23 Mayıs 2017 Salı 10:56

ŞEHİR

Beyoğlu'nun Ruhu Farklılıklarıdır

Beyoğlu'nun Ruhu Farklılıklarıdır
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
BEYOĞLU- İlk konserini 2012 yılında veren Beyoğlu’ndan Kardeş Sesler Korosu, bu yıl düzenlediği 3. konseriyle Emek Sinemasında sahne aldı. Suriyeli öğrencilerin de şarkı söylediği konsere katılan Başkan Demircan, "Beyoğlu’nun ruhu farklılıklarıdır. Bugün de sahip çıkmamız gereken en önemli tarafı, Beyoğlu’nun bu farklılıkları. Bu anlamda Beyoğlu'ndan dünyaya anlatılacak çok şey olduğunu düşünüyorum." dedi.

Beyoğlu İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü, Beyoğlu Kaymakamlığı ve Beyoğlu Belediyesi işbirliğinde düzenlenen ''Beyoğlu'ndan Kardeş Sesler Korosu'' konseri ve "Kara Tahtanın Farklı Renkleri" belgesel’in tanıtımı Emek Sinemasında gerçekleştirilen bir programla davetlilerle buluştu. Renkli görüntülere sahne olan geceye; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu Kaymakamı Osman Ekşi, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ve Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı'nın yanı sıra idari amirler de katıldı.

İLK ŞARKIYI SURİYELİ ÖĞRENCİLER SESLENDİRDİ
Beyoğlu’nda öğrenim gören öğrencilerden oluşan Borusan Çocuk Korosu ile Türk, Ermeni, Rum ve Suriyeli öğrencilerin birlikteliğinden doğan Kardeş Sesler Korosu; Türkçe, Ermenice, Rumca, Arapça başta olma üzere seslendirdiği birçok dilde şarkıyla Beyoğlu’nun kültürel zenginliğini dinleyicilere sundu.

KARA TAHTANIN FARKLI RENKLERİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de, Beyoğlu ilçesinin sahip olduğu eğitim zenginliğini anlatan “Karatahtanın Farklı Renkleri” adlı bir projeyi belgesel filme aktardı. Beyoğlu’nda eğitim veren resmî okullar, Ermeni azınlık okulları, Rum azınlık okulları e yabancı özel okulların tanıtıldığı Kara Tahtanın Farklı Renkleri belgesel filmi, Kardeş Sesler Konserinden önce gösterime girdi. Belgesel filmi salonda bulunan davetlilerin beğenisi topladı.

BEYOĞLU'NDAN DÜNYAYA ANLATILACAK ÇOK ŞEY VAR
Programın açılış konuşmaları bölümünde kürsüye çıkan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, şehirlerin de insanlar gibi ruhu ve bedeni olduğunu belirterek “İnsanın iki varlığı var biri ruhu biri de bedeni. Aklı, fikri, düşünceleri, ona hayat veren her şey ruhunda. Bedenini de o şekillendiriyor. Şehirlerin de ruhları ve bedenleri var. Sokakları, binaları, mimarisi bedeni. Ama ona ruh veren bir tarafı var. Ben Beyoğlu’nu büyük bir kervansaraya benzetiyorum. İnsanların doğudan batıya, batıdan doğuya gitmek için geldiği kocaman büyük bir kervansaray. Beyoğlu’nun ruhu farklılıklarıdır. Bugün de sahip çıkmamız gereken en önemli tarafı, Beyoğlu’nun bu farklılıkları. Bu anlamda Beyoğlu'ndan dünyaya anlatılacak çok şey olduğunu düşünüyorum." dedi.

Programın sonunda Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hazırlamış olduğu, Beyoğlu’nu kültür, sanat ve eğitim yönünden tanıtan süreli bir dergi olarak yayın hayatına başlayan MAKSEM de davetlilere tanıtıldı.

İlginizi Çekebilir

O Pizza Bugün 480 Milyon 100 Bin Tl* Değerinde… Bitcoin Pizza Günü Btcturk

Türkiye’de bitcoin ve kripto para ile blokzincir bazlı teknolojileri üreten ve kullandıran


Türkiye’Nin Yeni Genç Sesi Baran Sertkaya Oldu...

“VODAFONE FREEZONE SON SES ONLINE MÜZİK YARIŞMASI” SONUÇLANDI


Iıot Tabanlı Akıllı Fabrikaların İnşa Süresi Kısalıyor

Mayıs 2019


Canada Schools, Kupa Ve Madalyaları Topladı

Canada Schools,


Çocuklar Hafta Sonu Gemi Maketi Yapacak Tiyatro İzleyecekler, 25 26 Mayıs

Trump Alışveriş Merkezi’nin çocuk katı Trumpland’de bu hafta sonu da birbirinden keyifli etkinlikler düzenleniyor. Çocuklar bu hafta sonu ‘Gemi Maket Atölyesi’inde diledikleri gemi tasarlayacak ve renklendirecekler. Birbirinden eğlenceli tiyatro oyunları izleyerek keyifli bir hafta sonu geçirecekler. Atölye etkinlikleri 25-26 Mayıs günlerinde 14:00-16:00 saatleri arasında gerçekleşecek.


Etiketler: Beyoğlu, Eğitim, Milli, veren, ndan

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.