3 Temmuz 2018 Salı 09:02

GÜNDEM

Başhekim Noktayı Koydu ''Kanserin Tek Başına Bitkisel Mucize Bir İlacı Yoktur''

Öncelikle belirtmek gerekir ki ‘’Doğadan toplanarak tüketilen ve tek başına kanseri tedavi eden bitki ya da mucize besin yoktur. Ancak kanser tedavisi esnasında destekleyici besinler ve kanser riskini azaltan beslenme seçimleri vardır’’ diyen Başhekim Onkolog Tayfun Hancılar, bir çok yerde mucize diye nitelendirilen bitki ve besinlerin vücudunuzda ne işe yarayacağını açıkladı.

Başhekim Noktayı Koydu ''Kanserin Tek  Başına Bitkisel Mucize Bir İlacı Yoktur''
Başhekim Noktayı Koydu ''Kanserin Tek  Başına Bitkisel Mucize Bir İlacı Yoktur''
Başhekim Noktayı Koydu ''Kanserin Tek  Başına Bitkisel Mucize Bir İlacı Yoktur''
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Zerdeçalın antioksidan etkisi, bağışıklık sistemini düzenleyici, kan şekerini düşürücü birtakım etkileri vardır ancak şu ana kadar küçük bir iki çalışma dışında kanseri önlediği yada iyileştirdiği yönünde elimizde kanıt yoktur. Bilinen yan etkisi olmadığı için kanser hastaları da ( kemoterapide bazı ilaçlarla etkileşimi nedeni ile tedavi esnasında mutlaka doktorunuza danışmak gerekir ) sağlıklı bireyler de rahatlıkla kullanabilirler. Özellikle ağız ve boyun bölgesinden radyoterapi alan kişilerde sandal ağacı yağı ve zerdeçal içeren kremlerin deride soyulma ve eritem üzerinde etkili olduğu saptanmıştır. Bu nedenle zerdeçal kanseri tek başına tedavi edemez ancak bağışıklık sistemi üzerindeki olumlu etkisi nedeni ile kanser tedavisi esnasında kullanılabilir.

Kefir, sütün 50 ye yakın yararlı bakteri ve maya ile fermente edilmesi ile yapılır. Orta Asya’ da uzun yıllardır kullanılan probiyotik özellikleri olan bir içecektir. Bazı hayvan deneyleri ve laboratuvarda yapılan hücre çalışmaları kefirin kanser hücreleri üzerinde olumlu etkisinden söz ediyorsa da insanlarda kanseri tedavi ettiğine dair hiçbir çalışma yoktur..Ancak bağışıklık sistemi üzerinde çok olumlu etkilere sahip olan ve bilinen yan etkisi olmayan kefiringünde iki kez tüketilmesini kemoterapi ve radyoterapi gören hastalarımıza destek tedavisi olarak öneriyoruz.

Sağlıklı kişilerin de düzenli kefir tüketmesi bağışıklık sistemlerini olumlu etkilerken ayrıca kan şekerini dengede tutar, kolesterolü düşürür.

Zakkum İlk kez 70 li yıllarda duyulmaya başlayan zakkum ( NeriumOleander ) uzun yıllar gündemi işgal etti ve ‘’kanserde mucize’’ başlıklarının öncüsü oldu. Yüzlerce umutsuz hastanın iyileştiği haberleri yayılınca Marmaris bir şifa kapısı olarak görüldü ve o dönem bir çok hasta standart tedavileri bırakıp ‘’Zakkum Tedavisi’’ ne başladı, ancak istenmeyen sonuçlar artınca bakanlık sınırlayıcı önlemler aldı. Üstelik 1992 de ilaç patenti ABD kökenli PharmaceuticalVenturesThrust adlı firma tarafından satın alınınca ‘’mucize ilaç ‘’ yabancılara kaptırılmış oldu! Ancak laboratuvar çalışmalarında, belirli kanser hücreleri dizisi üzerinde öldürücü ve büyüme engelleyici bir etki gösteren aynı zamanda prostat kanseri hücrelerinin radyoterapiye duyarlılığını artırdığı iddia edilen ilacın sadece faz 1 çalışması yayınlanmıştır. Kanser hastaları üzerinde etkisi faz 2 ve 3 çalışmalarda kanıtlanabilse, patenti alan firmayı dünyada 1 numara yapacak olan ilaç her nedense yıllar sonra kanser tedavisi için değil ‘’bağışıklık sistemini güçlendirici’’ olarak piyasaya çıkartılmıştır.

İlginizi Çekebilir

Demet Şener Küpeli "Aşk Kelimelerle Anlatılabilecek Bir Duygu Değil"

“AŞK KELİMELERLE ANLATILABİLECEK BİR DUYGU DEĞİL”


İbb, Türkiye İle Buluşuyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 81 ilin hemşeri derneklerinin temsilcileriyle buluşacak. 25 Şubat’ta gerçekleşecek “Hemşehri Dernekleri Çalıştayı’nın kapanış konuşmasını İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yapacak.


Yataş’Ta Yılın İlk Kampanyası Başladı

Türkiye’nin uyku ürünlerinde kalite, konfor ve yeni teknoloji denince ilk akla gelen markası Yataş, 02 Ocak – 29 Şubat tarihleri arasında hem indirimli hem hediyeli bir kampanya düzenliyor. Kampanya kapsamında tüm yatak, baza ve başlıklarda yüzde 60’a varan indirim fırsatının yanı sıra her 3.490 TL’lik set alışverişlerinde tüm tekstil ürünlerinde geçerli 400 TL’lik hediye çeki tüm Yataş mağazalarında sizleri bekliyor.


20. Yaşındaki Fiat Doblo'ya Özel Seri!

Fiat Doblo, başarılarla dolu 20 yılı geride bıraktı. 2000 yılından günümüze sınıfının öncüsü olan ve Türkiye’nin ihracat ağırlıklı hafif ticari araç üretim merkezi olmasında önemli rol oynayan Doblo’nun yıldönümü için özel bir seri hazırlandı. Sınıfına ismini veren Doblo’nun, üretimi 2020 adetle sınırlandırılan “20’nci Yıl Özel Serisi” Şubat ayında internet üzerinden ilk 20 kişiye ön satış uygulamasıyla birlikte pazara sunuluyor.


Aston Martın Db11 V8 Shadow Edıtıon Tanıtıldı

KARANLIK TARAFIN CAZİBESİ


Etiketler: etkisi, bağışıklık, kanser, üzerinde, kanseri

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.