3 Ağustos 2018 Cuma 16:16

GÜNDEM

Bırakın Çocuğunuz Karar Versin

Çocuğunuzhayata kendini konumlandırsın…

Bırakın Çocuğunuz Karar Versin
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Üniversite ve lise sınav sonuçlarının açıklanması ile birlikte zorlu bir tercih dönemi başladı. Bazı anne babalar çocuklarının okul ve bölüm seçerken kararına saygı gösterip, destek verirken bazıları ise sadece kendi kararlarını çocuklarının tercihi olarak kabul ediyor.

Öğrencilerin hayatını şekillendiren ve gelecek ile hedeflerine ulaşmasında hem lise hem de üniversite seçiminin çok önemli bir yeri var. Bu zorlu seçimde ailelere büyük görev düştüğünü belirten Kişisel Gelişim Danışmanı Hilal İnan: “Tercih döneminde çocuk için yapılacak en doğru eylem yol gösterici olmaktır, yolu gösteren değil. İstediğine ulaşamayan çocuğunuz belki bir sonraki sınavda başarılı olacak, zirveye çıkacak bir yola girecektir. Yolu bilmekle yolu yürümek farklıdır. Yolu yürüyecek olan biz değiliz, çocuğumuz… Çocuğumuzu sahiplenip, onun hayatını şekillendirmek, yol haritasını oluşturmak yapılacak hatalardan belki de en büyüğü. Bir birey olarak çocuğumuza değer verdiğimiz zaman her şey çözümlenecek. Onun da istekleri olduğunu unutmamak gerekiyor. Hayata kendini nasıl konumlandıracağını aslında çocuklarımız iyi biliyor. Biz onların yerine bir konumlandırma yaparsak ilerleyen yaşlarda mutsuz bireyler olabiliyorlar. Bunun için çocuğunuzu yönlendirme yapmadan onun nelerden mutlu olacağını öğrenin ve birlikte karar verin.” dedi.

İlginizi Çekebilir

Dp Eurasia Group’Un Yeni Cto’Su Gökhan Süderbay Oldu

Türkiye pizza endüstrisine öncülük eden Domino’s Pizza, teknoloji alanındaki liderliğini sektörün deneyimli isimlerinden Gökhan Süderbay’ı CTO atayarak güçlendirecek.


O Dağa Daha Önce Hiç Eğitim İçin Tırmanan Olmamıştı! Tegv

Sevgili eğitim dostu, iş insanı ve gezgin M. Sacit Erdem eğitime destek için özel bir maceraya atılıyor!


Lux*’In Uzmanlığını Hayatınıza Uyarlıyoruz

LUX*’IN UZMANLIĞINI HAYATINIZA UYARLIYORUZ


Bosch’Tan Kurban Bayramı’Na Özel Derin Dondurucu Ve Kıyma Makinesi Kampanyası

Bosch Ev Aletleri, bu yıl kurban etlerini tazeliğini kaybetmeden uzun süre saklamak ve kurban etlerini kıyma olarak kullanmak isteyenler için iki özel indirim kampanyası düzenledi.192 litre, 217 litre ve 242 litre geniş iç hacimli, çekmeceli GSV serisi Bosch derin dondurucular, şimdi bayrama özel kampanya ile 1609 TL’den başlayan fiyatlarla, ProPower kıyma makinesi ise, 1.108 TL yerine 920 TL kampanya fiyatıyla satışa sunuluyor.


Darüşşafaka Basketbol Takımı Acıbadem Maslak Hastanesi’Nde Sağlık Kontrolünden Geçti

Darüşşafaka Basketbol Takımından Zanis Peiners, De Marious Markel Brown, Ray Michael Mc Callum, Stanton Justin Kidd ve Michael Oluwaseun Eric Acıbadem Maslak Hastanesi‘nde sağlık kontrolünden geçti.


Etiketler: lise, birlikte, zorlu, çocuklarının, olarak

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.