23 Mayıs 2017 Salı 10:56

ŞEHİR

Beyoğlu'nun Ruhu Farklılıklarıdır

Beyoğlu'nun Ruhu Farklılıklarıdır
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
BEYOĞLU- İlk konserini 2012 yılında veren Beyoğlu’ndan Kardeş Sesler Korosu, bu yıl düzenlediği 3. konseriyle Emek Sinemasında sahne aldı. Suriyeli öğrencilerin de şarkı söylediği konsere katılan Başkan Demircan, "Beyoğlu’nun ruhu farklılıklarıdır. Bugün de sahip çıkmamız gereken en önemli tarafı, Beyoğlu’nun bu farklılıkları. Bu anlamda Beyoğlu'ndan dünyaya anlatılacak çok şey olduğunu düşünüyorum." dedi.

Beyoğlu İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü, Beyoğlu Kaymakamlığı ve Beyoğlu Belediyesi işbirliğinde düzenlenen ''Beyoğlu'ndan Kardeş Sesler Korosu'' konseri ve "Kara Tahtanın Farklı Renkleri" belgesel’in tanıtımı Emek Sinemasında gerçekleştirilen bir programla davetlilerle buluştu. Renkli görüntülere sahne olan geceye; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu Kaymakamı Osman Ekşi, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ve Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı'nın yanı sıra idari amirler de katıldı.

İLK ŞARKIYI SURİYELİ ÖĞRENCİLER SESLENDİRDİ
Beyoğlu’nda öğrenim gören öğrencilerden oluşan Borusan Çocuk Korosu ile Türk, Ermeni, Rum ve Suriyeli öğrencilerin birlikteliğinden doğan Kardeş Sesler Korosu; Türkçe, Ermenice, Rumca, Arapça başta olma üzere seslendirdiği birçok dilde şarkıyla Beyoğlu’nun kültürel zenginliğini dinleyicilere sundu.

KARA TAHTANIN FARKLI RENKLERİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de, Beyoğlu ilçesinin sahip olduğu eğitim zenginliğini anlatan “Karatahtanın Farklı Renkleri” adlı bir projeyi belgesel filme aktardı. Beyoğlu’nda eğitim veren resmî okullar, Ermeni azınlık okulları, Rum azınlık okulları e yabancı özel okulların tanıtıldığı Kara Tahtanın Farklı Renkleri belgesel filmi, Kardeş Sesler Konserinden önce gösterime girdi. Belgesel filmi salonda bulunan davetlilerin beğenisi topladı.

BEYOĞLU'NDAN DÜNYAYA ANLATILACAK ÇOK ŞEY VAR
Programın açılış konuşmaları bölümünde kürsüye çıkan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, şehirlerin de insanlar gibi ruhu ve bedeni olduğunu belirterek “İnsanın iki varlığı var biri ruhu biri de bedeni. Aklı, fikri, düşünceleri, ona hayat veren her şey ruhunda. Bedenini de o şekillendiriyor. Şehirlerin de ruhları ve bedenleri var. Sokakları, binaları, mimarisi bedeni. Ama ona ruh veren bir tarafı var. Ben Beyoğlu’nu büyük bir kervansaraya benzetiyorum. İnsanların doğudan batıya, batıdan doğuya gitmek için geldiği kocaman büyük bir kervansaray. Beyoğlu’nun ruhu farklılıklarıdır. Bugün de sahip çıkmamız gereken en önemli tarafı, Beyoğlu’nun bu farklılıkları. Bu anlamda Beyoğlu'ndan dünyaya anlatılacak çok şey olduğunu düşünüyorum." dedi.

Programın sonunda Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hazırlamış olduğu, Beyoğlu’nu kültür, sanat ve eğitim yönünden tanıtan süreli bir dergi olarak yayın hayatına başlayan MAKSEM de davetlilere tanıtıldı.

İlginizi Çekebilir

Yapay Zeka Teknolojisi İle Avm’Lere Özel Dijital Pazarlama Dönemi…

Türkiye dijital pazarlama dünyasında bir ilk:


Takeda Türkiye’Nin Yeni Genel Müdürü Şeyda Atadan Memiş Oldu

TAKEDA TÜRKİYE’NİN YENİ GENEL MÜDÜRÜ


Enes Batur, Dlive’Da Genç Yayıncılara 100.000 Tl Dağıttı

Enes Batur, DLive’da genç yayıncılara 100.000 TL dağıttı


İstanbul Dünyanın En Çok Ziyaret Edilen 11. Şehri Oldu

BASIN BİLDİRİSİ


İş Dünyası Baharda Brooks Brothers İle Göz Kamaştırıyor

İŞ DÜNYASI BAHARDA BROOKS BROTHERS İLE


Etiketler: Beyoğlu, Eğitim, Milli, veren, ndan

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.