14 Haziran 2019 Cuma 12:37

GÜNDEM

Basının Ve Kamuoyunun Dikkatine Nafaka Hakkı İçin Kadınların İmzaları Bir Günde 4.000'İ Aştı.

NAFAKA HAKKI İÇİN KADINLARIN İMZALARI BİR GÜNDE 4.000’i AŞTI

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Kadınların nafaka hakkının sınırlandırılması yönündeki girişimlere karşı kadın örgütlerinin oluşturduğu Nafaka Hakkı Kadın Platformu geçtiğimiz gün “Kadınların Nafaka Hakkına Dokunmayın” diyen bir imza kampanyasına çağrıda bulundu. Meclis’e geleceği öngörülen yasa tasarısı geçerse kadınlar ekonomik olarak daha da güçsüzleşecek. 12.06.2019 tarihinde platform tarafından yayınlanan imza metni, kamuoyunda tanınan, farklı mesleklerde çalışan 100 kadının imzasıyla kamuoyuna duyurulmuş ve platform tüm kadınları bu metne destek vermeye çağırmıştı.

Nafaka Hakkı Kadın Platformu’nun tüm kadınları imzacı olmaya çağırdığı kampanya ile nafaka hakkına yönelik saldırılara ve kadın haklarını zayıflatma girişimlerine karşı tepkiler çığ gibi büyüdü ve imza sayısı 24 saat içinde 4.000’i aşarak imzacı sayısı 40 katına yükseldi.

Nafaka Hakkı Kadın Platformu tarafından yapılan çağrıda kadınların nafaka hakkıyla birlikte, boşanma, miras, mal rejimi ve ev içi şiddetten korunma gibi bir dizi hakkının da tehlike altında olduğunun bir kez daha altı çizildi.

HEDEF 10.000 İMZA

Nafaka Hakkı Kadın Platformu yaptığı açıklamada “Bizler, yıllar süren mücadelelerle kazandığımız haklarımızın sonuna kadar arkasındayız. Kadınlar olarak haklarımızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Bir gün gibi kısa bir sürede 4000 imzayı aştık, hedefimiz 10.000 imzaya ulaşmak. Tüm kadınları bu metni imzalamaya ve haklarımıza sahip çıkmaya çağırıyoruz. Platform olarak https://nafakahakkinadokunma.com/ adresindeki form üzerinden, tüm kadınların imzalarını bekliyoruz.” dedi.

Platform tarafından yayınlanan imza metni ve imzalar https://nafakahakkinadokunma.com/ adresindedir. Metne imza vermek ve imzaların son durumunu takip etmek için bu adresi takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Video 250 Bin Tl'lik Taşla Kaplı Otomobil Fespa'da

Yapımı 3 ay sürdü, 1 milyon taş kullanıldı


Borusan Otomotiv Motorsport’Un Yeni Şampiyon Pilotu Yağız Gedik Video

Hazırlayacağınız haber metinlerinde bu bilgileri de kullanmak isteyeceğiniz düşüncesi ile sizlerle paylaşıyoruz.


Otokoç Otomotiv, Idc Türkiye Akıllı Üretim Ve Dijital Perakende Zirvesinde 6 Kategoride 6 Ödül Aldı

OTOKOÇ OTOMOTİV, IDC TÜRKİYE AKILLI ÜRETİM, DİJİTAL PERAKENDE VE YAPAY ZEKA/ANALİTİK/RPA TEKNOLOJİ KONFERANSLARINDA 6 KATEGORİDE 6 ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ


E Bisiklette Türkiye İçin Büyük Fırsat!

Türkiye bisiklet sanayisinde büyük bir fırsatla karşı karşıya: E-bisiklet. Dünyada “pedal destekli elektrikli bisiklet” olarak da bilinen e-bisiklete yönelik talep çok hızlı artıyor. Türkiye neden e-bisiklette Avrupa ülkelerinin ana tedarikçilerinden biri olmasın? Turkishtime-Bisiklet Endüstrisi Derneği (BİSED) Ortak Akıl Toplantısında bu hedefe ulaşmak için yapılması gerekenler masaya yatırıldı, öncelikli görevler belirlendi…


Sevdiklerinizi Alerjenlerden Lg Steam™ İle Koruyun

LG Electronics Hakkında:


Etiketler: Nafaka, imza, Hakkı, Kadın, Platformu

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.