10 Haziran 2019 Pazartesi 09:01

GÜNDEM

Bir Yılda 24 Bini Aşkın Öğrenciye Bulgur Eğitimi Verdi

Türkiye’nin lider gıda üreticilerinden Duru Bulgur, sofralarımızın baş tacı olan bulgurlu lezzetleri gelecek kuşaklara tanıtmak amacıyla hayata geçirdiği “Duru, Bulgur’u Öğreniyor” sosyal sorumluluk projesiyle bugüne kadar 24 bin 571 öğrenciye ulaştı.

Bir Yılda 24 Bini Aşkın Öğrenciye Bulgur Eğitimi Verdi
Bir Yılda 24 Bini Aşkın Öğrenciye Bulgur Eğitimi Verdi
Bir Yılda 24 Bini Aşkın Öğrenciye Bulgur Eğitimi Verdi
Bir Yılda 24 Bini Aşkın Öğrenciye Bulgur Eğitimi Verdi
Bir Yılda 24 Bini Aşkın Öğrenciye Bulgur Eğitimi Verdi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye’de bulguru sofralara en sağlıklı haliyle kazandırmayı ve tüm dünya mutfaklarına sokmayı hedefleyen Duru Bulgur, bu hedef doğrultusunda dikkat çekici bir proje yürütüyor.

Duru Bulgur, 5-7 yaş aralığındaki çocuklara bulgurun önemini ve lezzetini anlatmak için Mart 2018’de başladığı “Duru, Bulgur’u Öğreniyor” sosyal sorumluluk projesi kapsamında şu ana kadar 979 eğitim etkinliği gerçekleştirerek, 270 okulda 24 bin 571 öğrenciyi bulgurla tanıştırdı.

Duru, Bulgur’u Öğreniyor” kitabının yazarı Celal Akbaş eşliğinde yapılan eğitimlerde çocuklara bulgurun üretimden sofraya gelene kadar geçirdiği süreç eğlenceli bir şekilde anlatılıyor. Ardından bulgurun oluşumu drama ile canlandırılıyor ve çocukların bulgura dokunarak tanımaları sağlanıyor. Atölye çalışmasında Başbaşı bulgur pişirilerek çocuklara tattırılıyor. Eğitimlerin ardından çocuklara; önlük ve “Duru, Bulgur’u Öğreniyor” kitabı, ailelerine de “Duru’nun Ailesi Bulguru Öğreniyor” kitabı ile bulgur hediye ediliyor.

Son olarak İstanbul, Ordu, Bursa, Tekirdağ, Manisa, İzmir, Isparta, Uşak, Kocaeli, Konya, Karaman, Adana illerinde gerçekleştirilen etkinliklerde binlerce çocuk, bulgurlu lezzetleri keşfetti.

Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Duru, 1 yılı aşkın süredir yürüttükleri projeye yönelik ilginin katlanarak arttığını söyledi. İhsan Duru “Çocuklarımızın bulguru tanıması, sağlıklı beslenme kültürünün genç nesillerce anlaşılması ve kavranması adına da son derece değerli. Biz Duru Bulgur olarak, bulgurun topraktan sofraya uzanan yolculuğunu aktarırken, çocuklarımıza gastronomi bilinci kazanmaları adına da dikkate değer bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirmiş oluyoruz. Şu ana kadar 24 bini aşkın çocuğumuza doğrudan ulaştık ve son derece faydalı bir deneyim ortamı oluşturduk.” diye konuştu.

Lorbi Tanıtım ve Halkla İlişkiler

İlginizi Çekebilir

Diyabet Ayakları Vuruyor

Diyabet hastalığının yol açtığı sinir hasarı ve damar tıkanıklıkları, bedenin tüm yükünü taşıyan ayaklarda yaralara ve enfeksiyonlara neden olabiliyor. Prof. Dr. Selçuk Baktıroğlu, zamanında, uygun tedavilerin yapılmadığı hastalarda ise uzuv kaybından yaşamın sona ermesi riskine dek istenmeyen sonuçlarla karşılaşılabileceğine dikkat çekti.


Tarımda Verim Son 10 Yılda %30 Arttı

Tarımda verim son 10 yılda %30 arttı


Yapay Zekayı Hukuk Ve Yönetimle Buluşturan Gün+ Partners, Deloıtte’Un “En İyi Yönetilen Şirket” Ödülünü Kazandı

YAPAY ZEKAYI HUKUK VE YÖNETİMLE BULUŞTURAN AVUKATLIK BÜROSU, DELOITTE’UN “EN İYİ YÖNETİLEN ŞİRKET” ÖDÜLÜNÜ KAZANDI


Başarılı Spor Yazarı Kenan Başaran Artık Radyospor Ve Ajansspor’Da!

Başarılı Spor Yazarı Kenan Başaran


120 Yıldır Vaillant Logosunda Yer Alan Vaillant Tavşanı Brand Week Istanbul İkon Yürüyüşüne Katıldı

120 yıldır Vaillant logosunda yer alan Vaillant Tavşanı


Etiketler: Duru, Bulgur, çocuklara, bulgurun, Öğreniyor

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.