3 Temmuz 2018 Salı 09:02

GÜNDEM

Başhekim Noktayı Koydu ''Kanserin Tek Başına Bitkisel Mucize Bir İlacı Yoktur''

Öncelikle belirtmek gerekir ki ‘’Doğadan toplanarak tüketilen ve tek başına kanseri tedavi eden bitki ya da mucize besin yoktur. Ancak kanser tedavisi esnasında destekleyici besinler ve kanser riskini azaltan beslenme seçimleri vardır’’ diyen Başhekim Onkolog Tayfun Hancılar, bir çok yerde mucize diye nitelendirilen bitki ve besinlerin vücudunuzda ne işe yarayacağını açıkladı.

Başhekim Noktayı Koydu ''Kanserin Tek  Başına Bitkisel Mucize Bir İlacı Yoktur''
Başhekim Noktayı Koydu ''Kanserin Tek  Başına Bitkisel Mucize Bir İlacı Yoktur''
Başhekim Noktayı Koydu ''Kanserin Tek  Başına Bitkisel Mucize Bir İlacı Yoktur''
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Zerdeçalın antioksidan etkisi, bağışıklık sistemini düzenleyici, kan şekerini düşürücü birtakım etkileri vardır ancak şu ana kadar küçük bir iki çalışma dışında kanseri önlediği yada iyileştirdiği yönünde elimizde kanıt yoktur. Bilinen yan etkisi olmadığı için kanser hastaları da ( kemoterapide bazı ilaçlarla etkileşimi nedeni ile tedavi esnasında mutlaka doktorunuza danışmak gerekir ) sağlıklı bireyler de rahatlıkla kullanabilirler. Özellikle ağız ve boyun bölgesinden radyoterapi alan kişilerde sandal ağacı yağı ve zerdeçal içeren kremlerin deride soyulma ve eritem üzerinde etkili olduğu saptanmıştır. Bu nedenle zerdeçal kanseri tek başına tedavi edemez ancak bağışıklık sistemi üzerindeki olumlu etkisi nedeni ile kanser tedavisi esnasında kullanılabilir.

Kefir, sütün 50 ye yakın yararlı bakteri ve maya ile fermente edilmesi ile yapılır. Orta Asya’ da uzun yıllardır kullanılan probiyotik özellikleri olan bir içecektir. Bazı hayvan deneyleri ve laboratuvarda yapılan hücre çalışmaları kefirin kanser hücreleri üzerinde olumlu etkisinden söz ediyorsa da insanlarda kanseri tedavi ettiğine dair hiçbir çalışma yoktur..Ancak bağışıklık sistemi üzerinde çok olumlu etkilere sahip olan ve bilinen yan etkisi olmayan kefiringünde iki kez tüketilmesini kemoterapi ve radyoterapi gören hastalarımıza destek tedavisi olarak öneriyoruz.

Sağlıklı kişilerin de düzenli kefir tüketmesi bağışıklık sistemlerini olumlu etkilerken ayrıca kan şekerini dengede tutar, kolesterolü düşürür.

Zakkum İlk kez 70 li yıllarda duyulmaya başlayan zakkum ( NeriumOleander ) uzun yıllar gündemi işgal etti ve ‘’kanserde mucize’’ başlıklarının öncüsü oldu. Yüzlerce umutsuz hastanın iyileştiği haberleri yayılınca Marmaris bir şifa kapısı olarak görüldü ve o dönem bir çok hasta standart tedavileri bırakıp ‘’Zakkum Tedavisi’’ ne başladı, ancak istenmeyen sonuçlar artınca bakanlık sınırlayıcı önlemler aldı. Üstelik 1992 de ilaç patenti ABD kökenli PharmaceuticalVenturesThrust adlı firma tarafından satın alınınca ‘’mucize ilaç ‘’ yabancılara kaptırılmış oldu! Ancak laboratuvar çalışmalarında, belirli kanser hücreleri dizisi üzerinde öldürücü ve büyüme engelleyici bir etki gösteren aynı zamanda prostat kanseri hücrelerinin radyoterapiye duyarlılığını artırdığı iddia edilen ilacın sadece faz 1 çalışması yayınlanmıştır. Kanser hastaları üzerinde etkisi faz 2 ve 3 çalışmalarda kanıtlanabilse, patenti alan firmayı dünyada 1 numara yapacak olan ilaç her nedense yıllar sonra kanser tedavisi için değil ‘’bağışıklık sistemini güçlendirici’’ olarak piyasaya çıkartılmıştır.

İlginizi Çekebilir

Sevilen Çizgi Kahramanı Akıllı Tavşan Momo İstmarina Avm’De

Moda, eğlence ve lezzeti denize nazır konumda sunan İstMarina Alışveriş Merkezi’nde eğlence devam ediyor. Sosyal ve kültürel aktiviteleri ile her yaştan ziyaretçilerine keyifli anlar sunan İstMarina AVM bu hafta sonu yine birbirinden eğlenceli etkinlikleri çocuklarla buluşturuyor.


Elite World Marmaris Hotel; Adult Otel Hizmet Anlayışı İle Huzur Dolu Bir Mola Verdiriyor

Elite World Marmaris Hotel; Adult Otel Hizmet Anlayışı ile


Gabi Vakıfbank Kaçırılmayacak Bir Fırsattır

VakıfBank'ın yeni transferi Brezilyalı Gabriela Braga Guimaraes (Gabi), ''Bana teklif geldiğinde bu fırsatı kaçırmamam gerektiğini düşündüm. Çünkü VakıfBank’ta kendimi ve voleybolumu ileri taşıyabileceğim bir ortam var. Guidetti ve takım arkadaşlarımdan öğreneceğim çok şey olacak, bunun için çok heyecanlıyım'' dedi.


Tommynow Yeniden Newyork'ta !

Tommy Hilfiger, Sonbahar 2019 TOMMYNOW deneyimsel defile etkinliğinin New York Moda Haftası kapsamında 8 Eylül 2019 Pazar günü Harlem’deki ikonik Apollo Theater’da düzenleneceğini duyurdu. Tommy Hilfiger’ın imzası olan “Gördüğünü Al” konseptli etkinlikte TOMMY HILFIGER kadın giyim küresel marka elçisi Zendaya ile birlikte tasarlanan ikinci TommyXZendaya koleksiyonunun prömiyeri de gerçekleşecek.


Çocuğunuz Dişlerini Gıcırdatıyorsa Dikkat!

İstanbul Okan Üniversitesi Diş Hastanesi Pedodonti Bölümü’nden Uzm. Dt. Hilal Sillelioğlu, çocuklarda diş gıcırdatmalarının nedenlerini ve yapılması gerekenleri anlattı.


Etiketler: etkisi, bağışıklık, kanser, üzerinde, kanseri

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.