28 Mart 2019 Perşembe 15:01

GÜNDEM

Bbtwitter Biyografisinde Kendini Vegan Olarak Tanımlayan Kişi Sayısı 200 Bini Aştı

Özellikle son dönemlerde adını sürekli duyduğumuz bir beslenme ve aslında yaşam biçimi olan veganlık, Twitter’da da ses getiriyor.

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Sesini duyurmak isteyen lokal vegan girişimciler ve vegan diyetisyenler, Twitter’ın gücünü arkasına alıyor. Fikirlerini milyonların duymasını sağlayan Twitter’a her gün yeni bir vegan hesabı katılıyor. Ocak verilerine baktığımızda 200 binin üzerinde global kullanıcı biyografilerinde veganlıktan bahsederken konuyla ilgili 20 milyona yakın da tweet atıldığını görüyoruz.

Bu tweet’lerin sahiplerini, vegan hesapların öne çıkanlarını sizler için derledik.

İşte Twitter’daki etkin vegan diyetisyenler ve girişimciler:

Vegan diyetisyen, sağlık programcısı ve danışman olan Kevser Başkara, vegan beslenmeyle ilgili içerikler paylaşıyor. Açık Radyo’daki ‘Vegan Sağlık’ programı ve Youtube’daki ‘Vegitisyen TV’ kanalıyla ilgili duyuruları Twitter üzerinden yapıyor.

Vegan doktor Murat Kınıkoğlu, kalp ve iç hastalıkları uzmanı ve aynı zamanda vegan beslenme ve vegan sağlık kitaplarının yazarı. Kendisi, Twitter hesabında vegan beslenme ve yaşam şekliyle ilgili bilgiler veriyor.

Genel olarak hayvanları koruma ve hayvan hakları ile ilgili içerikler paylaşıyor.

Hayvanları korumak ve onların insanlardan farksız olduğunu anlatmak amaçlı paylaşımları bulunuyor. ‘Aynı dili konuşmasalar da bütün türlerin dili ortaktır’ mesajı ve #türsüzsözlük hashtagiyle hayvanların insanlarla aynı duygulara sahip olduğu anlatılıyor.

Gıdadan kozmetiğe, hiyjen ürünlerinden tekstile, günlük yaşantıda ihtiyaç duyulan her ürünün bulunduğu bir e-ticaret sitesinin Twitter hesabı. Vegan ürünleriyle ilgili içerik içeriyor.

Diyetisyen Dilara Koçak, direkt vegan yaşam biçimini benimsememiş olsa da, DilaraKoçakİyiYaşam mottosuyla sağlıklı içerikler paylaşıyor ve bu içeriklerden bazıları da vegan beslenmeyle ilgili oluyor.

Vegan bilgi rehberi, isminden de anlaşılacağı üzere veganlıkla ilgili pratik bilgiler paylaşıyor. Paylaşımlarının bazılarında takipçiyi internet sitesine yönlendirerek vegan rehbere kaydolmalarını sağlıyor.

Vegan, organik, glutensiz ürünler satan bir e-ticaret sitesi olan Vegan Bakkal, Twitter hesabında ürünleriyle ilgili içerikler giriyor.

Trakya Çiftliği, Trakya’dan vegan lezzetler sunan bir girişim.

İlginizi Çekebilir

Harley Davidson Footwear’In Yol Arkadaşı Fatma Turgut Boyner’De Sevenleriyle Buluşuyor

HARLEY-DAVIDSON FOOTWEAR’IN YOL ARKADAŞI


Aston Martin Lagonda Finansman Desteği İle 36 Ay Vadeye Yüzde Sıfır Faiz

ASTON MARTIN LAGONDA FİNANSMAN DESTEĞİ İLE


Türkiye’De Gıda İsrafının 300 Milyarı Geçtiği Tahmin Ediliyor!..

Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’da düzenlenen 'Hotel-Restoran-Cafe (HO-RE-CA) sektörünün en büyük buluşması 31.Hotel Equipment ve 27. Food Product fuarlarında, turizm ve gıda sektörünün en önemli sorunlarından biri olan “Gıda İsrafı”na dikkat çekildi.


Galatasaray Espor'un Vodafone Freezone Şampiyonluk Lig'inden İhracı Hakkında

Galatasaray Espor’un 2020 Kış Mevsimi’ne katılım hakkının askıya alınması kararı, tarafların ortak mutabakatıyla devam edecektir. Yeni yönetimle gerçekleştirilen görüşmeler neticesinde, Galatasaray Espor’un lige katılım devamlılığı konusunda mutabakata varılmış ve Galatasaray Espor’a 2020 Yaz Mevsimi’ne katılma hakkı verilmiştir. Galatasaray Espor’un taahhüt ettiği yükümlülükleri yerine getirmemesi durumunda, 2020 Yaz Mevsimi ile ilgili alınmış karar tekrar tarafımızdan gözden geçirilecektir.


Divanev Çarpıcı Tasarımlarıyla İmob Fuarına Katılacak

Yataş Grup'un özgün ve yenilikçi tasarımlarıyla mobilya, dekorasyon ve uyku dünyasında yeni bir tarzı temsil eden markası Divanev, 21-26 Ocak tarihleri arasında İstanbul CNR Expo’da düzenlenen 16. Uluslararası Mobilya Fuarı’na (İMOB) katılacak.


Etiketler: vegan, ilgili, Twitter, Vegan, içerikler

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.