2 Nisan 2019 Salı 10:53

GÜNDEM

Batuhan Otizmli Çocuklara Umut Oldu

20 yaşındaki otizmli genç Batuhan Akgün, 10 kilometre koşusundaki derecesini bir saatin altına düşürmek için iki senedir var gücüyle çalışıyor. Akgün ailesi, oğullarının azmi ve başarılarıyla, diğer otizmli bireylere örnek olmasını istiyor.

Batuhan Otizmli Çocuklara Umut Oldu
Batuhan Otizmli Çocuklara Umut Oldu
Batuhan Otizmli Çocuklara Umut Oldu
Batuhan Otizmli Çocuklara Umut Oldu
Batuhan Otizmli Çocuklara Umut Oldu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye'de otizmli çocuk sayısı 550 bin… O çocuklardan biri de Halil Batuhan Akgün… Halil-Selda Akgün çiftinin oğlu olan Batuhan, sporla hayat buldu. Doktorların 3 yaşındayken otizm tanısı koyduğu Batuhan şu an 20 yaşında. Ailesinin desteğiyle spora başlayan koca yürek 10 kilometre koşuyor. Bodrum'da yaşayan Batuhan, bu yaşına kadar birçok spor dalıyla ilgilendi. Annesiyle birlikte MACFit'te spora başlayan Batuhan, eğitmenlerin çabasıyla atletizme yöneldi. İlk denemesinde 1 saat 36 dakika 9 saniyede 10 kilometreyi koşan Batuhan, ikinci yarışını 1 saat 30 dakika 14 saniyede tamamladı. Her geçen gün derecesini geliştiren Batuhan, son yarışında süreyi 1 saat 17 dakika 49 saniyeye kadar düşürdü.

Oğlunun hedefinin bir saatin altında koşmak olduğunu belirten baba Halil Akgün, ''Geç konuşma problemi nedeniyle 3 yaşındayken oğlumuzu kreşe gönderdik. Kreşteki eğitmenlerimiz rehabilitasyon merkezine gitmemizi önerdiler. İşte otizmle orada tanıştık. Biz Batuş'umuzun hep yanında olduk. Önce yüzme dersine gönderdik. Şu anda tüm stillerde yüzebiliyor'' dedi.

Onlar için asıl dönüm noktasının MACFit'in desteğiyle başladığını kaydeden Akgül, ''Eşim bir yıl önce Bodrum'daki MACFit Midtown’da spora başlama kararı aldı. Eğitmenlere oğlumuzun durumunu anlatmış. Onlar da 'MACFit olarak Batuhan'a yardıma hazırız' dediler. Kendisi bir senedir MACFit'te çalışıyor. Eğitmenlerin önerisiyle atletizme başlama kararı aldık. Batuhan'la şu ana kadar birçok yarışta koştuk. Koşmayı çok seviyor ve bizimle birlikte koşuyor. 7 Nisan'da İstanbul Yarı Maratonu'nda koşacak. Biz her zaman oğlumuzun yanında olduk. Eşimin bu mücadele azmi ve hırsı, Batuhan'ın en büyük destekçisi oldu. Toplumumuzda otizmli ailelere karşı bir bilinçsizlik var. Bu da aileleri çok fazla yıpratıyor. Otizm bir hastalık değil, farklılıktır. Herkesin bu bilinçle hareket etmesini istiyoruz'' ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Bmw Motorrad’In En Yeni Modelleri Motobike İstanbul’Da

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu BMW Motorrad, 20 – 23 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek Motobike İstanbul 2020’de en yeni modellerini motosiklet tutkunlarıyla buluşturmaya hazırlanıyor. Sezonu Motobike Istanbul ile açmaya hazırlanan BMW Motorrad, yılın bu en büyük organizasyonunda, 2020’de yollarla buluşturacağı Yeni S 1000 XR, F 900 R ve F 900 XR modellerini ilk kez sergileyecek. Bu yıl 12’incisi düzenlenen ve yine binlerce motosiklet tutkununu ağırlaması beklenen Motobike İstanbul’da dokuzuncu holdeki yerini alacak olan standında tüm BMW Motorrad modelleri 2020 model yılı renkleriyle görülebilecek.


Türkiye’De Gıda İsrafının 300 Milyarı Geçtiği Tahmin Ediliyor!..

Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’da düzenlenen 'Hotel-Restoran-Cafe (HO-RE-CA) sektörünün en büyük buluşması 31.Hotel Equipment ve 27. Food Product fuarlarında, turizm ve gıda sektörünün en önemli sorunlarından biri olan “Gıda İsrafı”na dikkat çekildi.


Türkiye’Nin Girişimci Şirketlere Özel İlk Ücret Ve Yan Haklar Araştırması Yayımlandı

Girişimci şirketlerin çalışanlarına sunduğu ücret ve yan haklarla ilgili Türkiye’nin ilk araştırması Endeavor Türkiye ve Talentmelon işbirliğiyle gerçekleştirildi. Araştırmada en yüksek maaş alan çalışan grubu, cinsiyetlere göre oluşan farklar ve maaş artış oranları gibi konular dikkat çekiyor.


Minikler Yarıyılda Maceraya Doyacak

Sanattan spora, sağlıktan eğlenceye, gastronomiden modaya kadar sayısız mağaza ve etkinlikle hizmet veren İstMarina AVM, çocukları birbirinden keyifli aktivitelerle buluşturmaya devam ediyor.18-25 Ocak tarihleri boyunca gerçekleşecek olan Slime Fest, renkli atölyeler ile macera dolu bir deneyim yaşatacak.


Harley Davidson Footwear’In Yol Arkadaşı Fatma Turgut Boyner’De Sevenleriyle Buluşuyor

HARLEY-DAVIDSON FOOTWEAR’IN YOL ARKADAŞI


Etiketler: Batuhan, MACFit, spora, kadar, saat

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.