27 Mart 2020 Cuma 11:53

GÜNDEM

Beşir Derneği Gıda Desteğine Durmaksızın Devam Ediyor

BEŞİR DERNEĞİ GIDA DESTEĞİNE DURMAKSIZINDEVAM EDİYOR

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Koronavirüs salgınına karşı gerek olan kamu gerekse de sivil toplumun nedeni çok önemli tedbir ve destek çalışmaları devam ediyor. Özellikle Sağlık Bakanlığımızın kamuoyuna duyurmak için tüm vatandaşlara evde kal çağrısı yapılmış iken, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sokağa çıkmaları yasaklandı.

Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun salgın hastalığa karşı mücadelede bağlantının gerekeceği güçlü olması gerekir dair tavsiyelerine yönelik çalışma başlatan Beşir Derneği de her ay düzenli olarak yardım paketi götürdüğü ihtiyaç sahibi ailelerin gıda paketlerinin nedeni zenginleştirdi. Tüm ülke geneline yayılan temsilcilik ağı ile yapılan sosyal araştırmalar sonucu ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ailelere gönderir. Beşir Derneği'nin tüm önlemleri ek olarak el temizleme jeli, maske ve ıslak mendilden oluşan hijyen ambalajlarını içerir.

Fatih Sarıyar, “Öncelikle herkesi devletimizin belirlediği önlemleri almaya davet ediyorum. İnşallah kısa sürede çıkacağız. şeklinde konuşmasına başladı. Sarıyar, “Devletimiz için tedbirler ile tüm vatandaşlarımızın halk sağlığında koruma anlamında ciddi çalışmalar yapmıştır. Gerek birlikte ihtiyaç sahibi hayatelerin de hayatlarına bakın. Bu kapsamda biz de Beşir Derneği olarak gerek ihtiyaç sahibi aileler 60 yaş üstü ve kronik rahatsızlık vatandaşlarımız için çalışmalarımıza başladık. Hepimizin bildiği gibi Koronavirüs değerlendirme alınacak önlemlerden en önemlilerinden düzenli beslenme yolu ile bağışıklığın güçlendirilmesi. Bu kapsamda İhtiyaç sahiplerinin gıda gereksinimleri bizim için çok önemli. Bu minvalde her ay periyodik olarak dağıtımını gerçekleştirdiğimiz gıda paketlerinin bulunduğu zenginleştirdik. Ayrıca gıda paketlerine ek olarak el temizleme jeli, maske ve ıslak mendilden oluşan hijyen paketlerinin dağıtımlarına başladık. ” ifadelerini kullandı. Fatih Sarıyar, “Bu zorlanmıştır herkesi birlik ve beraberliğimizin altında kenetlenmeye, hastalığa yakalanan kardeşlerimize bol bol dua etmeye, ihtiyaç sahiplerini ve büyüklerimizi unutmamaya davet ediyoruz.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Çerkezköy'den Muş'a, Samsun'dan İzmir'e kadar Türkiye'de bulunan 10 lojistik deposu içeren gıda paketlerini hazırlayıp ihtiyaç sahipleriniz gönderen Beşir Derneği periyodik olarak yapılan toplantı yardım dağıtımlarına büyük bir özveri ile devam ediyor. Binlerce gönüllüsü ile ülkemizin 4 bir yanını adım adım

İlginizi Çekebilir

A101’Den ‘’Hayattan Ödün Verme’’ Destek Ve Dayanışma Programı

Dünya ile birlikte Türkiye’nin de içinde bulunduğu virüsle mücadele sürecini ilk günden itibaren büyük bir dikkat ve duyarlılıkla takip eden A101, bu zor dönemde en ön saflarda savaş veren sağlık teşkilatımıza destek oluyor.


Lacoste Florence İle Sofistike Şıklık

Fransız zerafetinin simgesi Lacoste, yeni saat koleksiyonu “Lacoste Florence” ile klasik ve spor şıklığı bir arada sunuyor


Xpg Spectrıx D60g Ram Red Dot 2020 Tasarım Ödülünü Kazandı

03.04.2020 – Dünyanın önde gelen yüksek performanslı DRAM modülü, NAND Flash depolama ürünleri ve mobil aksesuar üreticilerinden biri olan ADATA Technology, yaptığı açıklamayla XPG SPECTRIX D60G DDR4 RGB bellek modelinin Red Dot Tasarım Ödülleri 2020 kapsamında Tasarımda Mükemmeliyet ödülü aldığını duyurdu.


Nutanix Now Türkiye’Den Dünyaya Çoklu Bulutu Canlı Dijital Etkinlikle Anlatacak

Nutanix CEO’su Dheeraj Pandey’in de konuşmacıları arasında yer aldığı Türkiye’den canlı olarak yapılacak dijital etkinlik, 7 Nisan’da gerçekleşecek.


Kadıköy’Den İhaleye Değil Virüsle Mücadeleye Bütçe

Kadıköy Belediyesi Nisan ayında yapılması planlanan tamir, yenileme, asfalt gibi ihaleleri iptal ederek, bütçesini yeni tip koronavirüsün yayılımını önlemek amacıyla yaptığı hizmetlere ayırdığını açıkladı. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ‘Şu anda çok zor ve öngörülemez bir dönemden geçiyoruz. Bizim önceliğimiz yurttaşımızdır. Bu nedenle daha önceden duyurusuna çıkılan, ancak şu kritik dönemde elzem olmayan ihaleleri iptal kararı aldık’ diye konuştu.


Etiketler: olarak, ihtiyaç, gıda, için, Beşir

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.