31 Mayıs 2019 Cuma 11:47

GÜNDEM

Bbva Mikrofinans Vakfı, Finequity’Ye Konuşmacı Olarak Katıldı

Kadınların ekonomik hayata katılımını artırmak için çalışmalar yapan küresel bir uygulama topluluğu olan FinEquity’nin bahar dönemi toplantısı 29 Mayıs’ta İstanbul’da gerçekleşti. BBVA Mikrofinans Vakfı Kadının Ekonomik Güçlendirilmesi Birimi Başkanı Laura Fernández Lord da etkinlikte konuşmacı olarak yer aldı.

Bbva Mikrofinans Vakfı, Finequity’Ye Konuşmacı Olarak Katıldı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

FinEquity bahar dönemi toplantısında, üyeler tarafından, finansal kapsayıcılık, toplumsal cinsiyet kalıpları ve kadının ekonomik güçlenmesininin önündeki engeller gibi pek çok konuda katılımcılara ilham verecek değerlendirmeler yapıldı ve süregelen faaliyetler paylaşıldı. Aynı zamanda, toplumsal fayda olarak değerlendirilen mikrofinans konusunda da çeşitli sektörlerde olduğu gibi hızlı bir dijitalleşme söz konusu olduğuna değinildi. Finansal kapsayıcılık çerçevesinde cinsiyet farkının kapatılmasının da yoksulluğun azaltılmasına ve dünya genelinde ekonomik büyümeye yardımcı olacağının altı çizildi.

Etkinliğe FinEquity üyelerinden BBVA Mikrofinans Vakfı’nın Kadının Ekonomik Güçlendirilmesi Birimi Başkanı Laura Fernández Lord da konuşmacı olarak katıldı. Fernandez, hem vakfın 2019 yılında önceliklendirdiği kadın girişimcilik ve kadın istihdamı, kadınların finansal performansı gibi konu başlıklarına değindi hem de girişimci kadınlara yönelik finansman desteği, bu desteğin sağladığı ekonomik güçlenme ve dolayısıyla kadının toplumsal hayattaki rolü ve her alanda cinsiyet eşitliğinin artması gibi pozitif etkileri değerlendirdi.

BBVA Mikrofinans Vakfı

BBVA Mikrofinans Vakfı, dezavantajlı konumdaki insanlar ve gruplar için sürdürülebilir ve kapsayıcı ekonomik ve sosyal kalkınmayı teşvik etmek amacıyla Mayıs 2017’de kuruldu. 10 yıldan uzun bir süredir faaliyette bulunan BBVAMF, maddi anlamda zayıf olan ve finansal sisteme dahil olmakta güçlük çeken girişimcilere gerekli ve yeterli finansal ürün ve hizmet sunmanın aynı zamanda yoksulluğu ve yoksulluğun ortaya çıkardığı sonuçları azalttığı için uzun vadede kalkınma için kilit öneme sahip olduğunu ortaya koyuyor. BBVA Grubu'nun bir parçası olan BBVAMF kurumları, bugüne kadar beş milyon maddi anlamda zayıf olan girişimciye 11,9 milyar ABD doları destek sunarak hayatlarını iyileştirebilecekleri fırsatlar sağladı.

İlginizi Çekebilir

Siber Güvenlik Neden Önemli

İnternetin durdurulamaz kullanımı ile siber uzayın insan hayatının bir çok noktasına etki etmesi, insanlar ve şirketler için tehlike sinyali vermekte. Bu noktada eğitim alan Siber Güvenlik Uzmanları da piyasadaki büyük boşluğu kapatıyor.


Osman Tuğsal'ın Yeni Teklisi "Limon Ağacı"

“LİMON AĞACI”


En Yaygın Beyin Hastalığı Migren

22 TEMMUZ BEYİN GÜNÜ’NE ÖZEL


Yaz Aylarının Büyük Tehlikesi Havuzlar!

İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, yaz aylarında sıkça tercih edilen havuzların neden olabileceği; ishal, mantar ve enfeksiyon hastalıklarına karşı uyardı.


Kfc’Den Türkiye’Deki 30’Uncu Yılına Özel Yarışma!

KFC’nin ünlü kovasının üzerinde sizin tasarımınız olabilir!


Etiketler: finansal, ekonomik, gibi, BBVA, toplumsal

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.