14 Kasım 2019 Perşembe 15:05

MODA

Base 2019 Kapılarını Açtı

14-17 Kasım 2019’da Akaretler Sıraevler, Beşiktaş’ta 25-27-29-31 numaralı binalarda gerçekleşecek olan Türkiye’nin yeni mezun sanatçı platformu BASE, yurdun dört bir yanından yeni mezun genç sanatçı adaylarının yapıtlarını aynı çatı altında topladı. 72 üniversitenin 2019 mezunlarından 1575 başvuru alan BASE’te, bu yıl seçici kurul değerlendirmesi sonucu seçilen 30 üniversiteden 107 yeni mezun sanatçı adayının 120 yapıtı yer alıyor.

Base 2019 Kapılarını Açtı
Base 2019 Kapılarını Açtı
Base 2019 Kapılarını Açtı
Base 2019 Kapılarını Açtı
Base 2019 Kapılarını Açtı
Base 2019 Kapılarını Açtı
Base 2019 Kapılarını Açtı
Base 2019 Kapılarını Açtı
Base 2019 Kapılarını Açtı
Base 2019 Kapılarını Açtı
Base 2019 Kapılarını Açtı
Base 2019 Kapılarını Açtı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle; Beşiktaş Belediyesi ev sahipliğinde Kale Grubu, Magnum ve TEB Özel Bankacılık eş sponsorluğunda gerçekleşen, Digilogue’un dijital sanat partneri olduğu BASE’te 4 gün boyunca serginin yanı sıra sanat dünyasının değerli isimlerini ağırlayan ‘’BASE Talks’’ konferans programı ve atölye çalışmaları gerçekleşecek. Genç sanatçı adaylarına mezuniyetten profesyonel sanat hayatına geçişlerinde destek olmayı, onlara üretimlerini sergileme ve sanat dünyasının önde gelen isimleriyle birebir tanışma imkanı sunmayı amaçlayan BASE, aynı zamanda sanatseverler ve yaratıcı endüstrilerin de genç yetenekler keşfetmesine aracı olmayı amaçlıyor.

BASE 2019’un seçici kurulunda Antonio Cosentino, Azra Tüzünoğlu, Derya Yücel, Elif Uras, Kezban Arca Batıbeki, Lalin Akalan, Marcus Graf, Merih Akoğul, Mustafa Taviloğlu, Nazlı Pektaş, Osman Dinç, Selman Bilal, Şakir Gökçebağ, Sabiha Kurtulmuş, Tankut Aykut, Tomur Atagök ve Vahit Tuna yer aldı.

BU YIL Kİ TEMA ‘’ŞİMDİ’’

Derya Yücel küratörlüğünde gerçekleşen BASE 2019’da resim, seramik, video, heykel, yerleştirme, fotoğraf, cam ve grafik tasarım gibi pek çok farklı sanat dalından yapıtlar sergileniyor.

Çok sesli, çok anlamlı ve dinamik bir görsel karşılaşma ortaya çıkaran BASE 2019/ “Şimdi”, Türkiye’deki görsel sanat eğitimi ve pratikleri üzerine geniş, güncel ve günümüze özgü bir spektrum sunuyor:

BASE 2019’un küratöryel çerçevesini ‘’ŞİMDİ’’ olarak belirleyen Derya Yücel: ‘’Zaman, bir noktadan diğerine doğru hareket eden kesintisiz, dinamik ve tekrar etmeyen bir olguysa “şimdi”, geçmiş ile geleceği bağlarken aynı zamanda onlarla sınır oluşturan anlardır. Şimdi, zamanın sürekliliği ve bağlantısı, geçmişin hafızası ve geleceğin olasılıklarıdır. Şimdi, geçmişle geleceğin buluştuğu anlık noktadır. Ve zaman, şimdilerin bir toplamıdır. Sanat, bir bilgi formu olarak geçmişin izlerini, şimdi aracılığı ile geleceğe aktarır. Sanat üretimi, bireyin kendine özgülüğü, düşünsel ve teknik donanımı, yaşamsal perspektifi, seçimleri ile onun algılama, anlamlandırma, hatırlama ve kendi zamanını kaydetme biçiminin yön verdiği bir yaratıcılığın somut formudur. BASE 2019 seçkisine dair bir üst başlık olarak önerilen “Şimdi”, yeni nesil sanatçıların doğallıkla önce kendi dünyasını ve kendi “şimdi” lerini merkeze aldıkları, kültürel kimlik, toplumsal bellek, kişisel mitoloji, kurmaca benlik gibi kavramsal, estetik kimi zaman politik yönelimleri de içine alan, farklı mecraları kuşatan işlerini paylaşıyor. Çok sesli, çok anlamlı ve dinamik bir görsel karşılaşma ortaya çıkaran BASE 2019/ “Şimdi”, Türkiye’deki görsel sanat eğitimi ve pratikleri üzerine geniş, güncel ve günümüze özgü bir spektrum sunuyor’’.

SANAT DÜNYASINDAN DEĞERLİ İSİMLER BASE TALKS’TA

Geçtiğimiz yıl büyük ilgi gören ‘’BASE Talks’’ bu yıl da dopdolu programıyla, W Studios’da birbirinden özel söyleşilerle sanat dünyasını bir araya getirecek. 25 panelde yaklaşık 70 konuşmacıyı ağırlayacak olan ‘’BASE Talks’’, her gün 11:00-19:00 saatleri arasında yapılacak. Bu yıl BASE Talks’ta şimdiden yerini alan isimler ise Ahmet Doğu İpek, Alp İşmen, Antonio Cosentino, Aslı Öymen, Atıf Akın, Ayşegül Kurtel, Ayça Telgeren, Belkıs Balpınar, Bengü Gün, Beral Madra, Burcu Tosun, Çağrı Saray, CANAN, Çelenk Bafra, Derya Yücel, Eda Gecikmez,Elif Uras, Emre Zeytinoğlu, Erdal Duman, Erdil Yaşaroğlu, Evrim Altuğ, Ferhan İstanbullu, Guido Casaretto, Gülçin Aksoy, Hüsamettin Kocan, İnsel İnal, İpek Yeğinsu, Kezban Arca Batıbeki, Leyla Ünsal, Marcus Graf, Memed Erdener, Merih Akoğul, Meryem Uzunoğlu, Murat Pilevneli, Nazım Dikbaş, Nazlı Çarmıklı, Nazlı Pektaş, Neriman POLAT, Osman Dinç, Osman Erden, Oya Delahaye, Ozan Bilgiseren, Ömer Özyürek, Özlem Yalım, Pınar Öğrenci, Sarp Evliyagil, Selçuk Artut, Selman Bilal, Server Demirtaş, Sibel Erdamar, Sinan Demirtaş, Tayfun Erdoğmuş, Tuna Ortaylı Kazıcı, Yasemin Özcan, Vahap Avşar, Zehra Çobanlı. Detaylı programı web sitesinden takip edebilirsiniz.

BASE’DE BİR İLK: BASELECTED 1 SERGİSİ

Bu yıl ilk kez gerçekleşecek BASELECTED 1, 2017 ve 2018 BASE sanatçılarının güncel yapıtlarından oluşan bir seçkiye ev sahipliği yapacak. Sergide Arek Qadrra, Aytuğ Aykut, Damla Yalçın, Dilara Göl, Duygu Aydoğan, Ece Kibaroğlu, Fatih Temiz, Hamza Kırbaş, Hina Barlas, İbrahim Erdoğan, Kübra Boy, Metin Alper Kurt, Ömer Sedat Yenidoğan, Seçil Büyükkan, Selen Tokgöz, Tevfik Altan Doyran, Uğur Bişirici olmak üzere 17 sanatçının eseri sergilenecek.

Konuk ülke: Romanya

Romanya, BASE 2019'da Dimitrie Cantemir Romen Kültür Merkezi işbirliği ile konuk ülke olarak yer alacak. AB Konseyi 2019 dönem başkanlarından Romanya, bu yıl düzenlenecek olan BASE sergisinde Romen Güzel Sanatlar Fakülteleri'nden mezun olan 6 sanatçısı ile yer alacak. Türkiye'deki güzel sanatlar öğrencileri ile uluslararası bir karşılaşma niteliğinde yer alacak olan sergi, ileriki yıllar devam edecek konuk ülke bölümünün ilk ülkesi olarak bu yıl sergide olacak. Bükreş ve Cluj üniversitelerinin resim, animasyon, video, tekstil ve grafik tasarım bölümlerinden sergide yer alacak sanatçıların isimleri şu şekilde: Melissa Antonescu, Robert David Somogyi, Ella Costache, Amanda Maier, Floriana Roxana Dinu, Aurelia Chiru

BASE’İ NEDEN DESTEKLİYORUZ?

BASE eş sponsorlarından TEB Özel Bankacılık Grup Direktörü Banu Taşkın: “TEB Özel Bankacılık olarak, müşterilerimizin finansal ihtiyaçlarının yanı sıra hayatlarının her döneminde yanında olma hedefiyle çalışıyor; sanata değer veren ve sanatçıları destekleyen yaklaşımımız doğrultusunda sanatsal organizasyonlara destek veriyoruz. TEB Özel Bankacılık olarak, sanata verdiğimiz destekler kapsamında TEB Özel Dijital Müze’yi hayata geçirdik. BASE etkinlik alanındaki TEB Özel salonunda ziyaretçilerin inceleyebileceği Dijital Müze projemizle, gizli kalan sanat eserleri ve koleksiyonları dijital dünya yoluyla gün yüzüne çıkarıyor ve bu eserlerin hikayelerini, koleksiyonerlerin anlatımıyla sanat meraklılarıyla buluşturuyoruz. Bu sayede, yeni nesil koleksiyonerlere fikir vererek Türkiye'de koleksiyonerliğin gelişimine de katkıda bulunmayı amaçlıyoruz” dedi. TEB Özel Bankacılık olarak, BASE’e üçüncü yılında da destek vermekten mutluluk duyduklarını ifade eden Taşkın, yeni nesil sanatçı platformu BASE’in Türkiye’nin dört bir yanındaki yetenekli genç sanatçıların eserlerinin sergilenmesi ve bilinirliğinin artması konusunda katkısının önemli olduğunu belirtti.

BASE eş sponsorlarından Magnum Marka Müdürü İrem Sancı; “İlham verici dondurmaların yaratıcısı Magnum olarak, hayata geçirdiğimiz tüm projelerde sanata ve sanatçılara yer vermeye özenle önem gösteriyor ve desteğimizi her zaman vurgulamayı amaçlıyoruz. Geçtiğimiz yaz Magnum Şehirler projemizle Moda Tasarımcısı Zeynep Tosun, Dövme Sanatçısı Havva Karabudak ve İllüstratör Aykut Aydoğdu; İstanbul, Bodrum ve Alaçatı’nın benzersiz yerel tatlarından aldıkları ilhamla Magnum Şehirler projesinin ambalajlarını tasarladılar. Şehirler projemizle başlattığımız sanat işbirliklerimize, Kezban Arca Batıbeki, Ardan Özmenoğlu ve Ali Elmacı’nın katkılarıyla Magnum 2059 Sergi projemizle devam ettik. Sonrasında ise yeni nesil sanatçı platformu BASE’in destekçilerinden olduk. Son iki yılda BASE’e katılan sanatçı adaylarına özel Magnum yılbaşı ambalaj tasarım projesinin duyurusunu yaptık. Duyurumuz sonrasında birbirinden mükemmel eserleriyle sanatçı olmaya aday birçok öğrenci bize çalışmalarını gönderdi. Katılımcılar arasından özgün, yaratıcı, Magnum ve yılbaşı ruhuna uygun tasarımları ile Olgun Kaşıkçı, Magnum ambalaj tasarım hakkı kazandı. Türkiye’nin yeni mezun sanatçı platformu BASE ev sahipliğinde Olgun Kaşıkçı’nın Magnum yılbaşı tasarımlarını etkinlik boyunca Magnum özel salonunda keşfedebilirsiniz. Birbirinden değerli konuşmacıları ağırlayacak olan ‘’BASE Talks’’ bölümünde ise Şehirler projesinde işbirliği yaptığımız Zeynep Tosun’un, Magnum 2059 Sergi projemizin sanatçılarından Kezban Arca Batıbeki’nin ve genç sanatçı adayımız Olgun Kaşıkçı’nın konuşmacı olarak katılacağı “Markaya Sanat Dokunuşu” konulu keyifli söyleşiyi de kaçırmamanızı tavsiye ederiz” dedi.

BASE 2019 YAN ETKİNLİKLER

BASE’i Takip etmek için: Instagram/Facebook:base.ist Web sitesi:base.ist

İlginizi Çekebilir

İbb’Den Bm’Nin Aktivizm Kampanyasına Destek

8 ARALIK 2019


‘Büyük Gözaltı’ 10 Aralık’Ta!

Taner Barlas’ın kurguladığı, Rutkay Aziz’in yönettiği ve iki usta tiyatrocunun aynı zamanda rol da aldıkları ‘Büyük Gözaltı’ (1984) oyunu, 10 Aralık Salı saat 20:30’da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşuyor.


İbb’De Yeni Atamalar

İBB’DE YENİ ATAMALAR


Pegasus’Un İkinci “A321 Neo”Su Filoya Katıldı

Pegasus Hava Yolları’nın 100 uçaklık Airbus siparişinin ikinci A321 Neo tipi uçağı filoya katıldı. Pegasus’un yeni A321 Neo’suna “Özden Ece” adı verildi.


“İstanbul’U Koşuyorum”Da Bebek Etabı Vodafone Sponsorluğunda Koşuldu

“İstanbul’u Koşuyorum” etkinliklerinin bu yılki son yarışı olan Bebek Etabı, Vodafone’un ana sponsorluğunda koşuldu. Yaklaşık bin kişinin katıldığı yarış, renkli görüntülere sahne oldu. Vodafone standına gelen sporseverlere, Vodafone 41. İstanbul Maratonu’nun tanıtım ve markalama çalışmaları için kullanılan malzemelerin geri dönüşümünden elde edilen çantalar hediye edildi.


Etiketler: BASE, Magnum, sanat, olarak, 2019

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.