8 Ekim 2019 Salı 11:02

GÜNDEM

Bahcesehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ Cinsiyet Eşitliği İçin Elçi Oldu

İş yerinde cinsiyet es¸itligˆi kavramını kurumsal ku¨ltu¨ru¨nu¨n bir parc¸ası haline getirmeyi hedefleyen Bahçeşehir Koleji, kadınların ve erkeklerin is¸ hayatında birlikte büyümelerini, kadınların is¸ hayatına girmelerini, yine kadınların is¸ hayatında kalmalarını ve etkili liderler olarak yükselmelerini hedefleyen PWN I·stanbul ile ortak hareket ederek kadın es¸itligˆi konusuna dikkat çekiyor. Toplumsal cinsiyet eşitliğini kurum kültürünün önemli bir yapı taşı olarak gören Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, PWN I·stanbul’un cinsiyet eşitliği konusunda ses getiren projesi Es¸itlik Elc¸isi CEO’lar Hareketi’nin destekçileri arasındaki yerini aldı.

Bahcesehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ Cinsiyet Eşitliği İçin Elçi Oldu
Bahcesehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ Cinsiyet Eşitliği İçin Elçi Oldu
Bahcesehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ Cinsiyet Eşitliği İçin Elçi Oldu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Es¸itlik Elc¸isi CEO’ların imzaladığı manifesto kapsamında CEO’lar; ‘Departmanlarda ve ekiplerde cinsiyet eşitliği sağlıyor muyum?’, ‘Kurumumda kadın liderliğini destekliyor muyum?’, ‘Maas¸ ve yan menfaatlerde cinsiyet eşitliğine dikkat ediyor muyum?’, ‘Kurumumda cinsiyet ayrımı yapmayan kültürü¨ destekliyor muyum?’, ‘I·s¸ yerinde cinsiyet eşitliği için sorumluluk alıyor muyum?’ gibi maddeler altında pek çok detayın takipçisi olmayı taahhüt ediyor.

Bahçeşehir Koleji de işyerinde cinsiyet eşitliğini yeniden ele alarak bu konudaki standartlarını daha yukarı çekmeyi hedefliyor. Kadın ve erkek çalışan sayısındaki eşitliğin yanı sıra davranışsal eğilimler ve her iki cinsiyete tanınan hakların adaletli olması yönündeki vizyonu ile de Bahçeşehir Koleji farkını ortaya koyuyor.

İşyerinde cinsiyet eşitliği, kadının iş yaşamında aktif görev alması ve gelecek kariyerinde önünün açık olması yönünde çocukluktan başlayan eğitimi desteklediklerini söyleyen Özlem Dağ, bu konuda gelecek nesillere karşı büyük sorumluluk taşıdıklarını açıkladı. “PWN İstanbul organizasyonundaki tüm kıymetli kadınların başarılarını takip ediyorum. Bu ekibin içinde hem kurumsal hem de bireysel olarak yer almaktan çok gurur duydum. Eşitlik elçisi olmak bizim için büyük anlam ifade ediyor. Çünkü Bahçeşehir Koleji olarak eğitim sektöründe kadın ağırlıklı bir işin başındayım. 60 ilde toplam 128 kampüsümüzde 12 bin 600 eğitimciyi temsil ediyorum ve büyük bir çoğunluğu da kadın. Yüzde 87 oranında kadın çalışanımız var. Eğitim sektörünün dinamiği kadındır ama biz burada daha kıymetli bir işe imza atıyoruz. Yüzde 78 ile yönetici kadın ekibiyle çalışıyoruz. Bakış açımız ise tabii ki hayatın tüm zorluklarıyla baş etmeye çalışan bu kadınların bilgisini, becerisini, donanımını en üstte değerlendirerek onların bizim yanımızda olmasını sağlamak. Bu grubun başındaki bir kadın olarak ayrıca gurur duyuyorum ve yönetim ekibinin çok büyük çoğunluğunu da kadınlardan seçerek bu süreci yürütüyorum. Bizim için yeni neslin hangi sosyal ve kültürel kodla yetişeceği çok önemli. Bu süreci de başaracak olanlar da yine kadınlar. Ama onların da eğitimle arkasında duracak olanlar eğitimci kadınlar, eğitim yönetiminde stratejik kararları verebilecek kadınlar. Bu açıdan bu yapıyı çok önemsiyorum. Bizim kurucumuz Enver Yücel, hocamız. O, kadınları yanında görüp yönetimi onlara teslim ediyor. Üniversitemizin rektörü, kolejimizin genel müdürü ve genel müdür yardımcıları da kadındır. Bu da ayrıca gururla altını çizeceğim bir ayrıntı.”

Bahçeşehir Koleji de Ekim 2019 itibarıyla PWN İstanbul kurumsal üyeleri arasına katıldı.

İlginizi Çekebilir

Renault Trucks, Son Üç Yılda Türkiye’De Pazar Payını Dünya Ortalaması Üzerinde Arttırdı

Renault Trucks Dünya Başkanı Bruno Blin, Türkiye ziyareti sırasında kamyon ve çekici pazarını değerlendirdi. Türkiye’de Renault Trucks olarak pazar paylarının tüm dünya ortalamasının üzerinde arttığını belirten Blin, pazarda yaşanan daralmanın son bulmasını ve gerçek hacmine dönmesini beklediklerine değindi.


Bülten Levı’S® 501 ‘93 Straight

Levi’s®, İlkbahar/Yaz 2020 koleksiyonu için ikonikleşen 501® modelini, sokak giyimi tarzına göz kırparak erkekler için 501 ‘93 Straight ile yeniden canlandırıyor. Levi’s®, orijinalliği ve özgünlüğü her siluetin özünde tutarken modanın sınırlarını zorlamaya devam ediyor. Bu model, 90’ların ikonlarının yanı sıra bugün hala kültürün merkezinde olan birçok kişi tarafından sevilerek giyilen eski bir favori.


Harika Kanatlar Bilkent Center'da Kanatlanıyor

BİLKENT CENTER’DA SÖMESTİR ÇOK EĞLENCELİ, ÇOK KEYİFLİ!


Yurtbay Seramik Cevisama'da "Oleyy!" Dedirtiyor

En yeni koleksiyonlarını 3 - 7 Şubat tarihleri arasında İspanya'nın Valensiya kentindeki Cevisama Fuarı'nda sergileyecek olan Yurtbay Seramik, "Oleyy!" çalışmasıyla serilerini adeta bir matador edasıyla öne çıkarmış ve dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış.


Lenovo’Dan Türkiye’Deki 15. Yılına Özel %15 İndirim Kampanyası

Lenovo’dan Türkiye’deki 15. yılına özel %15 indirim kampanyası


Etiketler: cinsiyet, kadın, muyum, ediyor, Bahçeşehir

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.