8 Ekim 2016 Cumartesi 14:39

SPOR

Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Karadeniz, Disiplin Kurulu'na Verilme Talebini Açıkladı

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

DHA


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İstanbul / DHA

Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, Doğan Haber Ajansı'na (DHA) yaptığı açıklamada mahkeme sürecinin devam ettiğini ve kendisinin, Denetleme Kurulu tarafından Disiplin Kurulu'na verilme talebinin son derece üzüntü verici bir durum olduğunu söyledi. Karadeniz üyelere yaptığı bilgilendirmede 7 kişilik Divan Kurulu'nun da imzası bulunduğuna dikkat çekerek, "Sadece benim Disipline verilme talebi son derece manidardır ve kulüp tarihinde bir ilktir" dedi.

Karadeniz, "Kulübün bir danışma ve aynı zamanda tüzükte yetki verilen durumlarda karar ve iş denetim organı olan Divan Kurulu aşağıda yazan tüzüğün 30'uncu maddesine göre hareket ettiğine dikkat çekiyor.

MADDE 30

a-Yönetim Kurulunun 3 ayda bir vereceği çalışma raporu ile bağımsız denetim şirketlerinin ilgili döneme ait denetim raporu özetini, konsolide hesap vaziyetini denetim kurulu raporu ile birlikte incelemek ve görüş bildirmek,

b- İncelemeyi gerektiren konularda komisyon kurmak verilecek raporları karara bağlayıp yönetim kuruluna bildirmek."

Yalçın Karadeniz şöyle devam etti;

"Bu yetkilerle donatılmış Divan Kurulu hak ve sorumluluk içinde hareket etme ortamında iken disiplin suçu işlemiş gibi gösterilerek, Başkanın Disiplin Kurulu'na verilme talebi son derece üzüntü verici ve kulüp tarihinde yaşanan bir ilktir.

Denetleme Kurulu'nun bilanço esasına göre hazırladığı raporun rakamsal verileri tamamen bilanço rakamlarına sadık kalınarak hesaplanmış, nokta-virgül değişikliği gibi oynamalar asla yapılmamıştır.

Bunların üzerindeki çalışma, Divan Kurulu'nun herkese açık olarak 6 Ağustos 2016 toplantısında yaptığı Divan Genel kurulu raporu olarak divan sekreteri tarafından açıklanmıştır. O toplantıda Denetleme Kurulu Başkanı solda, yönetim kurulu üyeleri de sağda oturuyordu.

Bu rapor üyelerimize sunulurken asla bir maksat aranmamış, borcun gittikçe artan durumuna nasıl bir çözüm bulunur, bu durumun dikkate alınması istenmiş ve azaltılması konusunda ne yapılmalı bu arz edilmiştir. Bu da kanunlar çerçevesinde oluşmaktadır. Ayrıca yine bu artan borç konusu mali genel kurulda açıklanmıştır.

Ben yetki ve sorumluluk alanımdaki gibi hareket ediyorum. Ayrıca yine herkesin bildiği üzere denetim raporunun rakamsal verileri esas alınarak Divan Kurulu'nun raporu sayfa ve numaraları verilerek ortaya konulmuş, futbol yatırımları hariç bu raporun dışında tutulmuştur."

DENETLEME ACİL EYLEM PLANI İSTEMİŞ

Diğer taraftan Divan Kurulu'nun 2014 yılında Prof. Dursun Arıkboğa Başkanlığında bir komisyon kurduğu ve hesapların bu komisyon tarafından ele alınması istendiği belirtilmiş, ayrıca Denetim Kurulu'nun, Divan Başkanı Başkan Yalçın Karadeniz'e başvurarak, artan borca dikkati çekmiş ve acil eylem planına geçilmesini istediği de ortaya çıkmış

ACABA NEDENİ BU MADDE Mİ?

Diğer taraftan önde gelen Divan Kurulu üyeleri, Karadeniz'in maksatlı olarak Disipline verilme talebinin aşağıda yazan, tüzüğün 47'inci maddesine dayandırılarak kulüpten uzaklaştırma gibi bir kapsama alanına sokulmak istendiği de vurgulanıyor.

47. MADDE

Uyarma ve kınama cezası alan üyelerin, başka bir ceza almamak kaydıyla, beş tam yıl geçmedikçe, bu cezaları alan üyeler kulüp organlarında yer alamazlar.

İlginizi Çekebilir

Tatlıdan Vazgeçemiyorum Diyenlerdenseniz...

TATLIDAN VAZGEÇEMİYORUM DİYENLERDENSENİZ…


Öğrenciler Sınavlara Dersaneyle Değil Telefonla Hazırlanıyor

Yeni nesil öğrenciler dijital dünyanın imkanlarından en üst seviyede faydalanıyor. Dersaneler ve özel derslerin yerini artık mobil uygulamalar almaya başladı. Öğrenciler ders çalışırken ve sınava hazırlanırken çözemedikleri problemleri eğitmenlere kolayca sorarak dakikalar içinde cevap alıyor. Üstelik tüm bunları akıllı telefon ile yapmak mümkün oluyor.


Koton’Dan Şehirli Kadına Özgü Modern Tasarımlar

Koton, yeni sezon koleksiyonunu şehirli kadınların yaşam stillerinden ilham alarak hazırlıyor. Her vücut tipine uygun farklı ürün ve tasarımlarıyla ön plana çıkan Koton, modayı yeni sezonda da herkes için ulaşılabilir kılıyor.


Alışverişe Okul Çantası Hediye…

Ders zilinin çalmasına sayılı günler kaldı, okul alışveriş telaşı başladı. Okula dönüş etkinliği olarak Şirinler gösterisini çocuklarla buluşturacak olan Trump Alışveriş Merkezi aynı zamanda hem onları hem de velileri sevindirecek bir kampanya da düzenliyor. Mağazalarından aynı gün içinde 250 TL’lik alışveriş yapan herkese okul çantası hediye ediyor.


Türkiye İş Bankası 95 Yaşında

Milli Mücadelenin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından, “siyasi bağımsızlığın iktisadi bağımsızlıkla perçinlenmediği sürece payidar olamayacağı” vizyonu ile kurulan Türkiye İş Bankası, 95 yaşında… 26 Ağustos 1924 tarihinde 2 şube, 37 çalışan ve 1 milyon TL gibi mütevazı bir sermaye ile yola çıkan Banka, bugün yaklaşık 525 milyar TL’lik aktif büyüklüğü ile ülkenin en büyük özel bankası konumunda bulunuyor.


Etiketler: Kurulu, Divan, Karadeniz, denetim, raporu

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.