3 Ağustos 2018 Cuma 16:16

GÜNDEM

Bırakın Çocuğunuz Karar Versin

Çocuğunuzhayata kendini konumlandırsın…

Bırakın Çocuğunuz Karar Versin
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Üniversite ve lise sınav sonuçlarının açıklanması ile birlikte zorlu bir tercih dönemi başladı. Bazı anne babalar çocuklarının okul ve bölüm seçerken kararına saygı gösterip, destek verirken bazıları ise sadece kendi kararlarını çocuklarının tercihi olarak kabul ediyor.

Öğrencilerin hayatını şekillendiren ve gelecek ile hedeflerine ulaşmasında hem lise hem de üniversite seçiminin çok önemli bir yeri var. Bu zorlu seçimde ailelere büyük görev düştüğünü belirten Kişisel Gelişim Danışmanı Hilal İnan: “Tercih döneminde çocuk için yapılacak en doğru eylem yol gösterici olmaktır, yolu gösteren değil. İstediğine ulaşamayan çocuğunuz belki bir sonraki sınavda başarılı olacak, zirveye çıkacak bir yola girecektir. Yolu bilmekle yolu yürümek farklıdır. Yolu yürüyecek olan biz değiliz, çocuğumuz… Çocuğumuzu sahiplenip, onun hayatını şekillendirmek, yol haritasını oluşturmak yapılacak hatalardan belki de en büyüğü. Bir birey olarak çocuğumuza değer verdiğimiz zaman her şey çözümlenecek. Onun da istekleri olduğunu unutmamak gerekiyor. Hayata kendini nasıl konumlandıracağını aslında çocuklarımız iyi biliyor. Biz onların yerine bir konumlandırma yaparsak ilerleyen yaşlarda mutsuz bireyler olabiliyorlar. Bunun için çocuğunuzu yönlendirme yapmadan onun nelerden mutlu olacağını öğrenin ve birlikte karar verin.” dedi.

İlginizi Çekebilir

Lojistikte Kariyer, 4. Kariyer Zirvesi’Nde Konuşuldu Batu Internatıonal Logıstıcs

Süleyman Demirel Üniversitesi’nde bu yıl 4.’sü düzenlenen Kariyer Zirvesi, iş dünyasından temsilciler ile öğrencilerin buluşmasına ev sahipliği yaptı. Etkinliğin ilk gününde gerçekleşen “A Noktasından B Noktasına Giden Kariyer” oturumunda lojistik sektörünün önde gelen isimleri, deneyimlerini öğrencilerle paylaşarak iş hayatıyla ilgili tavsiyelerde bulundular.


Hemington, 2019 İlkbahar Yaz “Sensuous Moments” Koleksiyonu İle Mavi Sulara Yelken Açıyor

Saf kaliteyi koleksiyonlarına taşıyan smart casual erkek giyim markası Hemington, yeni sezonda sportif ve marin stiliyle deniz tutkunu erkeklere sesleniyor. Modern, rahat ve özgün tasarımlar, sahilden esen deniz kokusunu şehre taşıyor.


Canon İle Ofislerde Güvenlik Ve Verimlilik Garantisi

Canon, imageRUNNER ADVANCE platformunun 3’üncü sürümünü tanıttı


Sizin İçin Tasarlandı Dyson, Sağlıklı Yaşam Odaklı Üç Yeni Ürününü Tanıttı

Dyson V11™ kablosuz süpürge, Dyson Pure Hot+Cool™ hava temizleyici ve Dyson Airwrap™ saç şekillendirici ürünlerinin tanıtıldığı lansmanda Dyson’ın Türkiye’deki operasyonlarının başladığı da duyuruldu.


Elektronik Sertifika 3,8 Milyona Ulaştı

Elektronik sertifika sayısı 3,8 milyona ulaştı


Etiketler: lise, birlikte, zorlu, çocuklarının, olarak

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.