına vermeyi deneyimleyebildiğim için çok mutluyum” dedi.

Pepsico Yiyecek Pazarlama Direktörü Osman Dilber ise “Küçük ekmek fırınlarının çoğu kapanıyor ve tarihi fırınlarımızın sayısı gittikçe azalıyor. İnsanlar İstanbul’un belli başlı semtlerinde yer alan sınırlı sayıdaki tarihi fırınlarımızın farkında değiller. Lay’s olarak biz bu tarihi fırınlarımızın değerini biliyoruz ve Lay’s Fırından ürünümüzle fırından gelen lezzetlerden ve onların yüzyıllardır vazgeçilmeyen özel tariflerinden ilham alıyoruz. Bugün gerçekleştirdiğimiz tur ile bu fırınlarda pişen tüm eski ve unutulmaz tatları deneyimleme şansı yakaladık. Yemek yazarı Refika Birgül, Lay’s Fırından ile bu fırınlarda özel lezzetler hazırladı. Lezzet turumuzda fırından ürünleri tadarken aynı zamanda fırınların tarihi geçmişi ile ilgili de bilgilendik.”

İlginizi Çekebilir

Usta Yazar Beşir Ayvazoğlu, Ölümsüz Şair Tevfik Fikret’İ Anlattı

USTA YAZAR BEŞİR AYVAZOĞLU, ÖLÜMSÜZ ŞAİR TEVFİK FİKRET’İ ANLATTI


Narcos 5. Bölüm Bölüm Özeti

NARCOS Bölüm 5 Bölüm Özeti


“Her Şey, Tasarım.” Kitabı, Arıkovanı'nda En Hızlı Fonlanan Projelerden Biri Oldu!

SHERPA Blog’un “Her şey, tasarım.” kitabı için başlattığı kampanya, Turkcell'in yenilikçi teknoloji ürünlerini ve girişimcileri destekleme amacıyla 2015 yılının sonunda hayata geçirdiği kitlesel fonlama platformu Arıkovanı üzerinden rekor sayılabilecek bir sürede fonlandı.


Özel Yetenekler Sanatını Konuşturuyor

ÖZEL YETENEKLER SANATINI KONUŞTURUYOR


Axess Mobil İle İstanbulkart’Ta Yetersiz Bakiye Dönemi Sona Eriyor!

Akbank müşterileri artık Axess Mobil ile ek ücret ödemeden, kolay ve hızlı bir şekilde İstanbulkartlarına bakiye yükleyebiliyor. Üstelik otomatik yükleme talimatı veren Axessliler 90 TL’ye varan kaybolmayan chip-para kazanıyor.


Etiketler: tarihi, Fırından, ilgili, fırından, fırınlarımızın

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.