19 Nisan 2019 Cuma 11:36

GÜNDEM

Beyaznet Ve E Mektep’Ten İş Garantili Bilişim Güvenliği Eğitimi

Beyaznet Ve E Mektep’Ten İş Garantili Bilişim Güvenliği Eğitimi
Beyaznet Ve E Mektep’Ten İş Garantili Bilişim Güvenliği Eğitimi
Beyaznet Ve E Mektep’Ten İş Garantili Bilişim Güvenliği Eğitimi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İnternet teknolojileri gün geçtikçe hayatımızda daha fazla yer almakta, bilişim güvenliğine olan ihtiyaç giderek artmakta ve bu alanda yetişmiş elemana da daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. LinkedIn tarafından yapılan araştırmada; gelecekte en fazla aranan yetkinlikler arasında “Ağ ve Bilgi Güvenliği” gelmektedir. Bilişim güvenliği konularına ilgi duyanlar ve kendilerini bu alanda yetiştirmek isteyenler için “Bilişim Güvenliği Mimarı” kampı ülkemizde bu alandaki yetişmiş eleman gücüne katkıda bulunuyor. BeyazNet ve E-Mektep işbirliği ve İŞKUR’un da desteğiyle 11-24 Mart 2019 tarihleri arasında, E-Mektep Altunizade ofisinde gerçekleştirilen “Bilişim Güvenliği Mimarı Kampı”nda başarılı olanlar BeyazNet’te staj ve istihdam imkânına sahip oluyorlar.

Teknolojinin hızla gelişmesi sonucunda bilişim sektöründe ülkede yetişmiş eleman gücü ihtiyacı gün geçtikçe artıyor. Global dünyada ülkelerin kalkınması, bilişim ve inovasyonun gelişimiyle doğrudan bağlantılıdır. Bu nedenle bilişim sektörüne yapılacak her katkı inovasyon ve gelişme trendimize de olumlu katkılar yapacaktır. Bilişim sektöründe insan kaynağına yapılacak her yatırım, inovasyon ve gelişme trendine de büyük faydalar sağlar. Ancak teorik bilgiye sahip saha tecrübesi olmayan kişilerin bu ihtiyacı karşılaması mümkün değildir.

YÜZLERCE BAŞVURU GELDİ

Türkiye’nin bilişim sektöründeki nitelikli insan gücü ihtiyacının giderilmesi, sektör ile öğrencilerin buluşturulması amacıyla BeyazNet ve E-mektep işbirliğiyle, E-mektep Altunizade ofisinde 18 günlük “Bilişim Güvenliği Mimarı Kampı” düzenlendi. İŞKUR destekli olan Bilişim Güvenliği Mimarı Kampı’na, üniversitelerin mühendislik fakültelerinin Bilgisayar, Adli Bilişim, Elektronik ve Haberleşme mühendisliği gibi bölümlerinden yeni mezun olan ya da son sınıfta öğrenimine devam eden öğrencilerden yüzlerce başvuru olmasına karşın sadece 15 kişi kabul edildi.

EĞİTİMLERİ SEKTÖRÜN ÖNDE GELEN MARKALARI VERİYOR

Çok sayıda üniversite mezunu ve son sınıf öğrencisinin arasından seçilen 15 kursiyer, bilişim güvenliği, bilişim ürünleri ve çözümleri hakkında, BeyazNet ve çözüm ortaklarının uzman eğitmenlerinden eğitim aldılar, yeni teknolojileri tanıdılar, teorik ve pratik bilgilerini artırdılar. Kursa katılanlara “Blue Team” olarak adlandırılan Bilişim Güvenliği konularında eğitimler, sektörün önde gelen marka ve şirketlerinin eğitim departmanları ve teknik personelleri tarafından verildi. Teorik bilgilerin yanı sıra uygulama örnekleri de yapılarak kursiyerlerin sahaya çok daha kısa zamanda adapte olması sağlandı. Kampta başarılı olan kursiyerler, BeyazNet ve iş ortaklarında işbaşı eğitimi programına dâhil olarak istihdam edilme fırsatı yakaladılar. Kamp boyunca bilişim güvenliği ile ilgili yeni teknolojiler konuşuldu, ürünler masaya yatırıldı. Sektörün en önemli firmaları, eğiticileri ve yöneticileri kampa katılarak kursiyerlerle bir araya geldi.

BAŞARILI OLANLAR BEYAZNET’TE İŞBAŞI YAPTILAR

Kampa katılan kursiyerlerin aldıkları eğitimlerden bazıları, Temel Linux, Temel Network, Temel Sistem, Powershell ile Sistem Yönetimi ve Güvenliği, Güvenlik Teknolojileri Topoloji Dizaynı, Firewall teknolojileri, Wi-fi Teknolojileri, Siem ve Korelasyon, Sandbox Teknolojileri, DDOS Teknolojileri, Web Uygulama Güvenliği, DLP Teknolojileri, Mail Securty, Siber Güvenlik ve Yapay Zeka, ITIL ve KVKK, Storage ve Server Teknolojileri, NAC Teknolojileri, Sanallaştırma ve Back-up Teknolojileri olarak listenebilir. Kurs sonrasında seçilen 10 kişi BeyazNet’te üç aylık iş başı eğitim programına alındı, bir kısmı da piyasanın önde gelen firmaları ile iş görüşmelerine başladılar.

EĞİTİMLER DEVAM EDECEK…

BeyazNet ve E-mektep Bilişim Eğitimleri Merkezi olarak sosyal ve benzer amaçlarla yeni eğitim kamplarında nitelikli insan gücü yetiştirilmesi için bilişim sektörünün farklı alanlarında da benzer organizasyonlar planlanıyor. Kampa katılan öğrenciler, 18 günlük kampın dolu dolu geçtiğini, konusunda uzman eğitmenlerden çok faydalandıklarını, ama kampın yorucu olduğunu belirttiler. Kampa destek olan sponsorlara, iş ortaklarına, eğitmenlere, başvuru yapan tüm katılımcılara ve 18 gün boyunca kendileriyle birlikte olan kursiyerlere teşekkür eden BeyazNet, belirli periyodlarla, farklı konularda benzer kamplar düzenlemeye devam edeceklerini açıkladı. Gelecekteki etkinlik ve kamp organizasyonları, E-Mektep'in web sayfasından (www.e-mektep.com) takip edilebilir.

Beyaz.net 1997 yılında kurulmuştur. Ağırlıklı olarak Network (Ağ), Bilişim Güvenliği ve Danışmanlık alanında hizmet vermekle birlikte birçok Yazılım, Otomasyon, Arşivleme, Web Tasarımı, Eğitim projelerini de başarı ile tamamlamıştır. Beyaz.net müşterilerine desteğini 70'i aşan personeliyle profesyonel bir şekilde vermektedir. 2007-2015 yılları verilerine göre yapılan araştırmada Beyaz.net ilk 500 bilişim firması arasında yer almıştır. Ayrıca 2016 yılı verilerine göre en hızlı büyüyen 3. bilişim firması seçilmiştir. Türkiye’nin ilk UTM ve Firewall Destek Merkezi BeyazNet bünyesinde kurulmuştur. Yıldız Üniversitesi Teknopark'ta yetenekli bir Ar-Ge ekibi bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir

İskandinav Stili Legno İle Banyolarda

İskandinav Stili Legno İle Banyolarda.


Alanının Uzman İsimleri 26 Mayıs Pazar Günü İstanbul’Da Ebeveynlerle Bir Araya Geliyor

Sağlıklı çocuk gelişiminin olmazsa olmazları için bu sohbeti kaçırmayın!


Bırakın Tüm Yaz Size L’Occitane’In “Badem Özleri” Baksın

Cilde “badem özleriyle” son dakika hacklemesi!


Collagen Lift Paris Detox İle Yaza Özgürce Merhaba Deyin

Vücudunu yaza girerken forma sokmak isteyenlere Collagen Lift Paris DETOX, 4 haftalık kür ile pratik detoks çözümü sunuyor. Sindirim sistemini düzenlerken kilo vermeye de yardımcı olan bu ürün hem detoks sürecinde hem de zayıflama sürecinde metabolizmayı hızlandırıp, vücudun toksik ve metabolik yüklerden kurtulmasını sağlıyor.


Phyto’Dan Boyalı Ve İşlem Görmüş Saçlar İçin Yeni Bakım Serisi Phytocolor!

Phyto, yeni Phytocolor serisi ile boyalı saçlar için saç rengini koruyan ve saçın ışıltısını kazandıran yeni saç bakım ritüelini sunuyor! 50 yıllık bitki bilimi tecrübesi ile doğal aktif içeriklerden ilham alarak geliştirilen Phytocolor, yeni formül ve dokusu ile saç renginizi derinlemesine koruyor ve parlaklık kazandırıyor!


Etiketler: bilişim, Bilişim, Güvenliği, BeyazNet, Teknolojileri

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.