20 Nisan 2018 Cuma 10:05

GÜNDEM

Başkentte Trakya Rüzgarı Esiyor

Edirne, Kırklareli, Tekirdağ valilikleri ile Trakya Kalkınma Ajansı, Trakyalılar Vakfı ve Ruan Fuarcılık birlikteliğiyle bu yıl ilki düzenlenen “Trakya Tanıtım Günleri”, Atatürk Kültür Merkezi'nde başladı. Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da katıldığı açılış töreninde; eski Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi, Edirne Valisi Günay Özdemir ile milletvekilleri, belediye başkanları ve vatandaşlar yer aldı. Dört gün sürecek tanıtım etkinliğinin açılışında; Roman halk dansları misafirlere keyifli dakikalar yaşatırken, Kırklareli Ertuğrul Köyü’nün yaşları 40 ila 80 arasında değişen Cumhuriyet Kadınları Korosu, gösterdiği performansla alkış topladı. Türkiye'nin en eski belediye bandolarından Edirne Belediyesi Bandosu, misafirlerin yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Başkentte Trakya Rüzgarı Esiyor
Başkentte Trakya Rüzgarı Esiyor
Başkentte Trakya Rüzgarı Esiyor
Başkentte Trakya Rüzgarı Esiyor
Başkentte Trakya Rüzgarı Esiyor
Başkentte Trakya Rüzgarı Esiyor
Başkentte Trakya Rüzgarı Esiyor
Başkentte Trakya Rüzgarı Esiyor
Başkentte Trakya Rüzgarı Esiyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Çavuşoğlu, Trakya'dan tanıtım amacıyla Ankara'ya gelenlerin, ülke sathındaki birlik ve beraberliğin daha muhkem hale gelmesine fırsat sağlayacağını belirterek Trakya'nın insanını, kültürünü tanıtacak etkinlikte emeği geçenlere teşekkür etti. Kırklareli Valisi Çiftçi, Trakya illeri olarak ilk kez Ankara'ya geldiklerini, Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'nin gastronomiden kültüre, tarihten doğaya bütün güzelliklerini Ankaralılarla buluşturduklarını söyledi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztrak, Türkiye'nin Avrupa'ya açılan kapısı Trakya'nın önemli bir coğrafya, tarım ve sanayi bölgesi olduğunun altını çizerek gerçekleştirilen bu girişimin önemine vurgu yaptı.

KAKAVA ŞENLİKLERİ, KIRKPINAR GÜREŞLERİ

Tanıtım etkinliği; Trakya’da Hıdırellez olarak adlandırılan ve kapı gıcırtısını oynama vesilesi sayan on binlerin hayat coşkusunu, sevinç gösterisini yansıtan Kakava Şenliği ve ateş gösterisi ile devam etti. Yerel klarnet üstatları, ezgileriyle dinleyenleri mest ederken, Edirne’nin Kırkpınar pehlivanlarının yağlı güreşleri de alanda canlandırıldı.

600 YILLIK SANAT ESERLERİ

4 gün boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak etkinlikte; 15. yüzyılın ikinci yarısında Edirneli sanatkarların Türk-İslam sanatına kazandırdığı ve zamanla Osmanlı coğrafyasına yayılan yaklaşık 600 yıllık geçmişe sahip Edirnekâri sanatı eserleri, Karacakılavuz dokumaları, Tekirdağ cicim dokuması, Trakya'nın tatil beldeleri, Longoz Ormanları tanıtılıyor. Yörenin el emeği sabunları ile Tekirdağ köftesi, Edirne ciğeri, peynir helvası, badem ezmesi, meşhur Kavala kurabiyesi, yüzde 100 katkısız Trakya peynirleri ile sucukları, satır et, Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan tescilli Meriç yer fıstığı, şifalı pancar pekmezi, çeltik, üzüm şırası, Uzunköprü köftesi, coğrafi işaretli hardaliye, süt ve süt ürünleri gibi bölgenin birçok yöresel lezzeti Ankaralıları bekliyor.

İlginizi Çekebilir

Sivasspor’Lu Futbolcu Mert Hakan Yavaş Acıbadem Fulya Hastanesi’Nde Ameliyat Oldu

Sivasspor Kulübü’nde forma giyen futbolcu Mert Hakan Yavaş, Acıbadem Fulya Hastanesi’nde sol diz atroskopik menisektomi ameliyatı oldu.


Huaweı It Bilişim Günü 2018 Ankara’Da Gerçekleştirildi

10 Ağustos 2018 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilen HUAWEI IT Bilişim Günü 2018 etkinliğinde, HUAWEI IT biriminin üst düzey yöneticileri, HUAWEI’nin gelecek vizyonu ile birlikte, şirketlerin dijital dönüşümün getirdiği sorunları akıllı ve yalın bir şekilde aşmalarını sağlayacak çözümlerini anlattı. Yüzlerce IT profesyonelinin katıldığı etkinlikte ana mesaj, ‘tam bağlantılı ve akıllı gelecek’ oldu.


Türk Telekom Dijital Reklamlarında Artık Yerli Ve Milli Çözümler Kullanacak Görüntülü Haber

“ABD’ye reklam verme” kampanyasının öncülüğünü yaparak ABD’li firmalara ayırdığı reklam bütçesini kesen Türk Telekom, sunduğu dijital reklam çözümleri kapsamında yerli ve milli teknoloji platformları geliştirmeye ve kullanmaya devam ediyor. Bu amaçla iki sene önce yerli ve milli teknolojik medya satın alma platformu Programattik’i geliştirerek reklam verenlerin kullanımına sunan Türk Telekom, şimdi de yayıncılar için dijital reklam platformu hizmetleri sunan yerli Admatic ile işbirliği anlaşması imzaladı.


17 Ağustos Depremi'nden Sonra Türkiye Konut Stoğunu Yeniledi

99 depreminin ardından Türkiye evini yeniledi


Bankalar Kredi Mevzuatını Baştan Ele Almalı!...

Bilanço/öz sermaye odaklı kredi musluğu, yetersiz ve haksızdır...


Etiketler: Trakya, Edirne, Tekirdağ, Ankara, etkinlikte

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.