8 Ekim 2019 Salı 11:02

GÜNDEM

Bahcesehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ Cinsiyet Eşitliği İçin Elçi Oldu

İş yerinde cinsiyet es¸itligˆi kavramını kurumsal ku¨ltu¨ru¨nu¨n bir parc¸ası haline getirmeyi hedefleyen Bahçeşehir Koleji, kadınların ve erkeklerin is¸ hayatında birlikte büyümelerini, kadınların is¸ hayatına girmelerini, yine kadınların is¸ hayatında kalmalarını ve etkili liderler olarak yükselmelerini hedefleyen PWN I·stanbul ile ortak hareket ederek kadın es¸itligˆi konusuna dikkat çekiyor. Toplumsal cinsiyet eşitliğini kurum kültürünün önemli bir yapı taşı olarak gören Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, PWN I·stanbul’un cinsiyet eşitliği konusunda ses getiren projesi Es¸itlik Elc¸isi CEO’lar Hareketi’nin destekçileri arasındaki yerini aldı.

Bahcesehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ Cinsiyet Eşitliği İçin Elçi Oldu
Bahcesehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ Cinsiyet Eşitliği İçin Elçi Oldu
Bahcesehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ Cinsiyet Eşitliği İçin Elçi Oldu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Es¸itlik Elc¸isi CEO’ların imzaladığı manifesto kapsamında CEO’lar; ‘Departmanlarda ve ekiplerde cinsiyet eşitliği sağlıyor muyum?’, ‘Kurumumda kadın liderliğini destekliyor muyum?’, ‘Maas¸ ve yan menfaatlerde cinsiyet eşitliğine dikkat ediyor muyum?’, ‘Kurumumda cinsiyet ayrımı yapmayan kültürü¨ destekliyor muyum?’, ‘I·s¸ yerinde cinsiyet eşitliği için sorumluluk alıyor muyum?’ gibi maddeler altında pek çok detayın takipçisi olmayı taahhüt ediyor.

Bahçeşehir Koleji de işyerinde cinsiyet eşitliğini yeniden ele alarak bu konudaki standartlarını daha yukarı çekmeyi hedefliyor. Kadın ve erkek çalışan sayısındaki eşitliğin yanı sıra davranışsal eğilimler ve her iki cinsiyete tanınan hakların adaletli olması yönündeki vizyonu ile de Bahçeşehir Koleji farkını ortaya koyuyor.

İşyerinde cinsiyet eşitliği, kadının iş yaşamında aktif görev alması ve gelecek kariyerinde önünün açık olması yönünde çocukluktan başlayan eğitimi desteklediklerini söyleyen Özlem Dağ, bu konuda gelecek nesillere karşı büyük sorumluluk taşıdıklarını açıkladı. “PWN İstanbul organizasyonundaki tüm kıymetli kadınların başarılarını takip ediyorum. Bu ekibin içinde hem kurumsal hem de bireysel olarak yer almaktan çok gurur duydum. Eşitlik elçisi olmak bizim için büyük anlam ifade ediyor. Çünkü Bahçeşehir Koleji olarak eğitim sektöründe kadın ağırlıklı bir işin başındayım. 60 ilde toplam 128 kampüsümüzde 12 bin 600 eğitimciyi temsil ediyorum ve büyük bir çoğunluğu da kadın. Yüzde 87 oranında kadın çalışanımız var. Eğitim sektörünün dinamiği kadındır ama biz burada daha kıymetli bir işe imza atıyoruz. Yüzde 78 ile yönetici kadın ekibiyle çalışıyoruz. Bakış açımız ise tabii ki hayatın tüm zorluklarıyla baş etmeye çalışan bu kadınların bilgisini, becerisini, donanımını en üstte değerlendirerek onların bizim yanımızda olmasını sağlamak. Bu grubun başındaki bir kadın olarak ayrıca gurur duyuyorum ve yönetim ekibinin çok büyük çoğunluğunu da kadınlardan seçerek bu süreci yürütüyorum. Bizim için yeni neslin hangi sosyal ve kültürel kodla yetişeceği çok önemli. Bu süreci de başaracak olanlar da yine kadınlar. Ama onların da eğitimle arkasında duracak olanlar eğitimci kadınlar, eğitim yönetiminde stratejik kararları verebilecek kadınlar. Bu açıdan bu yapıyı çok önemsiyorum. Bizim kurucumuz Enver Yücel, hocamız. O, kadınları yanında görüp yönetimi onlara teslim ediyor. Üniversitemizin rektörü, kolejimizin genel müdürü ve genel müdür yardımcıları da kadındır. Bu da ayrıca gururla altını çizeceğim bir ayrıntı.”

Bahçeşehir Koleji de Ekim 2019 itibarıyla PWN İstanbul kurumsal üyeleri arasına katıldı.

İlginizi Çekebilir

Loft Mutfak, Bloomfest’İn Deneyim Sponsoru Oldu Bb

LOFT MUTFAK 23-24 KASIM’DA İSTANBUL AKARETLER’DE DÜZENLENECEK BLOOMFEST’E KATILIYOR


Ebrd’Den Qnb Finansleasing’E 50 Milyon Avroluk Sendikasyon Kredisi

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Türkiye’deki küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ) finansmanına olan erişimini genişletmek amacıyla QNB Finansbank’ın finansal kiralama şirketi QNB Finansleasing’e 50 milyon avro değerinde sendikasyon kredisi sağladı. Kredi, mikro ölçekli işletmelerin ve KOBİ’lerin finansmana erişmelerini kolaylaştıracak.


Otokar'ın Dijital Dönüşüm Projelerine Idc'den 2 Ödül

Ülkemizin öncü otomotiv ve savunma sanayii şirketlerinden biri olan Otokar’ın dijital dönüşüm çalışmaları kapsamında hayata geçirdiği iki proje, IDC tarafından ödüllendirildi. Otokar, IDC’nin düzenlediği Yapay Zeka, Analitik ve RPA Teknolojileri yarışmasında, "Analitik ve Büyük Veri" kategorisinde "Akıllı Yedek Parça Optimizasyonu" projesiyle, Smart Manufacturing etkinliğinde ise OTOperasyon projesiyle “Üretimde Mobilite” kategorisinde ödüle layık görüldü.


People Make The Brand 2019'A Sayılı Günler Kaldı

PEOPLE MAKE THE BRAND 2019’A


Naim Filminden Şampiyona Yakışır Gala

“Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu”


Etiketler: cinsiyet, kadın, muyum, ediyor, Bahçeşehir

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.