13 Ocak 2019 Pazar 09:01

GÜNDEM

Basın Bultenı İstanbul’Dan Ortadoğu Ve Kuzey Afrika‘Ya Teknoloji Ve Bilgi Transferi

- Türk Şirketleri gelişen Ortadoğu ve Kuzey Afrika pazarına bilgi ve teknoloji ihraç etmeye hazırlanıyor.

Basın Bultenı   İstanbul’Dan Ortadoğu Ve Kuzey Afrika‘Ya Teknoloji Ve Bilgi Transferi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

- Türk Şirketleri, bölgedeki yeni pazarlara açılma ve güçlü iş bağlantıları kurma yolunda bölgenin önemli merkezlerinden biri olan Katar’a çıkarma yapacak.

- Bölgede en önemli fuarlardan biri olan Turkey Expo Qatar 2019, 16-18 Ocak 2019 tarihlerinde Katar’ın başkenti Doha’da düzenlenecek.

Ortadoğu ve Kuzey Afrika’ya yönelik açılımlarını sürdüren Türk iş dünyası, tecrübelerini güç birliği ile MENA bölgesine aktarmaya hazırlanıyor. Bu doğrultuda gerçekleşen ilk oluşumlardan bir tanesi Kolektif Zihinler adı altında geçtiğimiz günlerde hayata geçti.

İstanbul’da teknoloji, dijital dönüşüm ve danışmanlık alanlarında faaliyet gösteren 6 şirket, Ortadoğu ve Kuzey Afrika pazarında yer alan şirketlere yön vermek amacıyla güç birliği yaptı ve Kolektif Zihinler (Collective Minds) adlı platformu kurdu.

BÖLGENİN LİDER TEKNOLOJİ VE BİLGİ İHRACATÇISI OLACAĞIZ

Kolektif Zihinler Kurucu Ortağı Nurçin Koçoğlu,bu yeni oluşum hakkında “İş dünyasındaki değişimin yüksek hızı, teknolojik dönüşümün boyut ve kapsamı, küreselleşenbilgi akışı, şirketlerinçalışma alanı ve şeklini yeniden tanımlıyor. Kolektif Zihinler olarak bu noktadan yola çıktık” dedi.

Koçoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Geleceği tasarlayan şirketler, farklı uzmanlıklardan temsilcilerin zengin bakış açılarını bir araya getiren, sorunlara “çevik” yaklaşan, iş birliği kültürü ile çalışan ve bunu teknoloji ile destekleyen bir yönetim biçimini benimsiyor.

İşte bu noktada Kolektif Zihinler (Collective Minds) geleceği tasarlayan şirketlere destek verecek. Türk iş dünyası geçtiğimiz 10 yılda gerek teknoloji gerekse müşteri davranışları açısından hızlı bir dönüşüm geçirdi. Türkiye’de çalışma kültürümüz; çoklu odakla iş yönetebilme, ekonomik ve sosyo-kültürel dinamiklere uyum, kriz yönetimi tecrübesi, teknolojik dönüşüme hızlı adaptasyon yetkinlikleri ile önemli liderler yetiştirdi. Bu tecrübelerin güç birliği ile MENA bölgesine aktarılmasına öncülük etmeyi ve teknoloji ihracatçısı olmayı hedefliyoruz.” dedi.

Kolektif Zihinler üyeleri bölgede farklı sektörlerde 35 farklı milliyet ile çalışan ortak kültür şekillendirme tecrübesine sahip üyelerden oluşuyor.

Collective Minds Hakkında:

İlginizi Çekebilir

Veganlık Trendi Twitter’I Sardı!

Özellikle son dönemlerde adını sürekli duyduğumuz bir beslenme ve aslında yaşam biçimi olan veganlık, Twitter’da da ses getiriyor.


Lpg’Li Araçlara Yönelik Otopark Düzenlemesini Heyecanla Bekliyoruz

LPG’Lİ ARAÇLARA YÖNELİK OTOPARK DÜZENLEMESİNİ HEYECANLA BEKLİYORUZ


Kalamış Koyunda Masalların Ötesinde Bir Düğün

KALAMIŞ KOYUNDA MASALLARIN ÖTESİNDE BİR DÜĞÜN


Ramsey Erkekleri Yaz Düğünlerinde Fark Yaratıyor!

RAMSEY ‘Tuxedo Koleksiyonu’nda yaz düğünleri ve davetleri için özel olarak tasarlanan şık ve iddialı parçalar mağazalarda ve www.ramsey.com.tr’ de yerini aldı.


Fevzi Gandur Logıstıcs Uluslararası Gücünü Artırıyor

Lojistik sektörünün köklü şirketlerinden Fevzi Gandur Logistics, dünyanın en büyük lojistik networklerinden WCA’nın (World Cargo Alliance) Singapur’da düzenlenen ‘Network Konferansı’na katıldı. Farklı ülkelerden gelen 3000’e yakın lojistik şirketine Türkiye’nin lojistik alanındaki gücünü aktardıklarını belirten Fevzi Gandur Logistics Hava ve Deniz Taşımacılığı Genel Müdürü Hasan Şafak, Afrika, Ortadoğu ve Amerika ülkelerindeki ticaret potansiyelinin artış gösterdiğini ve bu pazarlarda daha güçlü hale gelmeyi hedeflediklerini söyledi.


Etiketler: Kolektif, Zihinler, birliği, teknoloji, Türk

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.