23 Haziran 2019 Pazar 11:39

GÜNDEM

Beloyarsk Ngs Personeli, En İyi Uluslararası Uygulamalara Uygun Olarak Güvenlik Kültüründeki Yetkinliğini Artırıyor

Türkiye’nin ilk nükleer güç santali Akkuyu NGS’yi inşa eden Rosatom’un alt şirketi Rosenergoatom’a bağlı Beloyarsk NGS’de, Dünya Nükleer Santraller Birliği (DNSB) temsilcileri, “Güvenlik Durumunun Değerlendirme ve Güvenlik Kültürünün Geliştirilmesi” alanını destekleme görevini tamamladı.

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Ziyaretin amacı, deneyim ve bilgi alışverişinde bulunmak ve Beloyarsk NGS personelinin en iyi uluslararası uygulamalara dayalı olarak yetkinliğini arttırmaktı. Beloyarsk NGS Direktörü Ivan Sidorov, “İstasyonun uluslararası uzmanlar tarafından herhangi bir şekilde değerlendirilmesi bizim ‘büyümemize’ ve yetkinliğimizi geliştirmemize yardımcı oluyor” dedi.

Ekip Başkanı Konrad Dube, destek görevini yerine getirmeye davet edildiği için Beloyarsk NGS yönetimine teşekkür ederek: “Ekibimiz Rosenergoatom şirketinin merkez ofisinde ve neredeyse tüm Rus NGS'lerinde böyle bir misyon gerçekleştirdi. Beloyarsk NGS, bu ziyaretlerin son döngüsünden biridir. Bu, şirketinizin açıklığını ve üretim faaliyetlerini geliştirme isteğini gösteren harika bir girişimdir. Destek misyonunun başarısına açıklık, dürüstlük ve netlik katkıda bulundu. İnceleme sürecinde gözlemler yaptık, işçiler, mühendisler ve teknik personel ile odak grup görüşmeleri gerçekleştirdik, Beloyarsk NGS hat yöneticileri ile güvenlik kültürü konusunda konuştuk, belgelerle çalıştık. Sonra toplanan bilgileri analiz ettik. Güvenlik kültürünün daha da gelişmesi için yolları belirlediğimiz bir rapor hazırlıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Uzmanlardan oluşan ekip arasında DNSB, Rosenergoatom şirketi ve birkaç diğer yabancı ve Rus şirketlerinin temsilcileri yer aldı. Bu temsilcilerin arasında, nükleer endüstri ile ilgili olmasa da, çalışmalarında güvenlik kültürü ilkelerini aktif olarak kullanan Avrupa Demiryolları Ortak Ajansı da vardı.

Beloyarsk NGS’nin 3’üncü ve 4’üncü güç ünitelerinin kontrolü sırasında, uzmanlar, reaktör bölmesi operatörlerinin ve türbin bölmesinin makinistlerinin çalışmaları ve rutin anahtarlama uygulaması hakkında gözlem yaptı. Ana atölye, bölüm başkanları ile yöneticiler ve hat yöneticilerinin odak grup çalışmaları, başmühendis yardımcısı ile röportajlar yaptı.

Destek misyonunun sonunda, bir ay içinde nihai halini alacak bir ön rapor hazırlandı. Uzmanların önerileri, Beloyarsk NGS'nin emniyet kültürünün daha da gelişmesinde yardımcı olacak, bu da güvenilir ve güvenli teçhizat çalışması sağlamak anlamına gelecek.

Beloyarsk NGS'deki bu etkinlik, birkaç yıl içerisinde Rosenergoatom Şirketi'nin tüm NGS'lerinde uygulanması gereken DNSB –MC Güvenlik Kültürü genel yardım ziyaretleri programının (üç teknik destek görev formatından biri) bir parçası olma özelliği taşıyor.

İlginizi Çekebilir

Vakıfbank, Maribor'u Rahat Geçti

VakıfBank Kadın Voleybol Takımı, 2020 CEV Şampiyonlar Ligi B Grubu'ndaki dördüncü maçında Nova KBM Branik Maribor'u 25-15, 25-11 ve 25-10'luk setlerle 3-0 mağlup etti. Gruptaki üçüncü galibiyetini alan sarı-siyahlılar, beşinci maçta İtalyan ekibi Savino Del Bene Scandicci'yle 5 Şubat Çarşamba günü deplasmanda karşılaşacak.


Avukatların Ödeme İçin Yaşadıkları Zaman Kaybı, Barokart Sms Uygulaması İle Son Buldu

Her gün binlerce dava ile uğraşan avukatlar artık BaroKart veya Param Kart sayesinde hiç sıra beklemeden, nakit veya kart taşıma gereği duymadan adliyelerdeki tüm veznelerde ve icra müdürlüklerinde, cep telefonlarından SMS yoluyla ödeme yapabiliyor.


Harika Kanatlar Bilkent Center'da Kanatlanıyor

BİLKENT CENTER’DA SÖMESTİR ÇOK EĞLENCELİ, ÇOK KEYİFLİ!


; Ocağın Son Haftası Filmbox’Da Yıldız Yağmuru Yaşanacak

Dünya Yıldızları 21:30’da TV’lerinizde Parlayacak


Watsons’Tan Yeni Reklam Kampanyası İle 2020’Ye Yepyeni Bir Başlangıç!

Türkiye’nin en sevilen güzellik ve kişisel bakım markası Watsons yeni yıla yeni reklam kampanyası ile başladı!


Etiketler: Beloyarsk, Rosenergoatom, uluslararası, olarak, uzmanlar

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.