10 Haziran 2019 Pazartesi 09:01

GÜNDEM

Bir Yılda 24 Bini Aşkın Öğrenciye Bulgur Eğitimi Verdi

Türkiye’nin lider gıda üreticilerinden Duru Bulgur, sofralarımızın baş tacı olan bulgurlu lezzetleri gelecek kuşaklara tanıtmak amacıyla hayata geçirdiği “Duru, Bulgur’u Öğreniyor” sosyal sorumluluk projesiyle bugüne kadar 24 bin 571 öğrenciye ulaştı.

Bir Yılda 24 Bini Aşkın Öğrenciye Bulgur Eğitimi Verdi
Bir Yılda 24 Bini Aşkın Öğrenciye Bulgur Eğitimi Verdi
Bir Yılda 24 Bini Aşkın Öğrenciye Bulgur Eğitimi Verdi
Bir Yılda 24 Bini Aşkın Öğrenciye Bulgur Eğitimi Verdi
Bir Yılda 24 Bini Aşkın Öğrenciye Bulgur Eğitimi Verdi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye’de bulguru sofralara en sağlıklı haliyle kazandırmayı ve tüm dünya mutfaklarına sokmayı hedefleyen Duru Bulgur, bu hedef doğrultusunda dikkat çekici bir proje yürütüyor.

Duru Bulgur, 5-7 yaş aralığındaki çocuklara bulgurun önemini ve lezzetini anlatmak için Mart 2018’de başladığı “Duru, Bulgur’u Öğreniyor” sosyal sorumluluk projesi kapsamında şu ana kadar 979 eğitim etkinliği gerçekleştirerek, 270 okulda 24 bin 571 öğrenciyi bulgurla tanıştırdı.

Duru, Bulgur’u Öğreniyor” kitabının yazarı Celal Akbaş eşliğinde yapılan eğitimlerde çocuklara bulgurun üretimden sofraya gelene kadar geçirdiği süreç eğlenceli bir şekilde anlatılıyor. Ardından bulgurun oluşumu drama ile canlandırılıyor ve çocukların bulgura dokunarak tanımaları sağlanıyor. Atölye çalışmasında Başbaşı bulgur pişirilerek çocuklara tattırılıyor. Eğitimlerin ardından çocuklara; önlük ve “Duru, Bulgur’u Öğreniyor” kitabı, ailelerine de “Duru’nun Ailesi Bulguru Öğreniyor” kitabı ile bulgur hediye ediliyor.

Son olarak İstanbul, Ordu, Bursa, Tekirdağ, Manisa, İzmir, Isparta, Uşak, Kocaeli, Konya, Karaman, Adana illerinde gerçekleştirilen etkinliklerde binlerce çocuk, bulgurlu lezzetleri keşfetti.

Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Duru, 1 yılı aşkın süredir yürüttükleri projeye yönelik ilginin katlanarak arttığını söyledi. İhsan Duru “Çocuklarımızın bulguru tanıması, sağlıklı beslenme kültürünün genç nesillerce anlaşılması ve kavranması adına da son derece değerli. Biz Duru Bulgur olarak, bulgurun topraktan sofraya uzanan yolculuğunu aktarırken, çocuklarımıza gastronomi bilinci kazanmaları adına da dikkate değer bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirmiş oluyoruz. Şu ana kadar 24 bini aşkın çocuğumuza doğrudan ulaştık ve son derece faydalı bir deneyim ortamı oluşturduk.” diye konuştu.

Lorbi Tanıtım ve Halkla İlişkiler

İlginizi Çekebilir

Özel Sektörde 2020 Yılı Ücret Artışı Beklentisi Yüzde 16

Lider insan kaynakları ve yönetim danışmanlığı firması Mercer, iş dünyasındaki ücret ile yan haklarda genel eğilim ve uygulamaları ortaya koyan ‘2020 Ücret ve Yan Haklar Araştırması’nın sonuçlarını açıkladı. Yıl sonu enflasyon tahminlerinin artmasıyla beraber güncellenen araştırmaya göre, özel sektörün 2020 için öngördüğü ortalama yüzde 16 olarak belirlendi.


Kobi’Lerin İlk Tercihi Sodexo

Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri, 26 ilde faaliyet gösteren KOBİ’ler üzerinde gerçekleştirdiği Türkiye Yemek Kartı Pazar Araştırması’nı tamamladı. Araştırma sonuçlarına göre Sodexo; KOBİ’ler arasında en fazla tercih edilen ve yüzde 81,4 ile bilinirliği en yüksek yemek kartı oldu.


Türkiye’De Gıda İsrafının 300 Milyarı Geçtiği Tahmin Ediliyor!..

Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’da düzenlenen 'Hotel-Restoran-Cafe (HO-RE-CA) sektörünün en büyük buluşması 31.Hotel Equipment ve 27. Food Product fuarlarında, turizm ve gıda sektörünün en önemli sorunlarından biri olan “Gıda İsrafı”na dikkat çekildi.


Sevgililer Günü'ne Özel Hafızalardan Silinmeyecek Makyajın İpuçları

SEVGİLİLER GÜNÜ’NE ÖZEL HAFIZALARDAN SİLİNMEYECEK MAKYAJIN İPUÇLARI


Galatasaray Espor'un Vodafone Freezone Şampiyonluk Lig'inden İhracı Hakkında

Galatasaray Espor’un 2020 Kış Mevsimi’ne katılım hakkının askıya alınması kararı, tarafların ortak mutabakatıyla devam edecektir. Yeni yönetimle gerçekleştirilen görüşmeler neticesinde, Galatasaray Espor’un lige katılım devamlılığı konusunda mutabakata varılmış ve Galatasaray Espor’a 2020 Yaz Mevsimi’ne katılma hakkı verilmiştir. Galatasaray Espor’un taahhüt ettiği yükümlülükleri yerine getirmemesi durumunda, 2020 Yaz Mevsimi ile ilgili alınmış karar tekrar tarafımızdan gözden geçirilecektir.


Etiketler: Duru, Bulgur, çocuklara, bulgurun, Öğreniyor

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.