27 Eylül 2017 Çarşamba 23:25

SANAT

Bakırköy Belediyesi Tiyatrosu KKTC'de

İstanbul'un en iyi tiyatrolarından biri olarak gösterilen Bakırköy Belediye Tiyatrosu 15.Kıbrıs Tiyatro Festivali kapsamında KKTC'de. Ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu Alican Yücesoy"Gülünç Karanlık" adlı oyunda yer alıyor. Seyirciyi Afganistan'ın, gerçekte varolmayan, yağmur ormanlarında tekinsiz bir yolculuğa davet ediyor. Çağdaş Alman tiyatrosunun genç yazarlarından Wolfram Lotz 2014 yılında kaleme aldığı oyun adına "yeni dünya düzeni"e denen kavrama absürd bir bakış açısı getiriyor.

Bakırköy Belediyesi Tiyatrosu KKTC'de
Bakırköy Belediyesi Tiyatrosu KKTC'de
Bakırköy Belediyesi Tiyatrosu KKTC'de
Bakırköy Belediyesi Tiyatrosu KKTC'de
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Bakırköy Belediye Tiyatrosu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde. Lefkoşa Türk Belediyesi'nden verilen bilgiye göre Yakındoğu Üniversitesi AKKM’de sahnelenen oyun büyük ilgi var. Türkiye'nin ilk özel ödenekli tiyatrosu olan Bakırköy Belediye Tiyatroları’nın ödüllü oyunu "Gülünç Karanlık" 15.Kıbrıs Tiyatro Festivali kapsamında 28 Eylül 20.30'da Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi'nde izleyicisiyle buluşuyor.


GÜLÜNÇ KARANLIK OYUNU TİYATRONUN EN ÖNEMLİ OYUNLARINDAN BİRİ OLARAK GÖRÜLÜYOR


Çağdaş Alman Tiyatrosu’nun önde gelen yazarlarından, Wolfram LOTZ’un “Gülünç Karanlık” adlı oyunu. “Gülünç Karanlık” 2014 yılında ilk defa Viyana’da “Akademie Theater”da sahnelenmiştir. Alican Yücesoy’un 2015 yılında Genel Sanat Yönetmeni olarak görevlendirildi. Oyun, 21. Afife Tiyatro Ödülleri'nde 9 dalda aday olarak gösterildi.

 

GÜLÜNÇ KARANLIK OYUNUNUN KONUSU NEDİR?

 

Oyunda bir gemiyi ele geçirmek isterken yakalanan Somalili korsanın duruşmasında yaptığı savunma ve gizli görev nedeniyle Afganistan’da bulunan iki Alman askerin yolculuğunun iç içe geçen öyküsü anlatılıyor. Alican Yücesoy, Doğacan Taşpınar, Erol Ozan Ayhan, Hatice Elif Ürse ve Yelda Baskın’ın rol aldığı oyunun metnini kaleme alan Çağdaş Alman Tiyatrosu yazarı Wolfram Lotz. Yönetmeni ise Nurkan Erpulat. Kara mizah türündeki ‘Gülünç Karanlık’, geçmişten günümüze Batı toplumlarının ‘medeniyet getirme’ iddiasıyla Doğu medeniyetini yok etmesini veya istedikleri doğrultuda dönüştürmesini eleştiriyor. Oyun mizahi bir dille “Batı toplumları medeniyet getirmez, dahası sömürür, asimile eder, eğer kendine bezetemezse de aşağı çeker” diyor.

 

Oyunun Adı: “GÜLÜNÇ KARANLIK”

Yazan: Wolfram LOTZ
Yöneten: Nurkan ERPULAT
Dekor – Işık Tasarımı: Cem YILMAZER
Kostüm Tasarımı: Hande Tomris KUZU
Ses-Müzik Tasarımı: Başak GÜNAK
Dramaturg: Ceren ERCAN 
Korrepetitör: Senem Zeynep ERCAN
Yönetmen Yardımcısı: Emre KOÇ
Reji Asistanı: Ercan KOÇAK, Özbir ERCİYAS, Sevda KARABULUTOYUNCULAR:

Erol Ozan AYHAN
Yelda BASKIN
Doğacan TAŞPINAR
Elif ÜRSE 
Alican YÜCESOY

TEKNİK PERSONEL:

Oyun Sahne Amiri: Seval ÖZDEMİR
Sahne Tekniği: Mümin SİVRİ, İsmail Hakkı ALEV, Ali KAYA, Faruk SAYIN
Aksesuar: Orhan YILDIZ, Muhammet Ali ALIŞKAN
Işık Kumanda: Kazım YÜKSEL, Güner ŞEN, Bahadır VEZNEDAR
Ses Kumanda: Hakan BARUT
Gece Terzisi: Hasan ALTAY, Selva GÜNDÜZ
Kostüm Sorumlusu: Tamer KILIÇYAŞ SINIRI : + 16
OYUN SÜRESİ: 120 DK. TEK PERDE

İlginizi Çekebilir

Bıtdefender Browser Isolatıon En Sofistike Siber Tehditleri Engelliyor

BITDEFENDER BROWSER ISOLATION


Tatlıdan Vazgeçemiyorum Diyenlerdenseniz...

TATLIDAN VAZGEÇEMİYORUM DİYENLERDENSENİZ…


Kalben Şarkılarıyla Emaar’Da Kalplere Dokundu

450'den fazla mağazası, en büyük kapalı akvaryumu ve Gold Class sinemasıyla İstanbul’un en büyük alışveriş merkezi Emaar bünyesinde bulunan Hayal Kahvesi, dün akşam Türkiye’deki alternatif müzik akımlarının en başarılı temsilcileri arasında yer alan Kalben’i ağırladı


Bu Sene Bayramlıklar İnternetten Alındı

Kurban Bayramı’nı tatil fırsatı olarak değerlendirenlerin online alışveriş istatistikleri, iyzico tarafından açıklandı. 32 binden fazla e-ticaret sitesinin ödeme altyapısını sağlayam iyzico’nun verilerine göre bayram tatili döneminde her üç alışverişten ikisini kadınlar gerçekleştirdi. Kadınların en çok alışveriş yaptığı sektör ise giyim, ayakkabı ve aksesuar oldu.


Türkiye İş Bankası 95 Yaşında

Milli Mücadelenin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından, “siyasi bağımsızlığın iktisadi bağımsızlıkla perçinlenmediği sürece payidar olamayacağı” vizyonu ile kurulan Türkiye İş Bankası, 95 yaşında… 26 Ağustos 1924 tarihinde 2 şube, 37 çalışan ve 1 milyon TL gibi mütevazı bir sermaye ile yola çıkan Banka, bugün yaklaşık 525 milyar TL’lik aktif büyüklüğü ile ülkenin en büyük özel bankası konumunda bulunuyor.


Etiketler: Tiyatrosu, Karanlık, Bakırköy, Gülünç, GÜLÜNÇ

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.