23 Eylül 2019 Pazartesi 16:35

GÜNDEM

Bahçeşehir Teknofest'te Birincilik Aldı !!!

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ ROBOTİK TAKIMI TEKNOFEST’TE İNSANSIZ SUALTI SİSTEMLERİ YARIŞMASI BİRİNCİSİ OLDU

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Bahçeşehir Koleji Nakkaştepe 50. Yıl Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerinden oluşan GRAVITY ROBOTICS takımı, 17-22 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleşen Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin “İnsansız Sualtı Sistemleri Yarışması”nda birinci oldu. GRAVITY ROBOTICS takımı şampiyonluk kupalarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan aldı. Teknofest’te ayrıca Bahçeşehir Koleji Atakent Tema Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencisi Kuzey Cengiz Biçer, “İnsanlık Yararına Teknoloji” kategorisinde 1’inci oldu.

Bahçeşehir 50. Yıl Nakkaştepe Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri Aykan Örsçelik, Bora Baysal, Korak Koca, Aslı Gönül Ansen, Zeynep Keskiner, Rozem Dile Aydoğdu, Ali Trenova ve Gürsel Genç’ten oluşan GRAVITY ROBOTICS takımı, Bahçeşehir Üniversitesi’nden BAUROV takımı üyesi de olanmentorları Kağan Kapıcıoğlu önderliğinde iki ayrı elemeyi başarıyla geçti ve yarışmada tümgörevleri yapan tek takım olarak şampiyon olmaya hak kazandı.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde, Türkiye'nin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle düzenlenen Teknofest İstanbul’da bu yıl havacılıktan otomotive, yapay zekadan simülasyon sistemlerine, sualtı araçlarından otonom araçlara uzanan 19 farklı kategoride teknoloji yarışmaları düzenlendi. Türkiye'nin 81 ilinden, 122 farklı ülkeden toplamda 17.773 takımın başvuru yaptığı yarışmalarda 2.000'den fazla takım finalist olmaya hak kazandı.

Bahçeşehir Koleji takımları Teknofest’te lise düzeyinde 9 ve ortaokul düzeyinde 2 olmak üzere toplam 11 proje ve altı farklı kampüsü ile finallere kalmaya hak kazandı. Bahçeşehir Koleji Atakent Tema Kampüsü ortaokulu, Bahçeşehir Koleji Ataşehir 2 Kampüsü ortaokulu, Bahçeşehir Koleji Darıca Fen ve Teknoloji Lisesi, Ankara 50. Yıl Fen ve Teknoloji Lisesi, Edirne Fen ve Teknoloji Lisesi, Nakkaştepe 50. Yıl Fen ve Teknoloji Lisesi ve Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi takımları Teknofest’te projelerini sergiledi. Bahçeşehir Koleji öğrencileri sekiz ay boyunca hazırlandıkları yarışmalarda, “Savaşan İnsansız Hava Araçları”, “İnsanlık Yararına Teknolojiler” ve “İnsansız Sualtı Sistemleri” kategorilerinde elemeleri geçerek ve finallerde yarışmaya hak kazandılar.

İlginizi Çekebilir

Faber Castell Sürdürülebilirlik Anlayışıyla Dünyanın Geleceğine Değer Katıyor

5 Haziran, 2020- Sürdürülebilirlik anlayışını 259 yıllık tarihinin temel değerlerinden biri haline getiren Faber-Castell, global çapta yaptığı sürdürülebilirlik faaliyetleriyle dünyanın geleceğine değer katıyor. Ayrıca, yüksek kaliteli ürünleri, çevreye karşı duyarlılığı ve yenilikçi bakış açısı ile uzun süredir uluslararası pazardaki lider konumunu sürdürüyor. Ekonomik, çevresel ve toplumsal konularda yaptığı çalışmalarla alanında örnek olan Faber-Castell, daha iyi bir dünya için faaliyetlerine aralıksız şekilde devam ediyor.


Allianz Türkiye, Sağlık Sigortaları Poliçelerinin Kapsamına Tüm Salgın Hastalıkları Dahil Ediyor

Allianz Türkiye, sağlık sigortaları poliçelerinin kapsamına


Sabancı Vakfı Avrupa Vakıflar Merkezi’Nin Efc Yönetim Kurulu’Nda

Sabancı Vakfı 1991 yılından itibaren üyesi olduğu Avrupa Vakıflar Merkezi’nin (EFC) 2020-2023 dönemi için en yüksek oyu alan 3. vakıf olarak yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Daha önceki yıllarda iki defa yönetim kurulu üyeliğine layık görülen Sabancı Vakfı, Avrupa Vakıflar Merkezi yıllık genel kurul toplantıları ve konferanslarına aktif olarak katılım sağlayarak panellerinde konuşmacı olarak yer alıyor. Vakıf, aynı zamanda merkez çatısı altında kurulan Engellilik Tematik Grubu ile Toplumsal Cinsiyet Tematik Grubu üyeliği kapsamındaki çalışmalarına devam ediyor.


Techone Venture Capital To İnvest Tl 200 Million İn Turkish Techstartups

Actus and Tarvenn join forces for TechOne Venture Capital Fund to invest in tech startups


Gs Stadyum Sponsorluğunda Dünyada İlk Beşte

Galatasaray stadyum sponsorluğunda ilk beşte


Etiketler: Teknoloji, Bahçeşehir, Lisesi, Koleji, Teknofest

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.