7 Aralık 2015 Pazartesi 16:09

İNOVASYON

Başakşehir Living Lab yenilikçi fikirleri ödüllendirdi

Başakşehir Living Lab, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen “Türkiye İnovasyon Haftası”nda yenilikçi fikirleri ödüllendirdi. Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, projesini hayata geçirme imkanı bulamayan herkesi ücretsiz olarak desteklediklerini ifade etti.

Başakşehir Living Lab yenilikçi fikirleri ödüllendirdi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Türkiye’nin ilk yaşam laboratuvarı Başakşehir Living Lab tarafından gerçekleştirilen İnovasyon Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri törenle verildi. Türkiye İnovasyon Haftası’nın ikinci gününde düzenlenen ödül törenine Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi katıldı.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İnovasyon Yarışması ile gençleri yenilikçi fikirler ortaya koymaları adına teşvik ettiklerini söyledi.Projesini hayata geçirme imkanı bulamayan herkesi ücretsiz olarak desteklediklerini ifade eden Başkan Uysal, “Başakşehir Living Lab’ta herhangi bir bilim dalında yapılan bir geliştirmenin, gerçek doğal ortamında, gerçek kullanıcılarla test edildiği ve uygulandığı ortamlar bulunuyor” diye konuştu.

Bu yıl ikincisi düzenlenen yarışmada finale; Ortaokul kategorisinde 8, Lise kategorisinde 8, Üniversite kategorisinde ise 7 proje katıldı. Finalistler, soğuk buhar etkili, güneş enerjili alternatif taşıt kliması, akülü elektrikli sandalye, elektromanyetik radyasyon avcısı gibi birbirinden yenilikçi fikirler arasından seçildi.

İlginizi Çekebilir

Zamanı Olmayanlar İçin 3 Dakikada Cilt Bakımı

Zamanı Olmayanlar İçin 3 Dakikada Cilt Bakımı


Red Bull Uçuş Günü Taslak Çizimlerini Yüklemek İçin Son 2 Hafta

Sayın Basın Mensubu,


‘Kuşak Ve Yol Dergisi’ Yayın Hayatına Başladı

Karslı ayrıca, derginin Türkiye'deki tüm Çinli firmalara ulaşmakta olduğunu, bu firmalarda çalışan çok sayıda Çinlinin bu dergi sayesinde Türkiye'ye daha kolay uyum sağlayacaklarını belirtti.


Dell Technologies Araştırması Bölgenin Dijital Açıdan En Olgun Ülkesi Türkiye

Şirketler işlerinde giderek daha fazla aksaklıkla karşılaşmalarına rağmen, Dell Technologies Dijital Dönüşüm (DT) Endeksinin sonuncusu pek çok işletmede dijital dönüşüm programlarının hâlâ emekleme evresinde olduğunu gösteriyor. Dijital dönüşümün tüm şirket geneline yayılması gerektiğini itiraf eden işletme liderleri oranının hem dünyada hem de Türkiye’de yüzde 78’i bulması bunu kanıtlıyor.


Fotoğraflarla “Çanakkale Zaferi Sergisi” Trump Avm’De... 18 24 Mart

Trump Alışveriş Merkezi, Çanakkale Savaşı’nın 104. yıl dönümü dolayısıyla özel bir fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor.


Etiketler: başakşehir living lab, meylüt uysal

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.