27 Eylül 2016 Salı 19:46

YURTTAN

Bingöl'de Çobanları Darp Edip Hayvanları Çaldılar

Bingöl'de Çobanları Darp Edip Hayvanları Çaldılar
Bingöl'de Çobanları Darp Edip Hayvanları Çaldılar
Bingöl'de Çobanları Darp Edip Hayvanları Çaldılar
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

DHA » Mesut BUDRAÇ


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Bingöl'ün Adaklı ilçesi Kırkpınar Köyü yakınlarında kimliği belirsiz 3 hırsız, küçükbaş hayvanları Elazığ'ın Kovancılar ilçesine götürmeye çalışan 3 çobanı darp edip, yaklaşık 100 küçük baş hayvanı çalıp kayıplara karıştı. Çobanların yakınları, olayı Kırkpınar Köyü muhtarı ve oğullarının gerçekleştirdiğini iddia etti.

Adaklı ilçesi Kırkpınar Köyü kırsalından Elazığ'ın Kovancılar ilçesine yaklaşık 100 küçük baş hayvanı götüren Ali Biçer, Erdal Gezici ve Fethi Akalın adlı çobanların yolu, silahlı 3 kişi tarafından kesildi. Silahlı saldırganlar çobanları darp ettikten sonra 100 küçükbaş hayvan ile kayıplara karıştı. Çobanlar yardım istedikleri yakınları tarafından Bingöl Devlet Hastanesi'ne getirilerek tedavi altına alınırken, jandarmaya da haber verildi.  Hastaneye gelen çobanların yakınlarından Ekrem Biçer, olayın Adaklı İlçesine bağlı Kırkpınar Köyü Muhtarı ve 2 oğlu tarafından yapıldığını iddia etti. Biçer, çalınan hayvanların geçici güvenlik bölgesi ilan edilen ve sivillerin girişine yasak olan Karlıova İlçesi Karacehennem bölgesine götürdüğünü iddia ederek şöyle konuştu:

"Çobanlar sürü ile birlikte Bingöl'ün Karlıova İlçesinden gelip, Elazığ'ın Karakoçan ilçesine geçecekleri sırada, Kırkpınar Köyü Muhtarı ve oğulları çobanları darp ediyor. Çobanlar şu an hastanede yaralı durumda. 2 çobanın durumu ağır ve 100 kadar küçükbaş hayvana el koymuşlar. Hayvanları Karlıova'nın karacehennem bölgesine götürdüklerini öğrendik. Orası riskli ve geçici güvenlik bölgesi olduğu için giremiyoruz. Asker, Savcı ve Vali beyden bir talimat bekliyorlar. Darp edilenler bizi aradı, gittiğimizde çok kan kaybetmişlerdi. Ambulansla hastaneye yetiştirebildik. Muhtar kendisini bölgenin ağası olarak görüyor ve bu eylemi gerçekleştiriyor. Hakkında suç duyurusunda bulunduk. 100 kusür hayvanı Karacehennem bölgesine, çatışma bölgesine sürmüş. Orası tehlikeli olduğu için kimsenin gidip de alması mümkün değil, şikâyetçiyiz."

Ekrem Biçer, suçladıkları muhtarın 2004/2009 yılları arasında bölgede hayvan hırsızlığı yaptığını ve bunları PKK'lılar yapmış gibi gösterdiğini de iddia etti.

İlginizi Çekebilir

Yandex, Yaptığı Analizle İstanbul Trafiğinin 3 Yıllık Röntgenini Çekti

YANDEX, YAPTIĞI ANALİZLE İSTANBUL TRAFİĞİNİN 3 YILLIK RÖNTGENİNİ ÇEKTİ


Funda Arar Bursa'da Engelleri Kaldırdı

TÜM FOTOĞRAFLARIN LİNKİ:


Glıssin Marka Yüzü Müge Boz Oldu Davete Pek Çok Değerli İsim Katıldı

İyi Günler,


Londra Borsası, Dünyaya Açılmak İsteyen Türk Şirketlerini Bekliyor

Deloitte Private, Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası (BCCT) ve Birleşik Krallık Uluslararası Ticaret Departmanı (Department for International Trade-DIT) işbirliği ile düzenlenen “İngiltere’de nasıl halka arz olunur?” konulu panel, Türk şirketlerini, Türkiye ekonomisine fon girişleri ve yabancı sermaye çekebilmek konularında bilgilendirdi. Etkinlikte; Londra Borsası Orta, Güney ve Doğu Avrupa Başkanı Axel Kalinowski ve Deloitte İngiltere Ortaklarından Tim Grogan konuk konuşmacı olarak yer aldı.


Hilton İstanbul Bomonti’De Lezzetli Buluşmalar 2: Sedef İybar’La “7 Bölgeden Yöresel Lezzetler” Tadım Ve Sohbeti

Basın İletişim


Etiketler: Kırkpınar Köyü, Ali Biçer, Erdal Gezici ve Fethi Akalın

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.