3 Temmuz 2018 Salı 09:02

GÜNDEM

Başhekim Noktayı Koydu ''Kanserin Tek Başına Bitkisel Mucize Bir İlacı Yoktur''

Öncelikle belirtmek gerekir ki ‘’Doğadan toplanarak tüketilen ve tek başına kanseri tedavi eden bitki ya da mucize besin yoktur. Ancak kanser tedavisi esnasında destekleyici besinler ve kanser riskini azaltan beslenme seçimleri vardır’’ diyen Başhekim Onkolog Tayfun Hancılar, bir çok yerde mucize diye nitelendirilen bitki ve besinlerin vücudunuzda ne işe yarayacağını açıkladı.

Başhekim Noktayı Koydu ''Kanserin Tek  Başına Bitkisel Mucize Bir İlacı Yoktur''
Başhekim Noktayı Koydu ''Kanserin Tek  Başına Bitkisel Mucize Bir İlacı Yoktur''
Başhekim Noktayı Koydu ''Kanserin Tek  Başına Bitkisel Mucize Bir İlacı Yoktur''
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Zerdeçalın antioksidan etkisi, bağışıklık sistemini düzenleyici, kan şekerini düşürücü birtakım etkileri vardır ancak şu ana kadar küçük bir iki çalışma dışında kanseri önlediği yada iyileştirdiği yönünde elimizde kanıt yoktur. Bilinen yan etkisi olmadığı için kanser hastaları da ( kemoterapide bazı ilaçlarla etkileşimi nedeni ile tedavi esnasında mutlaka doktorunuza danışmak gerekir ) sağlıklı bireyler de rahatlıkla kullanabilirler. Özellikle ağız ve boyun bölgesinden radyoterapi alan kişilerde sandal ağacı yağı ve zerdeçal içeren kremlerin deride soyulma ve eritem üzerinde etkili olduğu saptanmıştır. Bu nedenle zerdeçal kanseri tek başına tedavi edemez ancak bağışıklık sistemi üzerindeki olumlu etkisi nedeni ile kanser tedavisi esnasında kullanılabilir.

Kefir, sütün 50 ye yakın yararlı bakteri ve maya ile fermente edilmesi ile yapılır. Orta Asya’ da uzun yıllardır kullanılan probiyotik özellikleri olan bir içecektir. Bazı hayvan deneyleri ve laboratuvarda yapılan hücre çalışmaları kefirin kanser hücreleri üzerinde olumlu etkisinden söz ediyorsa da insanlarda kanseri tedavi ettiğine dair hiçbir çalışma yoktur..Ancak bağışıklık sistemi üzerinde çok olumlu etkilere sahip olan ve bilinen yan etkisi olmayan kefiringünde iki kez tüketilmesini kemoterapi ve radyoterapi gören hastalarımıza destek tedavisi olarak öneriyoruz.

Sağlıklı kişilerin de düzenli kefir tüketmesi bağışıklık sistemlerini olumlu etkilerken ayrıca kan şekerini dengede tutar, kolesterolü düşürür.

Zakkum İlk kez 70 li yıllarda duyulmaya başlayan zakkum ( NeriumOleander ) uzun yıllar gündemi işgal etti ve ‘’kanserde mucize’’ başlıklarının öncüsü oldu. Yüzlerce umutsuz hastanın iyileştiği haberleri yayılınca Marmaris bir şifa kapısı olarak görüldü ve o dönem bir çok hasta standart tedavileri bırakıp ‘’Zakkum Tedavisi’’ ne başladı, ancak istenmeyen sonuçlar artınca bakanlık sınırlayıcı önlemler aldı. Üstelik 1992 de ilaç patenti ABD kökenli PharmaceuticalVenturesThrust adlı firma tarafından satın alınınca ‘’mucize ilaç ‘’ yabancılara kaptırılmış oldu! Ancak laboratuvar çalışmalarında, belirli kanser hücreleri dizisi üzerinde öldürücü ve büyüme engelleyici bir etki gösteren aynı zamanda prostat kanseri hücrelerinin radyoterapiye duyarlılığını artırdığı iddia edilen ilacın sadece faz 1 çalışması yayınlanmıştır. Kanser hastaları üzerinde etkisi faz 2 ve 3 çalışmalarda kanıtlanabilse, patenti alan firmayı dünyada 1 numara yapacak olan ilaç her nedense yıllar sonra kanser tedavisi için değil ‘’bağışıklık sistemini güçlendirici’’ olarak piyasaya çıkartılmıştır.

İlginizi Çekebilir

Lcw Home İle Evleriniz Bayrama Hazır

LCW Home, Türk kültürüne ait İznik çini motiflerini ve renklerini Ramazan Bayramı için hazırladığı özel koleksiyon ile evlerinize taşıyor. LCW Home, alternatifli seçeneklerin yer aldığı ürünleriyle sevdiklerine hediye seçmek ve evlerini güzelleştirmek isteyenleri bekliyor.


Okkalı Bir Ramazan Kahvesi...

Yemek şölenine dönen iftar sofrasından sonra, mis gibi kokan bir fincan Türk kahvesine ne dersiniz?


Logo İşbaşı’Ndan İtü Çekirdek Girişimcilerine Destek

İTÜ Çekirdek girişimcileri, mikro işletmelere internet erişimi olan her yerden ön muhasebe hizmeti sunan Logo İşbaşı uygulamasından 12 ay boyunca ücretsiz yararlanabilecek.


Alanının Uzman İsimleri 26 Mayıs Pazar Günü İstanbul’Da Ebeveynlerle Bir Araya Geliyor

Sağlıklı çocuk gelişiminin olmazsa olmazları için bu sohbeti kaçırmayın!


Ramazanda Beslenmenin 10 Asla’Sı

RAMAZANDA BESLENMENİN 10 ASLA'SI


Etiketler: etkisi, bağışıklık, kanser, üzerinde, kanseri

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.