19 Mart 2017 Pazar 23:56

BİLİM TEKNOLOJİ

Bilgi Güvenliği, Siber Güvenlik ve DDoS Saldırısı

Bilgi Güvenliği, Siber Güvenlik ve DDoS Saldırısı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Siber suçlarla mücadele devam ediyor. Bilgi Güvenliği Danışmanı Osman Bolat yeni bir araştırmaya dikkat çekti. Siber güvenlik konusunda araştırmalarıyla tanınan "Kaspersky Lab’ın 2016 BT Riskleri" araştırma raporuna göre ilginç sonuçlar var.

Araştırmada, bir DDoS saldırısının ardında yatan sebebin, politik komplo veya bir şirkete karşı duyulan şahsi nefret yerine, en yüksek ihtimalle endüstriyel sabotaj olarak görüldüğünü ortaya çıkardı. Saldırı kurbanlarının sadece beşte biri (%20) yabancı hükümetleri ve gizli servis organizasyonlarını suçlarken, yine neredeyse aynı oranda kişi ise (%21) kızgın eski çalışanlardan şüpheleniyor.

Peki, nedir bu DDoS Saldırısı?

Siber saldırı denilince akla ilk gelen kelimelerden biri de DDoS! Açılımı Distributed Denial of Service attack yani Dağınık Hizmet Engelleme diyebileceğimiz saldırı türüne kısaca DDoS saldırısı adı veriyoruz. Aslında, bu saldırı türü hedef sistemlerin kaynakları ya da bant genişliği sömürmeyi sağlayarak, hedefin çalışmasını engellemek üzere oluşturulmuş saldırı türüdür. Hacker olmayı amaçlayanları uyaralım bir siteyi ele geçirmekle onun çalışmasını engellemek arasında hiç bir fark yoktur, bunlar bilişim suçudur ve büyük cezaları vardır. İşte bu ndenle herkesi KVK yani kişisel verileri koruma kanununu okumaya davet ediyorum.

İlginizi Çekebilir

Üniversite Öğrencileri, Brandstorm’Da Kıyasıya Yarıştı.

Tüm üniversitelere açık olan Brandstorm, bu yıl Türkiye’den 1148 başvuru aldı. Türkiye, tüm ülkeler arasında başvuru sıralamasında 7. sırada yer alırken, 67 takımın katıldığı süreçte ön elemeler için seçilen 8 takım arasından 4 takım, ulusal finallere katıldı.


20 Bin Kişi Türkistan Pilavına Akın Etti

Zeytinburnu Belediyesi’nin bu yıl 5’incisini düzenlediği “Radyo Festivali ve Yöresel Tatlar Şöleni”nde, 20 bin vatandaşa Orta Asya’nın meşhur lezzetlerinden Türkistan pilavı İkram edildi.


Aston Martın Vantage

350 BİN EURO FİYAT ETİKETİYLE GELİYOR


Üniversite Öğrencileri Yarışı Başarıyla Tamamladı

5. Aksaray Ihlara Klasik Otomobil Festivali’ne katılarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren İstanbul Rumeli Üniversitesi Klasik Araçlar ve Hobi Kulübü, restorasyonu öğrenciler tarafından gerçekleştirilen 1967 Model Volkswagen ile yoğun ilgi gördü.


Türkiye’Nin Lider Çelik Halat Üreticisi Çelik Halat Ve Tel Sanayii A.Ş., Dünyanın En Önemli Çelik Halat Fuarı Wire Düsseldorf’Ta Gövde Gösterisi Yaptı.

Ürünlerini 45’in üzerinde ülkeye ihraç eden Çelik Halat, 2017 yılında gerçekleştirdiği ihracat ile geçtiğimiz günlerde “Çelik İhracatının Yıldızları” ödülü kazanmıştı.


Etiketler: DDoS, Siber, saldırı, Bilgi, Güvenliği

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.