8 Ağustos 2019 Perşembe 10:27

GÜNDEM

Bedaş Bülten Kurban Bayramı’Nda Kesintisiz Enerji İçin Bedaş Personeli 10 Gün Boyunca Nöbette

08 Ağustos 2019

Bedaş Bülten   Kurban Bayramı’Nda Kesintisiz Enerji İçin Bedaş Personeli 10 Gün Boyunca Nöbette
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İSTANBUL AVRUPA YAKASI’NDA ARİFE VE BAYRAM GÜNÜ PLANLI KESİNTİ YAPILMAYACAK

9 Ağustos gece yarısından itibaren 18 Ağustos’a kadar İstanbul Avrupa Yakası’nda kesintisiz enerji için alarm durumuna geçen BEDAŞ, arife ve bayram günlerinde yatırım kaynaklı planlı kesintileri de iptal etti. Bakım ve onarım çalışmalarını bayram öncesinde tamamlayan şirket, sahadaki personel sayısında artışa giderek olası arızalara çok daha hızlı yanıt vermek için ekiplerini ek eğitimle güçlendirdi.

ARİFE VE BAYRAM GÜNLERİ PLANLI KESİNTİ YOK

Elektrik şebekesinde meydana gelen arızaları önlemek amacıyla yıl içinde düzenli olarak bakım çalışmalarını yapan BEDAŞ, planlı bakımlar nedeniyle enerjisiz kalacak bölgelere de en az 48 saat önce web sitesi üzerinden bilgi veriyor. Tüketicilerin arife günü ve bayram günlerinde enerjisiz kalmaması için bakım işlemlerini önceden tamamlayan şirket, arife ve Kurban Bayramı boyunca yatırım kaynaklı planlı kesintileri de iptal etti.

SAHADAKİ PERSONEL SAYISI ARTIRILDI

Enerji kesinti sayı ve süresini minimuma indirmek için tatil süresince sahadaki personel sayısını da artırdıklarını dile getiren BEDAŞ Genel Müdürü Murat Yiğit, “Elektriğin insan hayatı için vazgeçilmez olduğu bilinci ile bayram boyunca kesintisiz enerji için hazırlıklarımızı yaptık. Teknik personelimizin bilgi birikimini ve yaptıkları işlerin kalitesini artırmak amacı ile vermiş olduğumuz saha uygulama eğitimlerine bayram öncesi ek eğitimler ekledik. İdari personelin kullanımındaki kesintilere müdahale araçları, olası arızalara daha hızlı müdahale edilebilmesi arıza-bakım-onarım personelinin kullanımına tahsis edildi” dedi.

SCADA İLE ÇÖZÜM 3 DAKİKANIN ALTINA İNİYOR

BEDAŞ’ın teknolojiye yaptığı yatırımlar sonucunda artık arıza ve onarım sürelerinde hızlı düşüşler olduğunu anımsatan Yiğit sözlerine şöyle devam etti:

“Yük dengelemek amacıyla elektrik dağıtım şebekesinin başka bir kaynaktan beslenmesini sağlamak için yapılan manevra işlemleri tüketimin en düşük olduğu saatler olan gece saatlerinde gerçekleştirilmekte. Ayrıca manevra işlemlerinde uzaktan kontrol imkânı sunan SCADA (Uzaktan Kontrol ve Kumanda Merkezi) altyapımız kullanılarak işlemin 3 dakikalık bir sürenin de altında bitirilmesi sağlanmakta. Sıfır kesinti hedefi ile çalışmakta olan şirketimiz, her zaman olduğu gibi Kurban Bayramı’nda da abonelerimizin ihtiyacı olduğu her yerde olacak.Bu vesile ile tüm vatandaşlarımıza, ülkemize hayırlı bayramlar dilerim.”

BEDAŞ hakkında:

1970 yılından bu yana İstanbul ve çevresine elektrik enerjisi sağlayan Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ), özelleştirme süreci kapsamında 2013 yılında hizmet vermeye başladı. Yıllık 26,6 milyar kWh elektrik dağıtımı yapılan ve önemli bir finans, ticaret ve sanayi merkezi olan İstanbul’un Avrupa yakasında, her geçen gün artan elektrik ihtiyacını kaliteli, verimli ve kesintisiz bir şekilde karşılayabilmek için şebeke iyileştirme ve tesis kurma alanlarında yatırımlarını sürdürmektedir. İstanbul’un Avrupa Yakası, 5 milyonu aşkın abonesi ve Türkiye elektrik kullanımındaki büyük payı ile ülkemizin en yüksek elektrik tüketimi gerçekleştiren bölgesidir. www.bedas.com.tr

İlginizi Çekebilir

Yenilenen Arayüzü İle “Bilira” Türkiye’Yi Kripto Para İle Tanıştırmak İstiyor

Türkiye’nin blokzincir tabanlı ve Türk Lirası’na endeksli stabil kripto para birimi BiLira, Aralık ayında ilk lansmanını yaptığı arayüzünü şimdi yeniledi. Arayüz, kullanıcı deneyimi açısından güçlendirilirken yeni web 3.0 entegrasyonu ile kullanıcıların dijital cüzdan deneyimini de kolaylaştırıyor.


Hayatı Deniz Olanlar Sea Talks’Ta Anlatacak

CNR Avrasya Boat Show, etkinlikleriyle de dikkat çekiyor


Doğru Kalem Tutuşu Çocuk Gelişimini Olumlu Yönde Etkiliyor

Doğru Kalem Tutuşu Çocuk Gelişimini


Hastalığa Yol Açan Bakterilerden Lg Steam Özellikli Çamaşır Makinesiyle Korunun

LG Electronics Hakkında:


Anne Adayları Dikkat Doğru Beslenme Ve Takviyeler Doğurganlığı Etkileyebilir

Günümüzün modern kadınları, iş yaşamındaki kariyerleri nedeniyle çocuk sahibi olmayı erteleyebiliyor. Geçen zaman ve ilerleyen yaş ile birlikte günümüz kadınlarının yumurta sayısı ve kalitesi azalabiliyor ve hamile kalmakta zorluk çekebiliyorlar. Bunun yanı sıra sağlıklı ve dengeli beslenmeden ödün verilebiliyor ve buna bağlı olarak vitamin ve minerallerin yetersiz alımı söz konusu olabiliyor.


Etiketler: için, BEDAŞ, elektrik, bayram, İstanbul

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.