2 Ekim 2019 Çarşamba 11:15

GÜNDEM

“Birlikteysek Hayatlar İyileşir” Team1 İle Çocukların Spor Yapmasına Destek Verdiler

Diyabet, Obezite, hemofili, büyüme bozuklukları tedavilerinin öncü global sağlık şirketi Novo Nordisk’in Türkiye çalışanları, sporun kaliteli yaşama katkısına dikkat çekmek için TEAM1 Diyabetli Koşu Takımı ile birlikte yeni bir gönüllü projeyi gerçekleştirdi. TEAM1 Kaptanı Gürkan Açıkgöz yaklaşık bir yıldır Büyükada’da maddi imkanları yeterli olmayan ailelerin çocuklarına koşu liderliği yaparken, Novo Nordisk Türkiye gönüllüleri de çocukların spor ihtiyaçlarını temin etti

“Birlikteysek Hayatlar İyileşir”   Team1 İle Çocukların Spor Yapmasına Destek Verdiler
“Birlikteysek Hayatlar İyileşir”   Team1 İle Çocukların Spor Yapmasına Destek Verdiler
“Birlikteysek Hayatlar İyileşir”   Team1 İle Çocukların Spor Yapmasına Destek Verdiler
“Birlikteysek Hayatlar İyileşir”   Team1 İle Çocukların Spor Yapmasına Destek Verdiler
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Dünyanın 80 ülkesinde faaliyet gösteren 96 yıllık vakıf şirketi Novo Nordisk’in Türkiye çalışanları “Birlikteysek Hayatlar İyileşir” diyerek harekete geçti ve Diyabetli Koşu Takımı TEAM1 ile birlikte yeni bir gönüllü projeye imza attı. TEAM1 ekibinin koştuğu Ultimate Büyükada yarışında Büyükadalı çocuklarla buluşan Novo Nordisk Türkiye gönüllüleri, 35 çocuğa gönüllü destek vererek spor malzemeleri ihtiyaçlarını karşıladı. Yarış günü TEAM1 standında spora gönül veren çocuklarla buluşan gönüllüler, gün boyu birlikte zaman geçirdi.

Türk Diyabet Cemiyeti (TDC) tarafından Novo Nordisk Türkiye’nin koşulsuz desteğiyle hayata geçirilen TEAM1; katıldığı yarışlar, seminer ve toplantılar ile bugüne kadar 11.5 milyon kişiye ulaştı. Daha önce koşu yapmamış Tip 1 diyabetli bireylerden oluşan TEAM1 ekibi diyabetlilerin hayatını iyileştirmeye devam ederken, kendi sosyal sorumluluk çalışmalarını da hayata geçiriyor.

Takım kaptanı Gürkan Açıkgöz Adalar Kent Konseyi’nin daveti ile yaklaşık bir yıldır Büyükada’da maddi imkanları yeterli olmayan ailelerin çocuklarına koşu liderliği yapıyor. Novo Nordisk Türkiye çalışanları da bu çocukların spor için ihtiyaç duydukları malzemeleri gönüllü sağlayarak Team1 ekibinin yanında yer aldı.

TEAM1 Kurulduğu Ocak 2018’den bugüne, Runatolia, Tuz Gölü, Likya, İstanbul maratonları, İzmir Wings for Life, Ultimate Cunda yarışı ve Takım Kaptanı Gürkan Açıkgöz’ün başarıyla tamamladığı “5 Kıtada 5 Ultra Maraton” ile diyabete dikkat çekmeyi başardı. Takım yaz dönemi sonrası ilk yarışını ise 29 Eylül 2019’da Ultimate Büyükada’da koştu.

Novo Nordisk Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Didem Özkan etkinlikle ilgili şöyle konuştu:

Novo Nordisk çalışanları tüm dünyada Take Action (Harekete Geç) çağrısı kapsamında gönüllü projeler yürütüyor. Türkiye çalışanlarımız da “Birlikteysek Hayatlar İyileşir” diyerek Team1 ekibi ile sinerji yarattı ve Büyükadalı onlarca çocuğu mutlu etti. Diyabet ve obezite gibi hastalıkların önlenmesinde en büyük etken olan aktif yaşam tarzını teşvik etmek için şirket olarak bir çok projeyi destekliyoruz. İnsan hayatını iyileştirmeye kendini adayan çalışanlarımız da bu gönüllülük projesi ile hem çocukları spor yapmaya teşvik etti hem de Büyükada’daki bu etkinlikte koşan TEAM1 ekibini destekledi. Şirketimizin en büyük hissedarı olan Novo Nordisk Vakfı, kurulduğundan bu yana insani ve bilimsel amaçlı çalışmalara destek veriyor. Bizler de aynı bakış açısıyla çalışanlarımızla birlikte gönüllülük esasına dayalı çeşitli projeler üretiyoruz.”

TEAM1 Hakkında:

Tip1 diyabetlilerin yaşamın her alanında olduğu gibi spor konusunda da engel tanımayacağını göstermek, diyabet ve diyabetle spor konusunda farkındalığı artırmak amacıyla Türk Diyabet Cemiyeti tarafından oluşturulan TEAM1 Koşu Takımı Novo Nordisk Türkiye’nin ve şirketin dijital markası www.diyabet.com web sitesinin koşulsuz sponsorluğuyla Ocak 2018’de hayata geçirildi. Takım katıldığı Runatolia, Tuz Gölü, Likya, İstanbul, Wings For Life ve Ultimate Cunda maratonlarıyla, diyabetli bireylerin insülin tedavisiyle hayatlarında hiçbir aktiviteden geri kalmalarına gerek kalmadığını, herkes gibi sporcu olabileceklerini gösterdi. Proje, Outdoor Fitness Türkiye tarafından “En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi” seçildi ve Sağlık Gönüllüleri Türkiye Derneği tarafından da “2018 Sağlıkta Sosyal Sorumluluk Jüri Özel Ödülü”ne layık görüldü. TEAM1, Eczacı Dergisi tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Altın Havan Ödülleri’nde de Sosyal Sorumluluk Ödülü kazandı. TEAM1 Koşu Takımı’nın danışmanlığını kendisi de maraton koşucusu olan, Türk Diyabet Cemiyeti üyesi Prof. Dr. Taner Damcı, kaptanlığını ise Tip1 diyabetli ultra maraton koşucusu Gürkan Açıkgöz yapıyor.

Novo Nordisk Hakkında:

Genel merkezi Danimarka’da bulunan Novo Nordisk, diyabet tedavisi alanında 96 yıllık yenilikçi bir geçmişe ve liderliğe sahip global bir sağlık şirketidir. Bu mirasın sayesinde kazandığı tecrübe ve kabiliyet ile Şirket; kronik bir hastalık olan obezite, hemofili, büyüme hormonu ve hormon replasman tedavilerinde de öncüdür. 80 ülkede yaklaşık 41,600 çalışanıyla faaliyet gösteren Novo Nordisk’in ürünleri, 170’in üzerinde ülkede hastaların hizmetine sunulmaktadır. Novo Nordisk hakkında detaylı bilgi edinmek için novonordisk.com adresini veya Facebook, Twitter, LinkedIn, YouTube hesaplarını ziyaret ediniz.

Türk Diyabet Cemiyeti Hakkında:

1955 yılında kurulan Türk Diyabet Cemiyeti, diyabet hastalığı, korunma yolları ve tedavisi hakkında halkın bilinçlenmesini sağlayan, eğitimler ve kamplar, kongreler düzenleyen, bilimsel araştırmaların yapılması ve politikaların oluşturulmasına destek veren, yayınlar çıkaran Türkiye’nin ilk ve önde gelen kurumlarından biridir. www.diyabetcemiyeti.org

İlginizi Çekebilir

Samsung İnovasyon Merkezi’Nde Belediyelerin Dijital Dönüşümü Masaya Yatırıldı

Samsung İnovasyon Merkezi’nde


Groupama Türkiye 95. Yılını Kutluyor!

Groupama’nın Türkiye’de sigortacılığa yön veren hikâyesi, Güven Sigorta’nın kurulduğu 1924 yılından bu yana başarıyla devam ediyor.


Rıot Games, Üçüncü Parti Geliştiricilerle Oyun Yayınlamak İçin Yeni “Rıot Forge” Markasını Duyurdu!

Riot Games, League of Legends evrenini genişleterek tüm dünyadaki oyunculara ulaştırmak amacıyla oluşturduğu Riot Forge markasını duyurdu. Geçtiğimiz Ekim ayında yeni oyunlarını duyuran Riot Games’in girişimi, daha önce hiç görülmemiş yeni oyun deneyimleri çıkaracak ve şirketin araştırma ve geliştirme projelerinde yer alarak yeni oyunlara da katkıda bulunacak.


Nıkkı Beach Resort & Spa Bodrum’A, Internatıonal Hotel Awards’Dan 4 Ödül Birden

NIKKI BEACH RESORT & SPA BODRUM’A,


Kıa'ya Kış Fırsatlarla Geldi Ve Görseller

Her aya özel satış kampanyalarıyla otomobilseverlere seçenekler sunan KIA, aralık ayında da cazip fırsatlarına ara vermeden devam ediyor.


Etiketler: Novo, Nordisk, TEAM1, Türkiye, Diyabet

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.