23 Eylül 2019 Pazartesi 16:35

GÜNDEM

Bahçeşehir Teknofest'te Birincilik Aldı !!!

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ ROBOTİK TAKIMI TEKNOFEST’TE İNSANSIZ SUALTI SİSTEMLERİ YARIŞMASI BİRİNCİSİ OLDU

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Bahçeşehir Koleji Nakkaştepe 50. Yıl Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerinden oluşan GRAVITY ROBOTICS takımı, 17-22 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleşen Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin “İnsansız Sualtı Sistemleri Yarışması”nda birinci oldu. GRAVITY ROBOTICS takımı şampiyonluk kupalarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan aldı. Teknofest’te ayrıca Bahçeşehir Koleji Atakent Tema Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencisi Kuzey Cengiz Biçer, “İnsanlık Yararına Teknoloji” kategorisinde 1’inci oldu.

Bahçeşehir 50. Yıl Nakkaştepe Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri Aykan Örsçelik, Bora Baysal, Korak Koca, Aslı Gönül Ansen, Zeynep Keskiner, Rozem Dile Aydoğdu, Ali Trenova ve Gürsel Genç’ten oluşan GRAVITY ROBOTICS takımı, Bahçeşehir Üniversitesi’nden BAUROV takımı üyesi de olanmentorları Kağan Kapıcıoğlu önderliğinde iki ayrı elemeyi başarıyla geçti ve yarışmada tümgörevleri yapan tek takım olarak şampiyon olmaya hak kazandı.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde, Türkiye'nin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle düzenlenen Teknofest İstanbul’da bu yıl havacılıktan otomotive, yapay zekadan simülasyon sistemlerine, sualtı araçlarından otonom araçlara uzanan 19 farklı kategoride teknoloji yarışmaları düzenlendi. Türkiye'nin 81 ilinden, 122 farklı ülkeden toplamda 17.773 takımın başvuru yaptığı yarışmalarda 2.000'den fazla takım finalist olmaya hak kazandı.

Bahçeşehir Koleji takımları Teknofest’te lise düzeyinde 9 ve ortaokul düzeyinde 2 olmak üzere toplam 11 proje ve altı farklı kampüsü ile finallere kalmaya hak kazandı. Bahçeşehir Koleji Atakent Tema Kampüsü ortaokulu, Bahçeşehir Koleji Ataşehir 2 Kampüsü ortaokulu, Bahçeşehir Koleji Darıca Fen ve Teknoloji Lisesi, Ankara 50. Yıl Fen ve Teknoloji Lisesi, Edirne Fen ve Teknoloji Lisesi, Nakkaştepe 50. Yıl Fen ve Teknoloji Lisesi ve Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi takımları Teknofest’te projelerini sergiledi. Bahçeşehir Koleji öğrencileri sekiz ay boyunca hazırlandıkları yarışmalarda, “Savaşan İnsansız Hava Araçları”, “İnsanlık Yararına Teknolojiler” ve “İnsansız Sualtı Sistemleri” kategorilerinde elemeleri geçerek ve finallerde yarışmaya hak kazandılar.

İlginizi Çekebilir

Egeli 509 İhracatçının Başına Yeşil Pasaport Kondu

Türk ihracatçılarına seyahat özgürlüğü sağlayan hususi damgalı pasaport olarak bilinen yeşil pasaporttan yıllık 1 milyon dolar üzeri ihracatçılar yararlanabiliyor iken, bu alt limit 500 bin dolara düşürüldü. Konuyla ilgili karar, 11 Kasım 2019 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi.


Koç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Umran İnan İslam Dünyasının En Prestijli Bilim Ödülü Olan Mustafa Ödülü’Nün Sahibi Oldu

İslam dünyasında bilimin gelişimine katkıda bulunmak, akademisyenler ve araştırmacılar arasındaki bilimsel ilişkileri geliştirmek amacıyla iki yılda bir verilen Mustafa Ödülleri’ne, bu yıl İyonosferik ve Atmosferik Fizik alanındaki çalışmaları nedeniyle Koç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Umran İnan layık görüldü.


Yeni Malatyaspor’A Yeni Sponsor Isd Logistics

BTC Turk Yeni Malatyaspor, 2019-2020 sezonunun lojistik sponsorluğu konusunda ISD Logistics ile anlaşmaya vardı. Kulüp başkanı Adil Gevrek uzun yıllar sürecek bir birlikteliğe başladığımıza inanıyoruz derken, ISD Logistics’in CEO’su Korkut Koray Yalça, Sarı-Siyahlı kulüple birlikte bu yıl da Avrupa’ya gideceklerine inandığını söyledi.


Twitter’Dan Yeni Özellik Konu Başlıkları

Twitter, dünyada olan biten her şeyin konuşulduğu bir platform. Birlikte olunca da çok fazla konu hakkında konuşuyoruz. Aynı anda çok fazla konu konuşulduğundan sevdiğiniz şeylerle ilgili yeni ve ilginç sohbetleri bulmak bazen zor ve yorucu olabiliyor. Çoğunlukla da sadece sizin için önemli olan konularla ilgili atılan en iyi Tweet’leri görmek istiyorsunuz. Bugünden itibaren Twitter’daki en iyi sohbetleri takip edebilmeyi daha da kolay hale getiriyoruz.


Columbıa’Nın Yeni Şehirli Ayakkabı Koleksiyonu Shft İle Beklentilerin Ötesini Keşfet!

Aktif yaşam tutkunlarına fonksiyonel çözümler sunan COLUMBIA, herkesi açık havayı keşfetmeye çağırıyor! Stil ve fonksiyonun en iyi birleşimiyle SH/FT Koleksiyonu, şehir hayatı temposunda özgürce hareket etme deneyimi arayan yeni nesil için eşsiz tasarımlar sunuyor!


Etiketler: Teknoloji, Bahçeşehir, Lisesi, Koleji, Teknofest

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.