2 Ekim 2019 Çarşamba 11:15

GÜNDEM

“Birlikteysek Hayatlar İyileşir” Team1 İle Çocukların Spor Yapmasına Destek Verdiler

Diyabet, Obezite, hemofili, büyüme bozuklukları tedavilerinin öncü global sağlık şirketi Novo Nordisk’in Türkiye çalışanları, sporun kaliteli yaşama katkısına dikkat çekmek için TEAM1 Diyabetli Koşu Takımı ile birlikte yeni bir gönüllü projeyi gerçekleştirdi. TEAM1 Kaptanı Gürkan Açıkgöz yaklaşık bir yıldır Büyükada’da maddi imkanları yeterli olmayan ailelerin çocuklarına koşu liderliği yaparken, Novo Nordisk Türkiye gönüllüleri de çocukların spor ihtiyaçlarını temin etti

“Birlikteysek Hayatlar İyileşir”   Team1 İle Çocukların Spor Yapmasına Destek Verdiler
“Birlikteysek Hayatlar İyileşir”   Team1 İle Çocukların Spor Yapmasına Destek Verdiler
“Birlikteysek Hayatlar İyileşir”   Team1 İle Çocukların Spor Yapmasına Destek Verdiler
“Birlikteysek Hayatlar İyileşir”   Team1 İle Çocukların Spor Yapmasına Destek Verdiler
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Dünyanın 80 ülkesinde faaliyet gösteren 96 yıllık vakıf şirketi Novo Nordisk’in Türkiye çalışanları “Birlikteysek Hayatlar İyileşir” diyerek harekete geçti ve Diyabetli Koşu Takımı TEAM1 ile birlikte yeni bir gönüllü projeye imza attı. TEAM1 ekibinin koştuğu Ultimate Büyükada yarışında Büyükadalı çocuklarla buluşan Novo Nordisk Türkiye gönüllüleri, 35 çocuğa gönüllü destek vererek spor malzemeleri ihtiyaçlarını karşıladı. Yarış günü TEAM1 standında spora gönül veren çocuklarla buluşan gönüllüler, gün boyu birlikte zaman geçirdi.

Türk Diyabet Cemiyeti (TDC) tarafından Novo Nordisk Türkiye’nin koşulsuz desteğiyle hayata geçirilen TEAM1; katıldığı yarışlar, seminer ve toplantılar ile bugüne kadar 11.5 milyon kişiye ulaştı. Daha önce koşu yapmamış Tip 1 diyabetli bireylerden oluşan TEAM1 ekibi diyabetlilerin hayatını iyileştirmeye devam ederken, kendi sosyal sorumluluk çalışmalarını da hayata geçiriyor.

Takım kaptanı Gürkan Açıkgöz Adalar Kent Konseyi’nin daveti ile yaklaşık bir yıldır Büyükada’da maddi imkanları yeterli olmayan ailelerin çocuklarına koşu liderliği yapıyor. Novo Nordisk Türkiye çalışanları da bu çocukların spor için ihtiyaç duydukları malzemeleri gönüllü sağlayarak Team1 ekibinin yanında yer aldı.

TEAM1 Kurulduğu Ocak 2018’den bugüne, Runatolia, Tuz Gölü, Likya, İstanbul maratonları, İzmir Wings for Life, Ultimate Cunda yarışı ve Takım Kaptanı Gürkan Açıkgöz’ün başarıyla tamamladığı “5 Kıtada 5 Ultra Maraton” ile diyabete dikkat çekmeyi başardı. Takım yaz dönemi sonrası ilk yarışını ise 29 Eylül 2019’da Ultimate Büyükada’da koştu.

Novo Nordisk Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Didem Özkan etkinlikle ilgili şöyle konuştu:

Novo Nordisk çalışanları tüm dünyada Take Action (Harekete Geç) çağrısı kapsamında gönüllü projeler yürütüyor. Türkiye çalışanlarımız da “Birlikteysek Hayatlar İyileşir” diyerek Team1 ekibi ile sinerji yarattı ve Büyükadalı onlarca çocuğu mutlu etti. Diyabet ve obezite gibi hastalıkların önlenmesinde en büyük etken olan aktif yaşam tarzını teşvik etmek için şirket olarak bir çok projeyi destekliyoruz. İnsan hayatını iyileştirmeye kendini adayan çalışanlarımız da bu gönüllülük projesi ile hem çocukları spor yapmaya teşvik etti hem de Büyükada’daki bu etkinlikte koşan TEAM1 ekibini destekledi. Şirketimizin en büyük hissedarı olan Novo Nordisk Vakfı, kurulduğundan bu yana insani ve bilimsel amaçlı çalışmalara destek veriyor. Bizler de aynı bakış açısıyla çalışanlarımızla birlikte gönüllülük esasına dayalı çeşitli projeler üretiyoruz.”

TEAM1 Hakkında:

Tip1 diyabetlilerin yaşamın her alanında olduğu gibi spor konusunda da engel tanımayacağını göstermek, diyabet ve diyabetle spor konusunda farkındalığı artırmak amacıyla Türk Diyabet Cemiyeti tarafından oluşturulan TEAM1 Koşu Takımı Novo Nordisk Türkiye’nin ve şirketin dijital markası www.diyabet.com web sitesinin koşulsuz sponsorluğuyla Ocak 2018’de hayata geçirildi. Takım katıldığı Runatolia, Tuz Gölü, Likya, İstanbul, Wings For Life ve Ultimate Cunda maratonlarıyla, diyabetli bireylerin insülin tedavisiyle hayatlarında hiçbir aktiviteden geri kalmalarına gerek kalmadığını, herkes gibi sporcu olabileceklerini gösterdi. Proje, Outdoor Fitness Türkiye tarafından “En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi” seçildi ve Sağlık Gönüllüleri Türkiye Derneği tarafından da “2018 Sağlıkta Sosyal Sorumluluk Jüri Özel Ödülü”ne layık görüldü. TEAM1, Eczacı Dergisi tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Altın Havan Ödülleri’nde de Sosyal Sorumluluk Ödülü kazandı. TEAM1 Koşu Takımı’nın danışmanlığını kendisi de maraton koşucusu olan, Türk Diyabet Cemiyeti üyesi Prof. Dr. Taner Damcı, kaptanlığını ise Tip1 diyabetli ultra maraton koşucusu Gürkan Açıkgöz yapıyor.

Novo Nordisk Hakkında:

Genel merkezi Danimarka’da bulunan Novo Nordisk, diyabet tedavisi alanında 96 yıllık yenilikçi bir geçmişe ve liderliğe sahip global bir sağlık şirketidir. Bu mirasın sayesinde kazandığı tecrübe ve kabiliyet ile Şirket; kronik bir hastalık olan obezite, hemofili, büyüme hormonu ve hormon replasman tedavilerinde de öncüdür. 80 ülkede yaklaşık 41,600 çalışanıyla faaliyet gösteren Novo Nordisk’in ürünleri, 170’in üzerinde ülkede hastaların hizmetine sunulmaktadır. Novo Nordisk hakkında detaylı bilgi edinmek için novonordisk.com adresini veya Facebook, Twitter, LinkedIn, YouTube hesaplarını ziyaret ediniz.

Türk Diyabet Cemiyeti Hakkında:

1955 yılında kurulan Türk Diyabet Cemiyeti, diyabet hastalığı, korunma yolları ve tedavisi hakkında halkın bilinçlenmesini sağlayan, eğitimler ve kamplar, kongreler düzenleyen, bilimsel araştırmaların yapılması ve politikaların oluşturulmasına destek veren, yayınlar çıkaran Türkiye’nin ilk ve önde gelen kurumlarından biridir. www.diyabetcemiyeti.org

İlginizi Çekebilir

Mag Pr Solutions Tepe Home'un Marka Ve İletişim Danışmanı Oldu

MAG PR Solutions olarak; Marka temsilciliğini yürüttüğümüz Bilkent Holding Sanayi ve Ticaret Şirketleri arasında bulunan Tepe Home firmamızın basın içerik planlamalarını yapmaktayız. Bu kapsamda sizlerden dergi konu içerikleriniz, dönemsel ekleriniz ve dosya konularınız ile alakalı bilgi paylaşımlarınızı yönlendirmeniz mümkün olursa çok seviniriz.


Parkinson Taraması Hastaların Yaşam Konforunu Artırıyor

Sinsi ve yavaş ilerlemesiyle bilinen parkinson hastalığı çoğu zaman geç fark ediliyor. Yaşam kalitesini ciddi anlamda düşüren parkinsona erken tanı konulması hastaların yaşam konforu ve süresi bakımından büyük önem taşıyor. Son 3 yıldır Avrupa’da kullanılan, parkinsonda erken tanıyı sağlayan DAT Scan taraması sayesinde hastalığın tedavisinde önemli başarılar elde edilebiliyor. Memorial Şişli Hastanesi Nöroloji Bölümü’nden Prof. Dr. Türker Şahiner, parkinson ve erken tanı yöntemi DAT Scan hakkında bilgi verdi.


Yurtbay Seramik Cevisama'da "Oleyy!" Dedirtiyor

En yeni koleksiyonlarını 3 - 7 Şubat tarihleri arasında İspanya'nın Valensiya kentindeki Cevisama Fuarı'nda sergileyecek olan Yurtbay Seramik, "Oleyy!" çalışmasıyla serilerini adeta bir matador edasıyla öne çıkarmış ve dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış.


Centilmenlerin Yeni Saati Emporio Armani

Her tasarımında odağına şıklığı alan Emporio Armani’nin klasik bir duruşun modern dokunuşlarla harmanlandığı yeni modeli centilmenlerin vazgeçilmezleri arasına katılıyor.


Overwatch’Ta Fare Yılı Başladı

23.01.2020 - Fare Yılı'nı dostlarınız, aileniz, takım arkadaşlarınız ve Overwatch topluluğuyla kutlamaya hazır mısınız? Overwatch’ta 2020 Yeni Ay Yılı etkinliği PC, Xbox One, PS4 ve Nintendo Switch platformlarında başladı! Bu yıl yepyeni ödüller var o yüzden 16 Ocak – 6 Şubat arası oyuna girmek kozmetik koleksiyonunuza oldukça uğurlu gelecek diyebiliriz.


Etiketler: Novo, Nordisk, TEAM1, Türkiye, Diyabet

Yorumlar 0 adet



Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.