11 Ekim 2018 Perşembe 09:09

GÜNDEM

Bb.. Gbı'ya Gore Sirketleler Arasi Baglantilar Internetten 10 Kathizli Buyuyecek...

Global Ara Bağlantı İndeksi’ne Göre

Bb.. Gbı'ya Gore Sirketleler Arasi Baglantilar Internetten 10 Kathizli Buyuyecek...
Bb.. Gbı'ya Gore Sirketleler Arasi Baglantilar Internetten 10 Kathizli Buyuyecek...
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Şirketler Arası Kurulan Özel Bağlantılar, İnternetten 10 Kat Fazla Büyüyecek...

Dijital Dünyada İşletmelerin Başarısı, Dört Kritik Ara Bağlantı Kullanım Senaryosunun Benimsenmesiyle Yakından İlişkili...

İSTANBUL, Türkiye – 2 Ekim 2018 – Dijital dönüşüm, hangi sektörde olursa olsun dünyanın her yerindeki tüm şirketler için önem kazanıyor. Bu gerekli dönüşümün bir parçası olarak, kişilerin, yazılımların ve dağıtık lokasyonlarda hiç olmadığı kadar hızlı veri üretmesi ve tüketmesi bazı uyumsuzluklara yol açıyor. Bu da entegrasyon sorunlarını çözmek isteyen işletmeleri, kendi aralarında özel ve doğrudan Ara Bağlantıları kullanmaya yöneltiyor.

Dünya genelindeki veri trafiği akışını analiz eden ve Equinix tarafından her yıl yayınlanan Global Ara Bağlantı İndeksinin ("GXI") ikincisine göre, Ara Bağlantı; yani önemli iş ortakları arasındaki doğrudan özel trafik alışverişi, şirketlerin günümüzün dijital dünyasında faaliyet göstermesinin temel yöntemi haline geliyor. Bu yöntem için sağlanan Ara Bağlantı Bant Genişliğinin, 2021 yılına kadar geçtiğimiz yılın tahminlerini önemli ölçüde aşarak saniyede 8.200+ Terabit (Tbps) kapasiteye, yani yıllık 33 Zetabayta (ZB) karşılık gelen veri alışverişine yükselmesi ve internet trafiğinin öngörülen kapasitesini ona katlaması tahmin ediliyor1. Bu da, global IP Trafiği için öngörülen %26 yıllık bileşik büyüme hızının (CAGR) neredeyse iki katına eşit olan %48 oranında beş yıllık CAGR gibi önemli bir büyüme hızı anlamına geliyor.

Bu Ara Bağlantı trendi, Türkiye'deki değişen iş ekosistemlerinde de görülmekte olup, ankete katılan BT liderinden %62'si Ara Bağlantıyı, işletmelerinin varlığını sürdürmesi için kilit öneme sahip bir unsur olarak değerlendirirken, %83'ü Ara Bağlantının işletmelerine rekabetçi bir piyasa avantajı sağlayacağını düşünüyor.[1]

Equinix Türkiye Ülke Müdürü Mehmethan Şişik: "Türkiye, piyasada devrim yaratacak bir dijital dönüşüm sürecinden geçiyor. İşletmeler, bu dönüşümün bir parçası olmak ve bu pazarda başarılı olmak için yenilikçi yaklaşımları takip ediyorlar. Türkiye'de yapılan anket ve GXI araştırma sonuçları, Ara Bağlantı yaklaşımının şirketlerin mevcut performanslarını artırmaları ve yeni iş fırsatlarını yakalamaları için ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. İşletmelerin, piyasaya erişimleri yaygınlaştıkça ve yeni coğrafyalara açıldıkça Ara Bağlantının önemi daha da artmaktadır. Buna ek olarak Ara Bağlantı, finans yöneticilerinden tedarikçilere kadar önemli tüm iş ortakları ile doğrudan gerçekleştirilen veri alışverişlerini; müşterilerle üst seviyede gerçekleştirilen bağlantıların yanı sıra çalışanları da kapsayan güvenilir ve gelişmiş bir bağlanabilirliği de kapsamaktadır.

"Türk şirketleri, günümüzün dijital çağındaki dönüşümde rekabet edebilmek için “Ara Bağlantı Bant Genişliğini” anlamalı ve geliştirmeliler. Bunu yapabilmek için de işletmelerin BT platformlarını yeniden inşa etmeleri gerekmektedir. Equinix, hem birden çok Bulut Hizmeti sağlayıcısına yakınlık sunarak hem de önemli sayıda endüstri katılımcı kitlesini belirli bir merkezde birbirine bağlayarak bu süreci desteklemektedir. Bu ve diğer hizmetler, işletmelere performanslarını iyileştirme, kullanıcı memnuniyetlerini artırma ve operasyonel maliyetlerini azaltma olanağı vermektedir."

Equinix, Inc. Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sara Baack, konu hakkında şunları söylüyor: "Önemli makroekonomik, teknolojik ve yasal trendler birleşerek, her zamankinden daha karmaşık ve riskli bir dönem yaratıyor. Bu durum ise fiziksel ve dijital dünyaları birleşmeye zorluyor. Global Ara Bağlantı İndeksinin ikincisi sayısına göre, geleneksel bağlantılar günümüzün işletmelerinin zorlu gereksinimlerini karşılamadığından, şirketler artan dijital gereksinimlerini çözmek için Ara Bağlantı yoluyla önemli iş ortakları arasında direkt bağlantı kuruyor."

Geçtiğimiz yıl Ara Bağlantıların artmasını sağlayan ve gelecekteki artışında da etkili olacak bazı önemli makroekonomik, teknolojik ve hukuki trendler ise şunlardır:

Türkiye'nin dijital iş dünyası dönüşümü ve değişen iş ekosistemleri Ara Bağlantıyı içermekte olup, ankete katılanların %80'i, "her şeyin ağa bağlı olması" yönünde devam eden eğilimin kuruluşları daha başarılı hale getireceğini kabul ederken, %50'si müşterilerin ve diğer kullanıcıların çevrimiçi deneyiminin iyileştirilmesini öncelikli gördüğünü ifade etmiştir.[2]

Dijital değer yaratmak için, şirketlerin kişiler, nesneler, konumlar, bulut ve veriler arasındaki iş akışlarını daha stratejik bir biçimde birbirine bağlayarak gerçek zamanlı etkileşimleri desteklemesi gerekecektir. GXI’ın ikinci sayısında dört çeşit Ara Bağlantı kullanım senaryosu5 ile bir BT olgunlaşma modeli belirlenmiştir. Birlikte ele alındığında, bu kullanım senaryoları, günümüzün iş dünyası için dijitalleşmeye hazır bir altyapı oluşturur.

Öne Çıkan Konular/Önemli Bilgiler

Ankete katılan Türk işletmeler bulut hizmetlerinin temel özelliklerini vurgulamış olup, katılımcıların %88'i, çalıştığı kuruluşun özel veya genel bulut hizmetleri temel düzeyde kullandığını vurgulamış olup, %61'i ise çalıştığı kuruluşun buluta ek iş uygulamalarını taşımasının muhtemel olduğunu bildirmiştir.[3]

Global Ara Bağlantı İndeksine Endüstriyel Bakış Açıları

"İşletmeler büyüyen dijital faaliyetlerini ölçeklendirmek için hibrit bulut mimarilerini daha fazla tercih ettikçe, Ara Bağlantı, Oracle Bulut Altyapıları gibi bulut hizmeti sağlayıcılarına kendini kanıtlanmış bir tasarım stratejisi sunuyor."

"İşletmeler daha fazla dijitalleştikçe, çeşitli dijital hizmetleri entegre etmenin artan karmaşıklığının yol açtığı kargaşadan kaçınmanın yollarını arıyor. Ara Bağlantının gerekli kıldığı yeni mimariler bu karmaşıklığı gideriyor ve giderek daha fazla şirket bu mimarilerin aynı zamanda güvenlik, performans ve kapasite konusunda da iyileşme sağladığını fark ediyor. Equinix Global Ara Bağlantı İndeksi, işletmelerin dijital iş ekosistemlerini oluşturmak için stratejik iş ortaklarıyla neden doğrudan bağlantı kurduğu dahil olmak üzere söz konusu dijital trendler hakkında faydalı bilgiler sunuyor."

Global Ara Bağlantı İndeksi Hakkında

Equinix tarafından her yıl yayınlanan Global Ara Bağlantı İndeksi, Ara Bağlantı Bant Genişliğinde, yani dağıtık BT ağları arasında akan veri trafiğini ölçerek ve büyüm tahminleri sunarak işletmelere önemli bilgi ve öngörüler sağlar. Ara Bağlantı kadar büyük öneme sahip olan bir diğer husus da dijital faaliyetlerin nasıl yürütüldüğünün ölçümü konusudur. Global Ara Bağlantı İndeksi, Ara Bağlantı büyümesi ve erişiminin 2021 yılında nasıl gerçekleşeceği konusunda sektörde ilk kez yapılan tahminlerle bu durumu değiştirmektedir. Rapor, dünya genelinde operatörden bağımsız veri merkezlerini kullanarak binlerce işletmenin BT altyapı mimarisini analiz eden analiz eden bir piyasa referansı işlevi görmektedir. Bu veriler, yerel ve bölgesel (makroekonomik trendleri, pazar demografisini ve sektör yoğunluklarını içeren) pazar verileriyle dijital işletmelerin ana taleplerini şekillendiren ve dijital iş dünyasının dönüşümünün büyümesini tahmin etmek üzere bir ağırlıklı çarpan belirlemek için kullanılır. Kullanılan yöntemin ayrıntılı açıklaması için: Global Ara Bağlantı İndeksi.

Ek Kaynaklar

Dipnotlar

1. Cisco – “Görsel Ağ İndeksi”, 2017

2. IDC FutureScape: Dünya BT Sektörü 2018

3. Siber güvenliğin geri kazanılması: siber saldırılarla yüzleşmeye hazırlanırken, EY, 2017

4. İş Ekosistemleri Ekonominizden Faydalanmak: Gartner, 2017

5. Dört ara bağlantı kullanım senaryosu kategorisi, dünya genelinde 1.800'den fazla sektör uygulaması analiz edilerek geliştirilmiş, IOA® Bilgi Tabanında belgelenmiş ve BT çalışanları ve sektör uzmanları tarafından doğrulanmıştır.

Equinix Hakkında

Equinix, Inc. (Nasdaq: EQIX) ara bağlantılardan en fazla faydalanan veri merkezlerinde dünyanın önde gelen şirketlerini müşterilerine, çalışanlarına ve ortaklarına bağlayan bir şirkettir. Equinix, dünya genelinde 52 pazarda şirketlerin bir araya gelerek yeni fırsatları değerlendirdiği ve ticari, BT ve bulut stratejilerini hızlandırdığı bir platform sunmaktadır. http://www.equinix.com/

# # #

Equinix Basın Yetkilisi (Global)

David Fonkalsrud

Equinix Basın Yetkilisi (Asya-Pasifik)

Mona Wong

Equinix Basın Yetkilisi (EMEA)

Liam Rose

Chip Newcom

[1] Türkiye’den ankete 188 karar verici katılmış ve görüşlerini paylaşmıştır.

[2] Türkiye’den ankete 188 karar verici katılmış ve görüşlerini paylaşmıştır.

[3] Türkiye’den ankete 188 karar verici katılmış ve görüşlerini paylaşmıştır.

İlginizi Çekebilir

Phyto’Dan Boyalı Ve İşlem Görmüş Saçlar İçin Yeni Bakım Serisi Phytocolor!

Phyto, yeni Phytocolor serisi ile boyalı saçlar için saç rengini koruyan ve saçın ışıltısını kazandıran yeni saç bakım ritüelini sunuyor! 50 yıllık bitki bilimi tecrübesi ile doğal aktif içeriklerden ilham alarak geliştirilen Phytocolor, yeni formül ve dokusu ile saç renginizi derinlemesine koruyor ve parlaklık kazandırıyor!


Nike’In Türkiye Milli Takımı Oyuncusu Melike Pekel’İn İlham Veren Kariyerini Paylaştığı Yeni Kampanya Videosu Yayınlandı

Nike’ın Türkiye Milli Takımı oyuncusu Melike Pekel’in ilham veren kariyerini paylaştığı yeni kampanya videosu yayınlandı. Milli sporcu ve kadın futbolcu olmanın gururunu taşıyan Melike Pekel’in hayalinin peşinden koşması, çaba ve fedakarlık göstermesi sonucunda hayalini değil, dünyayı değiştirmesinin hikayesini https://youtu.be/ZDh-aPK9efM linkinden izleyebilirsiniz.


Türkiye’Nin Yüzde 32’Si Serbest Meslek Sahibi

BASIN BİLDİRİSİ


Castrol Ford Team Türkiye, Akdeniz Rallisi Sonrasında Liderliğini Sürdürdü

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından düzenlenen Türkiye Ralli Şampiyonası’nda sezonun ikinci yarışı olan Akdeniz Rallisi, 17-19 Mayıs tarihleri arasında Kuzey Kıbrıs’ta gerçekleşti. Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu tarafından organize edilen ve toplam uzunluğu 537,82 kilometre olan rallide 34 araç ve 68 sporcu 110,05 kilometrelik 10 özel etapta kıyasıya mücadele etti.


P&G Ve Migros’Tan Cüneyt Özdemir’İn Sesinden ‘Minik Sporcular’ Belgeseli

P&G ve Migros, Özel Olimpiyatlar Türkiye Derneği ile iş birliğinin 15. yılına özel ünlü gazeteci Cüneyt Özdemir ile birlikte bir mini belgesel hazırladı.


Etiketler: Bağlantı, için, dijital, Equinix, Türkiye

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.