23 Haziran 2019 Pazar 11:39

GÜNDEM

Beloyarsk Ngs Personeli, En İyi Uluslararası Uygulamalara Uygun Olarak Güvenlik Kültüründeki Yetkinliğini Artırıyor

Türkiye’nin ilk nükleer güç santali Akkuyu NGS’yi inşa eden Rosatom’un alt şirketi Rosenergoatom’a bağlı Beloyarsk NGS’de, Dünya Nükleer Santraller Birliği (DNSB) temsilcileri, “Güvenlik Durumunun Değerlendirme ve Güvenlik Kültürünün Geliştirilmesi” alanını destekleme görevini tamamladı.

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Ziyaretin amacı, deneyim ve bilgi alışverişinde bulunmak ve Beloyarsk NGS personelinin en iyi uluslararası uygulamalara dayalı olarak yetkinliğini arttırmaktı. Beloyarsk NGS Direktörü Ivan Sidorov, “İstasyonun uluslararası uzmanlar tarafından herhangi bir şekilde değerlendirilmesi bizim ‘büyümemize’ ve yetkinliğimizi geliştirmemize yardımcı oluyor” dedi.

Ekip Başkanı Konrad Dube, destek görevini yerine getirmeye davet edildiği için Beloyarsk NGS yönetimine teşekkür ederek: “Ekibimiz Rosenergoatom şirketinin merkez ofisinde ve neredeyse tüm Rus NGS'lerinde böyle bir misyon gerçekleştirdi. Beloyarsk NGS, bu ziyaretlerin son döngüsünden biridir. Bu, şirketinizin açıklığını ve üretim faaliyetlerini geliştirme isteğini gösteren harika bir girişimdir. Destek misyonunun başarısına açıklık, dürüstlük ve netlik katkıda bulundu. İnceleme sürecinde gözlemler yaptık, işçiler, mühendisler ve teknik personel ile odak grup görüşmeleri gerçekleştirdik, Beloyarsk NGS hat yöneticileri ile güvenlik kültürü konusunda konuştuk, belgelerle çalıştık. Sonra toplanan bilgileri analiz ettik. Güvenlik kültürünün daha da gelişmesi için yolları belirlediğimiz bir rapor hazırlıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Uzmanlardan oluşan ekip arasında DNSB, Rosenergoatom şirketi ve birkaç diğer yabancı ve Rus şirketlerinin temsilcileri yer aldı. Bu temsilcilerin arasında, nükleer endüstri ile ilgili olmasa da, çalışmalarında güvenlik kültürü ilkelerini aktif olarak kullanan Avrupa Demiryolları Ortak Ajansı da vardı.

Beloyarsk NGS’nin 3’üncü ve 4’üncü güç ünitelerinin kontrolü sırasında, uzmanlar, reaktör bölmesi operatörlerinin ve türbin bölmesinin makinistlerinin çalışmaları ve rutin anahtarlama uygulaması hakkında gözlem yaptı. Ana atölye, bölüm başkanları ile yöneticiler ve hat yöneticilerinin odak grup çalışmaları, başmühendis yardımcısı ile röportajlar yaptı.

Destek misyonunun sonunda, bir ay içinde nihai halini alacak bir ön rapor hazırlandı. Uzmanların önerileri, Beloyarsk NGS'nin emniyet kültürünün daha da gelişmesinde yardımcı olacak, bu da güvenilir ve güvenli teçhizat çalışması sağlamak anlamına gelecek.

Beloyarsk NGS'deki bu etkinlik, birkaç yıl içerisinde Rosenergoatom Şirketi'nin tüm NGS'lerinde uygulanması gereken DNSB –MC Güvenlik Kültürü genel yardım ziyaretleri programının (üç teknik destek görev formatından biri) bir parçası olma özelliği taşıyor.

İlginizi Çekebilir

Hilton İstanbul Bosphorus, Antakya’Nın Hoşgörü Sofrasını İstanbul’A Taşıyor

Hilton İstanbul Bosphorus’un gözde mekanı Lalezar, Anadolu’nun yöresel lezzetlerini tanıtmak amacıyla hayata geçirdiği “Yerel Mutfak Global Lezzet” projesi kapsamında bu kez kadim bir mutfak kültürüne sahip olan Antakya’yı ağırlıyor. 14-15-16 Kasım tarihlerinde, Defne Kadın Girişimi, Üretim ve İşletme Kooperatifi ve Antikya Restaurant işbirliğiyle düzenlenecek olan geceler, Doğu ve Akdeniz mutfağından ortak bir mutfak kültürü yaratan Antakya’nın hoşgörü sofrasını İstanbul’a taşıyacak.


Kösedağ Paris’Teki Batimat Fuarı’Na Damgasını Vurdu

Türkiye’de tel çit sektörünün kurucusu Kösedağ, sunduğu entegre güvenlik çözümlerini 4-8 Kasım tarihleri arasında Fransa’nın Paris şehrinde düzenlenen Batimat Fuarı’nda tanıttı. Dünyanın en önemli yapı fuarlarından biri olan Batimat’ta, Kösedağ’ın yüksek güvenlik gerektiren alanlar için geliştirdiği yeni Anti- Vandal direği ile dünyada ilk ve tek güneş enerjili aydınlatmalı çit direği büyük ilgi gördü.


League Of Legends Dünya Şampiyonu Belli Oldu Funplus Phoenix

10 Kasım tarihinde Paris’te düzenlenen 2019 Dünya Şampiyonası final mücadelesi, FunPlus Phoenix’in mutlak galibiyetiyle sona erdi. LoL ve espor tutkunlarının merakla beklediği en iyilerin mücadelesinde, Çin temsilcisi FunPlus Phoenix, rakibi Alman temsilci G2 Esports’u 3-0’lık mutlak skorla mağlup ederek şampiyonluğa uzanan takım oldu.


Kaspersky'nin Son Apt Raporuna Göre Türkiye Tehditlere En Açık Ülkeler Arasında

11 Kasım


İnşaat Malzemeleri Sanayisinde İhracat Artışı Yeniden Hızlandı

TÜRKİYE İMSAD İNŞAAT MALZEMELERİ SANAYİ DIŞ TİCARET ENDEKSİ


Etiketler: Beloyarsk, Rosenergoatom, uluslararası, olarak, uzmanlar

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.