14 Nisan 2018 Cumartesi 09:46

İNOVASYON

İnovatif Enerji Startup’Larına Powerup! Yarışması’Ndan Son Çağrı!

Türkiye ve 23 Avrupa ülkesindeki startup’lara yönelik, enerji ve temiz teknoloji konulu PowerUp! yarışmasına başvurular 19 Nisan’a kadar devam ediyor. Yarışmaya olan yoğun ilgi ve talep nedeniyle PowerUp!’ın organizatörü EIT InnoEnergy, birincilik ödülünü 20 bin Euro’dan 30 bin Euro’ya yükseltti. Yarışma ile ilgili detaylı bilgi www.powerup.innoenergy.com adresinde katılımcıları bekliyor.

İnovatif Enerji Startup’Larına  Powerup! Yarışması’Ndan Son Çağrı!
İnovatif Enerji Startup’Larına  Powerup! Yarışması’Ndan Son Çağrı!
İnovatif Enerji Startup’Larına  Powerup! Yarışması’Ndan Son Çağrı!
İnovatif Enerji Startup’Larına  Powerup! Yarışması’Ndan Son Çağrı!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Enerji alanındaki inovasyonları destekleyerek yatırım yapan EIT InnoEnergy, startup’lara yönelik enerji ve temiz teknoloji konulu PowerUp! yarışmasını düzenliyor. Türkiye ve 23 Avrupa ülkesinden startup’lara açık olan PowerUp!’a başvurular, yoğun ilgi ve talep nedeniyle 19 Nisan tarihine kadar uzatıldı. Yarışmanın organizatörü EIT InnoEnergy, birincilik ödülünü de 20 bin Euro’dan 30 bin Euro’ya yükseltti.

Yarışmanın başlıca alanını enerji ve temiz teknoloji sektörü oluşturuyor ancak mobilite, siber güvenlik ve akıllı şehirler de kapsam dahilinde bulunuyor. Birincilik ödülü 30 bin Euro’ya yükseltilen yarışmanın ikincilik ödülü 10 bin Euro, üçüncülük ödülü ise 5 bin Euro. En başarılı projelerin yaratıcıları ise 150 bin Euro’ya varan bir finansman sunan prestijli EIT InnoEnergy Highway® Hızlandırıcı Programı’na davet edilecekler. Yarışmanın Türkiye ayağının sorumlusu ise EIT InnoEnergy'nin Türkiye'deki tek partneri olan Sabancı Üniversitesi.

Yarışmaya başvuran projeler arasında en iyilerin kendilerinin know-how’undan faydalanma imkanına sahip olacağını söyleyen EIT InnoEnergy Orta Avrupa CEO’su Jakub Miler;

“Biz, startup’lara yatırım yapan diğer şirketlerden farklıyız. Ticari hale gelene kadar projeleri sadece finanse etmekle kalmıyor, aynı zamanda destekliyoruz. Örneğin, takım oluşturma, eğitim, koçluk, mentorluk ile ilgili hizmetler sunuyoruz. Buna ek olarak, dış finansman kurumlarına erişimi kolaylaştırıyoruz, risk sermayesi ağlarıyla işbirliğine yardımcı oluyoruz ve ürünün kendisini de geliştiriyoruz. Bunun için araştırma kurumları ve üniversitelerle işbirliği yapıyor, çeşitli alanlardan mühendisleri davet ederek işbirliği ortamı yaratıyoruz.”

EIT InnoEnergy’nin İş Oluşturma Yöneticisi Michal Kraszewski ise PowerUp!’ın aynı zamanda çevre korumanın iyileştirilmesine katkıda bulunmak için de bir fırsat olduğunu vurguluyor:

“Bunun bir örneği de Polonya ekibi tarafından geliştirilen Bin-e. Bu, kentsel atıkları kendi kendine tanıyan ve ayırt edebilen akıllı bir çöp sepeti. Bu girişim, şu ana kadar 100 cihaz sattı ve yakınlarda yaklaşık 500 bin Euro tutarında bir destek aldı!”

EIT InnoEnergy Türkiye Direktörü Başar Kaya Türkiye’deki enerji startup’larının önemine değindi:

“Türkiye’de oldukça yeni ancak hızla gelişen bir girişimcilik ekosistemi var ve hem bölgesel öncelikler hem de global gelişmeler itibariyle ekosistemin en dikkat çeken girişimlerin başında ise enerji startup’ları geliyor. Enerji piyasalarının regülasyonlara tabi süreçleri ve çoğunlukla büyük oyuncuların kontrolündeki pazar dinamikleri, startup’ların pazara girişini engelleyebiliyor. Bu bağlamda InnoEnergy gibi global enerji pazarlarına hakim ve önemli iş ortaklarına sahip bir kurumun desteği, herhangi bir startup’ı bulunduğu yerel pazarlardan global pazarlara çok kolay bir şekilde taşıyabilir. Bu bakımdan PowerUp yarışması, ülkemizdeki enerji girişimcilerinin EIT InnoEnergy ile ilk teması sağlamaları ve global iş ağının bir parçası haline gelebilmek adına çok önemli.”

PowerUp! başvurusunu tamamlayan ve ön değerlendirmede yeterli bulunan startup’lar, 5-6 Mayıs’ta gerçekleşecek Bootcamp’e davet edilecek ve 10 Mayıs’taki ülke finalinde yer alabilecekler. Türkiye’deki finalde kazananlar, 19 Haziran’da gerçekleşecek Büyük Final için Prag’a davet edilecekler. Yarışmanın Türkiye organizasyonunu ise EIT InnoEnergy’nin Türkiye partneri olan Sabancı Üniversitesi yürütüyor.

Yarışmaya katılmak için bir takım olmanız ve pazara yeni bir ürün ya da hizmet sunmanız gerekiyor. Eğer bunlar tamamsa aşağıdaki adreste yer alan formu doldurup kolayca başvurabilirsiniz:

EIT InnoEnergy Hakkında

EIT InnoEnergy, Avrupa çapında sürdürülebilir enerji için bir inovasyon üreticisi. Eğitimden son müşteriye kadar yolculuğun her aşamasında inovasyonu destekliyor ve inovasyona yatırım yapıyoruz. Ortaklardan oluşan ağımızla Avrupa çapında bağlantılar kuruyor, yetenekli yaratıcılarla, endüstriyi, mezunlarla işverenleri, araştırmacılarla girişimcileri, işletmelerle pazarları buluşturuyoruz. İnovasyonun üç temel alanında çalışıyoruz:

Bu disiplinlerin bir araya getirilmesi her birinin etkisini maksimize ediyor, pazar için hazır çözümlerin geliştirilmesini hızlandırıyor ve çalışmamızın inovatif sonuçlarını satabildiğimiz verimli bir ortam oluşturuyor.

InnoEnergy, 2010 yılında kuruldu ve European Institute of Innovation and Technology (EIT) tarafından destekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Kidzmondo’Da Arjantin Günleri! 30 31 Mart

Çocuklar KidzMondo’da dünya kültürleriyle tanışıyor


Cemat Avrasya Fuarı Sanayiyi Dijital Dönüşüm İle Buluşturdu

CeMAT AVRASYA FUARI SANAYİYİ DİJİTAL DÖNÜŞÜM İLE BULUŞTURDU


25 Yıldır Ödüller Canon’A

iF Design Awards 2019’da Canon’un 9 Farklı Ürününe Tasarım Ödülü


Buray Tac Mahal’De!..

Son albümü “Kehanet”in yeni video klibi “Kabahat Bende” ile müzik listelerinde üst sıralara yerleşen Buray, albümünün başarısını kutlamak için Hindistan’ı seçti.


Parker Hannifin Yeni Ürünlerini Hannover Fuarı’Nda Görücüye Çıkarıyor!

Parker Hannifin Hakkında


Etiketler: InnoEnergy, Türkiye, startup, enerji, Euro

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.